Προς το περιεχόμενο

Έρχεται το Astro City Mini arcade της SEGA με 36 παιχνίδια


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 ώρες πριν, Al_pacino είπε

Ελα ρε εδω πουλαω αυθεντική καμπινα πολυεστερικη με ολα τα παιχνιδια μεσα και δεν την παίρνει κανείς...........την θελουν να τους την δώσεις τσαμπα αν θες κατι πρέπει να το πληρώσεις ετσι παει.

 

 

Σορρυ κι ολας φιλε μου αλλα να ξερεις την τιμη πωλησης ενος προιοντος την οριζει η αγορα και όχι ο κατασκευαστης/πωλητης(αν θελει να πουλησει φυσικα) ,αν οι αγοραστες θεωρουν οτι ενα προιον ειναι ακριβο για αυτο που προσφερει δεν παει να χτυπιεται κατω ο πωλητης  θα το εχει να το κοιταει και δεν θα το πάρει κανεις. Στο δικο σου παραδειγμα γιατί να πάρω το δικο σου μεταχειρισμενο προιον πολυεστερικο με 400 παιχνιδια στα 650 ευρω και να μην πάρω αυτο https://arcades.gr/product/arcade-bartop-2-players/ ας πουμε καινουργιο απο Ελλάδα στα 550 ευρω ομορφο και με 9000 παιχνιδια(30 δευτερολεπτα μου πηρε η αναζητηση για μια καλυτερη ευκαιρια απο το δικο σου μηχανημα,αν το ψαξω περισσοτερο θα βρω και ακομα καλυτερη ευκαιρια)? Και αυτο ειναι απλα ενα παραδειγμα, για κάθε έναν που "θελει να πάρει κάτι τσάμπα" υπάρχει πάντα και άλλος ενας που νομιζει οτι πουλάει χρυσάφι ενω πουλάει καρβουνο (χωρις παρεξηγηση δεν έιναι σαβουρα αυτο που πουλας,αλλα ζητας πολλα λεφτα για αυτο που ειναι).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε έκανες την αγορα και την αναζήτησή του αιώνα.............μονο αλλα τα ματια του λαγου και αλλα της κουκουβάγιας..........επειδη σε κόβω λιγο ασχετο οπως ο καθε ελληναρας που ψαχνει την τρελη ευκαιρία χωρις να γνωρίζει το αντικείμενο ,ρωτα πρωτα τις διαφορές απο gaming crt και τι εστι μοχλοί ανερουσης και μετα παρε με ενα τηλέφωνο παρακαλώντας με να στην δωσω 100 ευρω ακριβότερα για να την αποκτήσεις.

Αν ειχες κανει μια πιο ενδελεχή έρευνα θα έβλεπες πως αυτες οι καμπίνες ξεκινανε απο 850 ευρω,αλλο πολυεστερικη καμπίνα εργοστασίου με την συγκεκριμένη οθονη και αλλο ξύλινη με crt ιδιοκατασκευη εχει μεγάλη διαφορά.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πανάκριβο και αυτό (550 χωρίς φπα, αλλά... δωρεάν μεταφορικά!)

Και ο μοχλός πάλι αριστερά....έλεος.

Επίσης, δεν μας ενδιαφέρει αν είναι ξύλινη, πολυεστερική ή από ανθρακονήματα η καμπίνα.

Επεξ/σία από _BASSstarlet_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι μεγαλε δεν ειμαι πολυ σχετικος με το συγκεκριμενο ειδος,για hardware υπολογιστων ρωτα με ότι θες,για αυτο το ειδος ομως ειναι μετρημενα αυτα που ξερω.

Να σου πω ομως τι αλλο ξερω?

Οτι αν περιμενεις τον εναν  και μοναδικο "σχετικο" πελατη για να πουλησεις το μηχανημα σου καλα σαραντα,εγω ειμαι 38 χρονων, επαιζα αυτα τα παιχνιδια οταν ειμουν μικρος με τα κερματα,αν θελω να αναπαραστησω αυτο ακριβως που επαιζα και δεν θέλω απλα να βαλω το mame στο pc μου και να παρω εναν retro joystick με 60-70 ευρω  στην 27αρα IPS οθονη μου(που την ειδες την CRT σε αυτο που σου ποσταρα δεν ξερω...), τοτε μου ειναι υπεραρκετο αυτο που μου δινουν με την ξυλινη καμπινα και τα 9000 παιχνιδια για να κάνω απλα το γουστο μου και να βγαλω την νοσταλγια μου,και οπως ειπα οσο και αν ειρωνευεσαι γιατι εσύ εχεις την συμπεριφορα του Ελληναρα "εγω ξερω κι εσεις εισαστε ασχετοι και δεν καταλαβαινετε το μεγαλειο του προιοντος μου",η ερευνα μου ηταν 30 δευτερολεπτα που σημαινει οτι το δηλωσα  εξαρχης οτι δεν εκανα την "ερευνα του αιώνα" για να βρω κάτι που θα με ικανοποιουσε περισσοτερο απο το δικο σου.Επειδη λοιπον οι περισσοτεροι απο αυτούς που έχεις ως κοινο για να πουλησεις το προιον σου είναι σαν κι εμένα κράτα το και κοιτα το και περιμενε τον μεσία "σχετικο" που θα είναι διατεθημένος κι ολας να σου δωσει τα 650 ευρω για να σε απαλλάξει απο αυτό γιατί για να το πουλάς προφανώς δεν το θες πλέον,εκτος αν τα κατασκευάζεις εσυ αλλα και αυτό να συμβαίνει αν δεν μπορεις να τα πουλήσεις ίσως πάλι να το ξανασκεφτεις για τις τιμες σου!

Χαχαχα εδω δεν το παιρνει κανεις στην τιμη που το εχεις τωρα ,θα σε παρω και τηλεφωνο να μου το δωσεις 100 ευρω ακριβοτερα σαν χαρη!!!!

Επεξ/σία από odin81982
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, _BASSstarlet_ είπε

Πανάκριβο και αυτό (550 χωρίς φπα, αλλά... δωρεάν μεταφορικά!)

Και ο μοχλός πάλι αριστερά....έλεος.

Επίσης, δεν μας ενδιαφέρει αν είναι ξύλινη, πολυεστερική ή από ανθρακονήματα η καμπίνα.

αυτο λινετε μπορεις να ωρισεις τον μοχλο του αριστερου στα κουμπια του δεξιου............

 

13 λεπτά πριν, odin81982 είπε

Οχι μεγαλε δεν ειμαι πολυ σχετικος με το συγκεκριμενο ειδος,για hardware υπολογιστων ρωτα με ότι θες,για αυτο το ειδος ομως ειναι μετρημενα αυτα που ξερω.

Να σου πω ομως τι αλλο ξερω?

Οτι αν περιμενεις τον εναν  και μοναδικο "σχετικο" πελατη για να πουλησεις το μηχανημα σου καλα σαραντα,εγω ειμαι 38 χρονων, επαιζα αυτα τα παιχνιδια οταν ειμουν μικρος με τα κερματα,αν θελω να αναπαραστησω αυτο ακριβως που επαιζα και δεν θέλω απλα να βαλω το mame στο pc μου και να παρω εναν retro joystick με 60-70 ευρω  στην 27αρα IPS οθονη μου(που την ειδες την CRT σε αυτο που σου ποσταρα δεν ξερω...), τοτε μου ειναι υπεραρκετο αυτο που μου δινουν με την ξυλινη καμπινα και τα 9000 παιχνιδια για να κάνω απλα το γουστο μου και να βγαλω την νοσταλγια μου,και οπως ειπα οσο και αν ειρωνευεσαι γιατι εσύ εχεις την συμπεριφορα του Ελληναρα "εγω ξερω κι εσεις εισαστε ασχετοι και δεν καταλαβαινετε το μεγαλειο του προιοντος μου",η ερευνα μου ηταν 30 δευτερολεπτα που σημαινει οτι το δηλωσα  εξαρχης οτι δεν εκανα την "ερευνα του αιώνα" για να βρω κάτι που θα με ικανοποιουσε περισσοτερο απο το δικο σου.Επειδη λοιπον οι περισσοτεροι απο αυτούς που έχεις ως κοινο για να πουλησεις το προιον σου είναι σαν κι εμένα κράτα το και κοιτα το και περιμενε τον μεσία "σχετικο" που θα είναι διατεθημένος κι ολας να σου δωσει τα 650 ευρω για να σε απαλλάξει απο αυτό γιατί για να το πουλάς προφανώς δεν το θες πλέον,εκτος αν τα κατασκευάζεις εσυ αλλα και αυτό να συμβαίνει αν δεν μπορεις να τα πουλήσεις ίσως πάλι να το ξανασκεφτεις για τις τιμες σου!

Χαχαχα εδω δεν το παιρνει κανεις στην τιμη που το εχεις τωρα ,θα σε παρω και τηλεφωνο να μου το δωσεις 100 ευρω ακριβοτερα σαν χαρη!!!!

 

Ειναι θεμα χωρου.............για τους τζαμπατζιδες με δικη σου νέοτροπιας σκεψη  χτίζω τζακι  και την καίω.................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, _BASSstarlet_ είπε

Και ο μοχλός πάλι αριστερά....έλεος.

γιατί το γράφεις διαρκώς αυτό;  αφού στα αριστερά ήταν συνήθως οι μοχλοί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Al_pacino είπε

Ελα ρε εδω πουλαω αυθεντική καμπινα πολυεστερικη με ολα τα παιχνιδια μεσα και δεν την παίρνει κανείς...........την θελουν να τους την δώσεις τσαμπα αν θες κατι πρέπει να το πληρώσεις ετσι παει.

 

 

αφου ειναι ο μοχλος στο αριστερο χερι ποιος να την παρει? 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Al_pacino είπε

αυτο λινετε μπορεις να ωρισεις τον μοχλο του αριστερου στα κουμπια του δεξιου............

Ειναι θεμα χωρου.............για τους τζαμπατζιδες με δικη σου νέοτροπιας σκεψη  χτίζω τζακι  και την καίω.................

Δεν παιζει ρολο γιατι δεν την θες πλεον,δεν την θες και θες να την πουλησεις και δεν βρισκεις να την πουλησεις.

Εγω δεν σου ζητησα να την αγοράσω ουτε να μου κανεις κανα σκοντο ,δεν ειμαι αυτης της νοοτροπιας γιατι τις περισσοτερες φορες έχω να κάνω με ελληναρες σας του λογου σου οπότε δεν έχει νοημα να σπαω την χολη μου,μου κάνει αυτο που πουλάει ο αλλος στην τιμη που το πουλαει,οκ,δεν μου κανει? thank you but no thank you.

Kαι αν θεωρεις τζαμπατζη οποιον δεν δινει τα λεφτα του ετσι ασκοπα επειδη εσενα σου καπνισε να βάλεις μια τιμη ειναι δικο σου προβλημα και να το κοιταξεις,υπάρχει κόσμος εδω μέσα που προσπαθει να πουλησει pc με επεξεργαστες πρωτης γενιας για 200+ ευρω, εγω ειμαι τζαμπατζης που δεν το παιρνω γιατι ζηταει πολλα η αυτος ακυρος που ζηταει τοσα? δικαιωμα του καθενος να ζηταει οσα θελει αλλα δεν σημαινει οτι αυτο που πουλας τα αξιζει κι ολας κι επειδη εσύ έχεις το προιον και το πρόβλημα χώρου και ο άλλος  τα λεφτα ,εσυ εχεις το προβλημα,αυτος  με τα λεφτα θα βρει κι αλλο προιον να παρει,εσυ δεν θα λυσεις το προβλημα σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, nvel είπε

γιατί το γράφεις διαρκώς αυτό;  αφού στα αριστερά ήταν συνήθως οι μοχλοί

Γιατί στα «»ηλεκτρονικά» στη Τζώρτζ (Κάνιγγος για όσους πιστούς θυμούνται) έτσι είχαμε συνηθίσει να παίζουμε.

Κάποιοι ελάχιστοι κατεστραμμένοι, σταύρωναν τα χέρια,  για να παίζουν ανάποδα...

Το ίδιο και με τα joystick της Amiga.

Επεξ/σία από _BASSstarlet_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, udroxoos είπε

Κατά σύμπτωση μόλις προχτές χάζευα στο google για usb χειριστήριο για τον υπολογιστή που να μπορεί να συνδεθεί με mame emulator αλλά δεν βρήκα κάτι φτηνό που να αξίζει.

Όσο γι'αυτό το μηχανάκι, είναι αδικαιολόγητα μικρό και με λίγες επιλογές παιχνιδιών.

Δες αυτό.

https://www.skroutz.gr/s/17507167/SpeedLink-Competition-Pro-Extra.html

Καλή τιμή και το είχα παλιά στην amiga. Είναι πολύ καλό joystic αλλά μόνο δύο πλήκτρα.

21 ώρες πριν, udroxoos είπε

 

Εννοούσα κάτι τέτοιο που να σου δίνει την αίσθηση και την ευχρηστία του αυθεντικού χειριστηρίου.

Όμως δεν ζητάνε λίγα για περιστασιακό gaming ώστε να θυμηθούμε τα νιάτα μας...

Αυτό από το amazon το παίρνεις και από Ελλάδα.

https://www.skroutz.gr/s/18868974/Hori-Fighting-Stick-Mini.html

Η έκδοση όμως για ps4 δεν  έχει καλά σχόλια. Έχω ένα pac man από μια Ελληνική εταιρία CMS και ήταν πολύ καλό αλλά δεν είναι usb και θέλει κάρτα ήχου σε pci επειδή αυτές είχαν game port πάνω.

spacer.png

 

 

Bγήκε και σε usb κάποια στιγμή από την ίδια εταιρία αλλά μόνο με δύο πλήκτρο και όχι η έκδοση με τα 6 πλήκτρα.

 

Επεξ/σία από micos000
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, micos000 είπε

Δες αυτό.

https://www.skroutz.gr/s/17507167/SpeedLink-Competition-Pro-Extra.html

Καλή τιμή και το είχα παλιά στην amiga. Είναι πολύ καλό joystic αλλά μόνο δύο πλήκτρα.

Αυτό από το amazon το παίρνεις και από Ελλάδα.

https://www.skroutz.gr/s/18868974/Hori-Fighting-Stick-Mini.html

Η έκδοση όμως για ps4 δεν  έχει καλά σχόλια. Έχω ένα pac man από μια Ελληνική εταιρία CMS και ήταν πολύ καλό αλλά δεν είναι usb και θέλει κάρτα ήχου σε pci επειδή αυτές είχαν game port πάνω.

spacer.png

 

 

Bγήκε και σε usb κάποια στιγμή από την ίδια εταιρία αλλά μόνο με δύο πλήκτρο και όχι η έκδοση με τα 6 πλήκτρα.

 

CMS, Packman και Tomahawk. Τα καλύτερα joystick με διαφορά, και όλα από Ελληνικές εταιρείες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Al_pacino είπε

Αν ειχες κανει μια πιο ενδελεχή έρευνα θα έβλεπες πως αυτες οι καμπίνες ξεκινανε απο 850 ευρω,αλλο πολυεστερικη καμπίνα εργοστασίου με την συγκεκριμένη οθονη και αλλο ξύλινη με crt ιδιοκατασκευη εχει μεγάλη διαφορά.

Να πω και εγώ μιας και ψαχνόμουν πριν λίγο καιρό για να το βάλω κυρίως διακοσμητικό στο γραφείο. Ο @odin81982 δεν τα λέει και τελείως λάθος, και είναι πολύ κοντά στο δικό μου σκεπτικό. Ακόμα και αν είναι καλύτερο το δικό σου για τους λόγους που εσύ ξέρεις (και εμείς που δεν είμαστε γνώστες δεν ξέρουμε) το πρόβλημα που βλέπω εγώ είναι ότι όσο και να κοστολογούνται αυτά, δεν υπάρχει τελικά η αγορά για να πουληθούν. 

Άρα αν όντως θες να το πουλήσεις, ή το δίνεις σε μία τιμή χαμηλότερη της αξίας του αλλά φεύγει, ή το κρατάς ΜΠΑΣ και βρεθεί ΚΑΠΟΤΕ κάποιος. Αν τώρα κάποιος έχει και καμιά 20αριά από αυτά σε αποθήκη, το να τα κρατάει δεν έχει νόημα. 

Εσένα απ'ότι βλέπω είναι αυτό που κάθεσαι, άρα σαφέστατα η τιμή σύγκρισης δεν είναι τα 550 που αναφέρθηκαν στο link. Επίσης η τιμή στο site αυτό είναι ΠΑΡΑΝΟΜΩΣ χωρίς ΦΠΑ, και λέω παρανόμως γιατί όλα τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ eshops είναι υποχρεωμένα από το νόμο να δείχνουν τελική τιμή λιανικής συμπερ. ΦΠΑ. 

Συνεπώς τα 550 γίνονται 682€ αλλά είναι κάτι ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ, μετά είναι θέμα γούστου πώς το θέλει κάποιος. Προσωπικά εγώ θα ήθελα όσο πιο κοντά στην original μορφή γίνεται. 

Δεν αντιλέγω λοιπόν ότι είναι οκ η τιμή για αυτά που προσφέρεις, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχει ο αγοραστής να το πάρει. Και αν μιλάμε για 1-2 κομμάτια οκ, αλλά αν μιλάμε για καμιά αποθήκη με 20-30 μηχανήματα, ε δεν γίνεται να τα δώσει στην τιμή αυτή γιατί δεν θα φύγουν τελικά ποτέ. 

Τέρμα άσχετο, αλλά ξέρει κάποιος πόσο πήγαιναν αυτά τότε? Οι μαγαζάτορες δηλαδή, πόσο τα πληρώνανε το ένα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...