Προς το περιεχόμενο

Πλύσιμο αμαξιου


Anagnwstis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Anagnwstis είπε

Υπάρχει κάποιος νόμος που απαγορεύει το πλύσιμο του αμαξιού με λάστιχο σε ιδιωτικό χώρο? 

Εγω το πλενω με λαστιχο στον δρομο και δεν μου εχει πει ποτε κανεις τιποτα (οπως και ολοι οσοι ξερω), πως σου ηρθε αυτο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Εγω το πλενω με λαστιχο στον δρομο και δεν μου εχει πει ποτε κανεις τιποτα (οπως και ολοι οσοι ξερω), πως σου ηρθε αυτο;

Μου την είπε μια γιαγιά ότι σπαταλώ νερό κ να μη με ξαναδεί θα έχω επιπτώσεις από το δήμο κτλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο. Να μην πλυνει και αυτη το μπαλκονι της τοτε επειδη σπαταλαει νερο. 

Επεξ/σία από BufferOverflow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Invader είπε

 

Ενδιαφερον. Δεν ηξερα οτι υπαρχει κατι τετοιο. Ισχυει μονο για περιοδους λειψυδριας ή ειναι μονιμο ? Επισης φανταζομαι οτι ο νομος ειναι για νερο του δημου και οχι αυτο που πληρωνεις σπιτι σου. 

Επεξ/σία από BufferOverflow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το νερό αφού είναι δικό σου δεν μπορεί να σου πει τίποτα. Τώρα αν τα νερά από το πλύσιμο ,σαπουναδες, κτλ καταλήγουν στο δρόμο και μπορεί να προκαλέσουν ατύχημα (να γλιστρήσει μηχανάκι η κάποιος περαστικός) πιθανόν να έχεις θέμα.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zx1234r είπε

Δικό σου το νερό ή του δήμου?

Δικό μου είναι 

24 λεπτά πριν, geomos είπε

Όσον αφορά το νερό αφού είναι δικό σου δεν μπορεί να σου πει τίποτα. Τώρα αν τα νερά από το πλύσιμο ,σαπουναδες, κτλ καταλήγουν στο δρόμο και μπορεί να προκαλέσουν ατύχημα (να γλιστρήσει μηχανάκι η κάποιος περαστικός) πιθανόν να έχεις θέμα.

Είναι μονοκατοικία με αυλή οπότε ελάχιστο νερό καταλήγει στο δρόμο μάλλον έπεσα σε περίεργη. Βασικά το πρόβλημα της είναι ότι σπαταλώ νερό χωρίς λόγο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, geomos είπε

Όσον αφορά το νερό αφού είναι δικό σου δεν μπορεί να σου πει τίποτα. Τώρα αν τα νερά από το πλύσιμο ,σαπουναδες, κτλ καταλήγουν στο δρόμο και μπορεί να προκαλέσουν ατύχημα (να γλιστρήσει μηχανάκι η κάποιος περαστικός) πιθανόν να έχεις θέμα.

O νομος που ειχε βγει τοτε ηταν για το νερο της ΕΥΔΑΠ γενικα, απλα μιλαμε για 27 χρονια πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπλενα (και συνεχίζω μανιωδώς) δεκαετία του '90 σε χωματόδρομο (...) και φυσικά είχε γίνει λάσπη, οπότε αυτή απέναντι κάλεσε το 100 το οποίο ήρθε (εγώ συνέχισα ακάθεκτος) αλλά δεν μου είπαν τίποτα...

Να βγαίνεις να πλένεις, και να είσαι σίγουρος πως σε βλέπει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που τον ακυρώνει δε βρήκα.Βασικά ένα τηλέφωνο ή μια επίσκεψη στο τοπικό Αστυνομικό τμήμα θα δώσει απαντήσεις.Και να μη ξέρουν είναι υποχρεωμένοι να το ψάξουν και να σου απαντήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...