Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για πληροφόρηση. μήπως το χρειαστεί και κάποιος άλλος.

Πηγα σε καταστημα ΔΕΗ. Ρωτησα τι χαρτιά χρειάζονται (επειδη προκειται για το σπιτι της μητέρας μου και ο λογαριασμος ειναι στο όνομα της)

Ζητησαν εξουσιοδότηση -ειπα απο gov να βγεί-ειπαν οκευ. Ε9 της μητέρας μου. Ταυτοτητα δικια της και δικιά μου.Λογαριασμο εξοφλημένο του προηγούμενου παρόχου nrg (επειδή το ειχα να πληρωνεται με πάγια,θα το πληρώσω ,και θα ακυρώσω την πάγια) και φωτογραφια τις ενδειξεις.

Θα με χρεώσουν εγγυηση (100 ή 130 είπαν) την οποία οταν βγει ο πρωτος λογαριασμός και πάω και τον πληρώσω,μετά θα εχω κωδικό πληρωμής και θα κάνω πάγια,και μετά θα μου επιστρέψουν την εγγύηση,κάπως ετσι μου τα ειπε η κοπελίτσα εκεί.Δεν κάνω λέει τιποτα στην nrg. Παει μετά ο ΔΕΔΔΗΕ (φαντάζομαι για μέτρηση) και μετά ο ΔΕΔΔΗΕ "ενημερώνει " την προηγούμενη εταιρία.

Παιδιά, εσείς οι πιό έμπειροι,τα βλέπετε σωστά αυτά που μου είπε? Πρέπει να προσέξω κάτι?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, archiezulu είπε

Πόσες μέρες έκανε να γίνει η μετάβαση σε δεη ;

Αυτή η παροχή ήταν σε ΔΕΗ, Γ1. Τροποποιήθηκαν στοιχεία (ΑΦΜ, επώνυμο), ανοίχτηκε e-bill και ενεργοποιήθηκε το Myhomeonline. Συνολικά 3 μέρες.

Η άλλη παροχή που ήταν W&V πήρε τρεις βδομάδες η όλη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, archiezulu είπε

Πήγα σήμερα το πρωί για αλλαγή σε δεη και μου είπε αν προλάβω μέχρι 30 και ενεργοποιηθεί η γραμμή έχει καλώς , μετά το online από 1η διαμορφώνεται σε 0,15

Το άλλαξες;

Επιβεβαίωνω κ για το Εnter, 0.16  θα πάει σε 1 εβδομάδα. Είμαι από τους τυχερούς που σε 2 ώρες στο τοπικό κατάστημα (με την ανάλογη προετοιμασία βέβαια) καθάρισα ή τουλάχιστον έτσι μου είπαν.

Μέχρι σήμερα θα έχω χρεώσεις Ήρων κ από αύριο ανεξάρτητα πότε θα περάσει η Δεδηε χρεώσεις Enter N. Απίστευτο..🤔

Το Ν επειδή έχω κ Νυχτερινό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, madwalker είπε

Μέχρι σήμερα θα έχω χρεώσεις Ήρων κ από αύριο ανεξάρτητα πότε θα περάσει η Δεδηε χρεώσεις Enter N.

μέχρι να αλλάξει η παροχή στο σύστημα του ΔΕΔΔΗΕ

κοιτάς πχ την Τρίτη απόγευμα αν άλλαξε το τελευταίο ψηφίο

https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/#

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, xraxra είπε

Παιδιά, εσείς οι πιό έμπειροι,τα βλέπετε σωστά αυτά που μου είπε? Πρέπει να προσέξω κάτι?

Εμενα μου ζητησαν και εκκαθαριστικο για το ΑΦΜ.

Παρε ενα καλου κακου μαζι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, madwalker είπε

Επιβεβαίωνω κ για το Εnter, 0.16  θα πάει σε 1 εβδομάδα.

άρα ραδιορβύλα και ο κάθε υπάλληλος λέει τα δικά του

2 ώρες πριν, lazarnik είπε

Εντερ 0,18 και  online 0,17

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, madwalker είπε

Το άλλαξες;

Επιβεβαίωνω κ για το Εnter, 0.16  θα πάει σε 1 εβδομάδα. Είμαι από τους τυχερούς που σε 2 ώρες στο τοπικό κατάστημα (με την ανάλογη προετοιμασία βέβαια) καθάρισα ή τουλάχιστον έτσι μου είπαν.

Μέχρι σήμερα θα έχω χρεώσεις Ήρων κ από αύριο ανεξάρτητα πότε θα περάσει η Δεδηε χρεώσεις Enter N. Απίστευτο..🤔

Το Ν επειδή έχω κ Νυχτερινό.

My Home on line δλδ τέλος και σε Καταστήματα ;;;

Τουλάχιστον πηγές στο Enter...Στο παραπέντε αλλά όλα καλά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Πιστεύεις δηλαδή ότι συμφέρει η αλλαγή τώρα με τις νέες σταθερές τιμές αν είναι αυτές που αναφέρθηκαν παραπάνω; Εγώ πχ είναι nrg από 30/8. Στο λογαριασμό που θα εκδοθεί σήμερα αύριο περιμενω και ειδοποίηση κατάργησης του fixed λογικά στο 6μηνο λογικά τέλος Φλεβάρη. Με 9,90 τιμή fixed και 0.0619 kWh. 
Προσωπικά το βλέπω «χαοτική» διαφορά. Νομίζω ότι η καλύτερη λύση είναι να το πάω μέχρι το 6μηνο σταθερά και μετά να αιτηθώ για  ότι υπάρχει τότε και ας πληρώσω 18μηνες πάγια. Προσωπικά πιστεύω πιο φθηνά θα μου βγει. Προσωπικά και πάλι λέω. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος. 

Αν δεν προλαβαινεις να κανεις τωρα την αλλαγη με τις υπαρχουσες τιμες τοτε στην θεση σου θα καθομουνα στην NRG και μετα μολις θα τελειωνε η περιοδος μεχρι να καταργηθει το fix θα εβλεπα τι θα εκανα.

Αν προλαβαινεις ομως να κλεισεις με τις υπαρχουσες τοτε να το κανεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην κοινότητα!

Θα μπορούσε κάποιος να με καθοδηγήσει επιγραμματικά σχετικά με τις διαφορές μεταξύ Γ1 - myHome Online - myHome Enter?

Είμαι τώρα στο Γ1 και γραμμένος στο ebill και προσπαθώ να προλάβω σχετικά με τις επερχόμενες αυξήσεις..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, isidoros17 είπε

Καλησπέρα στην κοινότητα!

Θα μπορούσε κάποιος να με καθοδηγήσει επιγραμματικά σχετικά με τις διαφορές μεταξύ Γ1 - myHome Online - myHome Enter?

Είμαι τώρα στο Γ1 και γραμμένος στο ebill και προσπαθώ να προλάβω σχετικά με τις επερχόμενες αυξήσεις..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Διαβασε τις τελευταιες 10 σελιδες φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, isidoros17 είπε

Θα μπορούσε κάποιος να με καθοδηγήσει επιγραμματικά σχετικά με τις διαφορές μεταξύ Γ1 - myHome Online - myHome Enter?

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=58929844

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Διαβασε τις τελευταιες 10 σελιδες φιλε μου.

έχω το λινκ καβάνζτα 😁

10 λεπτά πριν, g_kor06 είπε

My Home on line δλδ τέλος και σε Καταστήματα ;;;

ποτέ δεν υπήρχε σε κατάστημα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει αίτηση για myHomeOnline 17/11 μέσω econtract , σήμερα απέστειλα τα δικαιολογητικά μέσω απάντησης στο e-mail και με επιβεβαίωσε τηλεφωνικά ότι θα προλάβω να μπω στο online ... για να δούμε , τουλάχιστον η κλήση καταγράφτηκε 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...