Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Spoiler

  

2 λεπτά πριν, marmagia είπε

με τα 200ε που έχει πάει τώρα η ΤΕΑ η τιμη της κιλοβατωρας στοΓ1Ν είναι στα 0,288 μέρα και 0,267 νύχτα.

τώρα κατάλαβε , να είσαι σίγουρη

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, korakios said:

είσαι νέα και έχεις υπομονή 😁

εχω τεράστια υπομονή λόγω επαγγέλματος χαχαχα

επισης ανεφερα οτι εκανα αιτηση για μεταφορα στο elpedison συνεπεια 50 γιατί μου φαίνεται τσίλικο και τεφαρίκι;

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Ρε παιδια που βλεπετε την τρομερή έκπτωση με τα myhome??Ειδικα το enter που τσεκαρα,εχει 5 λεπτα διαφορα στην κιλοβατώρα κ εχει κ μηνιαιο παγιο..Τι κερδιζετε στο μηνα??

Κοίτα το λογαριασμό που ανέβασε ο συμφορουμήτης.

1.jpg.4a1f3b639377d0722c516463845fa993.jpg

81ευρώ ρήτρα αναπροσαρμογής για 1120kw. Και αφορά παλιούς μήνες... αυτή τη στιγμή είναι πιο ακριβή η ρήτρα.

Απορροφά χαριστικά η ΔΕΗ ένα 30% (έκπτωση ενέργειας) που κάποια στιγμή θα καταργηθεί.

Και η επιδότηση της κυβέρνησης (ΤΕΜ) και η επιπλέον επιδότηση της ΔΕΗ μέχρι Δεκέμβρη είναι, δε θα τη δίνουν επαόριστον.

Ουσιαστικά το Γ1 έχει διπλάσια χρέωση από Online / Εnter αυτή τη στιγμή.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Κοίτα το λογαριασμό που ανέβασε ο συμφορουμήτης.

1.jpg.4a1f3b639377d0722c516463845fa993.jpg

81ευρώ ρήτρα αναπροσαρμογής για 1120kw. Και αφορά παλιούς μήνες... αυτή τη στιγμή είναι πιο ακριβή η ρήτρα.

Απορροφά χαριστικά η ΔΕΗ ένα 30% (έκπτωση ενέργειας) που κάποια στιγμή θα καταργηθεί.

Και η επιδότηση της κυβέρνησης (ΤΕΜ) και η επιπλέον επιδότηση της ΔΕΗ μέχρι Δεκέμβρη είναι, δε θα τη δίνουν επαόριστον.

Ουσιαστικά το Γ1 έχει διπλάσια χρέωση από Online / Εnter αυτή τη στιγμή.

Μην καθεσαι κι ασχολεισαι μερικοι μπαινουν μονο και μονο για να πουνε κατι και φευγουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έπρεπε με το που γίνει η αίτηση να πάρω αμέσως email επιβεβαίωσης ; Δεν είναι στα σπαμ και καταχωρήθηκε σωστά όπως το βλέπω στο αποδεικτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, liakjim είπε

Θα έπρεπε με το που γίνει η αίτηση να πάρω αμέσως email επιβεβαίωσης ; Δεν είναι στα σπαμ και καταχωρήθηκε σωστά όπως το βλέπω στο αποδεικτικό.

Δεν έρχεται επιβεβαίωση. Πάρε τηλ Δευτέρα μεσημεράκι, ζήτα να συνδεθείς με το τμήμα συμβάσεων και ρώτα αν τη παρέλαβαν. Και την επόμενο βδομάδα δε πας πουθενά χωρίς το κινητό, ούτε τουαλέτα. Φρόντισε να απαντήσεις όταν σε καλέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λοιπόν, είχε κολλήσει το ebill και εμφάνιζε λάθος στοιχεία ταυτότητας παρόλο που η ΔΕΗ είδε την σωστή 

Από την Δευτέρα εντωμεταξύ προσπαθώ να βγάλω άκρη γιατί δε μεταφέρεται η παροχή σε online

Υποτίθεται μου είπαν Δευτέρα Τρίτη θα είναι έτοιμο

Το συμβόλαιο βέβαια το συμβόλαιο βέβαια που έκανα ήταν εξαρχής για online και κανείς δε μου είχε πει ότι έστω και μεταβατικά για δυο μέρες θα είμαι στο Γ1, άσχετο που το είχα διαβάσει εδώ ότι έτσι γίνεται 

@korakios, τι λες, να παίξω καταγγελία ΡΑΕ ; 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πέντε εργάσιμες μέρες πήρα χθες ξανά τηλέφωνο στη ΔΕΗ για να ρωτήσω γιατί δεν μου έχει ενεργοποιηθεί το on-line.

Αυτή τη φορά μου είπαν ότι αν δεν ενεργοποιηθεί εντός του σαββατοκύριακου να πάρω ξανά τηλέφωνο τη Δευτέρα.

Φοβερή απάντηση!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάντε μια μαγκιά αν μπορείτε.

Θέλω να ξεκινήσω την διαδικασία για να πάω στο my home online. 

Πάω εδώ:

https://econtract.dei.gr/

Αλλά το λινκ για αλλαγή προμηθευτή δεν δουλεύει. Το κάνει και σε εσάς ή τα έχουν παίξει όλοι οι browser που έχω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, telis είπε

Κάντε μια μαγκιά αν μπορείτε.

Θέλω να ξεκινήσω την διαδικασία για να πάω στο my home online. 

Πάω εδώ:

https://econtract.dei.gr/

Αλλά το λινκ για αλλαγή προμηθευτή δεν δουλεύει. Το κάνει και σε εσάς ή τα έχουν παίξει όλοι οι browser που έχω;

Κλεισε το adblock

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Angelos8888 είπε

Μετά από πέντε εργάσιμες μέρες πήρα χθες ξανά τηλέφωνο στη ΔΕΗ για να ρωτήσω γιατί δεν μου έχει ενεργοποιηθεί το on-line.

Αυτή τη φορά μου είπαν ότι αν δεν ενεργοποιηθεί εντός του σαββατοκύριακου να πάρω ξανά τηλέφωνο τη Δευτέρα.

Φοβερή απάντηση!!!!

Την Δευτερα που θα παρεις τηλεφωνο θα σου πει οτι θα ενημερωσει για να το ενεργοποιησουν αλλα καλα θα ειναι να παρεις κι ενα τηλεφωνο την Παρασκευη που ειναι πιο χαλαροι σε περιπτωση που δεν το ενεργοποιησουν.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Την Δευτερα που θα παρεις τηλεφωνο θα σου πει οτι θα ενημερωσει για να το ενεργοποιησουν αλλα καλα θα ειναι να παρεις κι ενα τηλεφωνο την Παρασκευη που ειναι πιο χαλαροι σε περιπτωση που δεν το ενεργοποιησουν.:P

😂😂 Να κάνω χθες στην κυρία που μιλούσα, ότι έχω βγει από το ΚΟΤ εδώ και δέκα μέρες και κάντε λίγο πιο γρήγορα να φύγω από το Γ1. 

Και μου απαντάει: στέλνω τώρα μέιλ για να ειδοποιήσει να προχωρήσει το θέμα σας. Και αν μέχρι τη Δευτέρα δεν έχει ενεργοποιηθεί, πάρτε ξανά τηλέφωνο.

Για να δούμε...... Πιστεύω πριν την αλλαγή του χρόνου να μπει 😂

Επεξ/σία από Angelos8888
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, ekrepali είπε

Κοίτα το λογαριασμό που ανέβασε ο συμφορουμήτης.

1.jpg.4a1f3b639377d0722c516463845fa993.jpg

81ευρώ ρήτρα αναπροσαρμογής για 1120kw. Και αφορά παλιούς μήνες... αυτή τη στιγμή είναι πιο ακριβή η ρήτρα.

Απορροφά χαριστικά η ΔΕΗ ένα 30% (έκπτωση ενέργειας) που κάποια στιγμή θα καταργηθεί.

Και η επιδότηση της κυβέρνησης (ΤΕΜ) και η επιπλέον επιδότηση της ΔΕΗ μέχρι Δεκέμβρη είναι, δε θα τη δίνουν επαόριστον.

Ουσιαστικά το Γ1 έχει διπλάσια χρέωση από Online / Εnter αυτή τη στιγμή.

Δηλαδή και το online έχει τσουχτερή ρήτρα αναπροσαρμογής? Πάνω πού έκανα αίτηση να φύγω από τήν Ηρων τώρα το ξανασκέπτομαι... Μήπως παίζει (στην φώτο τού φίλου συμφορουμίτη) το ότι είναι ΚΟΤ? Το site  της ρυθμιστικής αρχής ενέργειας επιβεβαιώνει το exell τού korakios & βγάζει το online πρώτο (πέρα από τα ΚΟΤ)...

https://www.energycost.gr

Επεξ/σία από astrolavosg
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...