Προς το περιεχόμενο

Έλλειψη σε Ελαστικά Michellin ?


masteripper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά

ήρθε η ώρα να αλλάξω τα εργοστασιακα λάστιχα και "πατροπαράδοτα" είπα να βάλω Michellin που συνήθιζα να βάζω πάντα.

Όμως όπου και να ρώτησα υπήρχε μια ενημέρωση ότι υπάρχει έλλειψη...και τα περιμένουν απο μέσα Ιουλίου και μετά...υπάρχει κάποια γνώση επι του θέματος ή απλώς οι λαστιχάδες σπρώχνουν αυτά που έχουν...

Αν ξέρει και κανένας για Θεσσαλονίκη ώστε να τα περάσω άμεσα ακόμα καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, masteripper είπε

Γεια χαρά

ήρθε η ώρα να αλλάξω τα εργοστασιακα λάστιχα και "πατροπαράδοτα" είπα να βάλω Michellin που συνήθιζα να βάζω πάντα.

Όμως όπου και να ρώτησα υπήρχε μια ενημέρωση ότι υπάρχει έλλειψη...και τα περιμένουν απο μέσα Ιουλίου και μετά...υπάρχει κάποια γνώση επι του θέματος ή απλώς οι λαστιχάδες σπρώχνουν αυτά που έχουν...

Αν ξέρει και κανένας για Θεσσαλονίκη ώστε να τα περάσω άμεσα ακόμα καλύτερα

Ουτε κατοπην παραγγελιας απο την εταιρεια; Οπως και να εχει η αντιπροσωπεια ξερει ΠΑΝΤΑ ποτε περιμενει νεα λαστιχα και μπορουν να μαθουν οι λαστιχαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι πιο άχρηστο  λάστιχο έχω βάλει σε μηχανή και αυτοκίνητο.Δεν λέω καλά στο στεγνό ( βασικα ολα είναι καλά στο στεγνό ) αλλά με βροχή απαράδεκτα.  . Βάλε continental .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, masteripper είπε

Γεια χαρά

ήρθε η ώρα να αλλάξω τα εργοστασιακα λάστιχα και "πατροπαράδοτα" είπα να βάλω Michellin που συνήθιζα να βάζω πάντα.

Όμως όπου και να ρώτησα υπήρχε μια ενημέρωση ότι υπάρχει έλλειψη...και τα περιμένουν απο μέσα Ιουλίου και μετά...υπάρχει κάποια γνώση επι του θέματος ή απλώς οι λαστιχάδες σπρώχνουν αυτά που έχουν...

Αν ξέρει και κανένας για Θεσσαλονίκη ώστε να τα περάσω άμεσα ακόμα καλύτερα

Μήπως είναι περίεργη η διάσταση των ελαστικών σου ;

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mp123 είπε

Ότι πιο άχρηστο  λάστιχο έχω βάλει σε μηχανή και αυτοκίνητο.Δεν λέω καλά στο στεγνό ( βασικα ολα είναι καλά στο στεγνό ) αλλά με βροχή απαράδεκτα.  . Βάλε continental .

Πραγματικά ότι χειρότερο το Conti , ακόμα και στο στεγνό μου έπιανε το abs σαν τρελό 

Michelin και από μένα είναι ίσως το καλύτερο  all around λαστιχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Το λέτε ότι το ενα είναι καλύτερο απο το άλλο λές και η κάθε εταιρία βγάζει  ένα μοντέλο ελαστικού.

Η λες και έχουμε όλοι τις ίδιες αναγκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν να έχει έλλειψη.
Άλλαξα ελαστικά πριν 15 μέρες και μου είπε ο λαστιχάς ότι σε καμία φίρμα δεν έχει παραλάβει φετινά ελαστικά λόγω κορωνοιού είχαν κλείσει γραμμές παραγωγής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pirelli PZero
Bridgestone S001
Michellin Primacy MXM4
Goodyear Eagle F1 Supersport
Continental Sport Contact 6

Το θεμα δεν ειναι μονο αν το λαστιχο ειναι καλο αλλα και τι γομα εχει πχ. Για πολλα αλογα βαζεις σκληρη γομα, για λιγα βαζεις μαλακια. Επισης στην Ελλαδα ολοι βαζουμε καλοκαιρινα λαστιχα ενω αν πας Γερμανια πχ εχουν 4 για χειμωνα και 4 για καλοκαιρι (οκ δεν εχουμε βαρυ χειμωνα στην Ελλαδα παρα μονο σε μερικα σημεια).

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, G.TH. είπε

Πιθανόν να έχει έλλειψη.
Άλλαξα ελαστικά πριν 15 μέρες και μου είπε ο λαστιχάς ότι σε καμία φίρμα δεν έχει παραλάβει φετινά ελαστικά λόγω κορωνοιού είχαν κλείσει γραμμές παραγωγής. 

Παπάτζες...

Έβαλα πριν ένα μήνα ελαστικά Ιανουαρίου (ετοιμοπαράδοτα)!

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, masteripper είπε

Γεια χαρά

ήρθε η ώρα να αλλάξω τα εργοστασιακα λάστιχα και "πατροπαράδοτα" είπα να βάλω Michellin που συνήθιζα να βάζω πάντα.

Όμως όπου και να ρώτησα υπήρχε μια ενημέρωση ότι υπάρχει έλλειψη...και τα περιμένουν απο μέσα Ιουλίου και μετά...υπάρχει κάποια γνώση επι του θέματος ή απλώς οι λαστιχάδες σπρώχνουν αυτά που έχουν...

Αν ξέρει και κανένας για Θεσσαλονίκη ώστε να τα περάσω άμεσα ακόμα καλύτερα

Κάνε μια ερώτηση εδώ. https://www.elma-sa.gr/el/elastika/

 

Επεξ/σία από Chris_saxo vts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή υπάρχει διαθέσιμο μόνο το στοκ που έχουν τα καταστήματα, περιμένουν καινούρια παραλαβή μετά από τις 20 Ιουνίου. Τουλάχιστον έτσι μου είπαν σχετικά με το mousse που ήθελα για την μοτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, mp123 είπε

Ότι πιο άχρηστο  λάστιχο έχω βάλει σε μηχανή και αυτοκίνητο.Δεν λέω καλά στο στεγνό ( βασικα ολα είναι καλά στο στεγνό ) αλλά με βροχή απαράδεκτα.  . Βάλε continental .

Επέτρεψέ μου να διαφωνήσω για τα continental... Και εγώ τα εξυμνούσα μέχρι που τα έβαλα και ανακάλυψα ότι δεν πρέπει να υπάρχει λάστιχο με τόσο μαλακό πλαινό που ανοίγει καρούμπαλο σε ΚΑΘΕ λακούβα. Απο πέλμα σκίζουν στο θέμα grip, αλλά αν είναι να' χω 300 καρούμπαλα μέχρι την επόμενη αλλαγή να λείπει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...