Προς το περιεχόμενο

Δωρακια σε αγορα νεου αμαξιου?


exitpc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, paylidis είπε

ΦΥΣΙΚΑ και παιρνει... ενδεικτικα θα σου πω ότι απο τη μια αντιπροσωπεία στην αλλη σε διαφορετικές περιοχές της αττικης, εκλεισα το ιδιο ακριβως αμαξι 4000€ φθηνότερα...

Πώς ρε φίλε, μοιράσου τα μυστικά σου μαζί μας :) 

Εκτός κι αν απο την αρχή υπήρχε διαφορά τιμής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, paylidis είπε

ΦΥΣΙΚΑ και παιρνει... ενδεικτικα θα σου πω ότι απο τη μια αντιπροσωπεία στην αλλη σε διαφορετικές περιοχές της αττικης, εκλεισα το ιδιο ακριβως αμαξι 4000€ φθηνότερα...

Τοσο μεγαλο περιθωριο απο το κερδος εχουν οι εμποροι ? Εχα ακουσει για πολυ λιγοτερα . Σε τι αξιας αμαξι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, exitpc είπε

Οποτε να παρω και κανα τηλεφωνο στις Αθηναικες αντιπροσωπειες λετε?Θα κανω ομως δουλεια τηλεφωνικα...ή πρεπει να παω μια βολτα απο εκει?

Μπορείς να ζητήσεις προσφορά με email κι έπειτα να διαπραγματευτείς επί της απάντησης που θα λάβεις.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το σκόντο στην τιμή γίνεται όταν καταλάβουν πως είσαι αποφασισμένος να αγοράσεις.

Μπορεί να γίνει μείωση στην τιμή πχ. για να πιάσει στόχους ο πωλητής ή να μην πας να το πάρεις από ανταγωνιστή...

 

Επεξ/σία από djcat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας εν τέλη για το micra ζητά οπωσδήποτε δώρο τον τεμπέλη ,αλλά αυτόν που δίνουν σαν γνήσιο αξεσουάρ της Nissan.Ειναι απίστευτα χρήσιμο και αν πεις να το βάλεις μετά σου ζητάνε 200€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα τον έμπορο , το περιθώριο κέρδους και πόσο θέλουν να διώξουν / πουλάει ένα αμάξι.

Εγώ πήγα π.χ. στην Citroen , είχε έκπτωση στην έκδοση C5 Inspire απο 24500 αν θυμάμαι στα 22600

Με λίγη πίεση μου έκανε δώρο βελούδινα πατάκια , συναγερμό και φιμέ

Βρήκαν ότι είχαν ένα έκδοση business που είχε 18αρες και κάτι άλλο και το αμάξι έκανε 23.000ε

Τον κατάφερα τελικά και μου το άφησε 22500 μαζί με όλα τα παραπάνω δώρα

Τελικά όμως δεν αγόρασα

Αγόρασα το Peugeot 2008 απο γύφτικη αντιπροσωπεία με δώρο μόνο τον συναγερμό και πατάκια χειρότερα απο του πράκτικερ . Για πυροσβεστήρα , τρίγωνο ούτε λόγος

Οπότε πας ρωτάς τιμής , τι έκπτωση θα σου κάνουν και στο τέλος και τι δώρο.

Μην φοβάσαι μέσα δεν θα μπούν

Αντίστοιχα που έψαχνα το προηγούμενο Leon , ο ένας το έδινε 21900 , άλλος 20700 και τελικά το βρήκα 20350 (άσχετα που δεν το πήρα , αλλά να καταλάβεις διαφορές)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, exitpc είπε

Οποτε να παρω και κανα τηλεφωνο στις Αθηναικες αντιπροσωπειες λετε?Θα κανω ομως δουλεια τηλεφωνικα...ή πρεπει να παω μια βολτα απο εκει?

δεν ειναι βεβαιο αν θα παρεις τηλεφωνικα προσφορά αλλα δε χανεις κ κατι...

54 λεπτά πριν, nikos032 είπε

Πώς ρε φίλε, μοιράσου τα μυστικά σου μαζί μας :) 

Εκτός κι αν απο την αρχή υπήρχε διαφορά τιμής

Πηγαινεις βλεπεις το μοντελο διαμορφωνεις αποψη και απο εκει κ περα ζητας αυτο ακριβως απο τις αντιπροσωπείες να σου δωσουν την καλυτερη τους τιμή.

Στην περιπτωση μου η ****ντα μου έδωσε τιμη στο θεο-σαν να μην ήθελε να πουλησει, τους ειπα ειναι το καλυτερο σας, μου απαντησαν οτι εχουν πολυ μικρο περιθώριο... ε το ιδιο πραγμα το πηρα 15 χλμ πιο περα 4000 κάτω (και αλλη αντιπροσωπεία 5 χλμ πιο περα ήταν 3600 κατω απο την πρώτη)

52 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Τοσο μεγαλο περιθωριο απο το κερδος εχουν οι εμποροι ? Εχα ακουσει για πολυ λιγοτερα . Σε τι αξιας αμαξι ?

αρχικη αξία 36000. απο ότι φαινεται έχουν (ή πάνε να φάνε προς οφελος τους τυχον προωθητικές)

22 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ανάλογα τον έμπορο , το περιθώριο κέρδους και πόσο θέλουν να διώξουν / πουλάει ένα αμάξι.

Εγώ πήγα π.χ. στην Citroen , είχε έκπτωση στην έκδοση C5 Inspire απο 24500 αν θυμάμαι στα 22600

Με λίγη πίεση μου έκανε δώρο βελούδινα πατάκια , συναγερμό και φιμέ

Βρήκαν ότι είχαν ένα έκδοση business που είχε 18αρες και κάτι άλλο και το αμάξι έκανε 23.000ε

Τον κατάφερα τελικά και μου το άφησε 22500 μαζί με όλα τα παραπάνω δώρα

Τελικά όμως δεν αγόρασα

Αγόρασα το Peugeot 2008 απο γύφτικη αντιπροσωπεία με δώρο μόνο τον συναγερμό και πατάκια χειρότερα απο του πράκτικερ . Για πυροσβεστήρα , τρίγωνο ούτε λόγος

Οπότε πας ρωτάς τιμής , τι έκπτωση θα σου κάνουν και στο τέλος και τι δώρο.

Μην φοβάσαι μέσα δεν θα μπούν

Αντίστοιχα που έψαχνα το προηγούμενο Leon , ο ένας το έδινε 21900 , άλλος 20700 και τελικά το βρήκα 20350 (άσχετα που δεν το πήρα , αλλά να καταλάβεις διαφορές)

τα πατακια, τριγωνα, γιλεκα, φαρμακεια στανταρ δεν ειναι στο αμαξι; ποτε δε με απασχόλησαν!!! παντα ήταν μεσα γνησια κ κομπλε απο ποιοτητα

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, paylidis είπε

δεν ειναι βεβαιο αν θα παρεις τηλεφωνικα προσφορά αλλα δε χανεις κ κατι...

Πηγαινεις βλεπεις το μοντελο διαμορφωνεις αποψη και απο εκει κ περα ζητας αυτο ακριβως απο τις αντιπροσωπείες να σου δωσουν την καλυτερη τους τιμή.

Στην περιπτωση μου η ****ντα μου έδωσε τιμη στο θεο-σαν να μην ήθελε να πουλησει, τους ειπα ειναι το καλυτερο σας, μου απαντησαν οτι εχουν πολυ μικρο περιθώριο... ε το ιδιο πραγμα το πηρα 15 χλμ πιο περα 4000 κάτω (και αλλη αντιπροσωπεία 5 χλμ πιο περα ήταν 3600 κατω απο την πρώτη)

αρχικη αξία 36000. απο ότι φαινεται έχουν (ή πάνε να φάνε προς οφελος τους τυχον προωθητικές)

τα πατακια, τριγωνα, γιλεκα, φαρμακεια στανταρ δεν ειναι στο αμαξι; ποτε δε με απασχόλησαν!!! παντα ήταν μεσα γνησια κ κομπλε απο ποιοτητα

Και εγώ έτσι πίστευα γιατί είχα σε όλα τα opel , στο seat και στο citroen

Στην  συγκεκριμένη Pegeuot πολύ γύφτοι , δεν ξέρω σε άλλες πως είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Haldol είπε

Εμένα στην Καρέντα (Ηράκλειο) όταν πήρα το T-ROC μου έκαναν δώρο... αέρα κοπανιστό. Απολύτως ΤΙΠΟΤΑ. :P

Στο ίδιο αμάξι στην ίδια αντιπροσωπεία μας έδωσαν (και αυτό μετά από δική μου σχετική "παρότρυνση") δώρο την επέκταση της εγγύησης στα 4 χρόνια.

Γενικά νομίζω ότι εκείνοι που πουλάνε πολύ και είναι και μονοπώλιο (όπως π.χ. η Toyota και η Καρεντα σε εμάς) δεν κάνουν ιδιαίτερα δώρα γιατί δεν τα έχουν ανάγκη.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Hyundai kona  πέρισυ  μου κάναν δώρο :

Διχρωμια,  πυροσβεστηρα,  φαρμακείο,  δίχτυ συγκράτησης αντικειμένων,  πατακια,  συναγερμό,  1ο σέρβις δωρεάν  κ 15% στα υπόλοιπα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sargus είπε

Γενικά νομίζω ότι εκείνοι που πουλάνε πολύ και είναι και μονοπώλιο (όπως π.χ. η Toyota και η Καρεντα σε εμάς) δεν κάνουν ιδιαίτερα δώρα γιατί δεν τα έχουν ανάγκη.

Μάλλον εκεί την "πάτησα". Το αμάξι θα το 'παιρνα με δώρα ή χωρίς, και την ψιλιάστηκαν. Σου λέει αφού δε θα χάσω την πώληση, γιατί να δώσω και δώρα. :P

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι πας Αθήνα βάλε και αυτά τα έξοδα στο κόστος. Πήγαινε-έλα, πιθανή διανυκτέρευση, φαγητά, άδεια από τη δουλειά ίσως. Δεν ξέρω σε ποια περιοχή είσαι απλά λέω να τα υπολογίσεις.

Μη κάνεις 500€ έξοδα για πατάκια και πυροσβεστήρα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αντιπροσωπειες στα αμαξια που πουλανε πανε να βγαλουμε απ την μυγα ξυγγι.

Τρελη εντυπωση μου εκανε οταν πηγα να παρω προσφορα απ την suzuki για το swift που με πηραν 3 τηλεφωνα στις 10 πρωτες μερες για ακομα καλυτερη τιμη κ εξτρα εξοπλισμο.Στη ford για το φιεστα μου εκοψε 6 κατοσταρικα αλλα χωρις τιποτα.Και ειδικα για τα φιμε μ αυτα που ακουω οτι λυνουν πορτες για να τα βαλουν κτλ το μετανιωσα που δεν πιεσα λιγο παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Διαβάζω για όλα αυτά τα δώρα και νιώθω μ@@@κς που όταν ενδιαφερόμουν πριν λίγο καιρό να αγοράσω hyundai i20, το μόνο που θα μου έκανε δώρο ο πωλητής ήταν μια 6μηνη ασφάλεια 😅

Τελικά πήρα μεταχειρισμένο (άλλη μάρκα) στο 1/3 της αξίας του i20 μαζί με τους τόκους που θα 'χε και ο πωλητής ας κρατήσει την 6μηνη στο συρτάρι του 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...