Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, PedroG είπε

παιδια εχω κανει ηλεκτρονικα αιτηση εδω και 2 μηνες και μου ερχεται πλεον Μηνιαιος λογαριασμος.....την πρωτη φορα πληρωσα 7 ευρω ( μαλλον ειχε το 30ευρω δωρο μεσα) και τωρα στα 37 ευρω.....

Δε ξερω ειναι καλα???? ειχα 137 KW και τωρα αλλες 157 ΚW πιστευετε οτι αξιζει σαν προγραμμα???

Επισης ξερετε αν εχω δεσμευση με το 30 ευρω που πηρα σαν μπονους να παραμεινω και ποσο καιρο ως ελαχιστη Παραμονη στην ΔΕΗ??

 

Το καλό είναι ότι έχεις καλό πρόγραμμα. Ώρες ώρες πάντως με τέτοιες ερωτήσεις δε ξέρω αν τρολάρετε ή αν πραγματικά δε ξέρετε τι σημαίνει έναντι και τι εκκαθαριστικός. 🤣

 

 

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, geopap-7- είπε

Τελικά τό Κοτ τό παίρνει αυτόματα όταν εγκρίνεται ή κάνουμε εμείς κάποια διαδικασία?

Αν πρόκειτε για αλλαγή παρόχου πρέπει να ξανά γίνει αίτηση ΚΟΤ επειδή αλλάζει το τελευταίο ψηφίο στον αριθμό παρόχης. Αν απλά έγινε μετάβαση από Γ1 σε MyHomeOnline εκεί θα πάρει αυτόματα το ΚΟΤ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Το καλό είναι ότι έχεις καλό πρόγραμμα. Ώρες ώρες πάντως με τέτοιες ερωτήσεις δε ξέρω αν τρολάρετε ή αν πραγματικά δε ξέρετε τι σημαίνει έναντι και τι εκκαθαριστικός. 🤣

 

 

 

Τι εννοείς ότι ...έχω πρόγραμμα.....;;

 

Φυσικά και δεν τρολλαρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, PedroG είπε

Τι εννοείς ότι ...έχω πρόγραμμα.....;;

 

Φυσικά και δεν τρολλαρω

Έτσι δίνεις να καταλάβουμε

Οι απαντήσεις είναι στο συμβόλαιο σου

Επεξ/σία από renaultclioV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά , έχω κάνει αίτηση επανα ηλεκτροδότησης στο πρόγραμμα myhome online. Μου απέστειλαν τα συμβόλαια και τα έστειλα επιτυχώς πίσω σε αυτούς . Στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση αναφέρει ότι τα συμβόλαια μου έχουν αποσταλεί επιτυχώς και ότι βρίσκονται στην φάση επεξεργασίας και ότι θα ενημερωθώ στο εμαιλ μου ή τηλεφωνικώς για την εξέλιξη . Σε πόσο καιρό πιστεύεται θα έχω επιτέλους ρεύμα ; 

Επεξ/σία από PastiGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, PastiGR είπε

Καλησπέρα παιδιά , έχω κάνει αίτηση επανα ηλεκτροδότησης στο πρόγραμμα myhome online. Μου απέστειλαν τα συμβόλαια και τα έστειλα επιτυχώς πίσω σε αυτούς . Στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση αναφέρει ότι τα συμβόλαια μου έχουν αποσταλεί επιτυχώς και ότι βρίσκονται στην φάση επεξεργασίας και ότι θα ενημερωθώ στο εμαιλ μου ή τηλεφωνικώς για την εξέλιξη . Σε πόσο καιρό πιστεύεται θα έχω επιτέλους ρεύμα ; 

Καλησπέρα.. Φυσιολογικά αυτό θα γίνει στις επόμενες ημέρες.. Πάρε τηλέφωνο τον Δεδδηε να μάθεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημέρωση, μου έστειλαν πράγματι το κλασσικό email για την αίτηση, και για να βγάλω υπεύθυνη δήλωση.

Ερώτηση, στο πεδίο που λέει να βάλω τις κιλοβατώρες στον μετρητή, μετράμε το κόκκινο ψηφίο;

Δλδ στην παρακάτω:

ugLUGe5l.jpg

Οι κιλοβατώρες είναι 29.968 ή 299.683 ; Μια απάντηση παρακαλώ αν ξέρετε, αυτό περιμένω για να στείλω την αίτηση.

Καταλαβαίνω πως είναι παιδική η ερώτηση αλλά είμαι άσχετος οπότε...😅

 

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Ενημέρωση, μου έστειλαν πράγματι το κλασσικό email για την αίτηση, και για να βγάλω υπεύθυνη δήλωση.

Ερώτηση, στο πεδίο που λέει να βάλω τις κιλοβατώρες στον μετρητή, μετράμε το κόκκινο ψηφίο;

Δλδ στην παρακάτω:

ugLUGe5l.jpg

Οι κιλοβατώρες είναι 29.968 ή 299.683 ; Μια απάντηση παρακαλώ αν ξέρετε, αυτό περιμένω για να στείλω την αίτηση.

Καταλαβαίνω πως είναι παιδική η ερώτηση αλλά είμαι άσχετος οπότε...😅

 

Άμα βάλεις και το τελευταίο ψηφίο, κάηκες πραγματικά... Ούτε που μπορώ να φανταστώ πόσο θα σου έρθει ο λογαριασμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα μαζεύω, σκανάρω, στέλνω απάντηση με αυτά και η ΔΕΗ με έχει ορμηνέψει ήδη..

Θα λάβετε αυτόματη απάντηση (auto reply) ως αναφορά παράδοσης. Σε περίπτωση που δεν λάβετε κάποια απάντηση, παρακαλούμε ελέγξτε τους φακέλους Εξερχόμενα/Απεσταλμένα για να βεβαιωθείτε ότι πραγματοποιήθηκε επιτυχώς η αποστολή. Σε αντίθετη περίπτωση, προωθήστε εκ νέου το email, επιβεβαιώνοντας ότι λάβατε απαντητικό email.

Για να το γράφουν...κάτι θα ήξεραν. Δεν έλαβα καμία αυτόματη απάντηση λολ, οπότε κουβά. 🤣

 

Θα δοκιμάσω ξανά αύριο (ή θα τους πάρω τηλ μπας και). 😈

 

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@geopap-7- Παραθέτω μήνυμα από άλλο forum:

Αναφορά σε κείμενο

Έχω πάει πλέον σε ΔΕΗ online αλλά δεν έβλεπα στο ebill ενεργοποιημενη την πάγια εντολή και τους κάλεσα. Μου είπαν ότι όντως δεν είναι ενεργοποιημενη και τους ζήτησα τον RF κωδικό που αντιστοιχεί η εξόφληση μέσω πάγιας και κάλεσα την τράπεζα μου και ενεργοποίησα την πάγια εντολή από την πιστωτική μου. Τους κάλεσα σήμερα (την ΔΕΗ) για επιβεβαίωση και μου είπαν ότι δεν την βλέπουν και να την ενεργοποιήσω μέσω ebill(να βάλω την πιστωτική δηλαδή). Επειδή δεν θέλω να χρεισιμοποιω την πιστωτική στο Internet γενικά, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?

Aυτό που σου είχα πει... για το Online η πάγια εντολή πρέπει υποχρεωτικά να ενεργοποιηθεί μέσω ebill.

H υπάρχουσα πάγια εντολή στο περιβάλλον τράπεζας, καλό είναι να ακυρωθεί.

9 λεπτά πριν, Dante80 είπε

 

Για να το γράφουν...κάτι θα ήξεραν. Δεν έλαβα καμία αυτόματη απάντηση λολ, οπότε κουβά. 🤣

 

Θα δοκιμάσω ξανά αύριο (ή θα τους πάρω τηλ μπας και). 😈

 

Ειναι φυσιολογικό, δεν έρχονται ποτέ reply

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...