Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, st@kas είπε

Τι άλλο να έχω μαζι μου (πέρα από σταυρούς και κομποσχοίνια);

απόδειξη εξόφλησης λογαριασμών

θα εκτύπωνα και φωτό απο το ρολόι 😁

3 λεπτά πριν, johnkok1 είπε

Για εμένα ισχύουν οι τιμές που έτρεχαν πριν ένα χρόνο κατά τη σύναψη του συμβολαίου ή εντάσσομαι στις νέες τιμές;

ανάλογα τα κέφια της ΔΕΗ

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

  

1 λεπτό πριν, franky10 είπε

Δάκρυσα 🤣🤣🤣🤣

να τον βάλω σε αγνόηση τουλάχιστον , ο @ekrepali χαιρέτησε , ο @HERTHAN δε θέλει και πολύ να αρχίσει καντήλια , εγώ ήδη έχω ζαλιστεί !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Που είδατε ότι από 1/1/2022 η ΔΕΗ θα αυξήσει σε 0,18? Αν είναι έτσι μήπως συμφέρει το Protergia Οικιακό ΣΤΑΘΕΡΟ?

Επίσης, η elpedison γράφει στο κάτω μέρος του λογαριασμού που εκδόθηκε 17/11/2021 "Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως σε 60 ημέρες θα τροποποιηθεί η ρήτρα αναπροσαρμογής του τιμολογιακού προγράμματος που έχετε επιλέξει. Για περισσότερες πληροφορίες για τους νέους Γενικούς Όρους Προμήθειας επισκεφθείτε το www.elpedison.gr ή καλέστε στο 18128. Υπενθυμίζεται ότι ο πελάτης διατηρεί το δικαίωμα να επιλέξει οποιοδήποτε άλλο προϊόν ηλεκτρικής ενέργειας της Elpedison ή να καταγγείλει τη σύμβαση προμήθειας εντός 60 ημερών από την παρούσα ενημέρωση."

Άρα δεν πληρώνω ρήτρα διακοπής;

Ευχαριστώ πολύ!

Επεξ/σία από kosath
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι αλλά τα ίδια χάλια είναι όλοι , κατέβασε το excel της υπογραφής μου αν θες να συμπληρώσεις κιλοβατώρες ή απλά δες την καρτέλα με τα "Οικιακά με ρήτρα"

Εγώ πάντως μέσα στην τύχη φαίνεται πως έπεσα στο χειρότερο. Αν στις 377kwh μου έβαλαν ρήτρα 83 ευρώ, τότε η προσαύξηση ανά Mwh πρέπει να είναι πάνω από 220ευρώ...Αν έχεις τύχη διάβαινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, li@m είπε

Παίδες μπορεί κάποιος να πει συνοπτικά τι έχει συμβεί; 

Δεν ασχολούμαι καθόλου, είμαι ΔΕΗ Γ1Ν και από τις τελευταίες 20 σελίδες έχω καταλάβει πως πρέπει άμεσα να αιτηθω το ΔΕΗ online πρόγραμμα που δίνει τις χαμηλές τιμές για τουλάχιστον 6 μήνες. Έχω καταλάβει σωστά; 

Ευχαριστώ 

Ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kosath είπε

Καλησπέρα,

Που είδατε ότι από 1/1/2022 η ΔΕΗ θα αυξήσει σε 0,18? Αν είναι έτσι μήπως συμφέρει το Protergia Οικιακό ΣΤΑΘΕΡΟ?

Απο 03/12 αυξανονται οχι απο 01/01.

18 λεπτά πριν, st@kas είπε

Καλησπέρα. 

Έχω κλείσει για Δευτέρα ραντεβού (θα δείξει αν θα έχει happy end) σε κατάστημα ΔΕΗ για να κάνω αίτηση για το home enter.

Έχω τυπώσει για να έχω μαζί μου:

- Ε1

- Ε9

- Ταυτότητα

- Τους 2 τελευταίους λογαριασμούς

- Τον αναλυτικό τιμοκατάλογο για πριν τις 3/12

 

ο μετρητής μου είναι ψηφιακός, απλά να γράψω σε ένα χαρτί την ένδειξη;

 

Τι άλλο να έχω μαζι μου (πέρα από σταυρούς και κομποσχοίνια);

 

Τα εχουμε χιλιογραψει......κανε μια αναζητηση να τα βρεις ολα αναλυτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kosath είπε

Που είδατε ότι από 1/1/2022 η ΔΕΗ θα αυξήσει σε 0,18? Αν είναι έτσι μήπως συμφέρει το Protergia Οικιακό ΣΤΑΘΕΡΟ?

Μάγκα μου απότι είδα έχει 15 ευρώ πάγιο και εξαρτάται και που κάνεις μεγάλη κατανάλωση πάντα νυχτερινό η ημερήσιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Συγχαρητήρια για τα φύλλα excel! Είμαι πελάτης ΔΕΗ ανέκαθεν Γ1Ν Οικιακό Τιμολόγιο, εάν επιλέξω τώρα μέσα απο την σελίδα e bill το πρόγραμμα myHome Enter θα προλάβω να εξασφαλίσω τις νέες τιμές; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giochousm είπε

Καλησπέρα σε όλους! Συγχαρητήρια για τα φύλλα excel! Είμαι πελάτης ΔΕΗ ανέκαθεν Γ1Ν Οικιακό Τιμολόγιο, εάν επιλέξω τώρα μέσα απο την σελίδα e bill το πρόγραμμα myHome Enter θα προλάβω να εξασφαλίσω τις νέες τιμές; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Είτε προλάβεις είτε όχι, λιγότερα και πάλι θα πληρώσεις. Βουρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, korakios είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

  

να τον βάλω σε αγνόηση τουλάχιστον , ο @ekrepali χαιρέτησε , ο @HERTHAN δε θέλει και πολύ να αρχίσει καντήλια , εγώ ήδη έχω ζαλιστεί !

 

Εσύ να γυρίσεις στο "Ποιό πάροχο αντί ΔΕΗ;" 😂 Για να τους λες ΔΕΗ και μόνο ΔΕΗ. 🤣🤗

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Enter είναι υπό εξέταση

3 εργάσιμες ημέρες μετά την κατάθεση του αιτήματος σας μπορείτε να συνδεθείτε ξανά στο ebill και σε αυτό το σημείο θα δείτε την επιβεβαίωση ότι το προϊόν έχει ενεργοποιηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...