Προς το περιεχόμενο

Πλύσιμο αμαξιου


Anagnwstis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπηκα στο νημα με την ελπιδα να διαβασω κατι για πλυσιμο ιχ με πιεστικο ή πως να πλυνεις τη μηχανη (σαπουνια/καθαριστικα κοκ) και διαβαζω για την αλλη που ενοχληθηκε με τα νερα

Επειδη μαλλον δε μενετε επαρχια για πηγαινετε επαρχια (μαζι με τη προβληματικη) που τα ποτηστικα στα κτηματα ριχνουν νερο οταν σουρουπωνει στο γαμο του καραγκιοζη και εδω μιλαμε για εκατονταδες λιτρα...

Μου θυμιζει οταν εμενα μια γιαγια μου την ειπε που ειχα μεινει στο ιχ για περιπου 90 δευτερολεπτα και δεν ειχα σβησει το κινητηρα. Σε euro6!

και απο την αλλη περναγε ο γυφτος χωρις καν εξατμιση με το ντατσουν του 90' (αμφιβαλλω αν ειχε αλλαξει καταλυτη)

 

α στα διαολα

Επεξ/σία από vamvakoolas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, N3M3SiS είπε

Οπως μπορει να κανει και η γρια γειτονισσα σε αυτους που ηρθαν και δεν σου βεβαιωσαν παραβαση για τα ακαθαρτα υδατα και να τρως το ενα 200αρι πισω απο το αλλο καθε φορα που πλενεις το αμαξακι σου. (οχι εσενα, οποιουδηποτε)

Συγκεντρωσου.

Μαλλον δεν μπορεις να κατανοησεις το ντομινο που θα ειχε κατι τετοιο, εις βαρος βεβαια των αστυνομικων οποτε ας το αφησουμε εδω.

18 λεπτά πριν, haris_216 είπε

Και φαντάσου "τρέχοντας" τους μπάτσους με καταγγελίες, που σημαίνει ότι θα αφορούν πολύ συγκεκριμένη φάση και άτομο, να συναντήσεις το αντίπαλό σου δέος ο οποίος και θα στραβώσει με το "παιχνιδάκι" σου. Και φυσικά θα απαντήσει αναλόγως ;)

Τελευταια φορα που ρωτησα ειναι απορρητο το ποιος κανει μια καταγγελια (επισημα εστω), αν ξερεις κατι αλλο να μας το πεις.....

14 λεπτά πριν, vamvakoolas είπε

μπηκα στο νημα με την ελπιδα να διαβασω κατι για πλυσιμο ιχ με πιεστικο ή πως να πλυνεις τη μηχανη (σαπουνια/καθαριστικα κοκ) και διαβαζω για την αλλη που ενοχληθηκε με τα νερα

Επειδη μαλλον δε μενετε επαρχια για πηγαινετε επαρχια (μαζι με τη προβληματικη) που τα ποτηστικα στα κτηματα ριχνουν νερο οταν σουρουπωνει στο γαμο του καραγκιοζη και εδω μιλαμε για εκατονταδες λιτρα...

Μου θυμιζει οταν εμενα μια γιαγια μου την ειπε που ειχα μεινει στο ιχ για περιπου 90 δευτερολεπτα και δεν ειχα σβησει το κινητηρα. Σε euro6!

και απο την αλλη περναγε ο γυφτος χωρις καν εξατμιση με το ντατσουν του 90' (αμφιβαλλω αν ειχε αλλαξει καταλυτη)

α στα διαολα

Μην το πας μακρια, 9 στα 10 ταξι βγαζουν καρκινο απο πισω και ολοι ΜΟΚΟ επειδη εχουν καλο συνδικατο.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Salvation81 είπε

Μαλλον δεν μπορεις να κατανοησεις το ντομινο που θα ειχε κατι τετοιο, εις βαρος βεβαια των αστυνομικων οποτε ας το αφησουμε εδω.

Ναι αδερφέ μου, έχεις δίκιο. Κατέχεις τη μοναδική και απόλυτη αλήθεια και δυστυχώς οι υπόλοιποι δε μπορούν να καταλάβουν το μεγαλείο σου. Όπως είπαν και οι παραπάνω τζάμπα φθείρουμε τα πληκτρολόγιά μας με την περίπτωσή σου.

Δύο ερωτήσεις, από περιέργεια και για δημογραφικούς λόγους (αν θες απαντάς):

α) Είσαι πάνω από 15? Από το προφίλ σου βλέπω έχεις γραφτεί το 2009, οπότε φοβάμαι πως είσαι.

β) Έχεις τελειώσει την υποχρεωτική εκπαίδευση; Αν ναι, πρέπει να ήταν από τις πιο κακές τοποθετήσεις χρημάτων του ελληνικού κράτους από ιδρύσεώς του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chdeal είπε

Ναι αδερφέ μου, έχεις δίκιο. Κατέχεις τη μοναδική και απόλυτη αλήθεια και δυστυχώς οι υπόλοιποι δε μπορούν να καταλάβουν το μεγαλείο σου. Όπως είπαν και οι παραπάνω τζάμπα φθείρουμε τα πληκτρολόγιά μας με την περίπτωσή σου.

Δύο ερωτήσεις, από περιέργεια και για δημογραφικούς λόγους (αν θες απαντάς):

α) Είσαι πάνω από 15? Από το προφίλ σου βλέπω έχεις γραφτεί το 2009, οπότε φοβάμαι πως είσαι.

β) Έχεις τελειώσει την υποχρεωτική εκπαίδευση; Αν ναι, πρέπει να ήταν από τις πιο κακές τοποθετήσεις χρημάτων του ελληνικού κράτους από ιδρύσεώς του.

Δυστυχως δεν κατεχει ολος ο κοσμος Λογικη, αν ισχυε κατι τετοιο ολα θα ηταν καλυτερα (η μπορει και χειροτερα, οπως το βλεπει κανεις).

Οσο για την ηλικια το 81 δεν ειναι τυχαιο (η λογικη που ελεγα πριν).

4 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

O Superman Salvation81 που τους Γ..ει όλους ήρθε στην πόλη σας. ΚΡΥΦΤΕΊΤΕ...

Καποιοι ειναι παθητικοι, καποιοι οχι, ετσι ειναι τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Salvation81 είπε

Δυστυχως δεν κατεχει ολος ο κοσμος Λογικη, αν ισχυε κατι τετοιο ολα θα ηταν καλυτερα (η μπορει και χειροτερα, οπως το βλεπει κανεις).

Οσο για την ηλικια το 81 δεν ειναι τυχαιο (η λογικη που ελεγα πριν).

Καποιοι ειναι παθητικοι, καποιοι οχι, ετσι ειναι τα πραγματα.

Με μέτρο γιατί τώρα στα 40 θα πάθεις κανένα προστάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Μαλλον δεν μπορεις να κατανοησεις το ντομινο που θα ειχε κατι τετοιο, εις βαρος βεβαια των αστυνομικων οποτε ας το αφησουμε εδω.

Τελευταια φορα που ρωτησα ειναι απορρητο το ποιος κανει μια καταγγελια (επισημα εστω), αν ξερεις κατι αλλο να μας το πεις.....

Μην το πας μακρια, 9 στα 10 ταξι βγαζουν καρκινο απο πισω και ολοι ΜΟΚΟ επειδη εχουν καλο συνδικατο.....

Δηλαδή πιστεύεις ότι σε μια κοινωνία που όπως πχ αναφέρεις τα ταξί κάνουν ότι κάνουν λόγω συνδικάτου (παράβαση των νόμων) η καταγγελία σου θα παραμείνει μυστική επειδή έτσι είναι ο νόμος. Και άρα ο τσαντισμένος που ψάχνει να βρει ποιος τον γαμ..σε δεν θα βγάλει άκρη.

Οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Με μέτρο γιατί τώρα στα 40 θα πάθεις κανένα προστάτη.

Εχεις πλακα αλλα προφανως εισαι μικρος ακομα, γιαυτο και παθητικος (θα μεγαλωσεις και θα πιασεις το νοημα).

 

5 λεπτά πριν, haris_216 είπε

Δηλαδή πιστεύεις ότι σε μια κοινωνία που όπως πχ αναφέρεις τα ταξί κάνουν ότι κάνουν λόγω συνδικάτου (παράβαση των νόμων) η καταγγελία σου θα παραμείνει μυστική επειδή έτσι είναι ο νόμος. Και άρα ο τσαντισμένος που ψάχνει να βρει ποιος τον γαμ..σε δεν θα βγάλει άκρη.

Οκ.

Ξερω αρκετες περιπτωσεις που ταξι εχουν σβυσει κλησεις δια μεσου του συνδικατου τους οποτε φυσικα και γιαυτο δεν τους αγγιζει κανενας αστυνομικος στον δρομο (εχεις δει πολλα σταματημενα ταξι απο τροχαια;).

Βεβαια κανεις ενα λαθος, ασε που και να βρει καποιος οτι εγω εκανα καταγγελια φυσικα και δεν με αγγιζει στο ελαχιστο, εγω δεν ειπα ποτε πως θα καρφωνω το ιδιο ατομο συνεχεια. Εξαλλου μπορει να μην ειναι καν ατομο, μπορει να ειναι ο Δημος και οι ψεκαστηρες που ριχνουν στον δρομο αβερτα η τα αυτοκινητα που ριχνουν νερο στις γλαστρες και ολο παει στον δρομο η τα οχηματα καθαρισμου που γεμιζουν σαπουναδες τους δρομους. Ειναι τοσες πολλες οι επιλογες εξαλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/6/2020 στις 4:13 ΜΜ, chdeal είπε

Στο δια ταύτα, αν έχεις διαβάσει και τις προηγούμενες απαντήσεις μου, ποιο είναι το επιχείρημα σου; Είμαστε εντάξει από νερό και μπορούμε να το πετάμε ελεύθερα με τα λάστιχα; Το ότι υπάρχει πρόβλημα το διαπιστώνουμε μόνο αν κάποιος έρθει να μας πιάσει τον πισινό οικονομικά;

Αρχίζω να βλέπω με συμπάθεια τις απόψεις του κατά τα άλλα αντιπαθή Μπάμπη Παπαδημητρίου.

Αυτό ακριβώς! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Salvation81 είπε

Εχεις πλακα αλλα προφανως εισαι μικρος ακομα, γιαυτο και παθητικος (θα μεγαλωσεις και θα πιασεις το νοημα).

Διακρίνω και μια πιθανότητα ρατσισμού δεν μου κάνει εντύπωση μπορώ να πω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Διακρίνω και μια πιθανότητα ρατσισμού δεν μου κάνει εντύπωση μπορώ να πω.

Ρεαλισμος μαλλον ειναι η λεξη που ψαχνεις να βρεις, και αυτο θεμα της ηλικιας ειναι βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Ρεαλισμος μαλλον ειναι η λεξη που ψαχνεις να βρεις, και αυτο θεμα της ηλικιας ειναι βεβαια.

Οι απαντήσεις σου είναι αβάσιμες ακόμη και σε αυτές που υπάρχει σαρκασμός. Οπότε δεν υπάρχει λόγος, ούτε να μιλήσω σοβαρά γιατί τα γνωρίζεις όλα και αν μιλήσω με τον τρόπο που μιλάς δεν υπάρχει ικανότητα αντίληψης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/6/2020 στις 2:42 ΜΜ, Salvation81 είπε

Φυσικα και δεν εχει, πληρωνεις για ενα αγαθο, ειναι δικο σου να το κανεις οτι θελεις. Αν ηταν δωρεαν θα μιλουσαμε για κατι αλλο, απο την στιγμη που πληρωνεις για κατι το καθιστα ιδιοκτησια σου, αυτονοητα πραγματα γιαυτο και αυτος ο "νομος" δεν παιζει να εχει χρησιμοποιηθει ποτε.

 

20 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Δεν εχω να προσεχω κατι, ουτως αλλιως με πιεστικο πλενω το αυτοκινητο μου και αυτο 1 φορα τον μηνα και ΑΝ (το εχω κατω απο κουκουλα παντα).

Δεν δεχομαι ομως κανεναν (ουτε καν το Κρατος) να μου πει τι μπορω και τι δεν μπορω να κανω με κατι το οποιο πληρωνω. Αυτο ειναι ολο.

1) Οι εταιρείες ύδρευσης δεν πουλάνε αγαθό αλλά υπηρεσία, οπότε δεν έχεις κάποια ιδιοκτησία όπως λες...

2) Το κράτος σαφώς και ορίζει τι μπορείς να κάνεις και τι όχι με κάτι που έχεις δικαίωμα να αγοράσεις, όπως με ένα μαχαίρι που πλήρωσες μπορείς να κόβεις πατάτες για να τραφείς αλλά όχι ανθρώπινους λαιμούς, έτσι και με 10 λίτρα νερό μπορείς να κάνεις ένα ντους αλλά όχι να πνίξεις κάποιον!

 

ΥΓ. Το οτι σε βολεύει να πλένεις το αμάξι σου έτσι είναι κατανοητό, και φαντάζομαι αρκετά δύσκολο είναι να αλλάξεις τη συνήθεια σου, αλλά τουλάχιστον να είσαι προσεκτικός εφόσον γνωρίζεις οτι είσαι παράνομος.

 

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα ήταν αν επιτρεπετε βάση νόμου να πλένει κάποιος το αμάξι του σε ιδιωτικό χώρο με λάστιχο με νερό που το πληρώνει ο ίδιος,

ναι τέθηκε και αυτό το ερώτημα στο insomnia.

Η απάντηση είναι ότι φυσικά και επιτρέπεται.

Ναι μετά άρχισαν τα κλασσικά,οι κόντρες μεταξύ εξυπνακηδων πρωτευουσιανων.

Μου θύμισε παλιά ένα θέμα όπου έλεγαν ότι αν κόψω μια ελιά σε δικό μου αγρόκτημα,είναι παράνομο και έχει πρόστιμο.

Επεξ/σία από jmmys
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...