Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, lk24 είπε

Ρώτησα εγώ την υπάλληλο αν παίζει επιστροφή με πάγια και μου είπε όχι μένει μεσα... Θα μας τρελάνουν..  Πότε ενεργοποίησες την πάγια εντολή? Γιατί θέλω να το δοκιμάσω και εγώ να δω μπας και πάρω πίσω το 100ρικο.. Τα χαρτιά τα υπέγραψα αρχές της βδομάδας οπότε δεν έχω ακόμα λογαριασμό.. Επί τη ευκαιρία.. Πότε έρχεται ο πρώτος? Σε πόσο διάστημα απο την μέρα που υπέγραψα για Γ1? 

πριν απο μήνες πήγα στο γ1 αλλά ενεργοποίησα την αυτόματη πληρωμή πρόσφατα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 λεπτά πριν, Tronis20 είπε

Απλά περίμενα τα παραπάνω να μου τα επιβεβαιώσει το hotline της ΔΕΗ

...τώρα πλέον ξέρεις : την άλλη φορά, καλύτερα να την ρωτήσεις "τί φοράς μωρό μου;" :mrgreen:

Πιο πολύ νόημα θα έχει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω όσοι είμαστε εδώ....και πληρώνουνουμε κάθε μήνα με πάγια εντολή δεν θα υποβαλουμε αίτηση για επιστροφή ρήτρας αναπροσαρμογής... Σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια μικρή γκαρσονιέρα με όχι μεγάλες καταναλώσεις, θα με σύμφερε καλύτερα το myhome enter με 0.24500 την κιλοβατώρα;

Φοβάμαι να πάω σε κυμαινόμενο για να μην μου έρθει καμιά τρελή ρήτρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, PedroG είπε

Για να καταλάβω όσοι είμαστε εδώ....και πληρώνουνουμε κάθε μήνα με πάγια εντολή δεν θα υποβαλουμε αίτηση για επιστροφή ρήτρας αναπροσαρμογής... Σωστά;

...γιατί να μην υποβάλλεις; Τζάμπα είναι. Απλά αν δεν είχες ποτέ περίοδο κατανάλωσης σε κυμαινόμενο, μην περιμένεις τίποτα.

Το "εδώ", πού/τί είναι; (το "πληρώνουμε κάθε μήνα με πάγια εντολή" πάλι, πού κολλά; )

4 λεπτά πριν, thant είπε

Για μια μικρή γκαρσονιέρα με όχι μεγάλες καταναλώσεις, θα με σύμφερε καλύτερα το myhome enter με 0.24500 την κιλοβατώρα;

Φοβάμαι να πάω σε κυμαινόμενο για να μην μου έρθει καμιά τρελή ρήτρα.

 

Ξέρεις πόσοι υπολογιστές που να κάνουν crypto mining χωράνε  σε μια μικρή γκαρσονιέρα; (ΩΡΙΜΑΣΤΕ : το μέγεθος ΔΕΝ μετράει, αλλά η χρήση :P)

Και γενικά, όχι, δεν είναι καιρός τώρα για σταθερά με τέτοιες τιμές, ειδικά αν θα είναι λίγη η κατανάλωση. Αν μιλάμε για κύρια (ή έστω φοιτητική) κατοικία και θα παίρνεις φουλ επιδότηση, ασυζητητί καλύτερα σε σταθερό. Αλλά ακόμη κι αν παίρνεις μόνο το δεκάλεπτο για τις μη κύριες, ΤΩΡΑ καλά είναι έστω κι αυτό (Αργότερα, ποιος να ξέρει πόσο θα πάει η χοντρική κι αν θα φτάνει).

Η ουσία πάντως είναι το "όχι μεγάλες καταναλώσεις". Από 'κει ξεκινάνε όλα (όταν δεν πολυξοδεύεις κάτι, ακόμη κι αν είναι ακριβό, είσαι καλά). Και λογικά, κάτι τόσο απότομο όσο το φοβάσαι, δύσκολα θα έρθει (αν και τίποτα δεν είναι απίθανο στις μέρες που ζούμε). Αν λοιπόν θες την ασφάλεια του "δεν θα πάθω τίποτα για ένα χρόνο", αλλά θα πληρώνεις ακριβά την κιλοβατώρα σε σταθερό (αλλά με μικρή κατανάλωση χου γκιβς ε σιτ), τότε πάνε σε σταθερό. Η "λογική" λέει καλύτερα να περιμένεις ακόμα να δεις/δούμε εξελίξεις του καλοκαιριού (έστω). 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, washcloud είπε

Αν μιλάμε για κύρια (ή έστω φοιτητική) κατοικία και θα παίρνεις φουλ επιδότηση, ασυζητητί καλύτερα σε σταθερό.

μάλλον "από" σταθερό εννοούσες ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, korakios είπε
6 ώρες πριν, washcloud είπε

...γιατί να μην υποβάλλεις; Τζάμπα είναι. Απλά αν δεν είχες ποτέ περίοδο κατανάλωσης σε κυμαινόμενο, μην περιμένεις τίποτα.

Το "εδώ", πού/τί είναι; (το "πληρώνουμε κάθε μήνα με πάγια εντολή" πάλι, πού κολλά; )

 

Αναφέρομαι σε όσους μετά την 1.1.21 έχουν εισέλθει στο τιμολόγιο της ΔΕΗ online home που βρίσκομαι και εγώ και πληρώνω λογαριασμό με πάγια εντολή μηνιαίως. (Νομίζω διαφορετικά δεν μπαίνεις στο σταθερο πρόγραμμα τιμολολογησης)

Όσοι είναι στο Home ή Enter της ΔΕΗ έχουν σταθερό πρόγραμμα οπότε ΔΕΝ ΛΑΜΜΒΑΝΟΥΝ pass επιδότηση επιστροφής σωστά;;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, washcloud είπε

Το "εδώ", πού/τί είναι; (το "πληρώνουμε κάθε μήνα με πάγια εντολή" πάλι, πού κολλά; )

τα προγραμματα home/enter μετα την πρωτη φουρνια με την εκπτωση 100€, συνοδευονται υποχρεωτικά απο πάγια εντολη και μηνιαία έκδοση λογαριασμού, οποτε πλεον αμα εχεις  home/enter εχεις και παγια εντολη, βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι αν εχεις παγια εντολη εχεις απαραιτητα home/enter, αλλα καταλαβαίνεις το context στο οποίο το εννοούσε.

Επεξ/σία από kon1to
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, kon1to είπε

τα προγραμματα home/enter μετα την πρωτη φουρνια με την εκπτωση 100€, συνοδευονται υποχρεωτικά απο πάγια εντολη και μηνιαία έκδοση λογαριασμού, οποτε πλεον αμα εχεις  home/enter εχεις και παγια εντολη

Στο site της ΔΕΗ για το home enter αναφέρει...

2% έκπτωσημε την ενεργοποίηση πάγιας τραπεζικής εντολής

Αυτό σημαίνει υποχρεωτικά;

Από την άλλη στο home online, το αναφέρει ξεκάθαρα ότι το πρόγραμμα συνοδεύεται υποχρεωτικά με πάγια εντολή.

Επεξ/σία από thant
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/6/2022 στις 10:15 ΜΜ, Doubt είπε

Και ποιος θα την πληρώσει την ποινή; Πλάκα μας κάνουν;

Στείλε σε ΡΑΕ, ΣτΚ, αυτά είναι ανήκουστα.

οι κληρονόμοι, με την αποδοχή κληρονομιάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...