Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Εχει αναφερθει περιπτωση που δεν χρεωσαν ρητρα;

Στο φυσικο αεριο αλλα εκεινο ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο.. εγραψα πι οπισω οτι το δοκιμασα εγω με 3 διαφορετικα τηλεφωνα κ αρνηθηκαν είτε να φυγω αζημίως προς κυμαινόμενο, ειτε να μου ανανεωσουν με τη νεα τιμή το online. Πρεπει να βρω χρονο να παω απο καταστημα καποια στιγμή, μπας και...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, paylidis είπε

Στο φυσικο αεριο αλλα εκεινο ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο.. εγραψα πι οπισω οτι το δοκιμασα εγω με 3 διαφορετικα τηλεφωνα κ αρνηθηκαν είτε να φυγω αζημίως προς κυμαινόμενο, ειτε να μου ανανεωσουν με τη νεα τιμή το online. Πρεπει να βρω χρονο να παω απο καταστημα καποια στιγμή, μπας και...

Για το 50αρικο μπονους τι σου ειπαν; θα το παρεις αν μπεις απο κυμαινομενο της ΔΕΗ στο νεο σταθερο; εμενα μου ειπαν οχι σημερα, ενω την Παρασκευη ναι! 

Παντως ακομα και με το πεναλτυ και χωρις το μπονους, δλδ 65ευρω χασουρα, πιστευω αξιζει η αλλαγη δεδομενου του καλοκαιριου που σχεδον εχει ξεκινησει απο τωρα...

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Για το 50αρικο μπονους τι σου ειπαν; θα το παρεις αν μπεις απο κυμαινομενο της ΔΕΗ στο νεο σταθερο; εμενα μου ειπαν οχι σημερα, ενω την Παρασκευη ναι! 

Παντως ακομα και με το πεναλτυ και χωρις το μπονους, δλδ 65ευρω χασουρα, πιστευω αξιζει η αλλαγη δεδομενου του καλοκαιριου που σχεδον εχει ξεκινησει απο τωρα...

δε ρωτησα... οτι κ αν πουν παντως εαν δε το παρεις γραπτα ουδεμία ισχυ εχει, ειναι γνωστο οτι στο ΤΚ λενε αρλουμπες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, SagoniasSlutRos said:

Εχει αναφερθει περιπτωση που δεν χρεωσαν ρητρα;

Εμένα στο παλιό enter που ήταν 18 λεπτά η κιλοβατώρα που μετά έδωσε επιδότηση στο Γ1 και έβγαινε πιο φτηνό, είχα κάνει την αλλαγή σε Γ1 χωρίς να μου χρεώσουν ρήτρα. Δε ξέρω τι κάνουν τώρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις τωρα μιλησα με το 8009001000 και τους ρωτησα για το θεμα του 50αρικου!!Την ειπα την κοπελα οτι ειναι σε κοιμενομενο Γ1 και θελω να παω στο myhome enter. Νε κρατησε στην γραμμη 2-3 λεπτα και μου λεει δεν το δικαιουστε ειναι μονο για νεους πελατες! Την λεω ειστε σιγουρη και της διαβασα μεσα απο το site τους τους ορους που καθαρα λεει οτι το δικαιουμαι και οτι η εταιρεία ή αυτη μου λεει ψεματα. Η απαντηση της ηταν οτι ειναι λαθος της εταιρείας και θα διορθωθεί!

Δεν ξερω τι να πιστεψω!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, stef1981 είπε

Μολις τωρα μιλησα με το 8009001000 και τους ρωτησα για το θεμα του 50αρικου!!Την ειπα την κοπελα οτι ειναι σε κοιμενομενο Γ1 και θελω να παω στο myhome enter. Νε κρατησε στην γραμμη 2-3 λεπτα και μου λεει δεν το δικαιουστε ειναι μονο για νεους πελατες! Την λεω ειστε σιγουρη και της διαβασα μεσα απο το site τους τους ορους που καθαρα λεει οτι το δικαιουμαι και οτι η εταιρεία ή αυτη μου λεει ψεματα. Η απαντηση της ηταν οτι ειναι λαθος της εταιρείας και θα διορθωθεί!

Δεν ξερω τι να πιστεψω!!!

Τους όρους στη σχετική σελίδα της ΔΕΗ. Είναι δεσμευτικοί. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Γ1 το έχουν ως "ειδικό τιμολόγιο" και όχι ως "κυμαινόμενο" οπότε ίσως σταθούν εκεί για να μην δώσουν την έκπτωση.

Περιμένω να δω τι θα γίνει γιατί μπήκα στο  ΔΕΗ myhome enter και μου είπαν ότι δεν δικαιούμαι την έκπτωση 50€ διότι ήμουν ήδη στην ΔΕΗ  Γ1... Περίεργα πράγματα. Αλλά λένε στο τηλέφωνο, αλλά γράφει το συμβόλαιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθες άλλαξα και εγώ από το 4ALL σε ΟNLINE. Λογικά θα δώσουν το 50ρικο λόγο από κυμαινόμενο σε σταθερό. Θα φανεί στον επόμενο λογαριασμό. Την αλλαγή την έκανα από την ιστοσελίδα και έγινε άμεσα. Ίσως έπαιξε ρόλο το ότι έχω πρόσφατο μετρητή με ενεργοποιημένη τηλεμέτρηση (sim).

Επεξ/σία από NewGascp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, NewGascp said:

Χθες άλλαξα και εγώ από το 4ALL σε ΟNLINE. Λογικά θα δώσουν το 50ρικο λόγο από κυμαινόμενο σε σταθερό. Θα φανεί στον επόμενο λογαριασμό. Την αλλαγή την έκανα από την ιστοσελίδα και έγινε άμεσα. Ίσως έπαιξε ρόλο το ότι έχω πρόσφατο μετρητή με ενεργοποιημένη τηλεμέτρηση (sim).

Δε παιζει ρόλο ο μετρητής στην αλλαγή προγράμματος... δε γίνεται καταμέτρηση. Η κατανάλωση θα σπάσει αναλογικά στα 2 προγραμματα στον επόμενο εκκαθαριστικό.

Όσο για τα δώρα,.κι εγώ πιστεύω ότι είναι αυτονόητο ότι θα τα πάρετε. Και προπερσι ένα σωρό συμφορουμητες πήρανε 100 ευρώ δώρο από το enter κάνοντας αλλαγή από γ1

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να σταματήσει αυτή η συζήτηση. Το Γ1 είναι σύμφωνα με την ΔΕΗ κυμαινόμενο προϊόν. Σύμφωνα με τους όρους του myHone Online, την προωθητική ενέργεια δικαιούται όποιος προέρχεται από κυμαινόμενο προϊόν της ΔΕΗ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, ^_NikitaS_^ said:

Εμένα στο παλιό enter που ήταν 18 λεπτά η κιλοβατώρα που μετά έδωσε επιδότηση στο Γ1 και έβγαινε πιο φτηνό, είχα κάνει την αλλαγή σε Γ1 χωρίς να μου χρεώσουν ρήτρα. Δε ξέρω τι κάνουν τώρα. 

Καμία σχέση εκείνη η φάση με τώρα, από την άποψη ότι η ΔΕΗ παρακαλούσε να πάνε σε Γ1 όσοι ήταν σε online/enter γιατί δεν την συνέφερε επειδή τα σταθερά δεν είχαν επιδότηση, μας έπαιρναν τηλέφωνο έναν έναν και μας πρότειναν να μεταβούμε χωρίς πέναλτι στο Γ1.

2 minutes ago, motoboots said:

Το Γ1 είναι σύμφωνα με την ΔΕΗ κυμαινόμενο προϊόν.

Δεν ισχύει αυτό, το Γ1 είναι σύμφωνα με τη ΔΕΗ "ειδικό" προϊόν, κυμαινόμενο είναι το 4all.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, motoboots said:

Προφανώς πρόκειται για τυπογραφικό λάθος, δες τι λέει στην ίδια περιγραφή λίγο πιο κάτω:

 

image.jpeg

Επίσης και πάνω στους λογαριασμούς το Γ1 αναφέρεται ως "ειδικό" και όχι ως κυμαινόμενο.

image.png.13ce470762c522900fc7f8781f275dd2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...