Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, korakios είπε

φουσκωμένα έναντι είχε , το γράφει

...μα αυτός μιλάει για την ένδειξη μετρητή, που φαίνεται μόνο στον προηγούμενο εκκαθαριστικό. Αν δεν το καταλαβαίνω λάθος, καμμία σχέση με "τους φουσκωμένους έναντι"...

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, washcloud είπε

...μα αυτός μιλάει για την ένδειξη μετρητή, που φαίνεται μόνο στον προηγούμενο εκκαθαριστικό. Αν δεν το καταλαβαίνω λάθος, καμμία σχέση με "τους φουσκωμένους έναντι"...

άλλο εκκαθαριστικός , άλλο "το e-bill δεξια στον "Προηγουμενο λογαριασμο" γραφει 58173"
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτιαξα ένα e contact Γ1 στους γονείς. Το έστειλα όλα καλά. Από δω και πέρα τι γίνεται; Εδώ και 1 εβδομάδα δεν υπάρχει κάποια πληροφόρηση.... Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω καν τί δείχνει το ebill (γενικά, και ειδικότερα "το νέο") - αν το έχεις σίγουρο, πάσο. Για να μην τυχόν τον τρέχουν τον άνθρωπο.

4 λεπτά πριν, korakios είπε

άλλο εκκαθαριστικός , άλλο "το e-bill δεξια στον "Προηγουμενο λογαριασμο" γραφει 58173"
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

...?

Εδώ απλά επιβεβαιώνει ότι "δεν έδωσε αυτός ένδειξη (και δη παραφουσκωμένη)", πράγμα που τον ρώτησα μήπως και είχε κάνει και είναι ο λόγος για την διαφορά στις κιλοβατώρες. Ήδη με το "δεν το είδε σε εκκαθαριστικό, αλλά στο ebill", μου απάντησες ότι "όλα καλά". Με το "μη τυχόν τον τρέχουν" που έγραψα, δεν εννοώ ότι σε αμφισβητώ (άλλωστε το είπα ότι δεν ξέρω τί ρόλο βαράει το ebill) για την απάντησή σου, αλλά εξηγώ γιατί είχα γράψει "πρόσεχε μη σε τρέχουν". Στην αρχή βέβαια έλεγα μήπως δεν πρόσεξες εσύ την διαφορά στις κιλοβατώρες και το τόνισα. Τεσπα, παμ' παρακάτ'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο νέα σελίδα ebill της ΔΕΗ, όταν πας και πληρώνεις το λογαριασμό, μετά από πόσες ώρες ενημερώνεται η σελίδα και βγάζει το ποσό εξοφλημένο ;

Πάτησα πληρωμή, με πήγε στη κλασσική σελίδα που βάζεις τα στοιχεία πληρωμής, κάρτα κτλ μου έβγαλε ότι πληρώθηκε το ποσό επιτυχώς, αλλά ακόμα βγάζει το ποσό ως οφειλή. Ούτε στη καρτέλα πληρωμές φαίνεται η πληρωμή που έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, volleyball είπε

Στο νέα σελίδα ebill της ΔΕΗ, όταν πας και πληρώνεις το λογαριασμό, μετά από πόσες ώρες ενημερώνεται η σελίδα και βγάζει το ποσό εξοφλημένο ;

Πάτησα πληρωμή, με πήγε στη κλασσική σελίδα που βάζεις τα στοιχεία πληρωμής, κάρτα κτλ μου έβγαλε ότι πληρώθηκε το ποσό επιτυχώς, αλλά ακόμα βγάζει το ποσό ως οφειλή. Ούτε στη καρτέλα πληρωμές φαίνεται η πληρωμή που έγινε.

εγω το πληρωσα μεσω τραπεζας και φανηκε μετα απο 3 μερες.. ως πληρωμενο στο ebill

Επεξ/σία από nikosbt
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φάση με το ανανεωμένο site;

Εκδόθηκε λογαριασμός 1/12. Σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση και στο site αναγράφει το ποσό, όμως δεν εμφανίζονται οι επιλογές να δω/κατεβάσω το λογαριασμό.

1411533563_.png.3dcf3647f9052dea8899f2f18b05a8f8.png

Από βδομάδα αυτά; 🤔

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/11/2022 στις 10:30 ΜΜ, ekrepali είπε

Πας στον προηγούμενο λογαριασμό στο βελάκι της λήψης, πατάς δεξί κλικ --> αντιγραφή συνδέσμου.

Κάνεις επικόλληση στον browser στη γραμμή αναζήτησης

Σε ένα σημείο του συνδέσμου λέει πχ dt=20221103 (3 Νοεμβρίου 2022).

Αν έχει εκδοθεί σήμερα νέος λογαριασμός, το κάνεις dt=20221129

😂🤣🤣

Κατέβασα τον τωρινό, thanks!

Στην επόμενη "αναβάθμιση" θα πατάς ↓←↓→X για να δεις λογαριασμό; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Έφτιαξα ένα e contact Γ1 στους γονείς. Το έστειλα όλα καλά. Από δω και πέρα τι γίνεται; Εδώ και 1 εβδομάδα δεν υπάρχει κάποια πληροφόρηση.... Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω τι γίνεται;

Κανονικά παίρνουν τηλ μετά από 2-3 μέρες , ζητάνε το κάτοχο της παροχής για επιβεβαίωση στοιχείων (αν είναι στο όνομα του πατέρα σου, τον παριστάνεις... αν είναι στο όνομα της μάνας σου άντε γεια). Επίσης αν δεν απαντήσεις στη κλήση, μετά είναι αδύνατον να επικοινωνήσεις με το αρμόδιο τμήμα.

Αν απαντήσεις κι αν κάνεις επιβεβαίωση στοιχείων,  μετά στέλνουν τη σύμβαση όπου μεταξύ θέλει θέλει και υπεύθυνη δήλωση απ'το GOV.

Γι'αυτό έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας από πέρυσι... πηγαίνετε σε κατάστημα να ξεμπερδεύετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

Τι φάση με το ανανεωμένο site;

Eιναι πολυ καλο και δεν εμφανιζει τιποτα σημερα.:P

Την προηγουμενη εβδομαδα δεν εμφανιζε την παροχη στο αεριο και τωρα δεν εμφανιζει και την παροχη στο ρευμα.

Πολυ καλο site.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...