Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, IoannisSM είπε

ok Σωστο!

Μετα τους 24 μηνες τι ισχυει?

Αλλη μια ερωτηση: 

Είμαι στο Γ1. Έχω κατανάλωση λίγο πάνω από 3000 το χειμώνα (4μηνο) και περίπου 1400 το καλοκαίρι (4 μηνο). Μπορεις να μου κανεις υπολογισμο τι κερδος θα εχω με το νεο προγραμμα? Ευχαριστω και με συγχωρεις για τις πολλες ερωτησεις..

 

Αν δεν έχεις ΚΟΤ, μπες στο enter από το ebill σου τώρα. Με τις καταναλώσεις που λες για χειμώνα, η εξοικομηση είναι τεράστια, κάπου 300 ευρώ το χειμερινό τετράμηνο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, korakios είπε

ναι , να δεις αν λόγω λάθους συστήματος χρέωσαν ρήτρα αποχώρησης και να πάρεις και την κρατική επιδότηση , δε χρειάζεται κάτι άλλο

πηρα τηλεφωνο, ειπαν δεν εχει βγει ακομα ο τελικος, αλλα δεν θα πρεπει να εχω ρητρα εφοσων αποχωρησα εμπροθεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, korakios είπε

1. η επιδότηση παντα είναι μικρότερη της ρήτρας μέχρι τώρα

2 αφορά ορισμένη χρονική περίοδο

3. καλύπτει <300kw/μήνα

4. κατέβασε το excel που έχω νέες τιμές και θα καταλάβεις :)

πάει στο κατάστημα και υπογράφει το enter κατευθείαν . Ζητάς απαραίτητα να επισυνάψουν και τον τιμοκατάλογο στο συμβόλαιο

Ευχαριστώ φίλε μ είσαι τεράστιος .Κ κάτι τελευταίο ο πεθερός Μ είναι ήδη στην ΔΕΗ στο Γ1 με κοτ.Τον αφήνω εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, IoannisSM είπε

Αλλη μια ερωτηση: 

Είμαι στο Γ1. Έχω κατανάλωση λίγο πάνω από 3000 το χειμώνα (4μηνο) και περίπου 1400 το καλοκαίρι (4 μηνο). Μπορεις να μου κανεις υπολογισμο τι κερδος θα εχω με το νεο προγραμμα? Ευχαριστω και με συγχωρεις για τις πολλες ερωτησεις..

κατέβασε το excel της υπογραφής μου (το παλιό online είναι στο "Πρόγραμμά σας")

αν δεν έχεις νυχτερινό , βάλε

Μόλις τώρα, billyst είπε

Ευχαριστώ φίλε μ είσαι τεράστιος .Κ κάτι τελευταίο ο πεθερός Μ είναι ήδη στην ΔΕΗ στο Γ1 με κοτ.Τον αφήνω εκεί;

του φτιάχνεις ebill και ενεργοποιείς το online

αν σου τα κάνει τσουρέκια με τη δικιά σου τον αφήνεις εκεί ή του προτείνεις και το zero 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους τρέχουν να προλάβουν αλλαγή παρόχου και ένταξη στο myhome enter... χθες πήγα σε ένα κατάστημα ΔΕΗ και έγιναν όλες οι διαδικασίες, μου έδωσαν αντίγραφο της σύμβασης που αναφέρει όλα τα στοιχεία καθώς και τον κωδικό εταίρου. Μπήκα στο e-bill έκανα εγγραφή και γράφει οτι "Το προϊόν είναι ενεργό έως 25/11/2023 ".  Βάζουν την ένδειξη από την φώτο, η ΔΕΔΔΗΕ πιστεύω οτι περνάει για να δώσει την ένδειξη στον άλλο πάροχο για να βγει ο τελικός λογαριασμός.

Επεξ/σία από ababa641
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ababa641 είπε

Για όσους τρέχουν να προλάβουν αλλαγή παρόχου και ένταξη στο myhome enter... χθες πήγα σε ένα κατάστημα ΔΕΗ και έγιναν όλες οι διαδικασίες, μου έδωσαν αντίγραφο της σύμβασης που αναφέρει όλα τα στοιχεία καθώς και τον κωδικό εταίρου. Μπήκα στον e-bill έκανα εγγραφή και γράφει οτι "Το προϊόν είναι ενεργό έως 25/11/2023 ".  Βάζουν την ένδειξη από την φώτο, η ΔΕΔΔΗΕ πιστεύω οτι περνάει για να δώσει την ένδειξη στον άλλο πάροχο για να βγει ο τελικός λογαριασμός.

Τι χαρτιά πρέπει να έχεις μαζί σου?

Εγγύηση έδωσες κ αν ναι πόσο?

Εγώ ενοικιάζω πρέπει να έχω κ το ενοικιαστηριο?

Είμαι σε άλλο πάροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, korakios είπε

κατέβασε το excel της υπογραφής μου (το παλιό online είναι στο "Πρόγραμμά σας")

αν δεν έχεις νυχτερινό , βάλε

Βλεπω στο "Το πρόγραμμά σας αρχική τιμή €/Kw" οφελος 301 €. Στο "ΔΕΗ myhome enter" οφελος  -15 ευρω. Διαβαζω κατι λαθος?

Η Kw εχει 0,096 στο Γ1? Και στο enter εχει 0,1674?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, sakis61462 είπε

Τι χαρτιά πρέπει να έχεις μαζί σου?

Εγγύηση έδωσες κ αν ναι πόσο?

Εγώ ενοικιάζω πρέπει να έχω κ το ενοικιαστηριο?

Είμαι σε άλλο πάροχο.

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/allagi-promitheuti
Εγγύηση έδωσα 100€.  Αν έχει πολύ κόσμο στο ταμείο μπορείς να το πληρώσεις και από το κινητό γιατί το γραμμάτιο είσπραξης έχει κωδικό RF και το στέλνεις με email . Επειδή δεν το έκανα για ενοικιαζόμενη κατοικία καλού κακού ας το έχεις μαζί σου...

Επεξ/σία από ababa641
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, IoannisSM είπε

Βλεπω στο "Το πρόγραμμά σας αρχική τιμή €/Kw" οφελος 301 €. Στο "ΔΕΗ myhome enter" οφελος  -15 ευρω. Διαβαζω κατι λαθος?

τελικές με ΦΠΑ δες, τα enter online πάνω είναι με νέες τιμές

3 λεπτά πριν, IoannisSM είπε

Στο "ΔΕΗ myhome enter" οφελος  -15 ευρω. Διαβαζω κατι λαθος?

όχι , -15 χασούρα το νέο enter σε σχέση με το νέο online

3 λεπτά πριν, IoannisSM είπε

Η Kw εχει 0,096 στο Γ1?

όχι , το Γ1 είναι στην καρτέλα με ρήτρες

3 λεπτά πριν, IoannisSM είπε

Και στο enter εχει 0,1674?

ναι απο 0,18 με έκπτωση 5% συνέπειας και 2% πάγιας εντολής

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, ababa641 είπε

Για όσους τρέχουν να προλάβουν αλλαγή παρόχου και ένταξη στο myhome enter... χθες πήγα σε ένα κατάστημα ΔΕΗ και έγιναν όλες οι διαδικασίες, μου έδωσαν αντίγραφο της σύμβασης που αναφέρει όλα τα στοιχεία καθώς και τον κωδικό εταίρου. Μπήκα στον e-bill έκανα εγγραφή και γράφει οτι "Το προϊόν είναι ενεργό έως 25/11/2023 ".  Βάζουν την ένδειξη από την φώτο, η ΔΕΔΔΗΕ πιστεύω οτι περνάει για να δώσει την ένδειξη στον άλλο πάροχο για να βγει ο τελικός λογαριασμός.

Να ξέραμε τόσο καιρό... θα είχαμε κάνει όλοι Γ1 και μετά  Online. Πλήρωσα 15 μέρες παραπάνω πάγια στην Ελίν, χώρια τη ταλαιπωρία. Άλλοι κοντεύουν μήνα μέσω του γαμω econtract

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

κατέβασε το excel της υπογραφής μου (το παλιό online είναι στο "Πρόγραμμά σας")

αν δεν έχεις νυχτερινό , βάλε

του φτιάχνεις ebill και ενεργοποιείς το online

αν σου τα κάνει τσουρέκια με τη δικιά σου τον αφήνεις εκεί ή του προτείνεις και το zero 😂

Δεν θέλει πάγια εντολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

κατέβασε το excel της υπογραφής μου

_________________________________________________--

έγιναν αλλαγές και έβαλα τις νέες τιμές , στο πεδίο "Το Πρόγραμμά σας" είναι το παλιό online

(με το enter είχαν μικρή διαφορά)

ναι

πρεπει να ειμαι ο μοναδικος που δεν εχει καταφερει να δουλεψει ποτε αυτο το excel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Να ξέραμε τόσο καιρό... θα είχαμε κάνει όλοι Γ1 και μετά  Online. Πλήρωσα 15 μέρες παραπάνω πάγια στην Ελίν, χώρια τη ταλαιπωρία. Άλλοι κοντεύουν μήνα μέσω του γαμω econtract

Το προωθήσανε από το econtract λόγω covid για να μην πάει πολύς κόσμος στα γραφεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, billyst είπε

Δεν θέλει πάγια εντολή

enter τότε (αν δεν έχει ΚΟΤ)

έχει τελικά, μη σκας , πες του ή κάρτα ή τα σκάει στη ΔΕΗ σε κερατιλίκια , μεγάλος άνθρωπος είναι ας κάνει ότι καταλαβαίνει (πες του μη σου ζητά λεφτά αργότερα 😁)

6 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

πρεπει να ειμαι ο μοναδικος που δεν εχει καταφερει να δουλεψει ποτε αυτο το excel

που δυσκολεύεσαι ?

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...