Προς το περιεχόμενο

Η LG Display προμηθεύει με 20 εκατομμύρια OLED πάνελ την Apple για το iPhone 12 των 6.1’’


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, hellghan είπε

κινεζο χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

σας βλεπω με πρασινες οθονες και εσας σιγα σιγα.

Ο Κινέζος (huawei) έβγαλε πράσινες οθόνες οταν εκανε τη μαλ.... να βαλει οθονες lg.. Κάπου τα έχεις μπερδέψει. Οταν έβαλε κινεζικη οθόνη (boe) μια χαρά ηταν.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, oldnew είπε

Ο Κινέζος (huawei) έβγαλε πράσινες οθόνες οταν εκανε τη μαλ.... να βαλει οθονες lg.. Κάπου τα έχεις μπερδέψει. Οταν έβαλε κινεζικη οθόνη (boe) μια χαρά ηταν.. 

Διάβαζα πρόσφατα φίλε ότι και το Note 9 αντιμετωπίζει ένα τέτοιο πρόβλημα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, Fotis Deutschland είπε

Αν θεωρείς τόσο χαζό το σχόλιο μου απλά μπορούσες να μην απαντήσεις!!!

Απαντάω πάντα για να κρίνει ο καθένας, και εσύ ο ίδιος. Δεν αλλάζεις τον κόσμο απλώς παρατηρώντας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ektorme είπε

Απαντάω πάντα για να κρίνει ο καθένας, και εσύ ο ίδιος. Δεν αλλάζεις τον κόσμο απλώς παρατηρώντας :P

Πάντως αλήθεια δεν έγραψα το σχόλιο αυτό ώστε να κατατρώω το thread ούτε για να κράξω καμία apple.Συγγνώμη αν ενόχλησε τόσο πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, oldnew είπε

Ο Κινέζος (huawei) έβγαλε πράσινες οθόνες οταν εκανε τη μαλ.... να βαλει οθονες lg.. Κάπου τα έχεις μπερδέψει. Οταν έβαλε κινεζικη οθόνη (boe) μια χαρά ηταν.. 

εγω το ξέρω, για τον τύπο που λέει οτι άλλες οθόνες θα δώσει στην Huawei και άλλες στην Apple πάει.  ;):);):)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tapitas είπε

Ο επεξεργαστης δεν ειναι samsung...,ειναι της ιδιας της applw

Ο επεξεργαστής της apple κατασκευάζεται εν μέρη απ'την Samsung και εν μέρη από την TSMC ανάλογα τη ζήτηση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Marios st είπε

Ο επεξεργαστής της apple κατασκευάζεται εν μέρη απ'την Samsung και εν μέρη από την TSMC ανάλογα τη ζήτηση 

Το θεμα είναι αν και τον κατασκευάζει ή αν είναι δικός της και τον κάνει ότι θέλει???

η Apple δεν έχει κανένα εργοστάσιο παραγωγής, όπως όλες οι εταιρίες πλην της Samsung...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, hellghan είπε

εγω το ξέρω, για τον τύπο που λέει οτι άλλες οθόνες θα δώσει στην Huawei και άλλες στην Apple πάει.  ;):);):)

Άλλες θα δώσει γιατί αμφιβάλεις ;

 Όπως άλλες οθόνες δίνει και η Samsung στην Apple σε σχέση με αυτές που βάζει η ίδια στις ναυαρχίδες της ..

 Δεν εξηγείτε αλλιώς πως σε ίδιας χρονολογίας οθόνες που είναι τοποθετημένες στις ναυαρχίδες των δυο εταιρειών στα galaxy &note παρατηρούνται φαινόμενα Burn in & ghosting ενώ σε I phone X του 17 τέτοια φαινόμενα είναι σχεδόν μηδαμινά .

 Και μη μου πει κάποιος ναι αλλά η Samsung πουλάει πολύ περισσότερα τηλέφωνα όποτε λογικό είναι .

 Αναφέρομαι σε φαινόμενα που συναντώνται σε ΝΑΥΑΡΧΙΔΕΣ και εκεί η Apple πουλάει διπλάσια από Samsung με Galaxy &note μαζί .

Επεξ/σία από Chris_BMW
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Marios st είπε

Ο επεξεργαστής της apple κατασκευάζεται εν μέρη απ'την Samsung και εν μέρη από την TSMC ανάλογα τη ζήτηση 

Όταν γράφεις "κατασκευάζεται" να ξέρεις ότι εννοείται κυριολεκτικά. Η Apple κάνει τη σχεδίαση και όλη τη μελέτη του επεξεργαστή, θέτει τις προδιαγραφές της κατασκευής και τόσο η Samsung, όσο και η TSMC τους δίνουν υλική υπόσταση. Μετά την παραγωγή μιας παρτίδας ,γίνεται δειγματοληπτικός έλεγχος ποιότητας και η  Apple μπορεί να επιλέξει να μήν αγοράσει κάποια παρτίδα, αν κρίνει ότι δεν πληρεί τα στάνταρ της. Επίσης, επειδή η Samsung και η TSMC κατασκευάζουν γραμμές παραγωγής αποκλειστικά για τους επεξεργαστές της, έχουν έξοδα και γι αυτό κάνουν και συμφωνίες για ελάχιστη παραγγελία, που αν δεν τηρηθεί πληρώνεται "πρόστιμο". Στην ουσία είναι αποζημείωση για τα χρήματα που πλήρωσε η εταιρεία, πχ η Samsung, για μία γραμμη παραγωγής και δεν έβγαλε κέρδη.

Αυτή είναι η σχέση Apple με Samsung, TSMC κτλ

Επεξ/σία από johncorfas
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, hellghan είπε

κινεζο χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

σας βλεπω με πρασινες οθονες και εσας σιγα σιγα.

Νταξ, μωρέ...

κατι θα γίνει...

τυπε...

18 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Άλλες θα δώσει γιατί αμφιβάλεις ;

 Όπως άλλες οθόνες δίνει και η Samsung στην Apple σε σχέση με αυτές που βάζει η ίδια στις ναυαρχίδες της ..

 Δεν εξηγείτε αλλιώς πως σε ίδιας χρονολογίας οθόνες που είναι τοποθετημένες στις ναυαρχίδες των δυο εταιρειών στα galaxy &note παρατηρούνται φαινόμενα Burn in & ghosting ενώ σε I phone X του 17 τέτοια φαινόμενα είναι σχεδόν μηδαμινά .

 Και μη μου πει κάποιος ναι αλλά η Samsung πουλάει πολύ περισσότερα τηλέφωνα όποτε λογικό είναι .

 Αναφέρομαι σε φαινόμενα που συναντώνται σε ΝΑΥΑΡΧΙΔΕΣ και εκεί η Apple πουλάει διπλάσια από Samsung με Galaxy &note μαζί .

Τώρα κάθεσαι και εξηγείς σε έναν τυχαίο που πέταξε μια μπαλαφαρα.

αστον να νομίζει ότι όλα στην ζωή είναι η γειτονιά που μεγάλωσε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Άλλες θα δώσει γιατί αμφιβάλεις ;

 Όπως άλλες οθόνες δίνει και η Samsung στην Apple σε σχέση με αυτές που βάζει η ίδια στις ναυαρχίδες της ..

 Δεν εξηγείτε αλλιώς πως σε ίδιας χρονολογίας οθόνες που είναι τοποθετημένες στις ναυαρχίδες των δυο εταιρειών στα galaxy &note παρατηρούνται φαινόμενα Burn in & ghosting ενώ σε I phone X του 17 τέτοια φαινόμενα είναι σχεδόν μηδαμινά .

 Και μη μου πει κάποιος ναι αλλά η Samsung πουλάει πολύ περισσότερα τηλέφωνα όποτε λογικό είναι .

 Αναφέρομαι σε φαινόμενα που συναντώνται σε ΝΑΥΑΡΧΙΔΕΣ και εκεί η Apple πουλάει διπλάσια από Samsung με Galaxy &note μαζί .

προφανώς και θα δώσει άλλες. νομίζω είναι αυτονόητο. απλά μου κάνει εντύπωση πως την προτιμάει απο την BOE.

μόνο οι οθόνες στα samsung παρουσιάζουν burn in. τωρα πως τα καταφέρνει μόνο αυτή ξέρει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, hellghan είπε

μόνο οι οθόνες στα samsung παρουσιάζουν burn in. τωρα πως τα καταφέρνει μόνο αυτή ξέρει

Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι στο θέμα ρυθμίσεων και προγραμματισμού οθόνης...

Να σημειωθεί ότι στα μικρά της μοντέλα πχ σειρά Α Δεν έχουν παρουσιαστεί τόσο έντονα προβλήματα...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
15 λεπτά πριν, hellghan είπε

προφανώς και θα δώσει άλλες. νομίζω είναι αυτονόητο. απλά μου κάνει εντύπωση πως την προτιμάει απο την BOE.

μόνο οι οθόνες στα samsung παρουσιάζουν burn in. τωρα πως τα καταφέρνει μόνο αυτή ξέρει


Τελικά κατασταλλαξε...

θα βάλει άλλες η όχι;

εχεις μπερδέψει τα μπούτια σου ...

2 ώρες πριν, hellghan είπε

εγω το ξέρω, για τον τύπο που λέει οτι άλλες οθόνες θα δώσει στην Huawei και άλλες στην Apple πάει.  ;):);):)


γιατι εδώ , αλλά γράφεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...