Προς το περιεχόμενο

Το Galaxy Note 20 Ultra ίσως διέρρευσε στο site της ίδιας της Samsung


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, Fedt είπε

Πανέμορφο. Και τον exynos να έχει πρακτικά στην καθημερινότητα δεν υπάρχει καμία απολύτως διαφορά από τον snapdragon, μόνο στα benchmark χωρίς ουσία είναι καλύτερος, ε και? Ακούω από μερικούς που τα μεταχειριζονται 2 3 μέρες και βγάζουν συμπέρασμα, χρησιμοποιώ σχεδόν όλα τα Note, όλα τα exynos απο τις ναυαρχίδες μια ζωή, τόσα χρόνια και είμαι και πολύ απαιτητικός χρήστης και είμαι ικανοποιημένος. Αυτές οι συσκευές δίνουν ολοκληρωμένη εμπειρία, λογισμικό χωρις bugs, εξυπηρετηση, ταχύτητα, design. Αυτό πραγματικά φαίνεται εντυπωσιακό, άμα είναι έτσι αξίζουν ένα μεγάλο μπράβο στην Samsung. 

Note 9 με exynos βράζει στα 10 λεπτά χρήσης τώρα το καλοκαίρι,φιλος με το n9 me snapdragon ούτε που θερμαίνεται. Είναι τεράστια η διαφορά και ως προς την μπαταρία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αυτό με της διαρροές έχει γίνει ανέκδοτο και επίσης τι άσχημο κινητό είναι αυτό.  Πιστεύω ότι αυτές οι κάμερες πίσω χαλάνε όλη την εμφάνιση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παίδες αρχες Οκτωβρη (αν το επιτρεπει φυσικα ο covid) ενας φιλος μου θα παει Νεα Υορκη. Εκτος απο την εγγυηση τι παιζει αν του πω να μου φερει απο εκει το Note που λογικα θα εχει SD 865+; Θα εχει θεμα με δικτυα; Και αν οντως παθει κατι, θα το φτιαξουν εδω εστω και αν χρειαστει να πληρωσω;

42 λεπτά πριν, Apocalypse2020 είπε

Αυτό με της διαρροές έχει γίνει ανέκδοτο και επίσης τι άσχημο κινητό είναι αυτό.  Πιστεύω ότι αυτές οι κάμερες πίσω χαλάνε όλη την εμφάνιση. 

 

Θεωρω οτι απο την στιγμη που εξογκομα θα ειναι σε ολα αυτο ειναι το πιο ομορφο. Βεβαια ειναι υποκειμενικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Nikolas7_7 είπε

Αυτή την καραμέλα με την κάμερα λόγω soc θα τη λέτε για πολύ ακόμα;; μπούρδες είναι, έχω κάνει άμεσα συγκριτικά και καμιά διαφορά. Μόνο στα βαριά παιχνίδια υπάρχει μια διαφορά, πουθενά αλλού. Σιγά μην κάνει throttling ο 990 στη λήψη φώτο ώστε να κάνει χειρότερη επεξεργασία ή ότι άλλο λένε τέλος πάντων. Κάνε μια σύγκριση εσύ και δες αν υπάρχει διαφορά... Μη μου δείξεις βίντεο από το πληρωμενο YouTube όμως.... 

Πληρωμένα YouTube πληρωμένα ΜΜΕ κλπ. Οι συνωμοσιολογίες είναι συστατικό στοιχείο πολλών Ελλήνων. Όχι θα εμπιστευτώ εσένα που (λες ότι) θα σκάσεις 1500 ευρώπουλα για αποδεδειγμένα κατώτερο προϊόν. Προφανώς η Samsung κάνει καλύτερα συγκριτικά από σένα(!) γιατί του χρόνου αλλάζει πλήρως την αρχιτεκτονική στη SoC αλλά και τη GPU. Α, και ξέχασα... οι Νοτιοκορεάτες που πήραν SoC με... Snapdragon για πρώτη φορά στα χρονικά δεν είχαν δει τα συγκριτικά σου. Reality check ρέέέ!!

Και το throttling αφορά τα παιχνίδια όχι την κάμερα, sorry κιόλας. 

Επεξ/σία από panathatube
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Fedt είπε

Πανέμορφο. Και τον exynos να έχει πρακτικά στην καθημερινότητα δεν υπάρχει καμία απολύτως διαφορά από τον snapdragon, μόνο στα benchmark χωρίς ουσία είναι καλύτερος, ε και? Ακούω από μερικούς που τα μεταχειριζονται 2 3 μέρες και βγάζουν συμπέρασμα, χρησιμοποιώ σχεδόν όλα τα Note, όλα τα exynos απο τις ναυαρχίδες μια ζωή, τόσα χρόνια και είμαι και πολύ απαιτητικός χρήστης και είμαι ικανοποιημένος. Αυτές οι συσκευές δίνουν ολοκληρωμένη εμπειρία, λογισμικό χωρις bugs, εξυπηρετηση, ταχύτητα, design. Αυτό πραγματικά φαίνεται εντυπωσιακό, άμα είναι έτσι αξίζουν ένα μεγάλο μπράβο στην Samsung. 

Αυτό με την καμία απολύτως διαφορά να μου το πεις εμένα με το 20 που πριν έρθεις πάρε με τηλέφωνο και από τη θερμοκρασία θα σου ψήνω και παστίτσιο ...Άστο ..μεγάλη ήττα ο Εξινος και ξερός της που να της έρθει κατραπακιά ...Μια θερμική βόμβα το τηλέφωνο με λίγο Πόκεμον και μερικές κλήσεις παιδιά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Panikas13 είπε

Note 9 με exynos βράζει στα 10 λεπτά χρήσης τώρα το καλοκαίρι,φιλος με το n9 me snapdragon ούτε που θερμαίνεται. Είναι τεράστια η διαφορά και ως προς την μπαταρία. 

Γενικως οπου βλεπετε Exynos μενετε μακρια. Σε ολα ειναι χειροτεροι απο τους αντιστοιχους SD. Μας γραφει κανονικα η Samsung εμας στην Ευρωπη και αλλου δινει τις κινηταρες με τους εξαιρετικους SD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απλο το θεμα με τους exynos απο τη στιγμη που η ιδια βγαζει δυο εκδοσεις. Αν ηταν ισαξιοι θα εβαζε μονον το δικο της που της βγαινει και πιο φτηνος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/7/2020 στις 7:45 ΜΜ, stelios18120 είπε

Έλεος με τις "διαρροές" και καλά... 

Δεν "πιανει" εδώ και χρόνια 😑

Αυτά είναι για να μένουν στην επικαιρότητα και να γίνει ντόρος και μπλα μπλα 

Μία χαρά δουλεύει εδώ και χρόνια. Ακόμα και σε εσένα. Οι διαρροές είναι για να έχουν κάτι να πουν οι YouTubers και κάτι να γράψουν οι ιστοσελίδες με νέα και να σχολιάσουν άλλοι από κάτω κερδίζοντας κλικ 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, SiLeNtOne-- είπε

Άλλο ένα πατίνι της Samsung που το iPhone SE 2020 πατάει σε επιδόσεις στα μισά λεφτά...

 

Απο πότε εχεις να ακουμπησεις Samsung τηλεφωνο; Γιατι ακομα και το S8 που εχω σφαιρα παει ακομα. Και ελεος πλεον με αυτη την συγκριση. Συγκρινεις μια συσκευη που κανει τα ΠΑΝΤΑ με ενα λειτουργικο που ειναι κλειστο και κατασκευασμενο να ξεζουμισει συγκεκριμενο hardware. Με ενα λειτουργικο που δεν κανει ουτε τα μισα και παρουσιαζουν σαν καινοτομια το PiP. Με ενα λειτουργικο που πρεπει να κανεις 30 tap να πας στα settings για να κλεισει το WiFi. Ασε μας ρε μεγαλε

Επεξ/σία από NamelessDead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/7/2020 στις 4:26 ΜΜ, panathatube είπε

Πληρωμένα YouTube πληρωμένα ΜΜΕ κλπ. Οι συνωμοσιολογίες είναι συστατικό στοιχείο πολλών Ελλήνων. Όχι θα εμπιστευτώ εσένα που (λες ότι) θα σκάσεις 1500 ευρώπουλα για αποδεδειγμένα κατώτερο προϊόν. Προφανώς η Samsung κάνει καλύτερα συγκριτικά από σένα(!) γιατί του χρόνου αλλάζει πλήρως την αρχιτεκτονική στη SoC αλλά και τη GPU. Α, και ξέχασα... οι Νοτιοκορεάτες που πήραν SoC με... Snapdragon για πρώτη φορά στα χρονικά δεν είχαν δει τα συγκριτικά σου. Reality check ρέέέ!!

Και το throttling αφορά τα παιχνίδια όχι την κάμερα, sorry κιόλας. 

φιλε μου μπλεκεις ασχετα πραγματα..

Κανεις σαλατα τις μπουρδες των ψεκασμων...με τον λογο υπαρξης των reviewers! Οι τελευταιοι μπορει να ξεκινησαν αθωα να βοηθησουν κοσμο ομως οσοι το κανουν επαγγελματικα ειναι αποδεδειγμενο οτι τα παιρνουν. Αν δεν τα παιρνουν, μπορει να μην ειναι αντικειμενικοι εντελως γιατι θελουν να αρεσουν τα βιντεο τους και το κραξιμο στη σαμσουνγκ πιανει...ωστε να βγαζουν λεφτα απο τα views...Τα views τους ταιζουν και οταν ενα βιντεο ειναι απλο και αληθινο μπορει να μην εχει τοση περαση οσο ενα οπαδικο...

Οσο αφορα την διαφορα των 2 soc, προφανως υπαρχει αλλα οι υπερβολες που ακουγονται δεν ισχυουν. εχω κανει αμεσα συγκριτικα στα s10+ με τα 2 soc και δεν βρηκα καμια διαφορα ουτε σε μπαταρια ουτε σε καμερα ουτε σε οθονη.

Επισης στο youtube επαιζε στις αρχες του Ultra ενα βιντεο που ειχε απειρα views και το εβλεπα σαν επιχειρημα πολλων οτι το κινητο μετα απο 2-3 παιξιματα του antuntu εκανε throttling και επεφτε 70.000 ποντους. Ετρεξα το antuntu γυρω στις 11 φορες, σχεδον εφαγα ολη τη μπαταρια και δεν εκανε τιποτα (στις αρχες, οχι τωρα με αναβαθμισεις πανω, τοτε που βγηκε το βιντεο). 

Ο τυπος δεν εδειχνε το βιντεο απο το antuntu Παρα μονο ανακοινωνε αποτελεσματα και εκραζε και αυτον μου τον εφερναν συνεχεια ως παραδειγμα για το ποσο μαπα ειναι ο exynos.

 

για να τελειωνουμε, ναι δεν ειναι τοσο τελειος οσο ο snap αλλα η διαφορα ειναι μικρη, ειναι υπαρκτη μονο σε πολυ βαρια χρηση, πχ λιωσιμο σε gaming και μονο σε νουμερα του antuntu ισως με καμια 10αρια χιλιαδες διαφορα αααααν υπαρχει. 

απο εκει και περα εγω αυτο που λεω, απλα πριν κραξεις βρες εναν που εχει την αντιστοιχη εκδοση ή αν εισαι μαγκας παρε εσυ το σναπ και βρες εναν με exynos Και κανε συγκριση σε καμερες και επιδοσεις οσο γινεται (γιατι ειναι και διαφορετικα στημενα). Καμια συνομωσια και κανενα οργιο βλακειας...απλα λιγη λογικη και οσο μπορουμε δοκιμες μονοι μας.

Επεξ/σία από Nikolas7_7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/7/2020 στις 9:52 ΜΜ, panathatube είπε

Και του χρόνου τα πράγματα θα είναι σαφώς καλύτερα για τους Exynos με AMD GPU και καινούργια 5nm ARM αρχιτεκτονική.

Κατάλαβα , θα ξεκινήσουμε και τα reflow στα τηλέφωνα δλδ σε λίγο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...