Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, skritikos είπε

Όχι από την στιγμή που μεταφέρθηκες. Η εγγύηση θα σου επιστραφεί στην τελευταία εκκαθάριση όταν ζητήσεις διακοπή στην παροχή (ή αλλάξεις πάροχο) και μόνο αν δεν χρωστάς τίποτα.

Είναι πανεύκολή διαδικασία. Θα σου στείλουν αναλυτικές διαδικασίες που σε πάνε βήμα-βήμα.

Ok, thanks, αναμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επειδή αύριο υπογράφω τη σύμβαση για το online, πως ακριβώς δεσμεύεται η ΔΕΗ ότι ισχύει ο τρέχον τιμοκατάλογος ;

Στα χαρτιά που μου έστειλαν δεν είδα κάτι…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Επειδή αύριο υπογράφω τη σύμβαση για το online, πως ακριβώς δεσμεύεται η ΔΕΗ ότι ισχύει ο τρέχον τιμοκατάλογος ;

Στα χαρτιά που μου έστειλαν δεν είδα κάτι…

Θεωρητικά εφόσον έχεις αντίγραφο της αίτησης απ'το econtract που να γράφει προϊόν "MyHomeOnline"... είναι αποδεικτικό προσυμβατικής ενημέρωσης. Κράτα αντίγραφα από τα PDF στο κάτω μέρος της σελίδας.

Στην πράξη αν αλλάξουν ξαφνικά οι τιμές και η ενεργοποίηση γίνει αργότερα... άγνωστο τι κέφια θα έχει το σύστημα στο θέμα της τιμολόγησης. Αλλά και πάλι αν πατήσεις στην προσυμβατική ενημέρωση... πιστεύω ελπίζω ότι θα βρεις το δίκιο σου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, billyst είπε

Παιδιά περιμένω απάντηση για να κάνω αίτηση καλησπέρα σε όλους .Με μέση κατανάλωση 250-310 το μήνα που πάω ονλαιν η Έντερ;

κατέβασε , συμπλήρωσε και δες (δεν περιλαμβάνονται τα 30€ του online ), αλλά κάνε αίτηση σήμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσες μερες μετα την αποστολη συμβολαιων θελει να γινει ενεργοποιησει στο δικτυο τις Δεη?

Θα μου ερθει κανα μηνυμα στο κινητο? Και απο ποτε μπορω να κανω κωδικους για ebill??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Επειδή αύριο υπογράφω τη σύμβαση για το online, πως ακριβώς δεσμεύεται η ΔΕΗ ότι ισχύει ο τρέχον τιμοκατάλογος ;

Στα χαρτιά που μου έστειλαν δεν είδα κάτι…

Το αυτο.Και εγω υπεγραψα για το Enter και δεν αναγραφει στο συμβολαιο τιποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dantε είπε

Το αυτο.Και εγω υπεγραψα για το Enter και δεν αναγραφει στο συμβολαιο τιποτα!

Στο συμβόλαιο γράφει μόνο το πρόγραμμα που επέλεξες

Προφανώς ισχύει ο τιμοκατάλογος που εφαρμόζεσται την ημερομηνία της σύμβασης, όμως πραγματικά δεν αντέχω να μπαίνω σε διαδικασίες πάλι με ΡΑΕ, ΣΤΚ και τα ρέστα για να αποδείξω τα αυτονόητα 

Τεσπα, ας ελπίσουμε να μην χρειαστεί να μπούμε σε τέτοιες διαδικασίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Στο συμβόλαιο γράφει μόνο το πρόγραμμα που επέλεξες

Προφανώς ισχύει ο τιμοκατάλογος που εφαρμόζεσται την ημερομηνία της σύμβασης, όμως πραγματικά δεν αντέχω να μπαίνω σε διαδικασίες πάλι με ΡΑΕ, ΣΤΚ και τα ρέστα για να αποδείξω τα αυτονόητα 

Τεσπα, ας ελπίσουμε να μην χρειαστεί να μπούμε σε τέτοιες διαδικασίες

Φωτο με εφημεριδα και το τιμοκαταλογο μου φαινεται θα βγαλω και θα τη κρατησω αρχειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dantε είπε

Φωτο με εφημεριδα και το τιμοκαταλογο μου φαινεται θα βγαλω και θα τη κρατησω αρχειο.

ή μια εκτύπωση με χρονοσφραγίδα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.Εκανα online το προηγουμενο μηνα σε δυο παροχες ΔΕΗ(τους ειχα πληρωμη ανα διμηνο) και μου ηρθε λογαριασμος μηνιαιος χτες.Επειδη το ειχα ρωτησει και πριν ενα μηνα,τελικα η εκπτωση 30 ευρω στον πρωτο λογαριασμο αφορουσε στο μηνιαιο λογαριασμο.Οποτε σε χαμηλης καταναλωσης νοικοκυρια ποτε δεν φτανουν στο μηνα 30 ευρω καταναλωση.

Θα ηθελα να ρωτησω για την παγια εντολη.Επειδη ειχε προυποθεση για το ονλινε η παγια εντολη,δεν μου τραβηχτηκαν τα λεφτα ακομα.Μιλωντας με ΔΕΗ μου ειχαν πει οτι αυτοματα με την εκδοση του λογαριασμου  τραβουν και τα χρηματα.Κατι που δεν εγινε.Σε οσους εχουν κανει,τα λεφτα ποτε τα τραβανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και πάλι. Μου έστειλαν τα χαρτιά πριν, ξέρω ότι έχει απαντηθεί κάπου πριν, αλλά έχω χαθεί σ'αυτό και στο θέμα των εναλλακτικών, τρα εντύπων, τα υπογράφω, τα σκανάρω και τα στέλνω; + την υπεύθυνη δήλωση από e-gov.

Ευχαριστώ και χίλια συγγνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός ΔΕΗ MyHome Online. Επειδή δεν ξέρω να ''διαβάζω'' το λογαριασμό έχετε την καλοσύνη να μου πείτε αν είναι όλα εντάξει με τις χρεώσεις, ρήτρες, εκπτώσεις κ.λ.π.?

Ευχαριστώ.

DEH_01.jpg

DEH_02.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...