Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

dell inspiron 7520 special edition με καρτα γραφικων την 7730m, δεν ειναι και το απολυτο gaming pc αλλα απ'οσα review εχω δει παιζει ολα τα παιχνιδια ως τωρα στην μεγιστη αναλυση που σεικωνει το λαπτοπ και με mid-high γραφικα.

δεν με νοιαζει να βγαζει το καθε παιχνιδια 100+ fps αρκει να ειναι αρκετα playble να μην κολλαει δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι.

 

Καλα ειχες κανει και ειχες μεινει στο cod 4 και εμενα που τα σηκωνε εκει εμεινα και μονο φετος πηρα το mw3 αλλα παιζω bf3....

 

Παρε fifa 13 αν θες, διοτι εχει καλο multiplayer και δεν θα βαρεθεις.

 

Το resident δεν θα το προτεινα. Οχι οτι ειναι ιδιαιτερα κακο το 5 αλλα δεν...μπορεις να βρεις κλασης ανωτερες περιπετειες.

 

Μαρεσαν τα splinter cell conviction, just cause 2, mafia 2, ωραιο το tomb raider anniversary καθως και το tomb raider: The gurdian of light.

 

Το cod 4 βαλτο (αν το εχεις αυθεντικο) ακομα εχει κοσμο ονλινε.

 

Βασικα αμα κατσει ο καθε ενας να σου πει, θα σου πει 1000000 παιχνιδια. Μου ερχονται ποσα στο μυαλο. Για δες σαν προτεραιοτητα τι ειδους θελεις να αγορασεις πρωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα βασικη προτεραιωτητα ειναι το budget και μιας και ειμαι και φοιτητης δεν υπαρχουν πολλα λευτα για ξοδεμα,υπαρχει καποιο παιχνιδι να αγωρασω στα λευτα που λεω παραπανω? καμια προσφορα,κατι τελοσπαντων?

ας περιορισουμε τις επιλογες σε fps/action game για αρχη..

μετα αναλογα και τα λευτα που θα εχω θα εμπλουτιζω καθε μηνα την συλλογη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ.

 

Δες αυτα που σου ειπα στο steam σε τι τιμες τα εχει και βλεπουμε και για αλλα. Κοιταω και εγω στο steam τωρα.

 

Aλλιως κανε λιγο υπομονη, μπαινε και στο θεμα προσφορες παιχνιδιων και θα βρεις κατι πραγματικα καλο.

 

Πχ ειχε προσφορα στο steam πριν λιγες μερες το saints row the third καθως και το red orchestra 2 (shoot em up που θεωρειτε πολυ ρεαλιστικο, βασισμενο στη μηχανη unreal) το αγορασα αλλα παιζω bf3 μιας και μαρεσει καλυτερα νομιζω και τα γραφικα του αλλου με ξενιζουν λιγο.

 

Edit:

 

A δες και το portal 2 που λενε παιχνιδαρα. Δεν το εχω παιξει, δεν εχει multiplayer αλλα εχει co-op να το παιξεις με φιλο σου μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον ως τωρα ειδα το splinter cell conviction(ποροθηκα :P ) οποτε το κρατω σαν επιλογη.

τωρα για κανα fps για οnline κυριως,ειδα τα cod,το 4 που ειχα βαριεμαι να το παιξω γιατι το εχω λιωσει,τα ποιο καινουρια cod δεν με τρελαναν εκτος απο το mw3 που κατι λεει αλλα ειναι ακριβο ακομα.το battlefied 3 τα σπαει αλλα παει πολυ και αυτο..

το global offense τι λεει?

το portal το εχω, παιχνιδαρα!

τωρα εχω σκαλωσει ασχημα γιατι μου αρεσουν ολα που προτεινες.

 

ειμαι μεταξυ: resident evil 5

alan wake

splinter cell conviction

καποιο cod

just cause 2

tomb raider

cs:go

batman arkam city

 

καποιο αλλο online game για να παιζουμε με την παρεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θα προσπαθησω να ειμαι οσο πιο κατατοπιστικος γινεται και να σας δωσω να καταλαβετε τι ψαχνω.Ξεκινησα να παιζω το batman arkham city προσδοκωντας να παιξω ενα πολυ ομορφο game αφου συμφωνα με κριτικες και βαθμολογιες απο αρμοδιους ο τιτλος ηταν κορυφη.Ο τιτλος ομως αποδειχτηκε μουφα.Συγγνωμη αν εχετε αντιθετη αποψη αλλα προσωπικα το βρηκα βαρετο και χωρις να εχει κατι το ιδιαιτερο (και το προχωρησα αρκετα).To arkham asylum ηταν πολυ καλυτερο.Τελος παντων τα γραφω αυτα για να σας πω οτι εψαχνα ενα παιχνιδι σε τετοιο στυλ και επειδη το Batman θα το απεγκαταστησω ψαχνω ξανα.Πιο συγκεκριμενα ψαχνω ενα παιχνιδι σε τετοιο στυλ δηλαδη τριτου προσωπου,με δοση δρασης και ψαξιματος ,με ενδιαφερον boss fights με φανταστικα τερατα,οχι shoot em up.Παρομοιοι τιτλοι ειναι το god of war φυσικα,το rayman 3 ,το kameo στο xbox 360,το batman arkham asylum κα.Ελπιζω να καταλατε τι ειδους παιχνιδι ψαχνω .Μπορειτε να βοηθησετε;

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...