Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, de_thymamai είπε

Μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός

κάνε σήμερα αίτηση για νυχτερινό αν είσαι στα όρια του ΚΟΤ γενικά

αν μπήκες στο online μετά τον Οκτ σου χρωστάνε επιπλέον έκπτωση ΤΕΜ

9 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Προσπαθώ να καταλάβω, τι ειναι αυτο το greenpass και αν μου προσφέρει κάτι...ειλικρινά...Τι ειναι?

ζητιανιά του κράτους να στηρίξεις τις ΑΠΕ γιατί φάγανε τα λεφτά . (τις ΑΠΕ τις χρυσοπληρώνεις χρόνια μέσω ΕΤΜΕΑΡ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, de_thymamai είπε

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός ΔΕΗ MyHome Online. Επειδή δεν ξέρω να ''διαβάζω'' το λογαριασμό έχετε την καλοσύνη να μου πείτε αν είναι όλα εντάξει με τις χρεώσεις, ρήτρες, εκπτώσεις κ.λ.π.?

Ευχαριστώ.

DEH_01.jpg

DEH_02.jpg

Πρόταση μου είναι να αρχίσεις να δίνεις εσύ τις μετρήσεις κάθε μήνα για να μην λαμβάνεις εκκαθάριση μόνο κάθε 4. 

Κατά τα άλλα μια χαρά φαίνεται το παραπάνω μια που περιλαμβάνει χρεώσεις και απο τα δυο προγράμματα σου.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά έχω μπερδευτεί τόσο πολύ με τα κόστη.

Τι στο καλό είναι αυτή η ρήτρα;

Και γιατί όσοι είναι στο Γ1Ν, λέτε να γυρίσουμε στο ΔΕΗ MyHome Online;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

 

ζητιανιά του κράτους να στηρίξεις τις ΑΠΕ γιατί φάγανε τα λεφτά . (τις ΑΠΕ τις χρυσοπληρώνεις χρόνια μέσω ΕΤΜΕΑΡ)

Δηλαδη κανένα οφελος για εμάς έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sorath είπε

Τι στο καλό είναι αυτή η ρήτρα;

0,20 λεπτά η κιλοβατώρα για Οκτ (με επιδοτήσεις για Οκτ)

2 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Δηλαδη κανένα οφελος για εμάς έτσι;

κανέναν , μόνο για logo αν έχεις επιχείρηση , αλλά επιβραβεύεις τη μασαμπούκα που κάνανε όλα τα χρόνια απο το 1999

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήραν τον πατέρα μου για την αίτηση. Του είπαν αν έχει λήξει το σχέδιο ηλεκτρολόγου κι αν ναι, ότι μέσα σε 6 μήνες να το στείλουμε. Τι είναι αυτό; Ο πατέρας μου δεν κατάλαβε. Πρώτη φορά μας ζητάνε κάτι τέτοιο. 

 

Και πόσα λεφτά θα κάνει αυτό για να βγει. Μήπως κοστίζει όλο το όφελος που θα αποκόμιζες από το πρόγραμμα...

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, 1comment είπε

Πήραν τον πατέρα μου για την αίτηση. Του είπαν αν έχει λήξει το σχέδιο ηλεκτρολόγου κι αν ναι, ότι μέσα σε 6 μήνες να το στείλουμε. Τι είναι αυτό; Ο πατέρας μου δεν κατάλαβε. Πρώτη φορά μας ζητάνε κάτι τέτοιο. 

 

Και πόσα λεφτά θα κάνει αυτό για να βγει. Μήπως κοστίζει όλο το όφελος που θα αποκόμιζες από το πρόγραμμα...

Καλησπέρα.. Αυτό το ζητάει ο Δεδδηε.. Αν έχει λήξει το πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου η ΥΔΕ.. Θα πρεπει να ρωτήσεις τον Δεδδηε αν έχει λήξει.. Αυτό μπορεί να στοιχίσει από 50-100 ανάλογα το σπίτι.. Και αν θέλει κάποια αλλαγή στον πινακα.. Πχ.. Ρελε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, 1comment είπε

Μήπως κοστίζει όλο το όφελος που θα αποκόμιζες από το πρόγραμμα...

Ανάλογα τετραγωνικά, παλαιότητα κλπ. Δε νομίζω πάνω από 70.

Διαφορετικά καθίστε μια ζωή στο Γ1 να πληρώνετε ρήτρες.

1 λεπτό πριν, A-n-t-o-n-i-s είπε

Για μεταφορά από "Γ1 ΔΕΗ" σε "ΔΕΗ MyHome Online" ζητάνε σχέδιο ηλεκτρολόγου (σε παλαιά ρολόγια);

Όχι... μόνο σε αλλαγή παρόχου ή αλλαγή ονόματος (αν είναι ληγμένο). Ισχύει για 14 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα.. Αυτό το ζητάει ο Δεδδηε.. Αν έχει λήξει το πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου η ΥΔΕ.. Θα πρεπει να ρωτήσεις τον Δεδδηε αν έχει λήξει.. Αυτό μπορεί να στοιχίσει από 50-100 ανάλογα το σπίτι.. Και αν θέλει κάποια αλλαγή στον πινακα.. Πχ.. Ρελε.. 

Α είναι σίγουρο ότι έχει λήξει. Το σπίτι είναι κατασκευής 2000 και είναι περίπου 120 τ.μ. Αυτό μόνο η δεη το ζητάει ή όλες οι εταιρίες πλέον;

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, korakios είπε

κάνε σήμερα αίτηση για νυχτερινό αν είσαι στα όρια του ΚΟΤ γενικά

αν μπήκες στο online μετά τον Οκτ σου χρωστάνε επιπλέον έκπτωση ΤΕΜ

 

Κοράκιε, στο online μπήκα 19/09.

Όσον αφορά το νυχτερινό τιμολόγιο σε τηλ. επικοινωνία μου είπε ένας υπάλληλος ότι δεν είναι σίγουρος αν συνδυάζονται KOT B και νυχτερινό και μπορεί να μην με συμφέρει το νυχτερινό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, oykas2001 είπε

Καλημέρα και πάλι. Μου έστειλαν τα χαρτιά πριν, ξέρω ότι έχει απαντηθεί κάπου πριν, αλλά έχω χαθεί σ'αυτό και στο θέμα των εναλλακτικών, τρα εντύπων, τα υπογράφω, τα σκανάρω και τα στέλνω; + την υπεύθυνη δήλωση από e-gov.

Ευχαριστώ και χίλια συγγνώμη.

Μερικοί έκαναν την υπεύθυνη δήλωση στο gov και τα υπόλοιπα τα έστειλαν πίσω ανυπόγραφα.

Εγώ τα υπέγραψα με fill & sign στο Acrobat (δες comments 5 Οκτωβρίου).

Προσοχή, στο απαντητικό mail να γράψεις ΑΔΤ και ΑΦΜ... εγώ για καλό και για κακό επισύναψα τη ταυτότητα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, de_thymamai είπε

Κοράκιε, στο online μπήκα 19/09.

οκ, τότε σωστά είναι η πίστωση

Μόλις τώρα, de_thymamai είπε

Όσον αφορά το νυχτερινό τιμολόγιο σε τηλ. επικοινωνία μου είπε ένας υπάλληλος ότι δεν είναι σίγουρος αν συνδυάζονται KOT B και νυχτερινό και μπορεί να μην με συμφέρει το νυχτερινό...

είναι για το άλλο θέμα αλλά να ξαναπώ οτι και συνδυάζεται και κερδίζεις στις ρυθμιζόμενες χρεώσεις απο  σύστημα μεταφοράς και διανομής (δε χρεώνονται οι νυχτερινές) και το όριο μετρά μόνο στο ημερήσιο

απλά δεν ήξερε ο υπάλληλος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, 1comment είπε

Α είναι σίγουρο ότι έχει λήξει. Το σπίτι είναι κατασκευής 2000 και είναι περίπου 120 τ.μ. Αυτό μόνο η δεη το ζητάει ή όλες οι εταιρίες πλέον;

Αυτό το ζητάει ο Δεδδηε... Ισχύει για όλους τους παροχους.. Ανεξάρτητα που σε ποιον παροχο θα πας.. Αν έχει λήξει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

οκ, τότε σωστά είναι η πίστωση

είναι για το άλλο θέμα αλλά να ξαναπώ οτι και συνδυάζεται και κερδίζεις στις ρυθμιζόμενες χρεώσεις απο  σύστημα μεταφοράς και διανομής (δε χρεώνονται οι νυχτερινές) και το όριο μετρά μόνο στο ημερήσιο

απλά δεν ήξερε ο υπάλληλος

Μπορείς να εξηγήσεις γιατί η επιπλέον έκπτωση ΤΕΜ είναι μόνο για μετά τον Οκτώβριο?

Για το νυχτερινό θα τους ξαναπάρω αύριο.

Ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο που αφιερώνετε και τις πληροφορίες που μοιράζεστε προς όφελος όλων μας...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...