Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ειναι φυσιολογικό, δεν έρχονται ποτέ reply

Οπότε να υποθέσω πως πήγε; Δύο φορές το έστειλα.

Να τους κάνω ένα τηλ αύριο να ρωτήσω αν τα πήρανε ή δεν παίζει να βγάλω άκρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Οπότε να υποθέσω πως πήγε; Δύο φορές το έστειλα.

Να τους κάνω ένα τηλ αύριο να ρωτήσω αν τα πήρανε ή δεν παίζει να βγάλω άκρη;

Πάρε μεθαύριο, ζήτα να σε συνδέσουν με το τμήμα συμβάσεων.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από δέκα ημέρες τρέξιμο ήρθε το πολυπόθητο mail 


 

Αγαπητέ πελάτη,
 
θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχει ολοκληρωθεί επιτυχώς ο έλεγχος των εγγράφων σας και προωθήθηκε εντολή στον ΔΕΔΔΗΕ, η οποία εκτιμάται ότι θα υλοποιηθεί εντός 2 εργάσιμων ημερών. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλέσετε στην Εξυπηρέτηση πελατών του ΔΕΔΔΗΕ στο 2111900500 ή 11500.
 
Παραμένουμε στη διάθεσή σας.
 
Είμαι πολύ περίεργος να δω τι θα χρεώσει η NRG στον τελικό…
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ekonkra είπε

Καλημερα σας,

εχω Γ1Ν στην ΔΕΗ και εκανα αιτηση για HomeOnline στις 25/10/21. Δεν εχω λαβει κανενα email και η κατασταση της αιτησης ειναι "το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση ". Γνωριζετε ποσες ημερες χρειαζεται για να γινει ενεργο? Μπορει καποιος να περιγραψει την ακριβη διαδικασια?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Κωνσταντινος

1.PNG

2.PNG

** Μερικές φορές "κολλάει" αυτό το ρημάδι το e_bill , & δεν ξέρουμε τι ακριβώς ισχύει.. & εξηγώ Στις 02/10/2021 , Έκανα Αίτημα για επιλογή MyHomeOnline & όλα τα βήματα ολοκληρώθηκαν επιτυχώς .. Έλεγε ότι ισχύει το Πρόγραμμα έως 03/10/2023 ... Ξαφνικά , στις 11/10/2021  βγάζει μήνυμα το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση ..  *Στις 29/10 , εκδίδεται ο Λογαριασμός , ο οποίος αναφέρει ότι έχω το MyHomeOnline (ενώ ακόμη & σήμερα στο e_bill είναι υπό εξέταση   

image.png

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, mihanikos1 είπε

Για αλλαγή στοιχείων λογαριασμού ζητάει αποδεικτικό αφμ. Τι επισυνάπτω;

Επίσημο δημόσιο έγγραφο που να αναγράφει ΑΦΜ, αλλά δεν είμαι και σίγουρος... θα κοιτάξω και το φλυτζάνι του κοράκιου. 🤔

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.

Προερχομενος απο αλλο πάροχο συγκεκεριμενα Ηρων,μου ηρθε σήμερα  ο πρωτος εκκαθαριστικός λογαριασμός του online με τις μετρησεις που τους εστειλα μεσα απο την εφαρμογή. Περιοδος καταναλωσης 1-31/10. Απ΄ οτι βλέπω στο ebill το πρόγραμμα ενεργοποιηθηκε 4/10. Εχω και  νυχτερινό μετρητή αλλά απο οτι βλέπω δεν χρεωσαν τις νυχτερινες κυλωβατώρες ξεχωριστά αλλα με την ίδια τιμή ή δεν βλεπω κατι σωστά; Επισης η Ρήτρα Αναπροσαρμ. 7,45  ευρώ πάει στον προηγούμενο παροχο για την διαφορα 3 ημερων απο 1-4/10 που έγινε η αλλαγη παροχου;

InkedScreenshot_1.jpg

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Επεξ/σία από tsigpan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Καλησπέρα.

δυστυχώς όλος ο λογαριασμός είναι λάθος

1. Δε σε πέρασαν άμεσα απο το ΓΝ1 στο online (ρήτρα αναπροσαρμογής κτλ)

δώσε πληροφορίες πως έκανες την αίτηση και αν υπέγραψες το online (και όχι Γ1) γιατί αφορά όλους

2. όντως δεν έχουν νυχτερινή χρέωση , τις υπολόγισαν ημερήσιες

edit είσαι ΚΟΤ αρα οι νυχτερινές μετράνε σαν ημερήσιες

τα κλασσικά :

αμφισβήτηση λογαριασμού ,καταγγελία ΡΑΕ/ΣτΚ αν δε βγει άκρη

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αιτηση εκανα ηλεκτρονικά, μεσα απο το ebill που ειχα απο παλιά πριν αλλαξω παροχο. Με πηραν τηλεφωνο για επιβεβαιωση σε 1/2 ημερες, μου εστειλαν στo email τα εγγραφα που επρεπε να υπογραψω τα εστειλα πισω και σε λιγες ημερες ενεργοποιηθηκε το online. Δηλαδη οταν εισαι ΚΟΤ Β οι νυχτερινές μετράνε σαν ημερήσιες δεν το καταλαβαινω. Στον προηγούμενο παροχο γιατι ειχα ξεχωριστη χρεωση και ημουν ΚΟΤ; παραθετω λογαριασμο απο Ηρων

Screenshot_4.png

Επεξ/σία από tsigpan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, VirusX2gr είπε

Αν ησουν σε αλλο παροχο, πως εκανες αιτηση απο το ebil? 

 Δεν καταργειτε το ebill το οποιο ειχα ενεργοποιημενο απο παλιά που ημουν στη ΔΕΗ.Μέσα απο εκει πατησα πάνω στο συνδεσμο που ειχε διαφιμιζοντας το online και με παρεπεμψε στην υπολοιπη διαδιακασια που υποθετω ειναι τυπική για ολους οσους κανουν ηλεκτρονική αιτηση.

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Δηλαδη οταν εισαι ΚΟΤ Β οι νυχτερινές μετράνε σαν ημερήσιες δεν το καταλαβαινω.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/598241-κοινωνικο-τιμολογιο-δεη/page/98/#comments

έτσι πάει

13 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Στον προηγούμενο παροχο γιατι ειχα ξεχωριστη χρεωση και .......

γιατί όπως άλλοι 2 πάροχοι κάνανε λάθος και καλό είναι να το αφήσεις μιας και δεν είναι κάτι που εξαρτάται απο τον πάροχο . Άνετα τα ζητάνε πίσω όταν το πάρουν γραμμή

15 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Με πηραν τηλεφωνο για επιβεβαιωση σε 1/2 ημερες, μου εστειλαν στo email τα εγγραφα που επρεπε να υπογραψω τα εστειλα πισω και σε λιγες ημερες ενεργοποιηθηκε το online.

οκ, κάνεις απλά αμφισβήτηση αν θες τα 2-3€ πίσω 😛

πάντως είναι σημαντικό , ειδικά κάποιος να έχει τρελή κατανάλωση και να καθυστερούν να ενεργοποιήσουν το online απο συστημικό λάθος, τζάμπα ρήτρες

17 λεπτά πριν, tsigpan είπε

μου εστειλαν στo email τα εγγραφα που επρεπε να υπογραψω

τα έγγραφα γράφανε online ή Γ1 ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Αιτηση εκανα ηλεκτρονικά, μεσα απο το ebill που ειχα απο παλιά πριν αλλαξω παροχο. Με πηραν τηλεφωνο για επιβεβαιωση σε 1/2 ημερες, μου εστειλαν στo email τα εγγραφα που επρεπε να υπογραψω τα εστειλα πισω και σε λιγες ημερες ενεργοποιηθηκε το online. Δηλαδη οταν εισαι ΚΟΤ Β οι νυχτερινές μετράνε σαν ημερήσιες δεν το καταλαβαινω. Στον προηγούμενο παροχο γιατι ειχα ξεχωριστη χρεωση και ημουν ΚΟΤ; παραθετω λογαριασμο απο Ηρων

Screenshot_4.png

Εχεις 619 και σε πιστώνουν για 560 !!

Γιατί ?

Επεξ/σία από GREGORYMO
Διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...