Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στη ΔΕΗ δε σηκώνουν το τηλέφωνο. Περιμένεις κανένα μισάωρο και μετά λέει καλέστε αργότερα 😅

ΔΕΗ 2021 😎

Επεξ/σία από Decano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, Decano είπε

Στη ΔΕΗ δε σηκώνουν το τηλέφωνο. Περιμένεις κανένα μισάωρο και μετά λέει καλέστε αργότερα 😅

ΔΕΗ 2021 😎

Bγαλε την ημερομηνια γιατι ετσι ηταν παντα και χειροτερα.

Μετα απο ενα τετοιο περιστατικο πηγα κι εγω απο εκει κι εφυγα με μια σπασμενη πορτα.ΔΕΗ 2020-2021.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ΔΕΗ έβγαλα γραμμή, στον ΣτΚ για να ρωτήσω τι έγινε με την αναφορά που τους έστειλα δεν έβγαλα, όσες φορές πήρα..Έπρεπε να κάνω στην ΡΑΕ που όλοι λέτε ότι απαντάνε γρήγορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, korakios είπε

μόνο το Γ1 είναι το ορθόδοξο πρόγραμμα ρεύματος

Κάθομαι και σκέφτομαι πόσοι παππούδες και γιαγιάδες έχουν ΔΕΗ Γ1 στον αυτόματο πιλότο και γλύτωσαν χωρίς να πάρουν χαμπάρι τι γίνεται. Κλασική τους ατάκα... "έχει ο Θεός". Αυτοί χωρίς την επιδότηση θα περνούσαν μαύρα Χριστούγεννα... δε γίνεται να μη χαρώ που γλύτωσαν, κι ας πληρώσουμε τα κέρατα μας μελλοντικά σε ταμεία μετάβασης κλπ.

Αλλά εκνευρίζομαι με τα συγγενικά τους πρόσωπα που δε φροντίζουν να τους προστατέψουν, ή ακόμα σε πολλές περιπτώσεις τους πάνε σε εναλλακτικά ρητροπρογράμματα και τους καίνε χειρότερα.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, ekrepali said:

Κάθομαι και σκέφτομαι πόσοι παππούδες και γιαγιάδες έχουν ΔΕΗ Γ1 στον αυτόματο πιλότο και γλύτωσαν χωρίς να πάρουν χαμπάρι τι γίνεται. Κλασική τους ατάκα... "έχει ο Θεός". Αυτοί χωρίς την επιδότηση θα περνούσαν μαύρα Χριστούγεννα... δε γίνεται να μη χαρώ που γλύτωσαν, κι ας πληρώσουμε τα κέρατα μας μελλοντικά σε ταμεία μετάβασης κλπ.

Αλλά εκνευρίζομαι με τα συγγενικά τους πρόσωπα που δε φροντίζουν να τους προστατέψουν, ή ακόμα σε πολλές περιπτώσεις τους πάνε σε εναλλακτικά ρητροπρογράμματα και τους καίνε χειρότερα.

 

σε πληροφορώ ξέρεις τι αγώνα έκανα να πείσω εγώ στενό συγγενή για να πάει στο online; Της είπα θα σου κάνω εγω την αίτηση, οοοοοχι. Μααα θα σου έρθει υψηλός λογαριασμός - κοιτα ο τελευταίος μου ούτε ρήτρα έχει ουτε τιποτα.. Με τα πολλά, άκουσε μάλλον τον αυτιά τι να πω και ξαφνικά της ήρθε επιφοίτηση οτι θα αυξηθεί η τιμή του ρεύματος και πρεπει να το φτιαξουμε 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, marmagia είπε

Με τα πολλά, άκουσε μάλλον τον αυτιά τι να πω και ξαφνικά της ήρθε επιφοίτηση οτι θα αυξηθεί η τιμή του ρεύματος και πρεπει να το φτιαξουμε 😛

Mόλις το φτιάξετε και δει επιδότηση 0.15 στη πάνω γραμμή και 0.02 στη κάτω γραμμή, θα βρεις τον μπελά σου. 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Πανος999 said:

Μπορω να κανω αιτηση ηλεκτρονικα για το myhome?

Επισης,συνδυασεται με κοιν τιμολόγιο?

ποιο myhome απ'ολα; το online συνδυάζεται με ΚΟΤ και γίνεται μόνο online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, marmagia είπε

ποιο myhome απ'ολα; το online συνδυάζεται με ΚΟΤ και γίνεται μόνο online

Ενα απ ολα..Σηκωσανε επιτέλους ενα τηλ στη ΔΕΗ που πηρα κ μου είπε οτι δε συνδυαζεται..Απλα τραβαει καποια θετικα απο το ΚΟΤ οπως αν θες να κανεις καποιο διακανονισμο κ κατι τετοιες αηδιες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Πανος999 said:

Ενα απ ολα..Σηκωσανε επιτέλους ενα τηλ στη ΔΕΗ που πηρα κ μου είπε οτι δε συνδυαζεται..Απλα τραβαει καποια θετικα απο το ΚΟΤ οπως αν θες να κανεις καποιο διακανονισμο κ κατι τετοιες αηδιες!!

το enter και enter+ δεν συνδυάζεται. Tο online συνδυάζεται. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Κάθομαι και σκέφτομαι πόσοι παππούδες και γιαγιάδες έχουν ΔΕΗ Γ1 στον αυτόματο πιλότο και γλύτωσαν χωρίς να πάρουν χαμπάρι τι γίνεται. Κλασική τους ατάκα... "έχει ο Θεός". Αυτοί χωρίς την επιδότηση θα περνούσαν μαύρα Χριστούγεννα... δε γίνεται να μη χαρώ που γλύτωσαν, κι ας πληρώσουμε τα κέρατα μας μελλοντικά σε ταμεία μετάβασης κλπ.

Αλλά εκνευρίζομαι με τα συγγενικά τους πρόσωπα που δε φροντίζουν να τους προστατέψουν, ή ακόμα σε πολλές περιπτώσεις τους πάνε σε εναλλακτικά ρητροπρογράμματα και τους καίνε χειρότερα.

 

Ρε παιδια που βλεπετε την τρομερή έκπτωση με τα myhome??Ειδικα το enter που τσεκαρα,εχει 5 λεπτα διαφορα στην κιλοβατώρα κ εχει κ μηνιαιο παγιο..Τι κερδιζετε στο μηνα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, Πανος999 said:

Ρε παιδια που βλεπετε την τρομερή έκπτωση με τα myhome??Ειδικα το enter που τσεκαρα,εχει 5 λεπτα διαφορα στην κιλοβατώρα κ εχει κ μηνιαιο παγιο..Τι κερδιζετε στο μηνα??

τη ρητρα αναπροσαρμογής. με τα 200ε που έχει πάει τώρα η ΤΕΑ η τιμη της κιλοβατωρας στοΓ1Ν είναι στα 0,288 μέρα και 0,267 νύχτα.

δες το excel στην υπογραφη του @korakios και θα καταλαβεις

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή εγώ που έχω ΔΕΗ Γ1Ν καλύτερα να μπω στο myHomeEnter για να αποφύγω τη ρήτρα αναπροσαρμογής;

(και όχι HomeOnLine γιατί δεν θέλω πάγια εντολή πληρωμής)

Επεξ/σία από panosssss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...