Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Κανείς δεν πήρε τηλέφωνο.🤨

 

33 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Γι'αυτό έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας από πέρυσι... πηγαίνετε σε κατάστημα να ξεμπερδεύετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Κανείς δεν πήρε τηλέφωνο.🤨

https://www.dei.gr/el/simeia-eksypiretisis/

Βρίσκεις το κατάστημα που θες, κλείνεις ραντεβού. Πας με εξουσιοδότηση (βγάλτη από GOV) ταυτότητα δικιά σου και του γονέα, εκκαθαριστικό του γονέα και ό,τι άλλο δικαιλογητικό απαιτείται πχ ένδειξη μετρητή. Θα ξεμπερδέψεις σε 5 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Κανείς δεν πήρε τηλέφωνο.🤨

...γι' αυτό πάρε εσύ στην  Teleperformance  (2111819403, νομίζω καθημερινές έως 21:00) που συνεργάζεται με ΔΕΗ για συμβάσεις. Αν είναι από άλλο πάροχο δε θα πληρώσεις εγγύηση. Θα υπογράψεις (μέσω Docisign, δηλαδή δυο-τρία κλικ) σε 5' αν έχεις έτοιμες (PDF) ταυτότητες, λογαριασμούς (ΑΦΜ και ένδειξη μετρητή, προφορικά αρκούν) και τέλος. Το έχω κάνει και ήταν μπαμπαμ. Το ίδιο και η ενεργοποίηση (2 μέρες). Η 2η παροχή ήταν στ' όνομα του γέρου μου, κι ο υπάλληλος (σε ανοιχτή) μου είπε απλά να τον καλέσω/βάλω σε ανοιχτή, κι αφού ρωτήσει "αν συμφωνεί" να πει απλά ένα "ναι". Μην παιδεύεσαι άλλο μέσω με του e-contract.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ekrepali είπε

https://www.dei.gr/el/simeia-eksypiretisis/

Βρίσκεις το κατάστημα που θες, κλείνεις ραντεβού. Πας με εξουσιοδότηση (βγάλτη από GOV) ταυτότητα δικιά σου και του γονέα, εκκαθαριστικό του γονέα και ό,τι άλλο δικαιλογητικό απαιτείται πχ ένδειξη μετρητή. Θα ξεμπερδέψεις σε 5 λεπτά.

Κατανοητό αυτό που λέτε αλλά ρε παιδιά για να το έκανα είχα το λόγο μου με τον ηλεκτρονικό τρόπο. Οι γονείς είναι σε άλλη πόλη κι εγώ δεν μπορώ να λείπω τα πρωινά. Ο πατέρας μου είναι υπό ιατρική παρακολούθηση λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας κτλ κτλ. Δεν είναι όλα μαύρο άσπρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Θα ξεμπερδέψεις σε 5 λεπτά.

...αυτό μου θυμίζει το "Αθήνα-Θεσ/νίκη" ΜΟΝΟ 50' με το αεροπλάνο,,,,,ενώ αν βάλεις όλες τις διαδικασίες προσέλευσης/αναμονών/τσεκάρισμα εισιτηρίων κλπκλπ (για να μην πω και των τυχόν καθυστερήσεων),,,καλύτερα με το τρένο :ρ (Εννοώ τον χρόνο που θα χρειαστεί κάποιος μέχρι να πάει/γυρίσει από κατάστημα ΔΕΗ....)(....προφανώς το θεωρώ κι εγώ καλύτερο τρόπο το κατάστημα, αλλά έχει θέλω να πω κι αυτό τα γαμησιάτικά του....Πχ εγώ είμαι μακρυά ένα μισάωρο από το κοντινότερο....)

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dtk-386 είπε

Κατανοητό αυτό που λέτε αλλά ρε παιδιά για να το έκανα είχα το λόγο μου με τον ηλεκτρονικό τρόπο. Οι γονείς είναι σε άλλη πόλη κι εγώ δεν μπορώ να λείπω τα πρωινά. Ο πατέρας μου είναι υπό ιατρική παρακολούθηση λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας κτλ κτλ. Δεν είναι όλα μαύρο άσπρο.

Αν είναι στο όνομα του πατέρα σου, κάνε αυτό που λέει ο washcloud και παρίστανε τον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Κατανοητό αυτό που λέτε αλλά ρε παιδιά για να το έκανα είχα το λόγο μου με τον ηλεκτρονικό τρόπο. Οι γονείς είναι σε άλλη πόλη κι εγώ δεν μπορώ να λείπω τα πρωινά. Ο πατέρας μου είναι υπό ιατρική παρακολούθηση λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας κτλ κτλ. Δεν είναι όλα μαύρο άσπρο.

...γι' αυτό όπως είπα πριν αν μπορεί να ψελλίσει ένα "ναι" (ή έστω κάποιος άλλος/διαφορετική φωνή απ' τη δική σου, από άλλο τηλέφωνο, Τελεπερφόρμανς και πάπαλα). Ελπίζω να μην πέσεις μόνο σε κανέναν που όπως αυτός με τον οποίο το έκανα εγώ μου είπε "απαγορεύεται κανονικά,,,,αλλά αν θέλετε θα το πάμε έτσι" (αυτός μου το πρότεινε τον να καλέσω τον γέρο μου σ' ανοχτή). Ρώτα τους αν το κάνει ο καθένας.

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Κατανοητό αυτό που λέτε αλλά ρε παιδιά για να το έκανα είχα το λόγο μου με τον ηλεκτρονικό τρόπο. Οι γονείς είναι σε άλλη πόλη κι εγώ δεν μπορώ να λείπω τα πρωινά. Ο πατέρας μου είναι υπό ιατρική παρακολούθηση λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας κτλ κτλ. Δεν είναι όλα μαύρο άσπρο.

Τα περισσότερα καταστήματα ΔΕΗ εξυπηρετούν μέχρι και τις 8 το βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Αν είναι στο όνομα του πατέρα σου, κάνε αυτό που λέει ο washcloud και παρίστανε τον.

...σωστό κι αυτό, αν καν δεν μπορεί να μιλήσει ο άνθρωπος στο τηλ. λόγω υγείας (ή να αγγαρεύει άλλον να πει το "ναι" από τηλεφώνου...). Να του πει εξ' αρχής "δεν μπορεί να μιλήσει, κοντά μου τον έχω, αλλά ένα ναι θα το πει" (και να το πει ο ίδιος ο dtk το ρημάδι το "ναι"...Ήμαρτον με τις μαλακίες που έχουμε μπλέξει με τα GDPR  και GDΠΑΠΑΡ....%#$@^$!#)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλ για να καταλάβω όλα αυτά τα δικαιολογητικά που έστειλα + τις selfie ο πατέρας μου για την αίτηση έγιναν όλα για το τίποτα? Εχουμε την αίτηση σε pdf που αποδεικνύει ότι έγινε. Τι να πω ρε φίλε ΤΙ ΝΑ ΠΩ σε αυτό το......που ζούμε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Δηλ για να καταλάβω όλα αυτά τα δικαιολογητικά που έστειλα + τις selfie ο πατέρας μου για την αίτηση έγιναν όλα για το τίποτα? Εχουμε την αίτηση σε pdf που αποδεικνύει ότι έγινε. Τι να πω ρε φίλε ΤΙ ΝΑ ΠΩ σε αυτό το......που ζούμε.....

εγω που τα χα κανει ηλεκτρονικα πηρα μετα τηλεφωνο βρηκαν την αιτηση και μου τα στειλαν επιτοπου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, nikosbt είπε

εγω που τα χα κανει ηλεκτρονικα πηρα μετα τηλεφωνο βρηκαν την αιτηση και μου τα στειλαν επιτοπου..

σε ποιο τηλέφωνο πήρες και τι στοιχεία τους έδωσες για να βρουν την αίτηση ? 

τι σου έστειλαν επιτόπου? την σύμβαση για υπογραφή? με κούριερ?

Επεξ/σία από dtk-386
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...