Προς το περιεχόμενο

Ανάκαμψη πωλήσεων για τη Huawei παρά την απαγόρευση στις ΗΠΑ


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

57 λεπτά πριν, Panagioths94 είπε

-Μια χαρά δουλεύουν οι εφαρμογές με κάποιες μικρές εξαιρέσεις.

-Η huawei έχει επενδύσει στο appgallery και συνέχεια υπάρχουν νέες προσθήκες.

-ετοιμάζεται και η alphabank σε λίγο καιρό. 

-Σε 2-3 χρόνια θα φανεί ποσο καλά μπορεί να σταθεί το appgallery. 

Αύριο, λέει ο τρίποδος βαψομαλλιάς, "φίλοι μας οι Κινέζοι, τέρμα το μπαν". Κανονικά τα gapps. 

Θα θυμάσαι αυτά τα περίεργα που έγραψες παραπάνω ή θα σφύρας ανέμελα καθώς θα κατεβάζεις το πακέτο των gapps για να δουλέψεις σαν άνθρωπος;

Μην απαντήσεις, ξέρω. 

7 λεπτά πριν, pany07 είπε

Δραματική η κατάστασή σου.

Ανησυχώ.

Για'κει είσαι, ο σοσιαλιστικός παράδεισος είναι για λίγους και εκλεκτούς. 

Μη σε κρατάμε. 

 

39859354352_7d3c9700b2_b.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stafaf είπε

Για'κει είσαι, ο σοσιαλιστικός παράδεισος είναι για λίγους και εκλεκτούς. 

Μη σε κρατάμε. 

Τα ίδια και τα ίδια.

Pathetic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δεν γνωρίζει το 60% των πωλήσεων της προέρχεται από την Κίνα. Από τοτε βέβαια που έγινε το ban το market share της στην Κίνα συνεχίζει να αυξάνεται (και δεν μιλάμε για μικρή αγορά) Και αυτός είναι ένα βασικός λόγος που η huawei δεν θα κλείσει όπως λένε μερικοί ή θα σταματήσει να πουλάει Ευρώπη. Μπορεί η ιστορία να δείχνει άλλα, πάντως η huawei είναι η μοναδική που ίσως καταφέρει να πετύχει κάτι. 

Οποιαδήποτε άλλη εταιρεία αν έβαζες πχ Samsung θα ήταν σε αρκετά χειρότερη θέση γιατι δεν έχει το "μαξιλαράκι" που είναι η αγορά της Κίνας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, pany07 είπε

Αν δεν πάω τι;

Θα με κάνεις σαπούνι;

Λυπάμαι. Έχουν σειρά άλλοι.

Άλλοι έκαναν σαπούνια ανθρώπους.Μαθε ιστορία αν δεν ξέρεις.

18 λεπτά πριν, DoubleAgent είπε

Όποιος δεν γνωρίζει το 60% των πωλήσεων της προέρχεται από την Κίνα. Από τοτε βέβαια που έγινε το ban το market share της στην Κίνα συνεχίζει να αυξάνεται (και δεν μιλάμε για μικρή αγορά) Και αυτός είναι ένα βασικός λόγος που η huawei δεν θα κλείσει όπως λένε μερικοί ή θα σταματήσει να πουλάει Ευρώπη. Μπορεί η ιστορία να δείχνει άλλα, πάντως η huawei είναι η μοναδική που ίσως καταφέρει να πετύχει κάτι. 

Οποιαδήποτε άλλη εταιρεία αν έβαζες πχ Samsung θα ήταν σε αρκετά χειρότερη θέση γιατι δεν έχει το "μαξιλαράκι" που είναι η αγορά της Κίνας. 

Πολύ σωστό σχόλιο φίλε!!Και μόνο στην Κίνα να πουλάει άνετα είναι Νο2 στον κόσμο.

Επεξ/σία από Fotis Deutschland
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fotis Deutschland είπε

Άλλοι έκανα σαπούνια ανθρώπους.Μαθε ιστορία αν δεν ξέρεις.

Πολύ σωστό σχόλιο φίλε!!Και μόνο στην Κίνα να πουλάει άνετα είναι Νο2 στον κόσμο.

Αν είναι για την ιστορία που μαθαίνουν εκεί στο Deutschland, δεν θα πάρω. Μαθουσάλα.

Μα το πρόβλημα γι' αυτούς που κυνηγάνε τη Huawei, δεν είναι τι κάνει στην Κίνα μέσα.

Μάντεψε. Είναι στο σπίτι τους, στην εγχώρια αγορά τους, που τους έκανε τη ζημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pany07 είπε

Αν είναι για την ιστορία που μαθαίνουν εκεί στο Deutschland, δεν θα πάρω. Μαθουσάλα.

Μα το πρόβλημα γι' αυτούς που κυνηγάνε τη Huawei, δεν είναι τι κάνει στην Κίνα μέσα.

Μάντεψε. Είναι στο σπίτι τους, στην εγχώρια αγορά τους, που τους έκανε τη ζημιά.

Ειπα εγώ το αντίθετο;;;Έχω γράψει στο παρελθόν ότι είναι άδικος ο αποκλεισμός της Huawei.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, Fotis Deutschland είπε

Άντε στην Κίνα!!!Μονο για εκεί είσαι 🤣

 

αφου τον βλεπεις, το παιζει εξυπνος, τα ξερει, ολα τα σφαζει ολα τα μαχαιρωνει.

αστον να νομιζει οτι κατι κανει...😎

εγω ειδες, τον παρατησα...σε ενα δυο σχολια τον καταλαβα τι ειναι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, vastegial_74 είπε

Η  Huawei εχει αρρηκτους δεσμους με το δημοκρατικο κρατος της Κινας. Ποτε και σε καμια περιπτωση δεν θα εχει χασουρα. Τι δεν καταλαβαινεις; Μονο το εθνικο δικτυο της Κινας να παρει εργολαβια και τη μεριδα του λεοντος στις πωλησεις στην Κινα τα επιασε τα λεφτα της. Ολα τα αλλα ειναι για να χουμε να λεμε.....                                               

Δηλαδη η Google δεν εχει αρρηκτους δεσμους με την κυβερνηση των ΗΠΑ?

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Antilogos1975 είπε

αφου τον βλεπεις, το παιζει εξυπνος, τα ξερει, ολα τα σφαζει ολα τα μαχαιρωνει.

αστον να νομιζει οτι κατι κανει...😎

εγω ειδες, τον παρατησα...σε ενα δυο σχολια τον καταλαβα τι ειναι...

Καταρχήν χωρίς καμιά διάθεση αντιπαράθεσης και μια που το πρώτο σου έξυπνο μήνυμα στο παρόν νήμα είχε να κάνει με "τραγούδια" ...<Άστον τρελό στη τρέλα του>. Αφιερώμενο.

Στο θέμα μας.

Το επίσημο αφήγημα είναι ότι η Huawei πρέπει να αποκλειστεί από τις δυτικές υποδομές γιατί είναι το μακρύ χέρι του ΚΚΚ και θα εκτελεί κατασκοπεία για λογαριασμό του. Τι θεωρώ εγώ; Θεωρώ ότι θα το κάνει με πάσα βεβαιότητα. Είναι όμως αυτός ο ουσιαστικός λόγος του δυτικού πολέμου ενάντια στην εταιρεία; Μμμ...κατηγορηματικά όχι.

(Μακρά παρένθεση. Οι λευκές περιστέρες που ανήκομεν, οι δυτικές, κάνουν κάτι διαφορετικό εδώ και 10ετίες δηλαδή; Μια Huawei, για πόσες 10άδες παρθενο-πιπίτσες από 'δω μεριά;).

Προς τι ο πόλεμος λοιπόν; Μα γιατί οι Κινέζοι μέσω της Huawei χάραξαν δρόμο και έδωσαν δείγματα "Ηλεκτρονικής + Ψηφιακής Πρωτοκαθεδρίας". Δήλωσαν σαφώς ότι το τεχνολογικό μέλλον τους ανήκει και μαζί του η ισχύς της υπερδύναμης. Αυτήν την πορεία οι δύση πρέπει να τη σταματήσει πριν είναι αργά. Θεμιτό. Σίγουρα. Εφικτό; Δύσκολα.

Μπορεί να έκαναν το UK να υποκύψει (μετά από πολύ ξύλο), αλλά σε πολλά κράτη της νοτιο-ανατολικής Ασίας είναι απίθανο να καταφέρουν τον αποκλεισμό της Huawei και την ουσιαστική επέκταση των κινέζων.

Smartphone, Mate, Play Store, GApps....,anyone?

48 λεπτά πριν, AtiX είπε
56 λεπτά πριν, Z1A9 είπε

Δηλαδη η Google δεν εχει αρρηκτους δεσμους με την κυβερνηση των ΗΠΑ?

Δεν είναι το ίδιο πράγμα... 

Παπούτσι από τον τόπο σου κι ας είν' και μπαλωμένο.

Επεξ/σία από pany07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Z1A9 είπε

Δηλαδη η Google δεν εχει αρρηκτους δεσμους με την κυβερνηση των ΗΠΑ?

Δεν είπε κανείς ότι η Google είναι αθώα περιστέρα, αλλά καλύτερα να διαχειρίζεται τα προσωπικά μου δεδομένα ο Αμερικανός πάρα ο Κινέζος. Το ενδεχόμενο, να μην αφήσεις να συμβεί ούτε το ένα ούτε το άλλο ξέχνα το, δεν παίζει. 

Και τώρα δες λίγο πιο μακριά και φαντάσου μελλοντικά (;) μια οργουελική κοινωνία. Ποιον προτιμάς στο ρόλο του μεγάλου αδερφού, τον Αμερικανό ή τον Κινέζο;

17 λεπτά πριν, pany07 είπε

Καταρχήν χωρίς καμιά διάθεση αντιπαράθεσης και μια που το πρώτο σου έξυπνο μήνυμα στο παρόν νήμα είχε να κάνει με "τραγούδια" ...<Άστον τρελό στη τρέλα του>. Αφιερώμενο.

Στο θέμα μας.

Το επίσημο αφήγημα είναι ότι η Huawei πρέπει να αποκλειστεί από τις δυτικές υποδομές γιατί είναι το μακρύ χέρι του ΚΚΚ και θα εκτελεί κατασκοπεία για λογαριασμό του. Τι θεωρώ εγώ; Θεωρώ ότι θα το κάνει με πάσα βεβαιότητα. Είναι όμως αυτός ο ουσιαστικός λόγος του δυτικού πολέμου ενάντια στην εταιρεία; Μμμ...κατηγορηματικά όχι.

(Μακρά παρένθεση. Οι λευκές περιστέρες που ανήκομεν, οι δυτικές, κάνουν κάτι διαφορετικό εδώ και 10ετίες δηλαδή; Μια Huawei, για πόσες 10άδες παρθενο-πιπίτσες από 'δω μεριά;).

Προς τι ο πόλεμος λοιπόν; Μα γιατί οι Κινέζοι μέσω της Huawei χάραξαν δρόμο και έδωσαν δείγματα "Ηλεκτρονικής + Ψηφιακής Πρωτοκαθεδρίας". Δήλωσαν σαφώς ότι το τεχνολογικό μέλλον τους ανήκει και μαζί του η ισχύς της υπερδύναμης. Αυτήν την πορεία οι δύση πρέπει να τη σταματήσει πριν είναι αργά. Θεμιτό. Σίγουρα. Εφικτό; Δύσκολα.

Μπορεί να έκαναν το UK να υποκύψει (μετά από πολύ ξύλο), αλλά σε πολλά κράτη της νοτιο-ανατολικής Ασίας είναι απίθανο να καταφέρουν τον αποκλεισμό της Huawei και την ουσιαστική επέκταση των κινέζων.

Smartphone, Mate, Play Store, GApps....,anyone?

Καλά σίγουρα δεν τους επιασε ο πόνος αυτούς, όλα για την πρωτοκαθεδρία γίνονται, χέστηκαν για κατασκοπείας κτλ. Όχι πως δεν παίζει βέβαια. Και κατασκοπεία παίζει και πουλάνε προσωπικά δεδομένα και όλα αυτά τα ωραία. Το θέμα όμως είναι εμείς πως το βλέπουμε και κατά που θέλουμε να γύρει το σκηνικό. Εγώ για παράδειγμα όπως είπα και στον πιο πάνω πρόστιμο να ξέρει τι χρώμα σωβρακο φοράω ο Αμερικανός πάρα ο Κινέζος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Ποιον προτιμάς στο ρόλο του μεγάλου αδερφού, τον Αμερικανό ή τον Κινέζο;

Κανένα από τους δύο. Κατ' επιλογή.

Ο μεγάλος κι ο μικρός μου αδελφός ήταν επιλογές της μάνας μου και του πατέρα μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...