Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πελάτης Γ1 και μεταφορά σε enter στις 22/11. Σημερα εμφανιστηκε η ενεργοποιημενο το προγραμμα στο ebill, αλλα επισης χαθηκαν πλεον οι επιλογες για παγια εντολη. Μεχρι τωρα εμφανιζοταν και ελεγε πως υπαρχει ηδη παγια μεσω τραπεζικου λογαριασμου οποτε αν επιλεξω την καρτα, τοτε να παω να διακοψω την παγια τραπεζικου. Πλεον τιποτα. 

Οχι τιποτα αλλο, αλλα ο προηγουμενος λογαριασμος ειχε εκδοθει 18/11 και προφανως δεν προλαβε να εξοφληθει με την παγια. Πλεον τι κανω; Εξοφλω λογαριασμό, κοβω την παγια μεσα απο το ebanking και περιμενω να δω αν εμφανιστουν οι επιλογες για το σεταρω παλι;

Spoiler

 

image.png.3067d3efaa229b110e2756e34771ec87.png

 

 

Επεξ/σία από Georgegr3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 λεπτά πριν, archiezulu είπε

Πήγα σήμερα το πρωί για αλλαγή σε δεη και μου είπε αν προλάβω μέχρι 30 και ενεργοποιηθεί η γραμμή έχει καλώς , μετά το online από 1η διαμορφώνεται σε 0,15

Δε νομίζω πως είναι θέμα ενεργοποίησης γραμμής, αλλά ποτε υπογράφεις τη σύμβαση μαζί τους.

Δε μπορεί να υπογράφεις μια σύμβαση με συγκεκριμένο τιμοκατάλογο και επειδη δε θα έχει ενεργοποιηθεί μέχρι τότε να πληρώνεις άλλη τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vassar είπε

Δε νομίζω πως είναι θέμα ενεργοποίησης γραμμής, αλλά ποτε υπογράφεις τη σύμβαση μαζί τους.

Δε μπορεί να υπογράφεις μια σύμβαση με συγκεκριμένο τιμοκατάλογο και επειδη δε θα έχει ενεργοποιηθεί μέχρι τότε να πληρώνεις άλλη τιμή.

Εννοώ να προλάβει να ενεργοποιηθεί η γραμμή της ΔΕΗ έως 30 ούτως ώστε να μπορέσω να επιλέξω στο ebill μέχρι τότε το online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, denis1961 είπε

*Αφαιρέθηκε από την κεντρική Εικόνα , του e_bill , η κατηγορία όπου φαινόταν η Πάγια εντολή πληρωμής , καθώς και τα στοιχεία της Κάρτας .. Πλέον , δεν υπάρχει αυτό το πεδίο .. 

image.png.a2e8976d46cca8681632e2d75568f530.png 

 

11 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Οχι βρηκα σε αλλο ονομα χρεωστικη τελικα.

To χάλασες κι αυτό ρε; 😄

Εγώ πάντα θα πληρώνω νωρίτερα. Μηδέν άγχος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, archiezulu είπε

Πήγα σήμερα το πρωί για αλλαγή σε δεη και μου είπε αν προλάβω μέχρι 30 και ενεργοποιηθεί η γραμμή έχει καλώς , μετά το online από 1η διαμορφώνεται σε 0,15

βάλε το enter αν δεν έχεις ΚΟΤ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, vassar είπε

Δε νομίζω πως είναι θέμα ενεργοποίησης γραμμής, αλλά ποτε υπογράφεις τη σύμβαση μαζί τους.

ναι αλλά υπέγραψε σε κατάστημα για Γ1

15 λεπτά πριν, archiezulu είπε

Δυστυχώς με ΚοΤ με ενδιαφέρει

δύσκολο , ίσως σαν δικαιούχος ΚΟΤ πάρεις σειρά προτεραιότητας , αλλά θα πρέπει σε 4 εργάσιμες να γίνει η αλλαγή και την 4η να πάρεις κωδικό να μπεις στο ebill και να το ενεργοποιήσεις

1 λεπτό πριν, archiezulu είπε

Για το voltera 360 οικιακό αναφέρεστε;

ναι ,είμασταν  oftopic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

ναι αλλά υπέγραψε σε κατάστημα για Γ1

δύσκολο , ίσως σαν δικαιούχος ΚΟΤ πάρεις σειρά προτεραιότητας , αλλά θα πρέπει σε 4 εργάσιμες να γίνει η αλλαγή και την 4η να πάρεις κωδικό να μπεις στο ebill και να το ενεργοποιήσεις

ναι ,είμασταν  oftopic

Και είναι 0.26 καλή τιμή;

2 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι αλλά υπέγραψε σε κατάστημα για Γ1

δύσκολο , ίσως σαν δικαιούχος ΚΟΤ πάρεις σειρά προτεραιότητας , αλλά θα πρέπει σε 4 εργάσιμες να γίνει η αλλαγή και την 4η να πάρεις κωδικό να μπεις στο ebill και να το ενεργοποιήσεις

ναι ,είμασταν  oftopic

Έχω κωδικό ebill

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με το e-bill στην προσθήκη κάρτας? Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το online στον πατέρα μου που είναι στο γ1 και λέει ότι δεν επαληθεύονται τα στοιχεία της κάρτας όταν πάω να την βάλω. Είναι 100% σωστά. Χρεωστική debit της Πειραιώς

Επεξ/σία από tzagaritos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ακομα δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται. εχω στειλει τα χαρτια, μου ειπαν οτι φαινονται οκ στο τηλεφωνο και οτι θα τα προωθησουν (ebill εχω απο προηγουμενο σπιτι), αλλα στη πορεια της αιτησης δεν αναγνωριζει το ΑΦΜ και δεν εχω λαβει απαντητικο.

 

Μηπως να κλεισω ραντεβου σε καταστημα αυριο να το κανω Enter και οτι γινει εγινε?

Επεξ/σία από jimakos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, archiezulu είπε

Και είναι 0.26 καλή τιμή;

όχι φυσικά, απλά είχα στο excel άλλη τιμή ,λογικά άλλαξε αυτές τις ημέρες

4 λεπτά πριν, archiezulu είπε

Έχω κωδικό ebill

σου δώσανε στο κατάστημα ?

2 λεπτά πριν, tzagaritos είπε

Ρε παιδιά έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με το e-bill στην προσθήκη κάρτας? Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το online στον πατέρα μου που είναι στο γ1 και λέει ότι δεν επαληθεύονται τα στοιχεία της κάρτας όταν πάω να την βάλω. Είναι 100% σωστά. Χρεωστική debit της Πειραιώς

στείλε παράπονο σήμερα και πάρε άμεσα τηλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...