Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 minutes ago, HERTHAN said:

marmagia ποσες μερες σου δινει περιθωριο να καταχωρησεις την ενδειξη?

Αν καποιος ξερει σου στελνουν μηνυμα για να καταχωρησεις ενδειξη η απλα πρεπει να ξερεις ποτε ειναι η ημερομηνια και μπαινεις να την καταχωρησεις?

απο τώρα μου λέει οτι η περίοδος καταχώρησης ενδείξεων είναι 15/12 έως 20/12. Ακόμα δεν έχω λάβει sms αλλά όπως είπαν παραπάνω έρχεται μάλλον την πρώτη μέρα που μπορεί κανείς να καταχωρήσει μετρήσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

42 λεπτά πριν, de_thymamai είπε

Αγαπητέ πελάτη,

Έχετε επιλέξει να ειδοποιείστε για τις ημερομηνίες που μπορείτε να καταχωρήσετε την ένδειξη του μετρητή σας!

Από σήμερα έως τις 18-11-2021 είναι διαθέσιμη η υπηρεσία καταχώρησης ένδειξης για τη παροχή σας .................

Καταχωρήστε την ένδειξη σας τώρα στο ebill.dei.gr ή σε ένα κατάστημα ΔΕΗ.

Δείτε εδώ πως να αναγνωρίσετε την ένδειξη του μετρητή σας εύκολα και γρήγορα!

Επισημαίνεται ότι σε περίπτωση που έχει γίνει ήδη καταμέτρηση από τον Διαχειριστή Δικτύου (ΔΕΔΔΗΕ) για την ίδια χρονική περίοδο, ο λογαριασμός σας θα εκδοθεί με την ένδειξη του ΔΕΔΔΗΕ.

Το e-mail και sms mου ήρθε στις 15/11...

Special.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα στο forum

Συγγενης μου με kΟΤ A σκεφτεται να μπει στο myhome Online απο Γοικ που ειναι .

Συμφερει η μεταφορα στο myhome online για καποιον που ειναι ΚΟΤ A η εξαρτατε απο την καταναλωση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, power_1 είπε

Καλημερα στο forum

Συγγενης μου με kΟΤ A σκεφτεται να μπει στο myhome Online απο Γοικ που ειναι .

Συμφερει η μεταφορα στο myhome online για καποιον που ειναι ΚΟΤ A η εξαρτατε απο την καταναλωση ?

ΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,

Εγώ έκανα την διαδικασία απο το E contract (Ημουν στην ΔΕΗ στο κλασσικό πακέτο και άλλαξα όνομα παροχής και αίτημα να ενταχθώ στο MyhomeOnline), πριν 10 μέρες, μου ήρθαν τα χαρτιά στο Email για υπογραφές και τα σχετικά μετά απο 2 μέρες,τα έστειλα όλα καλά.Αλλα δεν έχω πάρει κάποιο τηλέφωνο για επιβεβαίωση κάτι.Μπορώ να επικοινωνήσω καπου για να δω την πορεία της αίτησης μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas_kriti είπε

Καλημέρα παιδιά,

Εγώ έκανα την διαδικασία απο το E contract (Ημουν στην ΔΕΗ στο κλασσικό πακέτο και άλλαξα όνομα παροχής και αίτημα να ενταχθώ στο MyhomeOnline), πριν 10 μέρες, μου ήρθαν τα χαρτιά στο Email για υπογραφές και τα σχετικά μετά απο 2 μέρες,τα έστειλα όλα καλά.Αλλα δεν έχω πάρει κάποιο τηλέφωνο για επιβεβαίωση κάτι.Μπορώ να επικοινωνήσω καπου για να δω την πορεία της αίτησης μου?

 *Για να δοθεί "ώθηση" στο αίτημα , καλείςστο 800.900.1000 => πρώτα την Επιλογή 1 , &  μετά Επιλογή 2 ... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, denis1961 είπε

 *Για να δοθεί "ώθηση" στο αίτημα , καλείςστο 800.900.1000 => πρώτα την Επιλογή 1 , &  μετά Επιλογή 2 ... 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση,μου είπε ο αυτόματος τηλεφωνητής ότι έχουν παραλειφθεί τα δικαιολογητικά μου κα μετά πήγα να συνδεθώ με εκπρόσωπο και ήταν όλοι απασχολημένοι.Θα περιμενω ακομοα 2-3 μέρες γιατί τα παρέλαβαν στις 16/11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, nikolas_kriti είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση,μου είπε ο αυτόματος τηλεφωνητής ότι έχουν παραλειφθεί τα δικαιολογητικά μου κα μετά πήγα να συνδεθώ με εκπρόσωπο και ήταν όλοι απασχολημένοι.Θα περιμενω ακομοα 2-3 μέρες γιατί τα παρέλαβαν στις 16/11.

Ξαναπάρε , μεσημέρι είναι πιο χαλαρά . Ξαναπάρε απόγευμα .. μέχρι να γίνει η δουλειά σου.. Το τηλ. λειτουργεί μέχρι 21:00μμ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, denis1961 είπε

Ξαναπάρε , μεσημέρι είναι πιο χαλαρά . Ξαναπάρε απόγευμα .. μέχρι να γίνει η δουλειά σου.. Το τηλ. λειτουργεί μέχρι 21:00μμ. 

Εντάξει έχεις ένα δίκιο! Θα πάρω πιο μεσημεράκι...

Σε ευχαριστώ και πάλι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσοι ειναι σε αλλο παροχο κι εχουν την δυνατοτητα να πανε απο το καταστημα να κανουν την διαδικασια αλλαγης σε online/enter καλυτερα να πανε απο εκει.

Στις 17/11 εκλεισα ραντεβου σε καταστημα και υπεγραψα το συμβολαιο.Μετα απο 1-2 ημερες εμφανιστηκε στο ebill(ειχα απο πριν ebill) το νεο συμβολαιο και μου εδωσε την δυνατοτητα να ενεργοποιησω το online.

Σημερα μου εμφανιζει οτι το προγραμμα online ειναι σε ισχυ απο τις 18/11.

11111111111.PNG.951fa12298c67dc9c6cf25cf2e222baf.PNG

Ξεμπερδευεις πολυ γρηγορα.

Σημερα το πρωι ειχα και 2 κλησεις απο το τοπικο καταστημα της ΔΕΗ.Πριν λιγο με ξαναπηραν για 3η φορα και το σηκωσα.Με πηραν να μου πουνε(μια κοπελιτσα;)) οτι μπορω να κανω την αιτηση για το κοινωνικο τιμολογιο για να μην το χασω.Εκνευριστηκα σωστοι αλλα δεν με ριχνουν.Ειναι σαν να σου ριχνουν σταχτη στα ματια.Δεν ενδιδω.:P

15 ώρες πριν, de_thymamai είπε

Αγαπητέ πελάτη,

Έχετε επιλέξει να ειδοποιείστε για τις ημερομηνίες που μπορείτε να καταχωρήσετε την ένδειξη του μετρητή σας!

Από σήμερα έως τις 18-11-2021 είναι διαθέσιμη η υπηρεσία καταχώρησης ένδειξης για τη παροχή σας .................

Καταχωρήστε την ένδειξη σας τώρα στο ebill.dei.gr ή σε ένα κατάστημα ΔΕΗ.

Δείτε εδώ πως να αναγνωρίσετε την ένδειξη του μετρητή σας εύκολα και γρήγορα!

Επισημαίνεται ότι σε περίπτωση που έχει γίνει ήδη καταμέτρηση από τον Διαχειριστή Δικτύου (ΔΕΔΔΗΕ) για την ίδια χρονική περίοδο, ο λογαριασμός σας θα εκδοθεί με την ένδειξη του ΔΕΔΔΗΕ.

Το e-mail και sms mου ήρθε στις 15/11...

 

14 ώρες πριν, marmagia είπε

απο τώρα μου λέει οτι η περίοδος καταχώρησης ενδείξεων είναι 15/12 έως 20/12. Ακόμα δεν έχω λάβει sms αλλά όπως είπαν παραπάνω έρχεται μάλλον την πρώτη μέρα που μπορεί κανείς να καταχωρήσει μετρήσεις

Μολις απαντηθηκαν και τα χθεσινα ερωτηματα μου με το παρακατω οπου μου εδωσε την δυνατοτηρα να το ενεργοποιησω και να ενημερωθω για την ενδειξη.

2222222222222.PNG.da0424ca833f5720d2064897301b2fcb.PNG

 

Επισης σημερα μου εμφανισε και τον πινακα με τις ημερομηνιες μετρησης.

 

33333333333333.PNG.c4cdba5835c9d63adf3f3e517db5f670.PNG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Εκνευριστηκα σωστοι αλλα δεν με ριχνουν.Ειναι σαν να σου ριχνουν σταχτη στα ματια.Δεν ενδιδω." 

Δεν κατάλαβα γιατί το λες αυτό; Δεν θες το ΚΟΤ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tasep είπε

"Εκνευριστηκα σωστοι αλλα δεν με ριχνουν.Ειναι σαν να σου ριχνουν σταχτη στα ματια.Δεν ενδιδω." 

Δεν κατάλαβα γιατί το λες αυτό; Δεν θες το ΚΟΤ; 

Οχι απλα δεν τους γουσταρω.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άϊντε να δούμε , τι θα πάρουμε... Οι δικαιούχοι για την επιδότηση ηλεκτρικού ρεύματος από Σεπτέμβριο έως Δεκέμβριο

Δικαιούχοι της επιδότησης είναι όλοι οι καταναλωτές ηλεκτρικής ενέργειας, οι παροχές των οποίων συνδέονται στην χαμηλή τάση, συμπεριλαμβανομένων των δικαιούχων ειδικών τιμολογίων Κοινωνικού Οικιακού Τιμολογίου (ΚΟΤ) και Τιμολογίου Υπηρεσιών Αλληλεγγύης (ΤΥΑ). Η επιδότηση παρέχεται για την κατανάλωση των μηνών Σεπτεμβρίου, Οκτωβρίου, Νοεμβρίου και Δεκεμβρίου του έτους 2021. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/11/2021 στις 2:57 ΜΜ, Joe22 είπε

Τελικά και ως αρχεία εικόνας "ανεβαίνουν" απλά χρειάζονται "αποθήκευση" πρώτα...

Καλησπέρα.

Έχω ενημερώσει τον πάροχο με μέηλ ότι αποχωρώ αζημίως βάσει δικαιωμάτων μου, κλπ

Πρέπει να τους  στείλω και το έντυπο καταγγελίας σύμβασης προμήθειας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...