Προς το περιεχόμενο

Κατάθεση ονλαιν σε ΑΤΜ Πειραιώς....αμ δε.....


alexioannou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φεύγουμε διακοπές και θέλω να βάλω 1000€ σε ΑΤΜ ....

Σε 3 μηχανήματα που πήγα μέτρησε τα χρήματα και μετά ακύρωσε την συναλλαγή.

*Τα χρήματα προέρχονται από τραπεζα.....

Και σε άλλες συναλλαγές αν ήταν καποιο προβληματικό χαρτονόμισμα έβγαζε μόνο αυτό( πάντα τσαλακωμενο ήταν οχι πλαστό )

Συμβαίνει και σε άλλους?

Δοκίμασα όλο το ποσό,1000€

Δοκίμασα 500€

Δοκίμασα και 200€

Πάντα το ίδιο......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειραιως,το χειροτερο δικτυο ΑΤΜ.
Εχω κατεβει ποσες φορες στο κεντρο Καλαματα ( μενω πιο εξω ) μονο και μονο για να κανω καποια καταθεση,3 στις 5 φορες οποιο ΑΤΜ και να δοκιμαζα ειχε προβλημα,ειτε  ηταν προσωρινα εκτος λειτουργιας,ειτε εκανε το ιδιο που σου ετυχε και εσενα.

Συνηθως αυτες οι μ@λ@κιες γινονται σαββατοκυριακο,αν πας αυριο λογικα θα το εχουν ρυθμισει ( μεχρι να χαλασει παλι σε 1-2 μερες ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Πειραιως,το χειροτερο δικτυο ΑΤΜ.
Εχω κατεβει ποσες φορες στο κεντρο Καλαματα ( μενω πιο εξω ) μονο και μονο για να κανω καποια καταθεση,3 στις 5 φορες οποιο ΑΤΜ και να δοκιμαζα ειχε προβλημα,ειτε  ηταν προσωρινα εκτος λειτουργιας,ειτε εκανε το ιδιο που σου ετυχε και εσενα.

Συνηθως αυτες οι μ@λ@κιες γινονται σαββατοκυριακο,αν πας αυριο λογικα θα το εχουν ρυθμισει ( μεχρι να χαλασει παλι σε 1-2 μερες ).

Μίλησα και με τη τράπεζα,προωθούν......το θέμα....😅🤣😂

Πόσο άχρηστη τράπεζα........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alexioannou είπε

Μίλησα και με τη τράπεζα,προωθούν......το θέμα....😅🤣😂

Πόσο άχρηστη τράπεζα........

Αχρηστη πραγματικα,αν δεν ειχαν το Λεφτα στο Λεπτο και δεν ειχα και τη μισθοδοσια μου εκει,δε θα ασχολιομουν ξανα μαζι τους.

Μια ρημαδοκαρτα ηθελα να βγαλω,επειδη στειλαν τη νεα καρτα στην παλια διευθυνση και δε μπορουσα να την παρω απο εκεινους,και μου ζητουσαν να κλεισω ραντεβου.

Αυτο πολυ πριν τον κορωνοΐο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόμοια εμπειρία κι εγώ. Σε online κατάθεση έχει γίνει πλέον τζόγος αν θα τα καταφέρω. Άλλες φορές το μηχάνημα είναι εκτός λειτουργίας, άλλες φορές η συναλλαγή δεν μπορεί να ολοκληρωθεί οπότε πρέπει να βρω άλλο ατμ.

Πέρα από την κατάθεση όμως είναι συχνά και άλλα προβλήματα. Κυρίως στις πληρωμές με κάρτα στα POS, αρκετές φορές δεν γίνεται η συναλλαγή ενώ υπάρχουν λεφτά στον λογαριασμό. Μου το έχει κάνει αυτό και όταν πάω να πληρώσω αλλά και όταν με πληρώνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχει τύχει μια φορά σε 2 διαφορετικές τράπεζες και σε 3 ΑΤΜ συνολικά να πατάω να κάνω κατάθεση και να ακυρώνει απευθείας τη συναλλαγή (να μην ανοίγει καν για να πάρει τα χρήματα). Στο 4ο ΑΤΜ της δεύτερης τράπεζας που πήγα τα κατάφερα. 

Γενικά δεν είχα αλλά θέματα, βέβαια στα ΑΤΜ δουλεύω κυρίως ΛΣΛ ακόμα και αν έχω κάρτα πάνω μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα δεν μου εχει τυχει ποτε, μου εχει τυχει απλη καταθεση στην Εθνικη ομως. Δυστυχως τα δικτυα τους παθαινουν κοκομπλοκο καποιες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexioannou είπε

Φεύγουμε διακοπές και θέλω να βάλω 1000€ σε ΑΤΜ ....

Σε 3 μηχανήματα που πήγα μέτρησε τα χρήματα και μετά ακύρωσε την συναλλαγή.

*Τα χρήματα προέρχονται από τραπεζα.....

Και σε άλλες συναλλαγές αν ήταν καποιο προβληματικό χαρτονόμισμα έβγαζε μόνο αυτό( πάντα τσαλακωμενο ήταν οχι πλαστό )

Συμβαίνει και σε άλλους?

Δοκίμασα όλο το ποσό,1000€

Δοκίμασα 500€

Δοκίμασα και 200€

Πάντα το ίδιο......

H Πειραιως σε μενα αυτο το κανει κατα 95% καθε σουκου, τις αλλες μέρες οκ ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Panagiotis72 είπε

Εγώ όσες φορές έχω κάνει κατάθεση σε ATM ακόμα και Κυριακή για πληρωμή σταθερού  δεν είχα πρόβλημα!

Συγχαρητηρια

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ μια από τα ίδια πήγα να καταθέσω κάποια λεφτά online μέσω ATM για το δάνειο της μηχανής μου τα ξερνάει έξω συνέχεια σε τρία διαφορετικά atm η Πειραιώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tiganitos είπε

Κι εγώ μια από τα ίδια πήγα να καταθέσω κάποια λεφτά online μέσω ATM για το δάνειο της μηχανής μου τα ξερνάει έξω συνέχεια σε τρία διαφορετικά atm η Πειραιώς 

Αυριο θα ειναι κομπλε,ως συνηθως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως χτες Κυριακή κατά τις 8 το απόγευμα σε 2 atm δεν γινόταν κατάθεση online, μπλόκαρε πριν βάλω τα χρήματα. Στο τρίτο atm μία φορά τα πέταξε έξω....με την δεύτερη τα δέχτηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου έχει συμβεί τέτοιο πράγμα αρκετές φορές σε atm της eurobank, και σχεδόν πάντα ήταν ΣΚ, όλες οι τράπεζες πάνω κάτω τα ίδια χάλια είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...