Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, astrolavosg είπε

Δηλαδή και το online έχει τσουχτερή ρήτρα αναπροσαρμογής? Πάνω πού έκανα αίτηση να φύγω από τήν Ηρων τώρα το ξανασκέπτομαι... Μήπως παίζει (στην φώτο τού φίλου συμφορουμίτη) το ότι είναι ΚΟΤ? Το site  της ρυθμιστικής αρχής ενέργειας επιβεβαιώνει το exell τού korakios & βγάζει το online πρώτο (πέρα από τα ΚΟΤ)...

https://www.energycost.gr

πήγαινε εδώ φίλε

https://www.watt-volt.gr/zero/

σου αξίζει

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα σου στείλουν email με το συμβόλαιο που θα πρέπει να τα υπογράψεις και μια διαδικασία που πρέπει να κάνεις μέσω gov.gr και να τους τα στείλεις

Επεξ/σία από vporf
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά , πιστεύω ότι , κάποιοι εδώ μέσα απλά γράφουν για να μας "τρολλάρουν" !! Δεν νοείται κάποιος , να μην μπορεί να "διαβάσει" και να καταλάβει τις επιμέρους χρεώσεις από  έναν εκκαθαριστικό λογαριασμό & να γράφει ότινάναι ... Έλεος !!

{Καλά ρε είναι δυνατόν ?? Γράφετε για Ρήτρα στο OnLine ?? Που την είδατε ?? } ... Τι να πω...

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Παίδες έκανα αίτηση μέσω econtract για το online πεμπτη βράδυ. Γνωρίζει κάποιος που έκανε πρόσφατα ποια είναι τα επόμενα βήματα; 

  

13 ώρες πριν, ekrepali είπε

Πάρε τηλ Δευτέρα μεσημεράκι, ζήτα να συνδεθείς με το τμήμα συμβάσεων και ρώτα αν τη παρέλαβαν. Και την επόμενη βδομάδα δε πας πουθενά χωρίς το κινητό, ούτε τουαλέτα. Φρόντισε να απαντήσεις όταν σε καλέσουν.

  Μετά

4 λεπτά πριν, vporf είπε

Θα σου στείλουν email με το συμβόλαιο που θα πρέπει να τα υπογράψεις και μια διαδικασία που πρέπει να κάνεις μέσω gov.gr και να τους τα στείλεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 02/10 πήγα σε κατάστημα ΔΕΗ για νέα σύνδεση ΦΑ και με ευκαιρία άλλαξα την παροχή του σπιτιού μου στο όνομα μου. Είχα ήδη κι άλλη παροχή και η νέα προστέθηκε στο ebill μου. Όμως από τότε το αίτημα μου για το online είναι «υπό εξέταση» για τη νέα γραμμή και για την παλιά, για πρώτη φορά δεν εκδόθηκε λογαριασμός στην ώρα του που 4 με 5 κάθε μήνα έβγαινε . Τα μπέρδεψαν; Να ανησυχώ;

8754E467-27E6-40BF-9D49-7DC77821AA66.jpeg

6A8FA452-B284-4E5C-A12B-9B15813AA03C.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, satyllas είπε

Στις 02/10 πήγα σε κατάστημα ΔΕΗ για νέα σύνδεση ΦΑ και με ευκαιρία άλλαξα την παροχή του σπιτιού μου στο όνομα μου. Είχα ήδη κι άλλη παροχή και η νέα προστέθηκε στο ebill μου. Όμως από τότε το αίτημα μου για το online είναι «υπό εξέταση» για τη νέα γραμμή και για την παλιά, για πρώτη φορά δεν εκδόθηκε λογαριασμός στην ώρα του που 4 με 5 κάθε μήνα έβγαινε . Τα μπέρδεψαν; Να ανησυχώ;

 

Spoiler

 

Spoiler

8754E467-27E6-40BF-9D49-7DC77821AA66.jpeg

 

 

 

Spoiler

6A8FA452-B284-4E5C-A12B-9B15813AA03C.jpeg

 

Πάγια εντολή, μηνιαίος λογαριασμός, ηλεκτρονικός λογαριασμός είναι ενεργοποιημένα στην αρχική σελίδα του ebill;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα μου δείχνει το μειλ που ήρθε σε αυτή τη συγγενή που είχε αιτηθεί αλλαγή ονόματος και  της λέει να στείλει την σύμβαση, την υπευθυνη δηλωση και το χαρτί για gdpr. Ωστόσο, μεταξύ άλλων γράφει στο μειλ "Παρακαλώ πολύ να μας αναφέρετε για την πλήρη ή μερική αποδοχή οφειλής". 

Τι εννοει ο ποιητής;

Οι παρακάτω υπεύθυνες δηλώσεις δεν καλύπουν αυτό που ζητάνε;

 υπέγραψε ό,τι χαρτί της έδωσαν και έστειλε τα δικαιολογητικά, τα οποία περιελάμβαναν 3 υπευθυνες δηλωσεις:

Quote

 

1) "ότι αποδέχομαι ανεπιφύλακτα την οφειλή που θα προκύψει μετά την έκδοση του τελικού λογαριασμού και αιτούμαι την ενσωμάτωση αυτής πλην των ποσών υπέρ Τρίτων (Δήμου & ΕΡΤ) σε λογαριασμό ηλεκτρικής ενέργειας που θα εκδοθεί μετά την ολοκλήρωση της νέας σύναψης Σύμβασης Προμήθειας για το υπόψη ακίνητο. Το ποσό αυτό μπορεί να διακανονιστεί με νέο αίτημά μου, μετά την έκδοση του λογαριασμού ηλεκτρικής ενέργειας που θα το περιλαμβάνει και θα εμφανίζεται διακριτά. Τα ποσά υπέρ Τρίτων (Δήμου & ΕΡΤ) θα εξοφληθούν, μετά την ολοκλήρωση της μεταφοράς και την ενημέρωσή μου με σχετική επιστολή για το ακριβές ποσό, ως υπόλοιπο το Τελικού Λογαριασμού."

 

2)δηλώνω ότι αποδέχομαι ανεπιφύλακτα την οφειλή που θα προκύψει μετά την έκδοση του τελικού λογαριασμού, η οποία αφορά στους λογαριασμούς με ημερομηνία έκδοσης μετά την και αιτούμαι την ενσωμάτωση αυτής πλην των ποσών υπέρ Τρίτων (Δήμου & ΕΡΤ) σε λογαριασμό ηλεκτρικής ενέργειας που θα εκδοθεί μετά την ολοκλήρωση της νέας σύναψης Σύμβασης Προμήθειας για το υπόψη ακίνητο.

 

3)Αποδέχομαι τη μεταφορά ενδεχόμενου χρεωστικού ή πιστωτικού υπολοίπου, στην παροχή μου που προέρχεται από οποιαδήποτε παροχή στην οποία έχω συμβληθεί με τη ΔΕΗ ΑΕ, στο πλαίσιο του Κώδικα Προμήθειας σε Πελάτες (ΦΕΚ 832/Τβ/9.4.2013, όπως έχει τροποποιηθεί και ισχύει) και ειδικότερα των προβλεπόμενων στο άρθρο 28 περί προϋποθέσεων σύναψης νέας Σύμβασης Προμήθειας.

 

επίσης με την εγγύηση τι θα γίνει; Η εγγύηση είχε καταβληθεί απο τον αποθανόντα άνδρα της, και άρα τώρα που υπογράφει νεα σύμβαση θα πρέπει να δώσουν πίσω την εγγύηση η οποια θα συμψηφιστεί με τις τελευταίες οφειλές, σωστα;

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Δεν εχει καμια ρητρα το online.

Σε ευχαριστώ φίλτατε για τήν διευκρίνηση... Η φώτο με αποπροσανατόλισε!

2 ώρες πριν, marmagia είπε

οχι elpedison καλύτερα 😛

Μάλλον ο προηγούμενος πάροχος σου ήταν ο... Είρων!

2 ώρες πριν, korakios είπε

πήγαινε εδώ φίλε

https://www.watt-volt.gr/zero/

σου αξίζει

Διακρίνω ωστόσο κάποια συμπάθεια στον... Είρων 

Επεξ/σία από astrolavosg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επέλεξα το OnLine , απ΄τις 02/10/2021 . Ο λογαριασμός που εκδόθηκε 25/10 , περιέχει την Έκπτωση -30€ , και υπάρχει αναλογική χρέωση ημερών (02/10 - 16/10)  με την τιμή : 0,096€ .. (Υπάρχουν ΑΝΑΛΟΓΙΚΆ & οι χρεώσεις του Γ.1 , για την περίοδο : 22/9 - 02/10/21 .. όπως φαίνεται

image.png.02fdc2a94fe92d850c0d133f1d28ea76.png

image.png.a4dffa08e33ba72e32351eb638e1733e.png

*ΩΣΤΌΣΟ  Όμως , μέσα στο e_bill υπάρχει μήνυμα που αναφέρει :   ¨"το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση". ...  *Ενώ αρχικώς (03/10/2021) ήταν ενεργό το OnLine , στην συνέχεια άλλαξε η ειδοποίηση , χωρίς δική μου παρέμβαση, & εξαφανίστηκαν οι κινήσεις απ΄το "Ιστορικό Επιλογών" ...Τώρα , είναι ακόμη υπό εξέταση".image.png.51c6b2d26e862143c1d1909fde416b35.png Τί να Κάνω ?? Με τις κλήσεις στη ΔΕΗ , δεν βγαίνει άκρη ..  Έχετε καμία άποψη ?? . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε η αίτηση, συνδέθηκα στη δεη, άλλαξε ο αριθμός παροχής, ενεργοποίησα το online μέσα από το ebill και φαίνεται να τρέχουν όλα καλά.
Έκανα αίτηση σήμερα για το ΚΟΤΒ και εγκρίθηκε. Πρέπει να κάνω κάτι ώστε να ενημερωθούν η δεη και ο δεδδηε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, KenJiNx είπε

Έγινε η αίτηση, συνδέθηκα στη δεη, άλλαξε ο αριθμός παροχής, ενεργοποίησα το online μέσα από το ebill και φαίνεται να τρέχουν όλα καλά.
Έκανα αίτηση σήμερα για το ΚΟΤΒ και εγκρίθηκε. Πρέπει να κάνω κάτι ώστε να ενημερωθούν η δεη και ο δεδδηε ;

Πρώτα θα ελέγξεις τον αριθμό παροχής που άλλαξε ΑΝ είναι ίδιος με την πλατφόρμα του kot/idika. 
AN NAI, τότε είσαι ΟΚ για το επόμενο 12μηνο και δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτε άλλο.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, denis1961 είπε

  ¨"το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση". ...   Τί να Κάνω ?? Με τις κλήσεις στη ΔΕΗ , δεν βγαίνει άκρη ..  Έχετε καμία άποψη ?? . 

  

3 ώρες πριν, ekrepali είπε

Πάγια εντολή, μηνιαίος λογαριασμός, ηλεκτρονικός λογαριασμός είναι ενεργοποιημένα στην αρχική σελίδα του ebill;

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...