Προς το περιεχόμενο

"SSD NVMe M.2" Samsung 970 Evo 500GB - 81,84 €


Kenny McCormick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

από το site της SAMSUNG 970 EVO 500GB NVMe M.2 89.99$ USD
Endurance: 300 TBW for 500GB model, όση και ο PLUS, μόνον ο 970 EVO PRO έχει 600TBW, δηλαδή όση και ο SAMSUNG 860 PRO SATA 2.5" SSD 512GB 600 TBW.
Μόνον 1 μαγαζί τον πουλάει 81,83€ (87,73 € σύνολο) και κατόπιν παραγγελίας. Οι άλλοι τον έχουν από 90€+. amazon prime UK από £75 GBP.
.
Δεν πολυκαταλαβαίνω το τι (και πως) γίνεται με τις αξιολογήσεις και τα μαγαζιά (αν και έχω αφήσει και εγώ 1 για κατάστημα), το Greca Trustmark έχει καμιά αξία για το μαγαζί ή τον καταναλωτή?
Πάντως κάμποσα από τα κορυφαία σε θετικές δεν έχουν Greca, επίσης τα ποσοστά θετικών-αρνητικών αξιολογήσεων διαφέρουν στο bestprice.gr, ας ρίξουμε και μια ματιά εκεί πριν τους τα ακουμπήσουμε cash.

Επεξ/σία από eyw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/8/2020 στις 3:06 ΜΜ, imvrios είπε

Ο 500GB καλύτερα από Amazon.de στα ~88€ τελικά (αντί 84€) και το κεφάλι μας ήσυχο.

Σε ποιον m2 αναφέρεσαι; Ψάχνω αυτόν τον καιρό 500gb σε αυτά τα χρήματα ή 1TB στα 100€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, FiKiFiKi είπε

Σε ποιον m2 αναφέρεσαι; Ψάχνω αυτόν τον καιρό 500gb σε αυτά τα χρήματα ή 1TB στα 100€

Για τον αρχικό του θέματος έγραφα εκεί.

Πάρε τον adata που πρότειναν τα παιδιά. Είναι πολύ καλός.

Αν χρειάζεσαι τη χωρητικότητα μη κάνεις τσιγκουνιές στην τιμή. Και η απόδοση και για αξιοπιστία είναι πιο σημαντικά. Ούτε κινέζικο 1ΤΒ δεν έχω να προτείνω με 100€

7 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Εγω ακομα ψαχνω καποιο pcie4 της προκοπης να αλλαξω τον 960 evo Που εχω...

Δεν ξέρω αν ποια είναι τα κριτήρια σου για να είναι της προκοπής, πάντως αυτός είναι ο MP600 μου 1ΤΒ σε ένα test μόλις τώρα. Γενικά πολύ ευχαριστημένος αλλά τα 220€ που έδωσα τα θεωρώ πολλά:

spacer.png

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, imvrios είπε

Για τον αρχικό του θέματος έγραφα εκεί.

Πάρε τον adata που πρότειναν τα παιδιά. Είναι πολύ καλός.

Αν χρειάζεσαι τη χωρητικότητα μη κάνεις τσιγκουνιές στην τιμή. Και η απόδοση και για αξιοπιστία είναι πιο σημαντικά. Ούτε κινέζικο 1ΤΒ δεν έχω να προτείνω με 100€

Δεν ξέρω αν ποια είναι τα κριτήρια σου για να είναι της προκοπής, πάντως αυτός είναι ο MP600 μου 1ΤΒ σε ένα test μόλις τώρα. Γενικά πολύ ευχαριστημένος αλλά τα 220€ που έδωσα τα θεωρώ πολλά:

spacer.png

δεν εχει καμια χαοτικη διαφορα με τον 960 ωστε να δικαιολογησει την τιμη.

Γι αυτο περιμενω κατι σε 980 evo/pro που ακουστηκε οτι θα βγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε real-time συγκριτικά για gaming, απειροελάχιστες οι διαφορές SSD - ΝVME στο loading time. Αξιζει μόνο για μεταφορά μεγάλων αρχείων και για λογους backup και επεξεργασίας βίντεο-εικόνας, εκει που αξιοποιείται το bandwidth του BUS. Aλλιως και με ένα SATA SDD με ισάξιες περιπου επιδόσεις θα είστε, και θα γλιτώσετε τα μισα χρήματα για ίδια χωρητικότητα.

 

Επεξ/σία από Tantalord
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tantalord είπε

Σε real-time συγκριτικά για gaming, απειροελάχιστες οι διαφορές SSD - ΝVME στο loading time. Αξιζει μόνο για μεταφορά μεγάλων αρχείων και για λογους backup και επεξεργασίας βίντεο-εικόνας, εκει που αξιοποιείται το bandwidth του BUS. Aλλιως και με ένα SATA SDD με ισάξιες περιπου επιδόσεις θα είστε, και θα γλιτώσετε τα μισα χρήματα για ίδια χωρητικότητα.

Από ότι θυμάμαι ο @Arkin είχε αναφέρει ότι παίζει αρκετό ρόλο στα Open World games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι πιθανότατα οι nvme θα δείξουν τα δόντια τους με τις νέες κονσόλες όπου θα αξιοποιήσουν τις ταχύτητες των εκεί "custom.nvme.m2" δίσκων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...