Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Spoiler
8 λεπτά πριν, washcloud είπε

@κοράκιος ...τί να κάνω ρε μαν, να του λέω πόσο του βγαίνουν εδώ για την ΔΕΗ, και να πάω στο άλλο να του λέω πόσο θα του βγουν στην NRG...; Όταν δεν είναι αμιγώς για ένα ζήτημα ένα,,,ζήτημα, δεν γίνεται....

😂 μα δεν είπα τίποτα , το προηγούμενο tag ήταν στην περίπτωση που ξεκινήσετε για άσχετο θέμα μετρητή και ΔΕΔΔΗΕ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SuPeRsAyIaN είπε

Αλλά τώρα καταρχάς δεν ξέρω τι αποκλίσεις μπορεί να έχουν τόσα συσσωρευμένα έναντι με την πραγματική κατανάλωση και μου έρθει και πολύ αυξημένος ο λογαριασμός

...τώρα ό,τι έγινε, έγινε. Δεν υπάρχει λύση για το τί έγινε. Φρόντισε με βάση τον αριθμό παροχής που γράφει ο λογαριασμός να εντοπίσεις το ρολόι σου, κι αφού δεις τις ενδείξεις να τις δώσεις στην σελίδα του ΔΕΔΔΗΕ στις ημερομηνίες που λέει για να βγει εκκαθαριστικός.

Κατά τ' άλλα λες για "ταβάνι 700/4μηνο", οπότε γιατί να έχεις πρόβλημα με το ΚΟΤ; Δεν θα 'χεις, αναλογικά πάνε, κι ας μην έχει βγει εκκαθαριστικός. Εκτός κι αν σου ΄ρθει έναντι με πάρα πολλές κιλοβατώρες (όχι απίθανο, αλλά δύσκολο).

Κι όπως λέει κι ο Κοράκιος, για περαιτέρω περί μετρήσεων και ΚΟΤ, υπάρχουν σχετικά θρεντς. Μην το βλέπεις ως "ειρωνικό", δίκιο έχει, γιατί καταντάει κάθε θρεντ να αναλύονται (ξανα και ξανά) πράγματα που δεν έχουν σχέση με αυτό και γίνεται μπάχαλο (κι έχει μπουχτίσει να το βλέπει - έχει κι αυτός τα δίκια του. Άσε που κάπως έτσι κλειδώνουν θρεντς, κι όπως καταλαβαίνεις, αυτό δεν το θες ούτε εσύ.. Όσο για το ότι "δεν μπόρεσες να τα βρεις", ας πούμε δεκτό, αλλά μην "αντιδράς" και ψάξε λίγο καλύτερα, μέσω της "αναζήτησης" του φόρουμ, ή ακόμα και με γκουγκλάρισμα, πχ "ενδείξεις μετρήσεις ρολόι ΔΕΗ", συν την λέξη "insomnia" κτλ. Δηλαδή σε καταλαβαίνω προσωπικά, αλλά προσπάθα κι εσύ να βοηθήσεις λίγο την κατάσταση....

25 λεπτά πριν, korakios είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

😂 μα δεν είπα τίποτα , το προηγούμενο tag ήταν στην περίπτωση που ξεκινήσετε για άσχετο θέμα μετρητή και ΔΕΔΔΗΕ

 

Spoiler

ασταδιάλα ρε, "δεν είπα τίποτα"....:-D

Σαν καψόνι στρατιωτικό έχει γίνει, πετάς ένα "ΛΟΧΟΣ!" και πέφτουμε για κάμψεις πριν δώσεις το παράγγελμα και μετά εσύ ".....άααακυροννννν...." :P

 

47 λεπτά πριν, SuPeRsAyIaN είπε

Είμαι σ ενα απ τα προγράμματα του νήματος και η απορία είναι για το τι συμβαίνει(και αν το έχουν πάθει και άλλοι)

...και δεν είναι "θέμα προγράμματος": ο ΔΕΔΔΗΕ μαλακίζεται (αν μαλακιζόταν η ΔΕΗ, δεν θα έπαιρνες ούτε έναντι - που και πάλι δεν έχει να κάνει "με το συγκεκριμένο πρόγραμμα", και το ότι είσαι σε αυτό, αν το σκεφτείς κι εσύ, "είναι άσχετο", όσο κι αν δεν γνωρίζεις ποιανού ευθύνη είναι -> του ΔΕΔΔΗΕ που είπαμε....). Μπορεί βέβαια και να μη μαλακίζεται ούτε αυτός, υπάρχει μόνιμα ελεύθερη πρόσβαση στο ρολόι; Μήπως έχει προκύψει κάτι άλλο; Από την άλλη, σίγουρα μαλακίζεται έστω και εμμέσως, γιατί με την,,,,λογική αν το πας, μια σωστή υπηρεσία θα έπρεπε να σε ειδοποιεί με κάποιο τρόπο ότι "περάσαμε αλλά πού σταδιάλα ήσασταν" κτλ...Τεσπα, η έμμεση λύση, είναι που λέγαμε να δίνεις ενδείξειος σε αυτονών την σελίδα. ΔΕΝ απαιτείται φωτό, άσε τί λέει, μπορείς απλά να τις γράψεις. Λέω "τις", μήπως έχεις και νυχτερινό. Κι αν για κάποιο λόγο δεν μπορείς στο σάιτ, τηλ. 800 400 4000, αστική χρέωση, 24/7, συνήθως ΔΕΝ αργούνε ν' απαντήσουν μετά από το αρχικό δίλεπτο ζάλισμα του τηλεφωνητή, και τους αναφέρεις το πρόβλημα/ρωτάς αν έχουν καταγεγραμμένο κάποιο λόγο που δεν καταμετρούν, κι αν μπορείς να δώσεις - και πότε - τηλεφωνικά έστω ενδείξεις. Αλλά πριν απ' ολ' αυτά, φρόντισε να εντοπίσεις το ρολόι σου με βάση τον αριθμό παροχής.

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, washcloud είπε

όπως νομίζεις

Δεν καταλαβαίνω τί υπολογίζεις. Αν εννοείς τις 350ΚΒΩ του Νοέμβρη, με το σταθερό των 0,23 είναι ~80€. Κι αν ήσουν στην NRG, της οποίας η τιμή βγαίνει ~0,10 για τον Δεκέμβρη, θα ήταν 35€ (και με τις "2.500ΚΒ/4μηνο" να το υπολογίσεις, πάλι άλλα νούμερα βγαίνουν, όχι "140"). Αυτό όμως δεν σου εγγυάται ότι και τον Γενάρη και τον κάθε επόμενο μήνα θα σου βγαίνει τόσο φθηνά η NRG. Στην πράξη θα το δεις, αν και από Αύγουστο, μέχρι τώρα, όποιος ήταν σε κυμαινόμενο, σίγουρα "κέρδισε". Εσύ όμως πήγες σε σταθερό για το "μη χειρότερα". Ε δεν ήρθαν τα χειρότερα, αλλά δεν σημαίνει ότι και δεν θα 'ρθουν καθόλου....Γι' αυτό εγώ λέω "αν μπορείς να το πληρώνεις, μην το αφήσεις το σταθερό". Αν πάλι θες να δοκιμάσεις την τύχη σου, δοκίμασέ την - πιθανώς θα βγεις κερδισμένος. Απλά μετά δεν θα έχει πισωγύρισμα, αν τυχόν το χρειαστείς....

 

 

Υπολογιζω κιλοβατωρες (350/μηνα * αξια ρευματος και οτι βγει συνηθως ειναι *2 ( ρυθμιζωμενες χρεωσεις+ δημος κλπ)η συνολικη αξια του λογαρισμου ,αυτο εννουσα .140~

Μεγαλο διλλημα τωρα. Το χειροτερο σεναριο με τα κυμαινομενα ποιο μπορει να ειναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, giannis22k είπε

Το χειροτερο σεναριο με τα κυμαινομενα ποιο μπορει να ειναι ?

κομμένες  κουτσουρεμένες επιδοτήσεις μόνο σε ΚΟΤ

Spoiler

εύχομαι ολόψυχα σύντομα κατάργηση  μπας και ξυπνήσει κανένας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, giannis22k είπε

Υπολογιζω κιλοβατωρες (350/μηνα * αξια ρευματος και οτι βγει συνηθως ειναι *2 ( ρυθμιζωμενες χρεωσεις+ δημος κλπ)η συνολικη αξια του λογαρισμου ,αυτο εννουσα .140~

...να ΜΗΝ το υπολογίζεις έτσι, όταν κάνεις συγκρίσεις χρεώσεων προμήθειας ρεύματος. Δυνητικά μπερδεύει και εσένα, και κυρίως τους άλλους που - καλή ώρα - προσπαθούν ν' ασχοληθούν. Ούτως ή άλλως, αυτές "άλλες χρεώσεις", το ίδιο θα σου βγουν σε όποιον άλλο πάροχο (ειδικά δήμος,ΕΡΤ,ΦΠΑ κτλ είναι παντελώς άκυρες - αλλά ΚΑΙ οι "ρυθμιζόμενες", που στην ουσία με το ύψος της κατανάλωσης σχετίζονται). Στο λέω για να μπορείς να έχεις πιο καθαρή εικόνα του "συμφέροντός" σου, αναφορικά με τις χρεώσεις των παρόχων (δλδ μόνο για '"το ρεύμα").

5 λεπτά πριν, giannis22k είπε

Μεγαλο διλλημα τωρα. Το χειροτερο σεναριο με τα κυμαινομενα ποιο μπορει να ειναι ?

...δεν έχει χειρότερο/καλύτερο, αδερφέ. Τα πάντα μπορούν να γίνουν. Μπορούσαμε πχ να προβλέψουμε "όλο αυτό" προ διετίας; Τσουκ. Άρα, ή απλά "τζογάρεις" με τους εναλλακτικούς, ή μένεις στην "ασφάλεια" του σταθερού. Εγώ στο είπα: αν μπορείς να το πληρώνεις, πλήρωνέ το κι ασ' το μέχρι να λήξει. ΑΝ πάλι, τα πιθανά κέρδη στους εναλλακτικούς είναι λόγος επιβίωσης για εσένα, τότε τί να σου πω, τζόγαρε. Ο Ήρωνας πάντως από Αύγουστο έχει δείξει "ο πιο σταθερός", και όσοι είχαν παέι εκεί, έχουν μέχρι τώρα το μεγαλύτερο κέρδος. Θα συνεχίσει έτσι; Ποιος ξέρει. Τα "χαζά" του, τα έχουμε αναφέρει πολλάκης (sic) στο θρεντ των εναλλακτικών. Διάβασε προς τα πίσω μπόλικες σελίδες, και θα τα βρεις. Η δε NRG, είναι γενικά "πιο συμμαζεμένη", όπως λένε τα παιδιά που ξέρουν εδώ, αλλά τίποτα δεν σου εξασφαλίζει τις τιμές που θ' ανακοινώσει για Γενάρη, για Φλεβάρη κτλ. Αν πεις ν' αφήσεις το σταθερό, μετά θα πρέπει κάθε μήαν να είσαι "από πάνω από τους εναλλακτικούς και τις τιμές τους", και ίσως να χρειάζεται να πηδάς από τον έναν στον άλλον "κάθε μήνα" (ΑΝ το καταφέρεις δλδ, γιατί πχ ο Ήρωνας πρώτα βγάζει ψυχή, και μετά λογαριασμό, πράγμα απαραίτητο για το,,,,πήδημα....).

7 λεπτά πριν, korakios είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

εύχομαι ολόψυχα σύντομα κατάργηση  μπας και ξυπνήσει κανένας

Spoiler

ναι, σιγά μην κάνει και πραξικόπημα ο λαός....😄

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, washcloud είπε

Η δε NRG, είναι γενικά "πιο συμμαζεμένη", όπως λένε τα παιδιά που ξέρουν εδώ, αλλά τίποτα δεν σου εξασφαλίζει τις τιμές που θ' ανακοινώσει για Γενάρη, για Φλεβάρη κτλ.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

ναι, σιγά μην κάνει και πραξικόπημα ο λαός....😄

Ομως αν τελείωνε το σταθερό του σήμερα, το πλέον συμφέρον πρόγραμμα είναι της NRG. Σωστά?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doll είπε

Ομως αν τελείωνε το σταθερό του σήμερα, το πλέον συμφέρον πρόγραμμα είναι της NRG. Σωστά?

ανα μήνα , ότι βλέπεις στο excel , (ιστορικό τιμών)

για απορίες σχετικά με άλλο πάροχο πλην ΔΕΗ στο άλλο νήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, doll είπε

 

Spoiler

ο κοράκιος σ' έβαλε ; 😜

Η πιο φθηνή ΓΙΑ ΔΕΚΕΜΒΡΗ είναι η Ελίν πάντως. Και σφαιρικότερα/γενικότερα/"σιγουρότερα" ο Ηρωνιάρης

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@washcloud Καταρχάς σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Εμένα αυτό που με ενδιέφερε είναι η έκπτωση του τιμολογίου και αυτό που λες οτι πάει αναλογικά είναι ικανοποιητικό, φοβήθηκα μην τυχόν μόλις δουν τελευταίο εκκαθαριστικό ενος έτους και πχ δουν 2.000kwh και το κόψουν επειδή στο τελευταίο 4μηνο που ήρθε και ο εκκαθαριστικός είναι λιγότερο απ το αποδεκτό. Δεν φαντάζει καθόλου λογικό αλλά μ αυτούς ολα να τα περιμένεις. Χρήσιμη και η πληροφορία του κοράκιου οτι βάση νομοθεσίας έχουν ενα χρόνο περιθώριο μέχρι να στείλουν εκκαθαριστικό που δεν γνώριζα. Τα ρολόγια για την ιστορία είναι απόλυτα προσβάσιμα και η πόρτα της πολυκατοικίας πάντα ξεκλείδωτη.

Κατα τ άλλα εγω δεν ζήτησα καμία πληροφορία για το πως να τοποθετήσω ένδειξη στο site απο τον μετρητή ούτε τίποτα τέτοιο ,εναν προβληματισμό εξέφρασα για το τι θα γίνει αν όντως εχω κάψει παραπάνω απ τα έναντι. Επειδή κυρίως η έκπτωση του τιμολογίου με ενδιέφερε θα μπορούσα ναι να το γράψω σ εκείνο το νήμα οκ το δέχομαι αλλά και να γράψω στο νήμα για τις καταχωρήσεις εξίσου άκυρο φαντάζει στο δικό μου μυαλό. 

Τέλος, για να το κλείσω δεν αντέδρασα καθόλου, ενα παρα πολύ απλό μήνυμα έγραψα. Μεγάλα παιδιά είμαστε όλοι μπορεί να μην γράφω συχνά αλλά είμαι κοντά 15 χρόνια στο φόρουμ επέτρεψε μου να μπορώ να ξεχωρίσω πότε και τι μου λέει ο καθένας. Σ ευχαριστώ και εσένα για τις πληροφορίες που εχω αντλήσει κατά καιρούς ειδικά τότε που "καιγόταν ο κώλος μας" να βρούμε σωστό πρόγραμμα για μας και τις οικογένειες μας και τον κοράκιο και όσους συνέβαλαν στο να ενημερώσουν τον κόσμο. Κατα τ άλλα κανείς δεν υποχρεώνει κανέναν να απαντήσει/βοηθήσει κάποιον. Αυτά! Peace!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SuPeRsAyIaN είπε

φοβήθηκα μην τυχόν μόλις δουν τελευταίο εκκαθαριστικό ενος έτους και πχ δουν 2.000kwh και το κόψουν επειδή στο τελευταίο 4μηνο που ήρθε και ο εκκαθαριστικός είναι λιγότερο απ το αποδεκτό.

...με μπέρδεψες εδώ, αλλά ας πούμε οκ. Εν τω μεταξύ, δεν είμαι εγώ κα'νας γκουρού, κι εγώ από 'δω μέσα μαθαίνω ό,τι μαθαίνω από Κοράκιο & ΣΙΑ, και δεν το έχω 100%, αλλά λογικά να το πας, οι 1.400ΚΒΩ είναι για το 4μηνο, άρα αν κάνει πχ 8μηνο να βγει εκκαθαριστικός, ε θα υπολογίσουν για 2.800 κ.ο.κ. Γι' αυτό λέω "αναλογικά το πάνε". Αν σου κάνουν καμμιά κουτσουκέλα όμως, κάνεις παράπονα κτλ (και δε νομίζω να μη δικαιωθείς). Κατά τ' άλλα, κακώς το άφησες όλο αυτό να "χρονίσει". Επίσης, αυτό που είπε ο Κοράκιος περί "12μήνου", είναι το έως πότε "τους παίρνει να μην κάνουν καταμέτρηση". Στην πράξη, αν δεν κάνω λάθος, έχουν αναφερθεί κι εδώ μέσα περιπτώσεις που έχουν κάνει και περισσότερο από 12μηνο. Τώρα σίγουρα θα έχει να κάνει και με τον ΛΟΓΟ για τον οποίο δεν έχει γίνει καταμέτρηση κτλ, αλλά τεσπα έχε το υπ' όψη, και το καλύτερο είναι να ασχοληθείς με τον ΔΕΔΔΗΕ για να ξεκουνηθούνε επιτέλους, για να μην όντως έχεις εκπλήξεις (που "μικρές" θα είναι, λόγω χαμηλής κατανάλωσης - but still...).

Όσο περί "ύφους" (του Κοράκιου), ντάξει, δεν είναι ότι "δεν ξέρεις τί λες" (αν και το γραπτό είναι ένα-κι-ένα για παραξηγήσεις) - απλά όπως είπα και νωρίτερα (και το είχες αναγνωρίσει κι από μόνος σου) "δίκιο έχει", κι όταν έχει ο άλλος δίκιο, ε, και μια "ελαφρά ειρωνεία" πού-και-πού του,,,επιτρέπεται (έπεσες και στην περίπτωση)....Άλλωστε, ουδεπόπωτε έχει υπάρξει προσβλητικός, ερειστικός κτλ (αντιθέτως, τέρας ψυχραιμίας είναι και ούτε καν απαντά σε ευθείες βολές...). Κι αν το δεις "εντελώς στεγνά", ούτε καν ειρωνικό το λες το "λογικό να μη βρεις, αφού είσαι οφτόπικ". Tεσπα, peace back, έχω εξαπανέκαθεν (;ρ) μια τάση να χώνομαι, μη δίνεις σημασία, όταν έχω κάτι στην άκρη των πλήκτρων θα σκάσω αν δεν το πω.

@Koράκιος: "άπαράταμαςρε" :P

(...προκαταβολικά το λέω, επειδή θα βγει και - σε σπόιλερ - θα μας πει αν θέλουμε να συνεχίσουμε την συζήτηση, αν το κάνουμε με προσωπικά μηνύματα.....:-D)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 2 λογαριασμούς σε διαφορετικές οικείες και στις 2 με myhome online.

Στην πρώτη τελειώνει το συμβόλαιο 28/12.
Κατανάλωση 500Kw το μήνα, τώρα το χειμώνα θα αυξηθεί, γιατί θα χρησιμοποιηθεί ρεύμα και για τη θέρμανση.

Στη 2η τελειώνει το συμβόλαιο 15/2/2023.
Κατανάλωση 350kw το μήνα και δε θα αυξηθεί πολύ το χειμώνα.

Τι λέτε να με συμφέρει να κάνω;
Να μείνω ΔΕΗ και σε ποιο πρόγραμμα ή να κοιτάξω για κάποιο εναλλακτικό;
Για το πρώτο που είναι και πιο άμεσο, να περιμένω μέχρι 20/12 που είδα ότι είπατε ότι θα βγουν οι νέες τιμές ή να κάνω από πριν κάποια προεργασία; Δεν ξέρω πόσο άμεσα γίνονται οι αλλαγές είτε σε άλλο πρόγραμμα είτε σε άλλο πάροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vassilis_24 είπε

Έχω 2 λογαριασμούς σε διαφορετικές οικείες και στις 2 με myhome online.

τιμή

Μόλις τώρα, Vassilis_24 είπε

Στην πρώτη τελειώνει το συμβόλαιο 28/12.

email επιβεβαίωσης οτι θα μπεις στο open αυτόματα και όχι με νέες τιμές σταθερών

1 λεπτό πριν, Vassilis_24 είπε

Τι λέτε να με συμφέρει να κάνω;
Να μείνω ΔΕΗ και σε ποιο πρόγραμμα ή να κοιτάξω για κάποιο εναλλακτικό;

περίεργη ερώτηση , ότι θες κάνεις ανάλογα τις διαφορές τιμών και το τι θεωρείς οτι αξίζει , για εναλλακτικό στο άλλο νήμα , ρίξε και μια ματιά στις 20 του μηνός να δεις τι τιμές παίζουν

3 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Για το πρώτο που είναι και πιο άμεσο, να περιμένω μέχρι 20/12 που είδα ότι είπατε ότι θα βγουν οι νέες τιμές ή να κάνω από πριν κάποια προεργασία; Δεν ξέρω πόσο άμεσα γίνονται οι αλλαγές είτε σε άλλο πρόγραμμα είτε σε άλλο πάροχο.

καλύτερα να περιμένεις , επίσης αν κάνεις πιο μπροστά απο 28/12 κίνηση ,email για ρήτρα αποχώρησης

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Δεν ξέρω πόσο άμεσα γίνονται οι αλλαγές είτε σε άλλο πρόγραμμα είτε σε άλλο πάροχο.

...γενικά (πλέον) "γρήγορα" (από 1-2 ως 3-4 μέρες/παίζει ρόλο και το Σ/Κ).

Διάβασε 5-10 σελίδες, έχω απαντήσει σχετικά ("αν σε συμφέρει και σε ποιες περιπτώσεις και γιατί και για πού") αρκετές φορές (σύμφωνα με το πώς το βλέπω εγώ). Γενικά κράτα αυτόν τον μπούσουλα πάντως: αν μπορείς να πληρώνεις τις τιμές της, καλύτερα μείνε ΔΕΗ (στο Οπεν θα σε πάνε και στα δυο, όταν λήξουν/αν δεν το θες, πάνε Γ1 μετά που θα λήξουν). Το 2ο συγκεκριμένα, κράτα το κι αυτό (ως σταθερό) μέχρι να λήξει, μην πάει κάτι στραβά τους επόμενους μήνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαφανίστηκε από το ebill η καρτέλα του ρεύματος και δεν μπορώ να δω ούτε λογαριασμούς, ούτε τίποτα. Μετά από τηλέφωνο, μου είπαν ότι είναι συστημικό πρόβλημα.🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...