Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Kι εγώ έτσι σκοπεύω να πληρωνώ για να μη τραβάει λεφτά η πάγια εντολή. Αλλά φρόντισε να πληρώνεις αρκετές εργάσιμες νωρίτερα γιατί αν κολλήσει η συνναλαγή ή αν αργήσει να λογιστικοποιηθεί, θα τραβήξει λεφτά και η πάγια εντολή.

Φανταζεσαι να εχεις πληρωσει νωριτερα και την ημερα που θα ειναι να τραβηξει η παγια χρηματα(εννοειται δεν να μην εχεις μεσα καθολου χρηματα) και απο λαθος στο συστημα να σε πεταξουν στο Γ1/Γ1Ν?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

30 λεπτά πριν, korakios είπε

απο το οτι δεν έχει εφαρμοστεί μέχρι τώρα σε σταθερά , ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ

όσοι θέλετε επιδότηση να πάτε σε πρόγραμμα με ρήτρα

εσυ τωρα μαλλον εισαι υπαλληλος η μετοχος  της NRG η της Volton  για να τραβας τετοιο ζορι ε;(πλακα σου κανω)Μα ακομα δεν εχει βγει η κοινη υπουργικη αποφαση,πως να εφαρμοσθει και σε τι;Σημερα μολις ο αρμοδιος υπουργος στις 9.30 εκανε ανακοινωσεις!! 

33 λεπτά πριν, marmagia είπε

Η ΔΕΗ μπορει να ανακοινωνει οτι θελει,χωρις να εχει εκδοθει η ΚΥΑ σε ΦΕΚ!!Σημερα μολις ο υπουργος εκανε ανακοινωσεις,ας περιμενουμε λιγο να δουμε τελικα τι ισχυει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, jimmy1966 είπε

Εγω εκανα αυτην την "πατατα" πριν μερικες μερες λογω "κεκτημενης ταχυτητας" και ενω ειναι ενεργοποιημενη η παγια εντολη,εκ παραδρομης πληρωσα το λογαριασμο .Οταν αντιληφθηκα την "πατατα" που εκανα,εστειλα e mail στη ΔΕΗ με το γεγονος και πηρα την επομενη μερα την παρακατω απαντηση:

"Αγαπητέ κ. .............................,

Σε απάντηση της ηλεκτρονικής επιστολής σας, σας γνωρίζουμε ότι, το μηχανογραφικό μας σύστημα θα είναι ενήμερο ώς προς την πληρωμή εντός 3 εργάσιμων ημερών. Εφόσον έγινε η καταβολή δεν θα εισπραχθεί εκ νέου το ποσό από την πάγια εντολή σας.


Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση είμαστε στη διάθεσή σας.


Με εκτίμηση,
Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών ΔΕΗ"

 

Τελεια.....επιβεβαιωση ειναι στην ουσια αυτο και σαν να σου λεει οτι μπορεις να το πληρωνεις εσυ χειροκινητα και οταν ειναι να τραβηξει χρηματα η παγια θα βλεπει οτι ειναι εξοφλημενο και δεν θα τραβαει.

Μονο που θα πρεπει να το πληρωνεις αρκετες μερες νωριτερα οπως ειπε ο ekre για να μην γινει καποια διπλη χρεωση.

3 λεπτά πριν, jimmy1966 είπε

εσυ τωρα μαλλον εισαι υπαλληλος η μετοχος  της NRG η της Volton  για να τραβας τετοιο ζορι ε;(πλακα σου κανω)

Μετοχος στην NRG ειναι Jimmy στο λεω εγω.Μεγαλομετοχος κιολας.:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Σου ξαναλέω, έχουν γραπτή ενημέρωση απ'το Υπουργείο Ενέργειας.

1/10 είχε στείλει επιστολή η Γενική Γραμματέας σε όλους τους παρόχους.

https://www.businessenergy.gr/articlenews/31856/λογαριασμοί-ρεύματος-επιστολή-σδούκου-στους-προμηθευτές-για-την-επιδότηση

Δικαιούχοι είναι όλοι οι καταναλωτές στη Χαμηλή Τάση, συμπεριλαμβανομένων των ειδικών κατηγοριών όπως το ΚΟΤ- κοινωνικό οικιακό τιμολόγιο-, εφόσον έχουν σύμβαση κυμαινόμενου τιμολογίου με τον προμηθευτή τους, το οποίο περιλαμβάνει ρήτρα αναπροσαρμογής.

αν ισχυσει αυτο,οντως εχεις απολυτο δικιο.

Παντως απ οαυτα που διαβαζω μετα τις ανακοινωσεις του υπουργου,τα παραπανω δεν διαφαινονται πουθενα.https://workenter.gr/el/article/33619/diplasiazetai-i-epidotisi-sto-ilektriko-reuma-poioi-katanalotes-eunoountai

Επεξ/σία από jimmy1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός έναντι. φαίνεται κανονικά ότι είμαι στο MyhomeOnline και ο λογαριασμός είναι -46€ γιατί ξεκίνησε με το να αφαιρεί το ποσό της εγγύησης τον 100€ που είχα δώσει όταν έβαλα το enter+ και μετά απο τηλεφώνημα μου είπαν ότι στον επόμενο θα δω και τα -30€ του δώρου απτό HomeOnline μάλλον πάει καλά το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προς ενημέρωση. στοιχεία στο e-mail τους έστειλα στις 4/11. Σήμερα πήρα αυτό.

uU8ahsp.png

 

Οπότε, αν καταλαβαίνω καλά, μπαίνω εδώ τις επόμενες μέρες

ShDtTuB.png

 

και όταν δω αλλαγή στον αριθμό (από 2 σε 3 στο τέλος) παίρνω τηλέφωνο στο 800900κλπ να ζητήσω κωδικό εταίρου, σωστά;

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Dante80 said:

Προς ενημέρωση. στοιχεία στο e-mail τους έστειλα στις 4/11. Σήμερα πήρα αυτό.

uU8ahsp.png

 

Οπότε, αν καταλαβαίνω καλά, μπαίνω εδώ τις επόμενες μέρες

ShDtTuB.png

 

και όταν δω αλλαγή στον αριθμό (από 2 σε 3 στο τέλος) παίρνω τηλέφωνο στο 800900κλπ να ζητήσω κωδικό εταίρου, σωστά;

αυτο μου ειπαν και εμενα..απο τη στιγμή λέει που θα έρθει αυτο το μηνυμα μπορω να τηλεφωνήσω για κψδικό εταίρου. Όταν έστειλες τα δικαολογητικά, σου έστειλαν απαντητικό μειλ; τα ξαναέστειλα σημερα αλλα ούτε τώρα καμια απανηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Φανταζεσαι να εχεις πληρωσει νωριτερα και την ημερα που θα ειναι να τραβηξει η παγια χρηματα(εννοειται δεν να μην εχεις μεσα καθολου χρηματα) και απο λαθος στο συστημα να σε πεταξουν στο Γ1/Γ1Ν?

 

Αυτό πως έχει προκύψει; Ούτε στους όρους αναγράφει κάτι τέτοιο και στο τηλέφωνο κατηγορηματικά το αρνήθηκαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, marmagia είπε

αυτο μου ειπαν και εμενα..απο τη στιγμή λέει που θα έρθει αυτο το μηνυμα μπορω να τηλεφωνήσω για κψδικό εταίρου. Όταν έστειλες τα δικαολογητικά, σου έστειλαν απαντητικό μειλ; τα ξαναέστειλα σημερα αλλα ούτε τώρα καμια απανηση

Ρίξε μια ματιά εδώ για το θέμα του απαντητικού.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Decano είπε

Αυτό πως έχει προκύψει; Ούτε στους όρους αναγράφει κάτι τέτοιο και στο τηλέφωνο κατηγορηματικά το αρνήθηκαν. 

Τι εννοεις πως εχει προκυψει?

Ποιο ακριβως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Dante80 said:

Ρίξε μια ματιά εδώ για το θέμα του απαντητικού.

 

 έχω ηδη στείλει στις 3 διευθύνσεις email αλλά καμία δεν απαντά όπως και να έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω τι να σου πω, για την ΔΕΗ μιλάμε. Συνέχισε να στέλνεις, και παίρνε τους τηλ. για το αν τα πήραν. Ει ο Θεός μεθ’ ημών ουδείς καθ’ ημών!

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xrispapa666 είπε

Επειδή λείπω στο εξωτερικό δεν παρακολουθώ τί γίνεται με τις αλλαγές στις τιμές. Η γιαγιά μου έχει κατανάλωση περί τις 10.000 kWh και ανησύχησε για τις αυξημένες χρεώσεις.

 

εύχομαι να έχει καλή σύνταξη η γιαγιά γιατί αλλιώς καήκατε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Dante80 said:

Δεν ξέρω τι να σου πω, για την ΔΕΗ μιλάμε. Συνέχισε να στέλνεις, και παίρνε τους τηλ. για το αν τα πήραν. Ει ο Θεός μεθ’ ημών ουδείς καθ’ υμών!

αμ δεν το έκανα; Δεν ξέρουν αν το παρέλαβαν!!! Αυτό μου απάντησε ο υπάλληλος με τον οποίο μίλησα.. Θα βάλει σημείωση να δουν ΕΑΝ το παρέλαβαν.. ημαρτον

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...