Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ : Υπάρχουν δύο (2) διαφορετικές περιπτώσεις :: {α΄} Όσοι φεύγουν από άλλον πάροχο  για να επιστρέψουν στη ΔΕΗ μέσω https://econtract.dei.gr/ (π.χ. στο MyHomeOnline)  δεν χρεώνονται καθόλου Εγγύηση , μπαίνουν προσωρινά (συστημικά) στο Γ1 , για 1-2 μέρες , και κατόπιν μέσω E_BILL επιλέγουν & ενεργοποιούν το OnLine .. 

{β΄} Όσοι είναι ήδη πελάτες ΔΕΗ , σε Γ.1  ή  Γ.1Ν έχουν ήδη Εγγύηση απ΄το αρχικό Πρόγραμμά τους .. Εάν  θέλουν να επιλέξουν το OnLine ή το Enter , αυτό γίνεται μέσα απ΄το E-BILL , χωρίς να επιστρέφεται η Εγγύηση , η οποία συνεχίζει να υπάρχει &  στα νέα προγράμματά τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Περισσοτερο απ'ολα αυτο με φοβιζει.:ph34r:

παίζει και να λένε δε θα καταργηθούν για να μην τρέχουν όλοι στη ΔΕΗ ,

με αυτά που γίνονται 2 μήνες τώρα ,έχουν να δηλώσουν πολλοί πρόωρη σύνταξη τα Χριστούγεννα 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.01/11 έκανα την αίτηση και 04/11 έστειλα τα έγγραφα με τις υπογραφές για το my hone on line.θα ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να δηλώσω στην protergia που ήμουν τις κιλοβατώρες που κατανάλωσα,γιατί κάθε 10 του μήνα τις δήλωνα.ο τελευταίος λογαριασμος της protergia βγήκε στις 05/11.ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, balogreg είπε

Καλημέρα σε όλους.01/11 έκανα την αίτηση και 04/11 έστειλα τα έγγραφα με τις υπογραφές για το my hone on line.θα ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να δηλώσω στην protergia που ήμουν τις κιλοβατώρες που κατανάλωσα,γιατί κάθε 10 του μήνα τις δήλωνα.ο τελευταίος λογαριασμος της protergia βγήκε στις 05/11.ευχαριστω

Οχι.Με την αιτηση για αλλαγη παροχου,γινεται νεα μετρηση απο τη ΔΕΔΗΕ και ενημερωνεται ο παλιος και ο νεος παροχος ,για την εκδοση τελικου εκαθαριστικου λογαριασμου ο παλιος,και για την εκδοση του νεου επομενου λογαριασμου ο νεος.

Επεξ/σία από jimmy1966
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimmy1966 είπε

Οχι.Με την αιτηση για αλλαγη παροχου,γινεται νεα μετρηση απο τη ΔΕΔΗΕ και ενημερωνεται ο παλιος και ο νεος παροχος ,για την εκδοση τελικου εκαθαριστικου λογαριασμου ο παλιος,και για την εκδοση του νεου επομενου λογαριασμου ο νεος.

Σε ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, xodover1977 είπε

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ : Υπάρχουν δύο (2) διαφορετικές περιπτώσεις :: {α΄} Όσοι φεύγουν από άλλον πάροχο  για να επιστρέψουν στη ΔΕΗ μέσω https://econtract.dei.gr/ (π.χ. στο MyHomeOnline)  δεν χρεώνονται καθόλου Εγγύηση , μπαίνουν προσωρινά (συστημικά) στο Γ1 , για 1-2 μέρες , και κατόπιν μέσω E_BILL επιλέγουν & ενεργοποιούν το OnLine .. 

 

Όντως τώρα; Και πώς να κάνουμε εγγραφή στο ebill ενώ δεν έχουμε λάβει πρώτο λογαριασμό; Και γιατί η ΔΕΗ να μας εντάξει στο Γ1 ενώ κάναμε αίτηση για το myhome online; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Manolo7 είπε

ενημερωνω για καποιον που εχει παρομοιο προβλημα. εν τελει εκλεισα ραντεβου σε καταστημα,με την λογικη οτι θα τους πω να με βαλουν στο γ1 και μετα ηλεκτρονικα μεσω ebill θα ενεργοποιησω μονος μου το myhomeonline. η υπαλληλος ομως μου ειπε να κανουμε απευθειας το myhomeonline απο εκει,και μετα απο 5-6 φορες που το επιβεβαιωσα την ρωτησα πως θα γινει αυτο εφοσον γινεται μονο ηλεκτρονικα,και μου ειπε οτι αυτο αφορα αλλαγη παροχου και οχι υφισταμενη συνδεση στη δεη, η καπως ετσι το ειπε. Βεβαια ναι μεν ηταν η παροχη στη δεη, αλλα ηταν σε αλλο ονομα οποτε εγινε ταυτοχρονα αλλαγη ονοματος και υπογραφη νεας συμβασης.Εκει που οντως φανηκε να λεει αληθεια ειναι οτι μου ειπε οτι δεν πληρωνω εγγυηση μιας και ειναι το myhomeonline, ενω αν εκανα το γ1 οπως της ειπα οταν πρωτομιλησαμε ειχε εγγυηση 100 ευρω. λεει το μονο που πρεπει να κανω ειναι να μπω σε 2-3 μερες να ενεργοποιησω το ebill, και να επιλεξω μηνιαια εκδοση λογαριασμου και να καταχωρησω την καρτα μου για ενεργοποιηση παγιας εντολης. το συμβολαιο που μου δωσε αναγραφει κανονικα myhomeonline, λεει τις χρεωσεις, αναφερει μεχρι και την εκπτωση των 30 ευρω,και οτι πηραν εγγυηση 0.00 ευρω. βεβαια το καλυτερο ειναι οτι ειπε οτι αυριο θα προωθηθει στον δεδδηε οποτε θα γινει σχεδον αμεσα η μεταφορα. αν προκυψει προβλημα θα ενημερωσω, αλλα αν οντως γινεται αυτο που ειπε, γλιτωνει κανεις παρα πολυ χρονο(ηδη 4 μερες εκαναν μονο να στειλουν τα συμβολαια στην αιτηση που ειχα κανει ηλεκτρονικα).

τελικα ενεργοποιηθηκε την επομενη μερα κιολας, μου ηρθε μειλ(???) να μπω στο ebill να το ενεργοποιησω και sms με κωδικο ενεργοποιησης χωρις να εχω δωσει καν το μειλ μου στο καταστημα της αιτησης. Μονο στο econtract που τελικα ΔΕΝ εστειλα ειχα δωσει το κινητο και το μειλ μου. Με λιγα λογια δηλαδη εκανα την αιτηση ηλεκτρονικα,και πηγαινοντας μετα σε καταστημα παρακαμφθηκε ολη η διαδικασια με τα μειλ κλπ. το ερωτημα ειναι, ο δεδδηε ποτε μετρησε?😅😅

δεη.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Ζήτησα κωδικό εταίρου για ebill και έκανα εγγραφή. Πώς καταλαβαίνω ότι έχω το myhome online; Στην επιλογή προϊόντος από όσο κατάλαβα μου το έχει για να το επιλέξω.

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρωτος εκκαθαριστικος 4μηνου, με 3 μηνες Γ1 και 1 μηνα online, απο γνωστο, ειναι απο αρχες ιουλιου μεχρι αρχες νοεμβριου!

Capture.JPG.dfe5395f163ee24bdaade9e4a3874a36.JPG

Επεξ/σία από VirusX2gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 1comment είπε

Όντως τώρα; Και πώς να κάνουμε εγγραφή στο ebill ενώ δεν έχουμε λάβει πρώτο λογαριασμό; Και γιατί η ΔΕΗ να μας εντάξει στο Γ1 ενώ κάναμε αίτηση για το myhome online; 

Εάν δεν έχεις e_bill : Μετά την Αίτηση , ζητάς να σου δώσουν τον Κωδικό Εταίρου (τηλεφωνικώς στο 800.900.1000) & κάνεις την Εγγραφή (ώστε να ενεργοποιήσεις τις επόμενες μέρες το OnLine ηλεκτρονικά..) .. Η Μετάβαση στο Γ.1 , είναι προσωρινή (για 1-3 μέρες) , δεν μένεις σε αυτό το πρόγραμμα .. Εγώ έχω κανονικά το "online" , αφού όμως πρώτα , βγήκε ο παρακάτω Λογαριασμός

 

 

Inked.εικόνα_1.jpg

1 λεπτό πριν, xodover1977 είπε

Εάν δεν έχεις e_bill : Μετά την Αίτηση , ζητάς να σου δώσουν τον Κωδικό Εταίρου (τηλεφωνικώς στο 800.900.1000) & κάνεις την Εγγραφή (ώστε να ενεργοποιήσεις τις επόμενες μέρες το OnLine ηλεκτρονικά..) .. Η Μετάβαση στο Γ.1 , είναι προσωρινή (για 1-3 μέρες) , δεν μένεις σε αυτό το πρόγραμμα .. Εγώ έχω κανονικά το "online" , αφού όμως πρώτα , βγήκε ο παρακάτω Λογαριασμός

 

 

Inked.εικόνα_1.jpg

 

image.png

16 λεπτά πριν, VirusX2gr είπε

Πρωτος εκκαθαριστικος 4μηνου, με 3 μηνες Γ1 και 1 μηνα online, απο γνωστο, ειναι απο αρχες ιουλιου μεχρι αρχες νοεμβριου!

Capture.JPG.dfe5395f163ee24bdaade9e4a3874a36.JPG

*Όλα φαίνονται λογικά & σωστά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/11/2021 στις 8:30 ΠΜ, ekrepali είπε

Όχι, αφού έχεις σταθερή χρέωση.

Εκτός κι αν θες να ξαναπάς Γ1 να πληρώνεις τα διπλά, για να πάρεις επιδότηση. 🤪

Στα 39€ το μήνα

 

Υπερδιπλασιάζεται στα 39 ευρώ το μήνα η επιδότηση της κατανάλωσης ηλεκτρικής ενέργειας για τα νοικοκυριά και τις επιχειρήσεις.....

 

Φυσικά δεν ισχύει η επιδότηση για τους κατόχους του online κλπ προγράμματων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jason13 είπε

ΑΝ στο πρόγραμμα HomeOnline κάνω πληρωμή χειροκινητα προτου τραβηξει απο πάγια εντολη, θα υπαρχει προβλημα;

οχι αρκει να πληρωσεις αρκετες ημερες πριν ( τουλαχιστον ενα δεκαημερο λογικα ). 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερώτηση. Στη σύμβαση προς υπογραφή για το Home onLine, αναφέρεται στους όρους η τιμή χρέωσης της KWh για ημερήσιο (0,096) και νυχτερινό (0,070); Επίσης, αναφέρεται ότι οι τιμές αυτές θα είναι σταθερές για 24 μήνες χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής;

Επεξ/σία από Alkmenis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...