Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγνώμη αν έχει ηδη απαντηθεί, έψαξα πίσω και δεν είδα ξεκάθαρη απάντηση αν και βρήκα παρόμοια ερώτηση.

Από home4all σε Online παίρνουμε το 50€?

Επεξ/σία από wendor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 30/4/2024 στις 5:27 ΜΜ, multikaraG είπε

Δεν το κοίταξα νωρίτερα, δεν ηξερα ποσες κιλοβατωρες να περιμενω. Ο λογαριασμος περιμενα να ναι κανα 600-700αρι αλλα οχι κ 1000 ευρω. Λαθος μου προφανώς. Το θεμα ειναι τωρα τι κανουμε... το κιτρινο τιμολογιο τι περιλαμβανει? Το σταθερο με πληρωμη λογαριασμού ανα μηνα?? Επισης στην αναλυση του λογαριασμου βλεπω την τιμη της κιλοβατωρας κυμαινομενη. Εαν ειχα το σταθερο στα 0.17 θα μου βγαινε ακομα πιο ακριβα οπως το υπολογιζω. Δε ξερω αν εχω καταλαβει κατι λαθος αλλα γιατι ολοι προτεινουν το σταθερο οταν εχεις συστηματα όπως η αντλία??

Επίσης θα σου έλεγα να βάλεις μετρητή για την αντλία και να ξέρεις ακριβώς πόσο καις.
Το επόμενο βήμα είναι αν έχει γίνει σωστή εγκατάσταση αλλά αυτό θα το συζητήσεις στο θέμα για τις αντλίες θερμότητας.

Έβαλα κι εγώ αντλία φέτος και προς το παρόν είμαι στο πράσινο. Έχω βάλει μετρητή στην αντλία οπότε ξέρω τι και πόσο καίω.

Αν την αντλία την έβαλες από 1/1/2023 και μετά, δικαιούσαι επιδότηση 300€ από την ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έβγαλε τιμές Μαΐου η ΔΕΗ, μάλλον έπεσε "καμπάνα" από τη ΡΑΕ @korakios και στο 4all, αναφέρει δύο τιμοκαταλόγους, έναν με έκπτωση 20%, για συμβόλαια μέχρι τέλος Φεβρουαρίου και 10% για τα επόμενα 🤣

Για τους προηγούμενους μήνες κανονικά δεν πρέπει να υπολογίσουν ξανά τις χρεώσεις και να μας επιστραφεί η διαφορά;

Επεξ/σία από Kozanitis1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, Kozanitis1 said:

Έβγαλε τιμές Μαΐου η ΔΕΗ, μάλλον έπεσε "καμπάνα" από τη ΡΑΕ @korakios και στο 4all, αναφέρει δύο τιμοκαταλόγους, έναν με έκπτωση 20%, για συμβόλαια μέχρι τέλος Φεβρουαρίου και 10% για τα επόμενα 🤣

Για τους προηγούμενους μήνες κανονικά δεν πρέπει να υπολογίσουν ξανά τις χρεώσεις και να μας επιστραφεί η διαφορά;

στο site της ΔΕΗ το είδες; Εγώ έναν τιμοκατάλογο βλέπω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tempo είπε

στο site της ΔΕΗ το είδες; Εγώ έναν τιμοκατάλογο βλέπω.....

Καλημέρα,  δες εδώ, έχει δύο σελίδες με τιμές, οι τιμές στη σάιτ είναι για όσους το ενεργοποίησαν από 1/3 και μετά 

Πχ εγώ που το έχω ενεργοποιήσει έως 29/2, το χρεώνει 0.08113/0.06033 (με 20% έκπτωση), ενώ όσοι είναι από 1/3 και μετά 0.09663/0.07323 (10% έκπτωση), αρκετά καλά θα έλεγα σε σχέση με τη χονδρική

Επεξ/σία από Kozanitis1
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Kozanitis1 said:

Καλημέρα,  δες εδώ, έχει δύο σελίδες με τιμές 

Οι τιμές στο σάιτ είναι για όσους το ενεργοποίησα από 1/3 και μετά 

Πχ εγώ που το έχω ενεργοποιήσει έως 29/2, το χρεώνει 0.08113/0.06033, αρκετά καλά μπορώ να πω σε σχέση με τη χονδρική

σωστός...με αυτή την λογική όσοι έχουμε κάνει ενεργοποίηση εως 29/02 θα πρέπει να έχουμε 20% έκπτωση κάθε μήνα και όχι ότι αποφασίσει η ΔΕΗ όπως θέλει κάθε φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tempo είπε

σωστός...με αυτή την λογική όσοι έχουμε κάνει ενεργοποίηση εως 29/02 θα πρέπει να έχουμε 20% έκπτωση κάθε μήνα και όχι ότι αποφασίσει η ΔΕΗ όπως θέλει κάθε φορά.

Το μόνο που σκέφτομαι είναι να ανοίξω αίτημα στο myrae, για να διορθώσουν την έκπτωση των προηγούμενων μηνών, ώστε να μας πιστώσουν τη διαφορά (ή θα πάρουμε το "δώρο" του Πάσχα)

Επεξ/σία από Kozanitis1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Kozanitis1 είπε

Έβγαλε τιμές Μαΐου η ΔΕΗ, μάλλον έπεσε "καμπάνα" από τη ΡΑΕ @korakios και στο 4all, αναφέρει δύο τιμοκαταλόγους, έναν με έκπτωση 20%, για συμβόλαια μέχρι τέλος Φεβρουαρίου και 10% για τα επόμενα 🤣

Για τους προηγούμενους μήνες κανονικά δεν πρέπει να υπολογίσουν ξανά τις χρεώσεις και να μας επιστραφεί η διαφορά;

έτσι που τα έκαναν που να βγει άκρη , 5 μήνες τους πήραν να καταλάβουν τι παίζει οι άσχετοι της ΔΕΗ και η άχρηστη ΡΑΕ

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, Kozanitis1 said:

Έβγαλε τιμές Μαΐου η ΔΕΗ, μάλλον έπεσε "καμπάνα" από τη ΡΑΕ @korakios και στο 4all, αναφέρει δύο τιμοκαταλόγους, έναν με έκπτωση 20%, για συμβόλαια μέχρι τέλος Φεβρουαρίου και 10% για τα επόμενα 🤣

Για τους προηγούμενους μήνες κανονικά δεν πρέπει να υπολογίσουν ξανά τις χρεώσεις και να μας επιστραφεί η διαφορά;

Νωρίς ξύπνησαν με τις κυμαινόμενες εκπτώσεις στο κίτρινο. 

Κανονικά πρέπει να δώσουν 20% έκπτωση για όλους τους μήνες αναδρομικά. Και εγώ από Ιανουάριο είμαι στο 4all. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, megapaixtaras είπε

σε εμας στο Γ1 βλεπω μια μικρη μειωση απο 0,10827 σε 0,10656.

σε εμας ηταν σταθερη η εκπτωση? δεν παρακολουθουσα.

Ενάμισι δέκατο του λεπτού; 

Ολόκληρο;

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...