Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, tsigpan είπε

Καλησπέρα.

Προερχομενος απο αλλο πάροχο συγκεκεριμενα Ηρων,μου ηρθε σήμερα  ο πρωτος εκκαθαριστικός λογαριασμός του online με τις μετρησεις που τους εστειλα μεσα απο την εφαρμογή. Περιοδος καταναλωσης 1-31/10. Απ΄ οτι βλέπω στο ebill το πρόγραμμα ενεργοποιηθηκε 4/10. Εχω και  νυχτερινό μετρητή αλλά απο οτι βλέπω δεν χρεωσαν τις νυχτερινες κυλωβατώρες ξεχωριστά αλλα με την ίδια τιμή ή δεν βλεπω κατι σωστά; Επισης η Ρήτρα Αναπροσαρμ. 7,45  ευρώ πάει στον προηγούμενο παροχο για την διαφορα 3 ημερων απο 1-4/10 που έγινε η αλλαγη παροχου;

InkedScreenshot_1.jpg

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Αυτες τις 3-4 ημέρες ήσουν στο ΓΝ1.

Για αυτό και οι 64 κιλοβατώρες με τιμή 0.11063€. αυτές αφορα και η ρήτρα αναπροσαρμογης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Γ1 γραφανε.

είχε αναφερθεί και παλιότερα , είναι θέμα αυτό που γίνεται (αντί για online στέλνουν το Γ1) , παίζει να είσαι και ο πρώτος που τελικά έγινε το σενάριο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, tsigpan είπε

 Δεν καταργειτε το ebill το οποιο ειχα ενεργοποιημενο απο παλιά που ημουν στη ΔΕΗ.Μέσα απο εκει πατησα πάνω στο συνδεσμο που ειχε διαφιμιζοντας το online και με παρεπεμψε στην υπολοιπη διαδιακασια που υποθετω ειναι τυπική για ολους οσους κανουν ηλεκτρονική αιτηση.

Screenshot_1.png

Το ebill δεν καταργητε αλλα δεν μπορεις να κανεις αιτηση απο το ebill ενω εισαι σε αλλο παροχο.

Πρωτα πρεπει να κανεις απο το e-contract, να πας δεη και μετα εαν δεν το εχουν ηδη ενεργοποιησει να κανεις αιτηση για online..

Δεν μας τα λες καπως καλα.. 

Και εμενα Γ1 γραφανε, μια χαρα Online ηρθε!

Επεξ/σία από VirusX2gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, VirusX2gr είπε

Το ebill δεν καταργητε αλλα δεν μπορεις να κανεις αιτηση απο το ebill ενω εισαι σε αλλο παροχο.

Πρωτα πρεπει να κανεις απο το e-contract, να πας δεη και μετα εαν δεν το εχουν ηδη ενεργοποιησει να κανεις αιτηση για online..

Δεν μας τα λες καπως καλα.. 

Αυτό ειπα πως πατωντας στο εικονιδιο του ebill το οποιο αναφεροταν στο online και στο enter με παρεπεμψε στο e contract.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, VirusX2gr είπε

Στο e-contract σιγουρα επελεξες Online? Βεβαιωση σου ηρθε απο το e-contract?

 

 

e contr.jpg

Επεξ/σία από tsigpan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οποτε ναι εισαι ο πρωτος που εφαρμοστηκε το λαθος συστιμικα οπως ειπε και ο κορακας..

Τωρα μπορεις να παρεις τηλ μπας και βγαλεις ακρη αλλα αν δεν βγαλεις νομιζω ο χρονος που θα φας για αμφισβήτηση κτλ.. δεν αξιζει το ποσο...

 

EDIT: Και εμενα Γ1 ελεγε αλλα απο την αρχη μπηκα Online.. Ως ενα σημειο το βρισκω λογικο να χαθηκε η μπαλα με την μιση Ελλαδα να γυρναει ΔΕΗ..

Επεξ/σία από VirusX2gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tsigpan είναι απλό , σου στείλανε λάθος συμβόλαιο . Έπρεπε να ζητήσεις να στείλουν διορθωμένο και να γράφει online , κατα λάθος υπέγραψες ΓΝ1 πάλι καλά που δεν κόλλησε η αλλαγή σε online και δεν είχες μεγάλη κατανάλωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

@tsigpan είναι απλό , σου στείλανε λάθος συμβόλαιο . Έπρεπε να ζητήσεις να στείλουν διορθωμένο και να γράφει online , κατα λάθος υπέγραψες ΓΝ1 πάλι καλά που δεν κόλλησε η αλλαγή σε online και δεν είχες μεγάλη κατανάλωση

Τους ειχα παρει τηλεφωνο και μου ειπαν πως ετσι γινεται , πρωτα Γ1 και μετά online. Αντε βγαλε ακρη. το αφηνω ως εχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsigpan είπε

Τους ειχα παρει τηλεφωνο και μου ειπαν πως ετσι γινεται , πρωτα Γ1 και μετά online. Αντε βγαλε ακρη. το αφηνω ως εχει. 

σωστά στο είπανε μιας και το online είναι προωθητική του Γ1 , αλλά κανονικά το σύστημα έπρεπε να βλέπει μέχρι και την ημέρα πριν την έκδοση λογαριασμού αν έχεις ενεργοποιήσει το online ,

δηλαδή και να υπάρχει χρονικό περιθώριο (αλλά και να μην κολλά το ίδιο το σύστημα )

φαντάζομαι το έχουν patch-άρει αρκετές φορές και γιαυτό σε κάποιους που το είχαν ήδη ενεργοποιημένο το δείχνει μετά οτι εκκρεμεί (περίεργος να δω αν θα γίνει κανα περίεργο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι και εγώ να αλλάξω από ζενίθ σε ΔΕΗ λόγο του ότι έχω θέρμανση και ζεστό νερό με ρεύμα αλλά δεν ξέρω ποιο να επιλέξω enter η online και ποιες οι διάφορες τους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panosopc είπε

δεν ξέρω ποιο να επιλέξω enter η online

online αν δεν έχεις θέμα με κάρτα και πάγια εντολή

4 λεπτά πριν, panosopc είπε

και ποιες οι διάφορες τους 

στο site είναι αναλυτικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...