Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Πάντα μπορεί να εφευρεθεί ένα ακόμα ωραίο αφήγημα για να συνεχιστεί η αιτιολόγηση της απάτης με την τιμή της KWh εις βάρος των καταναλωτών.

https://www.ienergeia.gr/ilektrismos/31174/giati-den-tha-doyme-ftinotera-timologia-reymatos

είναι μέρος του χρηματιστηρίου ενέργειας

κοιτάς Λογαριασμούς Προσαυξήσεως

https://www.admie.gr/agora/enimerotika-deltia/mesostathmiki-timi-agoras

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, korakios είπε
42 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Πάντα μπορεί να εφευρεθεί ένα ακόμα ωραίο αφήγημα για να συνεχιστεί η αιτιολόγηση της απάτης με την τιμή της KWh εις βάρος των καταναλωτών.

https://www.ienergeia.gr/ilektrismos/31174/giati-den-tha-doyme-ftinotera-timologia-reymatos

είναι μέρος του χρηματιστηρίου ενέργειας

κοιτάς Λογαριασμούς Προσαυξήσεως

https://www.admie.gr/agora/enimerotika-deltia/mesostathmiki-timi-agor

Αντιγράφω από το χαμαιλέων στο euro2day

Δεν είναι μόνο το έλλειμμα στον ειδικό λογαριασμό των ΑΠΕ (ΕΛΑΠΕ) που προκαλεί προβληματισμό στην αγορά και στέλνει αρνητικό μήνυμα ενόψει των μελλοντικών επενδύσεων. Ελλειμμα καταγράφεται και στον ειδικό λογαριασμό των ΥΚΩ (Υπηρεσιών Κοινής Ωφέλειας). Κάτι σαν… δίδυμα ελλείμματα δηλαδή.

Το έλλειμμα στον συγκεκριμένο λογαριασμό άρχισε να δημιουργείται πριν από ένα χρόνο και συνεχίζει να υπάρχει μέχρι τώρα. Ετσι, το ερώτημα βέβαια είναι με ποιο τρόπο θα καλυφθεί αυτό το κενό. Πληροφορίες της στήλης από αρμόδιες πηγές υποστηρίζουν ότι θα γίνει, εν μέρει, με χρήματα του κρατικού προϋπολογισμού.

Υπάρχει, όμως, ακόμα ένα ερώτημα. Πότε οι καταναλωτές θα δουν μείωση στη συγκεκριμένη χρέωση που επιβαρύνει τους λογαριασμούς ρεύματος; Η απάντηση είναι πως μέχρι να ολοκληρωθούν οι ηλεκτρικές διασυνδέσεις, ιδιαίτερα της Κρήτης με την Αττική, δεν μπορούν να ελπίζουν.

Το χειρότερο σενάριο, μάλιστα, είναι να πάει πίσω η αποκλιμάκωση της συγκεκριμένης χρέωσης μέχρι να «σβηστεί» τελείως το έλλειμμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, libera είπε

Αντιγράφω από το χαμαιλέων στο euro2day

αυτο είναι άλλο θέμα , και γνωστό εδώ και 6+ μήνες ("χάσανε" τα λεφτά απο τα ΥΚΩ στην κυριολεξία και δεν ξέρουν που πήγαν) και οτι έχει έλλειμμα το ταμείο ΑΠΕ (ΤΕΜ ήθελε ο κόσμος και powerpass απο το λεφτόδεντρο)

Κάποια στιγμή θα αναπροσαρμοστούν οι χρεώσεις ΥΚΩ και θα αυξηθεί τo ΕΤΜΕΑΡ (και θα πλασάρουν greenpass 😛)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, korakios said:

(και θα πλασάρουν greenpass 😛)

Να ορίστε σ'ακουσαν... μοιράζουν green pass με το κιλό. 😆

14 minutes ago, SagoniasSlutRos said:

Αυτο το ενεργοποιουμε ή εχει καμια παγιδα;;

image.png.30666e55a8c76f9c9500270649f03b54.png

 

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, timefliesfast είπε

Κάπου 210,00 Ευρώ ο έναντι, άλλα 280,00  μόλις ο εκκαθαριστικός, για 4 κάτι μήνες, 2300 κάτι κιλοβατώρες

Για να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης, πέρυσι, για 2327 κιλοβατώρες κατά το ίδιο διάστημα έδωσα 430 ευρώ (σε ΔΕΗ και ελιν),ενώ φέτος, με αρκετό τουρισμό, για 2247 κιλοβατώρες, έδωσα 256 ευρώ. Ωστόσο ο τουρισμός έχει "πέσει" πια και δεν θα ξαναδούμε τέτοια δώρα , πιστεύω. Παρόλαυτα, και για πέρυσι ακόμα, πάλι ηταν σχετικά οικονομικά, αν σκεφτείς ότι μέσα σε αυτό το ποσό είναι ρεύμα ΚΑΙ θέρμανση. Άρα μη "θρηνεις" 😊

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έφυγα ΔΕΗ 8/8/23... κι από τότε έχω κάψει 4750kw ημερήσιο και 1070kw νυχτερινό (με ΚΟΤ-Β) κι έχω πληρώσει περίπου 100 ευρώ (μαζί με ρυθμιζόμενες, δημοτικά τέλη κλπ)..

Ενώ στη ΔΕΗ όταν ήμουν στο "φτηνό" οnline με 0.095 (και ΚΟΤ-Β) είχα πληρώσει για ανάλογη κατανάλωση 8μηνου, 660 ευρώ.

Χαοτικές διαφορές...

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, libera είπε

Σε μεταφορά που έκανα από το γ1ν σε online μια χαρά μου έδωσε η ΔΕΗ το 50αρικο

Ναι και εμενα με πηραν σημερα το πρωι τηλεφωνο για να μου απαντησουν σε ερωτημα σχετικο που εκανα.Η απαντηση της κοπελας ηταν οτι θα παρω τπ 50αρικο, Απο Γ1 σε online!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, stef1981 είπε

Ναι και εμενα με πηραν σημερα το πρωι τηλεφωνο για να μου απαντησουν σε ερωτημα σχετικο που εκανα.Η απαντηση της κοπελας ηταν οτι θα παρω τπ 50αρικο, Απο Γ1 σε online!

αφού σου το είπε η κοπέλα , ο λόγος της σπαθί , κάτι θα ξέρει 😂

Επεξ/σία από korakios
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, korakios είπε

αφού σου το είπε η κοπέλα , ο λόγος της σπαθί , κάτι θα ξέρει 😂

kor λεω να κάνω αίτημα τώρα για το online που όλοι κοιμούνται μπας και το παρω κι εγώ το 50άρικο.😝

Κάθε μέρα λέω να το κάνω και όλο αύριο κι αύριο λεω συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

kor λεω να κάνω αίτημα τώρα για το online που όλοι κοιμούνται μπας και το παρω κι εγώ το 50άρικο.😝

Κάθε μέρα λέω να το κάνω και όλο αύριο κι αύριο λεω συνέχεια.

αν δεν κάνεις τουρισμό , τράβα εκεί ,

έτσι και αλλιώς αν (χλωμό) βγάλει φθηνότερο το αλλάζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

αν δεν κάνεις τουρισμό , τράβα εκεί ,

Ναι δεν κάνω τίποτα μέχρι να δω τι θα γίνει με ΚΟΤ/μηχανική υποστήριξη/αλλαγή ονόματος κλπ.

4 λεπτά πριν, korakios είπε

έτσι και αλλιώς αν (χλωμό) βγάλει φθηνότερο το αλλάζεις

Πιστεύω εκτός απροόπτου οτι θα παραμείνουν χαμηλά οι τιμές αλλά επειδή έχει πέσει και η κατανάλωσή μου χαμηλά τώρα είναι μικρές οι διαφορές 4all με online ειδικά αν τσιμπήσω και το 50άρικο.

Θα το κάνω την Παρασκευή που είναι πιο χαλαροί κι αυτοί και μοιράζουν 50άρικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...