Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, johnnyman είπε

Τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση?

Ο πατερας μου ειπε για να εχεις νυχτερινο πρεπει να σε βαλουν εξτρα πομπο απο κατω?

Ισχυει κατι τετοιο?

Οχι πια, τώρα μπαίνουν ηλεκτρονικοι μετρητές και δε χρειάζεται ο δέκτης. Θα πρέπει να κάνεις αίτηση για νυχτερινο αλλά να επιμείνεις ότι έχει πληρωθεί από παλιά, για αυτό και υπάρχει μετρητής διπλού τιμολογίου. Ας το ψάξουν από το ΔΕΔΔΗΕ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

ΔΕΔΔΗΕ 2111900500.

Κι έχετε βγει off - topic

 

Με συγχωρεις φιλε μου θα γραψω στο σωστο νημα.

Σε ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, de_thymamai είπε

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός ΔΕΗ MyHome Online. Επειδή δεν ξέρω να ''διαβάζω'' το λογαριασμό έχετε την καλοσύνη να μου πείτε αν είναι όλα εντάξει με τις χρεώσεις, ρήτρες, εκπτώσεις κ.λ.π.?

Ευχαριστώ.

DEH_01.jpg

DEH_02.jpg

Μόνο εγώ βλέπω ρήτρα 50€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, de_thymamai είπε

Όσον αφορά το νυχτερινό τιμολόγιο σε τηλ. επικοινωνία μου είπε ένας υπάλληλος ότι δεν είναι σίγουρος αν συνδυάζονται KOT B και νυχτερινό και μπορεί να μην με συμφέρει το νυχτερινό...

Mιλαμε για κοτβ+νυχτερινο+myhomeonline?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπογράφω σύμβαση για το ΔΕΗ home online.  Αυτός ο όρος 1.γ Χρέωση Αποροφηθείσας Ισχύος τι είναι?  Γιατί διαφέρει από το 1β. Χρέωση Καταναλωθείσας Ενέργειας?  Δεν πιστεύω να είναι κανένας όρος αναπροσαρμογής της τιμής της κιλοβατώρας.

1635320731841.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lademporas είπε

Υπογράφω σύμβαση για το ΔΕΗ home online.  Αυτός ο όρος 1.γ Χρέωση Αποροφηθείσας Ισχύος τι είναι?  Γιατί διαφέρει από το 1β. Χρέωση Καταναλωθείσας Ενέργειας?  Δεν πιστεύω να είναι κανένας όρος αναπροσαρμογής της τιμής της κιλοβατώρας.

1635320731841.jpg

Αφορά το Γ22

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μου έστειλαν χθες τα χαρτιά για το enter, τα συμπλήρωσα με το adobe sign ότι ζητούσε (δυνατόν ή όχι κλπ κλπ κλπ), έβαλα και την υπογραφή (που είχα φτιάξει με το pencil) και έβγαλα και την υπεύθυνη δήλωση από το e-gov. Είμαι έτοιμος μα τρα στείλω το μεσημέρι, λέτε να μην τα δεχτούν επειδή τα συμπλήρωσα ψηφιακά; Τα μετέτρεψα σε .pdf αναγκαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η διαδικασία για το ονλινε ολοκληρώθηκε σήμερα άλλαξε π αριθμός παροχής,αρκετά γρήγορα θα έλεγα μιας και η αίτηση έγινε στις 14/10.Τώρα πρέπει να πάρω τηλέφωνο μάλλον να μου δώσουν κωδικό εταίρου να δω και στο ebill τι γίνετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας,

 

Έχω χάσει λίγο την μπάλα, μια βοήθεια αν μπορείτε.

Είμαι Γ1Ν χωρίς να είμαι δικαιούχος ΚΟΤ.

Βλέπω τα enter, enter+ και online και πέρα από μια χαμηλότερη χρέωση της kwah στο online δεν βλέπω κάποια άλλη σημαντική αλλαγή.

Υπάρχει κάτι που χάνω;

Εννοώ, υπάρχει κι άλλος λόγος για να πας σε online και να φύγεις από Γ1Ν εκτός από αυτόν; (πχ κάποιες ρήτρες που έχει το Γ1Ν κι όχι το online ή αντίστροφα;)

Ή υπάρχει κάποια συσχέτιση ανάμεσα στην (οποία) επιδότηση ρεύματος από το κράτος και το πρόγραμμα;

Σορυ αν ξαναρωτάω απαντημενα πράγματα, είδα καμία 40ρια σελίδες πίσω και δεν είμαι σίγουρος ότι είδα κάτι σχετικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, oykas2001 είπε

Καλημέρα, μου έστειλαν χθες τα χαρτιά για το enter, τα συμπλήρωσα με το adobe sign ότι ζητούσε (δυνατόν ή όχι κλπ κλπ κλπ), έβαλα και την υπογραφή (που είχα φτιάξει με το pencil) και έβγαλα και την υπεύθυνη δήλωση από το e-gov. Είμαι έτοιμος μα τρα στείλω το μεσημέρι, λέτε να μην τα δεχτούν επειδή τα συμπλήρωσα ψηφιακά; Τα μετέτρεψα σε .pdf αναγκαστικά.

Το word το μετέτρεψαν κι εγώ σε pdf γιατί δεν ήξερα πως να τικαρω τα κουτάκια στο work. Tα pdf απλά τα υπέγραψα και save, όχι δημιουργία νέου pdf. Άλλοι τα έστειλαν ανυπόγραφα και δεν είχαν πρόβλημα. Την υπεύθυνη δήλωση του gov ανυπόγραφη... δεν τη πειράζεις εφόσον έχει ψηφιακή υπογραφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...