Προς το περιεχόμενο

Αγορά Υαλοκαθαριστήρων


pavloa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τις καλύτερες επιλογές που έκανα ήταν οι Continental από το Autodoc. Για να αξίζει η αγορά και τα μεταφορικά πάρε δυο σετ να έχεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 18/11/2023 στις 8:04 ΜΜ, meletis_m είπε

Αλλάχτηκαν σήμερα σε Corsa C  , βρήκα τους Valeo first . Θα δείξει πόσο θα κρατήσουν . Οι Bosch κράτησαν 1,5 και το αμάξι σταθμεύει έξω .

Μελέτη Bosch και 1,5 χρόνο. Μήπως πρέπει να αναθεωρήσεις τις απόψεις σου για τους καθαριστήρες;;; 

Πήγα πριν 10 μερες πήρα 4 κουτιά με δύο καθαριστήρες μέσα στο καθένα σύνολο 8 για τα αυτοκίνητα της οικογένειας και έδωσα 8 ευρώ. Ενα χρόνο περίπου μου κρατάνε αλλα και νωρίτερα αν δω ότι κάποιος δε δουλεύει σωστα τον αλλάζω χωρίς να σκέφτομαι το ένα ευρώ που κοστίζει.

Εσύ με 8 ευρώ πόσους bosch αγοράζεις;;;😜

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως ειχα παρει απο aliexpress και μου βγηκαν μια χαρα , 1 -1/5 χρονο καρατανε ( ειχα παρει 4 ζευγη ) και για πισω απο ebay απευθειας απο κορεατη πωλητη ( Hyundai i30) σε τιμη χωμα , παλι 4 τεμαχια μαζι με ανεμοθραύστες αλλα αυτο πριν ξεκινησουν να περνανε ολα τελωνειο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, papoys1 είπε

Μελέτη Bosch και 1,5 χρόνο. Μήπως πρέπει να αναθεωρήσεις τις απόψεις σου για τους καθαριστήρες;;; 

Πήγα πριν 10 μερες πήρα 4 κουτιά με δύο καθαριστήρες μέσα στο καθένα σύνολο 8 για τα αυτοκίνητα της οικογένειας και έδωσα 8 ευρώ. Ενα χρόνο περίπου μου κρατάνε αλλα και νωρίτερα αν δω ότι κάποιος δε δουλεύει σωστα τον αλλάζω χωρίς να σκέφτομαι το ένα ευρώ που κοστίζει.

Εσύ με 8 ευρώ πόσους bosch αγοράζεις;;;😜

Να σου πω τη αλήθεια , δε το έψαξα λόγω και χρόνου . 

Πήγα σε μαγαζί με ανταλλακτικά και τους πήρα τώρα τους Valeo. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Να σου πω τη αλήθεια , δε το έψαξα λόγω και χρόνου . 

Πήγα σε μαγαζί με ανταλλακτικά και τους πήρα τώρα τους Valeo. 

Εγώ το κάνω χρόνια. Έχω βρει στο κέντρο ένα κινέζικο που έχει δύο ευρώ το κουτί με δύο μέσα ίδιου μήκους. Επειδή σχεδόν όλα τα αυτοκίνητα παίρνουν διαφορετικού μήκους έχω καβαντζα πάντα 4-5 κουτιά από δύο μέσα διαστάσεις που ταιριάζουν σε όλα τα αυτοκίνητα και όταν κάποιο τελειώσει εφοδιάζομαι με νέους.

Ειναι τέσσερα αυτοκίνητα στην οικογένεια φαντασου να πλήρωνα 20άρια και 30άρια για επώνυμους και επειδή δεν λυπάμαι το ευρώ μόλις δω έστω και γραμμούλα να αφήνει πέταμα και καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καλύτεροι υαλοκαθαριστήρες που είχα ποτε ήταν της rain x  που σε συνδιασμο με το απωθητικό βροχης της ίδιας εταιρείας έκαναν τρομερή δουλειά ειδικά τη νύχτα αλλά δεν τους βρίσκω πουθενά σε Ελλάδα και Ευρώπη. Εκτός από τον ήλιο σημαντικό είναι να μην αφήνουμε το αμαξι άπλυτο μήνες και να καθαρίζουμε τα λάστιχα που και που. Επισης καλό είναι στο δοχείο να μην βάζουμε σκέτο νερό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει Ελλάδα είμαστε δεν είμαστε Αγγλία που βρέχει συνέχεια . Αλλά το καλό με τους Άγγλους π.χ. είναι ότι τα λάστιχα συντηρούνται καλύτερα με το νερό σε αντίθεση με μας που έχει πολύ ήλιο ζέστη που στεγνώνουν και καταστρέφουν τα λάστιχα ειδικά σε όσους δεν έχουμε πάρκινγκ και τα βαράει όλη μέρα ο ήλιος.

Ετσι οι περισσότεροι όσο καλή μάρκα και να βάλεις στο χρόνο πάνω θα αρχίσουν να μη δουλεύουν σωστά και να θέλουν αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Εντάξει Ελλάδα είμαστε δεν είμαστε Αγγλία που βρέχει συνέχεια . Αλλά το καλό με τους Άγγλους π.χ. είναι ότι τα λάστιχα συντηρούνται καλύτερα με το νερό σε αντίθεση με μας που έχει πολύ ήλιο ζέστη που στεγνώνουν και καταστρέφουν τα λάστιχα ειδικά σε όσους δεν έχουμε πάρκινγκ και τα βαράει όλη μέρα ο ήλιος.

Ετσι οι περισσότεροι όσο καλή μάρκα και να βάλεις στο χρόνο πάνω θα αρχίσουν να μη δουλεύουν σωστά και να θέλουν αλλαγή.

Δοκίμασε τους heyner hybrid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...