Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, Dante80 said:

Μιλάμε για την ΔΕΗ πάντα. 🙃

Νομίζω το λέει όταν πας να βάλεις τα στοιχεία της καρτας στο τελευταίο βήμα στο econtrqct ότι δέχεται πιστωτική η χρεωστική 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
4 minutes ago, Dante80 said:

Μιλάμε για την ΔΕΗ πάντα. 🙃

Αφού έτσι δουλεύει η πιστωτική, το "POS", δεν κοιτάει τι έχεις στην τράπεζα αλλά τι διαθέσιμο υπόλοιπο έχει η κάρτα. Αν ήταν χρεωστική προφανώς θα έπαιζε ρόλο η τρέχουσα κατάσταση του λογαριασμού.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λάβουν τα δικαιολογητικά, πόσες μέρες θέλουν για να προωθήσουν στον ΔΕΔΔΗΕ το αίτημα για αλλαγή παρόχου; προσπαθώ να υπολογίσω πότε θα έρθουν για μέτρηση ώστε να είναι κάποιος σπίτι (τα ρολόγια είναι μέσα στη σκάλα όχι έξω).. Μου είχε πει ένας συνφορουμίτης εδώ οτι τρίτη έστειλε χαρτιά, την επόμενη δευτέρα έγινε η αλλαγή αλλά εμένα δε φαίνεται να έχει προωθηθεί η αίτηση στον δεδδηε. Στο αυτοματοποιημένο σύστημα όταν ζητάω να με ενημερώσει για την πορεία της αίτησης και βάζω το αφμ μου λεει εχουμε παραλαβει τα δικαιολογητικά στις 9/11 ακόμα όμως κανένα νεότερο περι ελεγχου τους κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Dante80 είπε

Προς ενημέρωση. στοιχεία στο e-mail τους έστειλα στις 4/11. Σήμερα πήρα αυτό.

uU8ahsp.png

 

Οπότε, αν καταλαβαίνω καλά, μπαίνω εδώ τις επόμενες μέρες

ShDtTuB.png

 

και όταν δω αλλαγή στον αριθμό (από 2 σε 3 στο τέλος) παίρνω τηλέφωνο στο 800900κλπ να ζητήσω κωδικό εταίρου, σωστά;

4/11 ειχα στειλει κι εγω ολα τα εγγραφα αλλα ακομα δεν εχω λαβει νεωτερη ενημερωση για το αν και πως προχωραμε.

Παντως αμεσως μετα την αποστολη των εγγραφων ειχα λαβει απαντητικο e-mail...

"Αγαπητέ πελάτη,

Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία. Σας ενημερώνουμε πως έχουμε παραλάβει επιτυχώς το e-mail σας και σύντομα θα σας ενημερώσουμε σχετικά με το αίτημά σας.

Αυτό είναι ένα αυτοματοποιημένο μήνυμα, παρακαλούμε μην απαντήσετε (no-reply) .

Με εκτίμηση,

ΔΕΗ – Ηλεκτρονική Εξυπηρέτηση Πελατών"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, vsk είπε

Στο [email protected].

Δώσε τους βέβαια όλα τα απαραίτητα στοιχεία, όπως ονοματεπώνυμο, αριθμός αίτησης, αριθμός παροχής, ΑΦΜ, κτλ

ok τελεια.....αν δεν μπορεσω να το σηκωσω οταν με το καλο ερθει η ωρα θα κανω αυτο.

thanks φιλε.;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

ok τελεια.....αν δεν μπορεσω να το σηκωσω οταν με το καλο ερθει η ωρα θα κανω αυτο.

thanks φιλε.;)

να σε δω να ποστάρεις αργότερα λογαριασμό ΔΕΗ και τι άλλο ....

σέλφι έτσι ? Με καμάρι 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

να σε δω να ποστάρεις αργότερα λογαριασμό ΔΕΗ και τι άλλο ....

σέλφι έτσι ? Με καμάρι 😂

Κατσε μη γινει κανενα μπερδεμα και ανεβασω κανενα τετοιο.

255129209_3027801677462028_6810132503724679411_n.jpg.a5bd40fc74e4c0389e2b95cc5fc3d676.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης άλλη μια ερώτηση (ξέρω σήμερα πήρα φόρα). Προχθές κάναμε online την αίτηση για αλλαγή ονοματος ΔΕΗ και ενεργοποίηση myhome online (στην ίδια φορμα της αλλαγής ονοματος) για μια στενή συγγενή μου, ανεβάσαμε όλα τα δικαιολογητικά, ούτε φωνή ούτε ακρόαση ακόμα. Θα έρθουν και πάλι για μέτρηση παρότι δεν είναι ουσιαστικά αλλαγή λόγω μετακόμισης αλλά λόγω θανάτου (και άρα αναγνωρίζει καταναλώσεις κλπ και αναμένει την εγγύηση που είχε καταβληθεί); Πόσο καιρό κάνει η όλη διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, marmagia είπε

επίσης άλλη μια ερώτηση (ξέρω σήμερα πήρα φόρα). Προχθές κάναμε online την αίτηση για αλλαγή ονοματος ΔΕΗ και ενεργοποίηση myhome online (στην ίδια φορμα της αλλαγής ονοματος) για μια στενή συγγενή μου, ανεβάσαμε όλα τα δικαιολογητικά, ούτε φωνή ούτε ακρόαση ακόμα. Θα έρθουν και πάλι για μέτρηση παρότι δεν είναι ουσιαστικά αλλαγή λόγω μετακόμισης αλλά λόγω θανάτου (και άρα αναγνωρίζει καταναλώσεις κλπ και αναμένει την εγγύηση που είχε καταβληθεί); Πόσο καιρό κάνει η όλη διαδικασία;

Καλησπέρα.. Κανονικά θα πρεπει να περασουν από τον Δεδδηε για να γίνει η αλλαγή ονόματος.. Αυτή ειναι η διαδικασία.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε ρε παιδία τι θελετε απο την αρχη να μην τρεχουμε στο τελος. Μιλάμε για επανηλεκτροδότηση, για αίτηση που έγινε τρίτη πρωί, και πρίν λίγο ήρθε αυτό.

Screenshot-20211111134731-1185x307.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, tzagaritos είπε

Πείτε ρε παιδία τι θελετε απο την αρχη να μην τρεχουμε στο τελος. Μιλάμε για επανηλεκτροδότηση, για αίτηση που έγινε τρίτη πρωί, και πρίν λίγο ήρθε αυτό.

Screenshot-20211111134731-1185x307.png

Είχε κοπεί το ρεύμα;; Εσυ τι ζήτησες; Έχεις ρευμα στο χώρο σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, takoulou είπε

Είχε κοπεί το ρεύμα;; Εσυ τι ζήτησες; Έχεις ρευμα στο χώρο σου;

Επανασύνδεση ζήτησα, έχει κοπή το ρεύμα, το βγάζει και στη σελίδα που ψάχνεις την ισχύ του πιστοποιητικού ηλεκτρολόγου. Αυτός που έμενε πριν, ο οποίος έκανε και τη διακοπή ήταν στην πρωτοεργια. Έχω και τον τελικό του εκκαθαριστικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tzagaritos είπε

Επανασύνδεση ζήτησα, έχει κοπή το ρεύμα, το βγάζει και στη σελίδα που ψάχνεις την ισχύ του πιστοποιητικού ηλεκτρολόγου. Αυτός που έμενε πριν, ο οποίος έκανε και τη διακοπή ήταν στην πρωτοεργια. Έχω και τον τελικό του εκκαθαριστικο

Αρα θα ζητήσεις επανασυνδεση ρευματος.. Το έχεις κάνει;; Μήπως έχει λήξει η ΥΔΕ.. Πότε το ζήτησες αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, takoulou είπε

Αρα θα ζητήσεις επανασυνδεση ρευματος.. Το έχεις κάνει;; Μήπως έχει λήξει η ΥΔΕ.. Πότε το ζήτησες αυτό;

Αίτηση επανασύνδεσης έκανα την τρίτη ηλεκτρονικα και ήρθε σήμερα αυτό το μειλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...