Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν λίγο εμφανίστηκε το πενηντάρικο στο ebill  σε παροχή που έχει αλλαχθει απο Γ1 σε online (o λογαριασμός δεν είναι διαθέσιμος ακόμη).

 

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-04-18 022002.png

Επεξ/σία από teot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, teot said:

Πριν λίγο εμφανίστηκε το πενηντάρικο στο ebill  σε παροχή που έχει αλλαχθει απο Γ1 σε online (o λογαριασμός δεν είναι διαθέσιμος ακόμη).

 

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-04-18 022002.png

Πήγαινε Λογαριασμοί --> κάτω-κάτω Ιστορικό Λογαριασμών.

Διάλεξε περίοδο Απριλίου (να περιλαμβάνει την ημερομηνία έκδοσης)

Πάτα download

Πήγαινε σε μια άλλη τυχαία καρτέλα

Ξαναπήγαινε στο Ιστορικό Λογαριασμών και θα βρεις αρχείο έτοιμο να κατεβάσεις (θα σου έρθει και στο email)

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, ekrepali said:

Η ΔΕΗ (παρανόμως) ρίχνει άκυρα σε νέους πελάτες με ληγμένο πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου

Αυτό μόνο στο online; Γιατί με το Enter δεν είχα κανένα πρόβλημα, ενημερώθηκα απλώς -και γραπτώς- ότι εντός 6μηνου πρέπει να βγάλω νέο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, motoboots είπε

Δεν ξέρω τι έγινε με το φίλο που το ανέφερε, Ίσως κάτι δεν κατάλαβε η κάποιος του είπε χαζομάρες από το τηλέφωνο, δεν μπορεί όμως να ισχύει κάτι τέτοιο.

Σε τρία (3) econtract (δικό μου και φίλων ) που έκανα 15 και 16 Απριλίου , τα προς υπογραφή συμβόλαια είναι my Homeonline.

(Αλλαγή παρόχου )

Οι 2 είχαμε παλιούς κωδικούς mydei ενώ ο ένας όχι .Σε αυτόν που δεν είχε, στάλθηκε sms στο κινητό του με το Username και psw

 

image.jpeg

Επεξ/σία από katcos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, kirileman said:

Αυτό μόνο στο online; Γιατί με το Enter δεν είχα κανένα πρόβλημα, ενημερώθηκα απλώς -και γραπτώς- ότι εντός 6μηνου πρέπει να βγάλω νέο.

Είναι σε περίπτωση που πέσεις σε υπάλληλο δεινόσαυρο της ΔΕΗ (είτε σε κατάστημα είτε σε κατάστημα) που θα ελέγξει παρονόμως αν υπάρχει ενεργό υδε. Και λέω παρανόμως καθώς δεν είναι δική τους αρμοδιότητα...

Οι αιτήσεις πρέπει να προχωράνε άμεσα και μετά να στέλνει ειδοποίηση ο ΔΕΔΔΗΕ (για υποβολή υδε εντός 6μηνου). Όχι να καθυστερεί ο δεινόσαυρος την αίτηση! Είναι συχνό φαινόμενο, γι'αυτό το αναφέρω.

34 minutes ago, katcos said:

Σε τρία (3) econtract (δικό μου και φίλων ) που έκανα 15 και 16 Απριλίου , τα προς υπογραφή συμβόλαια είναι my Homeonline.

(Αλλαγή παρόχου )

Οι 2 είχαμε παλιούς κωδικούς mydei ενώ ο ένας όχι .Σε αυτόν που δεν είχε, στάλθηκε sms στο κινητό του με το Username και psw

 

image.jpeg

Για να είστε 100% σίγουροι, τσεκάρετε όλοι στο ebill αν όντως είναι ενεργοποιημένο το online... θα το γράφει στο κεντρική σελίδα μαζί με την ημερομηνία λήξης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχει ερθει σε κανεναν με email το συμβολαιο της ΔΕΗ για το σταθερο που υπογραψαμε; Δεν εχει ερθει ουτε συμβολαιο, ουτε εμαιλ επιβεβαιωσης, ουτε το βλεπω μεσα στο mydei. Και το προηγουμενο σταθερο που το εψαχνα να δω ποτε το ειχα ενεργοποιησει δεν το εβρισκα και οταν ζητησα απο τη ΔΕΗ να μου το στειλει μου εστειλαν το προ-προηγουμενο που ειχα υπογραψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, ekrepali said:

Είναι σε περίπτωση που πέσεις σε υπάλληλο δεινόσαυρο της ΔΕΗ (είτε σε κατάστημα είτε σε κατάστημα) που θα ελέγξει παρονόμως αν υπάρχει ενεργό υδε. Και λέω παρανόμως καθώς δεν είναι δική τους αρμοδιότητα...

Οι αιτήσεις πρέπει να προχωράνε άμεσα και μετά να στέλνει ειδοποίηση ο ΔΕΔΔΗΕ (για υποβολή υδε εντός 6μηνου). Όχι να καθυστερεί ο δεινόσαυρος την αίτηση! Είναι συχνό φαινόμενο, γι'αυτό το αναφέρω.

Οκ. Σε μένα, πάντως, έγιναν όλα τάχιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σε μαγαζι με Γ21 που μπηκε απο το 2024 αυτόματα στο πράσινο ειδικο τιμολογιο. 

Αν το βαλουμε στο κιτρινο buissnes4all + (επειδη υπερβαινει τις 10.000kw το χρονο) θα πληρωνει περισσοτερα ?

Στο pdf το πρασινο https://www.dei.gr/media/kqjoe3ap/g21_apr24.pdf εχει τελικη τιμη προμηθειας Απριλιου 0,13€

Στο pdf το κιτρινο https://www.dei.gr/media/cs2nwgyw/business4all-_apr24.pdf εχει τελικη τιμη προμηθειας Απριλιου 0,11€ , αλλά και μια χρεωση ισχύως 1,5€/kw που δεν εχει στο πρασινο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, SagoniasSlutRos said:

Ρε παιδια εχει ερθει σε κανεναν με email το συμβολαιο της ΔΕΗ για το σταθερο που υπογραψαμε; Δεν εχει ερθει ουτε συμβολαιο, ουτε εμαιλ επιβεβαιωσης, ουτε το βλεπω μεσα στο mydei. Και το προηγουμενο σταθερο που το εψαχνα να δω ποτε το ειχα ενεργοποιησει δεν το εβρισκα και οταν ζητησα απο τη ΔΕΗ να μου το στειλει μου εστειλαν το προ-προηγουμενο που ειχα υπογραψει.

Άρχισαν τα όργανα... 

- Ποιο σταθερό έβαλες; Enter ή Online;

- Πώς έκανες την αίτηση; Σε κατάστημα, τηλεφωνικώς ή με econtract;

- Ήσουν νυν πελάτης ΔΕΗ ή έκανες αλλαγή παρόχου;

- Αν έκανες αλλαγή παρόχου, έχει ολοκληρωθεί απ'τον ΔΕΔΔΗΕ ναι ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Άρχισαν τα όργανα... 

- Ποιο σταθερό έβαλες; Enter ή Online;

- Πώς έκανες την αίτηση; Σε κατάστημα, τηλεφωνικώς ή με econtract;

- Ήσουν νυν πελάτης ΔΕΗ ή έκανες αλλαγή παρόχου;

- Αν έκανες αλλαγή παρόχου, έχει ολοκληρωθεί απ'τον ΔΕΔΔΗΕ ναι ή όχι;

Ημουν Γ1/Γ1Ν με συμβολαιο απο 3/3023.

Εκανα Online 2/1/24 και δεν ελαβα ποτε εμαιλ επιβεβαιωσης ή συμβολαιο. Απλα μεσα στο mydei εδειχνε οτι ειμαι στο online και εληγε 31/12/24.

Εψαχνα το συμβολαιο να δω ποτε ακριβως ξεκινησα για να υπολογισω τη ρητρα για να μπω στο νεο σταθερο. Ζητησα να μου το στειλουν και μου εστειλαν το παλιο συμβολαιο του Γ1.

Το ακυρωσα τελικα το online και μπηκα 4all πριν 2-3 μερες.

Χτες μπηκα παλι στο Online και παλι δεν ελαβα κανενα συμβολαιο ή εμαιλ επιβεβαιωσης. Απλα στο mydei δειχνει οτι ειμαι στο Online.

Απλα μου φαινεται τελειως κουλο που δεν στελνουν ουτε ενα confirmation email οτι μπηκατε στα ταδε προγραμμα κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ekrepali είπε

Πήγαινε Λογαριασμοί --> κάτω-κάτω Ιστορικό Λογαριασμών.

Διάλεξε περίοδο Απριλίου (να περιλαμβάνει την ημερομηνία έκδοσης)

Πάτα download

Πήγαινε σε μια άλλη τυχαία καρτέλα

Ξαναπήγαινε στο Ιστορικό Λογαριασμών και θα βρεις αρχείο έτοιμο να κατεβάσεις (θα σου έρθει και στο email)

Ευχαριστώ...

Το είχα διαβάσει αλλά δεν το είχα δοκιμάσει....  αλλα χρησιμοποιούσα την άλλη πατέντα με την αλλαγή ημερομηνίας που θέλει 1..2 ημέρες για να δουλέψει....

 

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-04-18 155610.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά η μηνιαία καταμέτρηση θα γίνεται απο τη ΔΕΗ πλέον; Μπήκα πάλι σήμερα και δεν βρήκα τρόπο να καταχωρήσω μέτρηση

Επεξ/σία από ObeyWario!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Ημουν Γ1/Γ1Ν με συμβολαιο απο 3/3023.

Εκανα Online 2/1/24 και δεν ελαβα ποτε εμαιλ επιβεβαιωσης ή συμβολαιο. Απλα μεσα στο mydei εδειχνε οτι ειμαι στο online και εληγε 31/12/24.

Εψαχνα το συμβολαιο να δω ποτε ακριβως ξεκινησα για να υπολογισω τη ρητρα για να μπω στο νεο σταθερο. Ζητησα να μου το στειλουν και μου εστειλαν το παλιο συμβολαιο του Γ1.

Το ακυρωσα τελικα το online και μπηκα 4all πριν 2-3 μερες.

Χτες μπηκα παλι στο Online και παλι δεν ελαβα κανενα συμβολαιο ή εμαιλ επιβεβαιωσης. Απλα στο mydei δειχνει οτι ειμαι στο Online.

Απλα μου φαινεται τελειως κουλο που δεν στελνουν ουτε ενα confirmation email οτι μπηκατε στα ταδε προγραμμα κλπ κλπ.

Με το πεναλτυ των 65 το ακυρωσες ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...