Προς το περιεχόμενο

Συνεχίζονται οι ενημερώσεις των υπαρχόντων μοντέλων Android της Huawei


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, pacahontas III milagros είπε

η huawei λογαριαζει χωρις τον ξενοδόχο Google.... προβλεπω p30 pro και mate 20 σε πωλητήριο 199€ το αμέσως διάστημα 

Καλά ναι ότι πεις . Όπως πριν κάνα χρόνο πρόβλεπαν ότι δεν θα τα καταφέρει η Huawei και αυτή έπιασε ταβάνι. Βάρδα να φύγει ο καράφλας. Εκεί να δεις τι έχει να γίνει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, tsarouc είπε

Καλά ναι ότι πεις . Όπως πριν κάνα χρόνο πρόβλεπαν ότι δεν θα τα καταφέρει η Huawei και αυτή έπιασε ταβάνι. Βάρδα να φύγει ο καράφλας. Εκεί να δεις τι έχει να γίνει. 

Τι κατάφερε;

80% πουλάει Κίνα 20% εκτός. 

Τώρα που θα κοπούν και οι ενημερώσεις θα πάει 97% με 3% (όπου 3% βάλε κάτι γραφικούς περίεργους που πιστεύουν ότι κάνουν αντίσταση αγοράζοντας συσκευές με ανάπηρα λογισμικά). 

Και για τον βαψομαλλιά άσε που δε θα πάει πουθενά, και να βγει ο παππούς τπτ δε θα αλλάξει, μη χαίρεσαι. Η γραμμή πλέον είναι μία, "θάψτε την Κίνα". 

Κάνε εκεί καμιά παράνομη ηχογράφηση ακόμη και άσε τον πολιτισμένο κόσμο να προχωράει. 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Z1A9 είπε

Μηπως οι Αμερικανοι τελικα δεν τα παραλεγαν οτι τους παρακολουθουν οι Κινεζοι?

Οι "Αμερικάνοι" ανησυχούν για κρατικά μυστικά, κατασκοπεία και στη χειρότερη περίπτωση για βιομετρικά στοιχεία του προσωπικού (υψηλόβαθμου) σε στρατό, κυβέρνηση και μυστικές υπηρεσίες.

Σιγά μην ενδιαφερθούν για τον x Bob Jones από το Milwaukee (random)

22 λεπτά πριν, stafaf είπε

Τώρα που θα κοπούν και οι ενημερώσεις θα πάει 97% με 3% (όπου 3% βάλε κάτι γραφικούς περίεργους που πιστεύουν ότι κάνουν αντίσταση αγοράζοντας συσκευές με ανάπηρα λογισμικά). 

Και για τον βαψομαλλιά άσε που δε θα πάει πουθενά, και να βγει ο παππούς τπτ δε θα αλλάξει, μη χαίρεσαι. Η γραμμή πλέον είναι μία, "θάψτε την Κίνα". 

Κάνε εκεί καμιά παράνομη ηχογράφηση ακόμη και άσε τον πολιτισμένο κόσμο να προχωράει

Το άρθρο λέει πως δεν θα κοπούν οι ενημερώσεις, τα υπόλοιπα ασχολίαστα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, stafaf είπε

Άρα δεν έχεις huawei, άρα δε μας αφορά αν περνάς την κάθε custom rom ξεβράκωτη γιατί έχεις θέματα με την google και θες να κάνεις τη ζωή σου δύσκολη (βάζω στοίχημα ότι χρησιμοποιείς και linux). 

Το θέμα εδώ είναι ότι θα έπεφτε ο server του insomnia από τις αγγελίες πώλησης των huawei έτσι και δεν έπαιρναν updates ούτε αυτά που κυκλοφορούν.

Γι'αυτό μάλλον και ανέβηκε αυτή η είδηση. 

Απίστευτο! Ολόκληρη παράγραφος και ούτε 1 πράγμα σωστό!... 🤣Πρώτα απ' όλα ηρέμησε και να τα πάρουμε ένα προς ένα.

Δεν το έγραψα για να αναφέρθώ στη Huawei συγκεκριμένα, αλλά στο ότι είναι λάθος να γράφει κάποιος ότι "δεν υπάρχει κινητό χωρίς Google" και όχι για να πω "βάλτε όλοι custom ROMs". Υπάρχει και δουλεύει Android χωρίς Google και αν το εξελίξει λίγο παραπάνω η Huawei, θα βρει άκρη και θα φτιάξει ένα απόλυτα λειτουργικό Android. Δεν έχω θέματα με καμία εταιρεία, απλά κάνω τις επιλογές μου: δε μου αρέσει το μοντέλο εσόδων τους και έχω βρει εναλλακτικές σε όλες τις υπηρεσίες της Google, σε σχέση με αυτά που κάνω στη δουλειά μου, αλλά και στο σπίτι μου. Το LineageOS, που χρησιμοποιώ, δεν είναι "ξεβράκωτη ROM". Είναι η πιο γνωστή στον κόσμο, αλλά δε θέλω να πάμε εκεί...

Χρησιμοποιώ ΣΕ ΟΛΑ τα PC μου (προσωπικά και επαγγελματικά) Windows. Για πλάκα είχα βάλει και Linux, αλλά δε με βόλεψαν. Έχω δική μου επιχείρηση και τα επαγγελματικά μου προγράμματα δεν υπάρχουν σε Linux. Αν υπήρχαν και δούλευαν σωστά δε θα είχα κανένα πρόβλημα. Δεν είμαι κολλημένος με κανένα λειτουργικό. 

Δεν κάνω τη ζωή μου δύσκολη. Κάνω τη δουλειά μου με τον τρόπο που με βολεύει και ΣΙΓΟΥΡΑ δε μπορεί να ξέρεις καλύτερα από εμένα τί με βολεύει.

Το θέμα με τα updates η Huawei δήλωσε ότι θα παίρνουν κανονικά. Βέβαια, θα πρέπει να το ξεκαθαρίσει λίγο παραπάνω, αλλά λογικά δεν θα πρέπει να υπάρξει κανένα θέμα, αφού το Android είναι ανοικτού κώδικα και αναβαθμίζεται κανονικά. Πηγή: https://www.gsmarena.com/huawei_confirms_its_existing_phones_will_still_get_android_and_gms_updates-news-44823.php

 

Επεξ/σία από johncorfas
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

It’s unclear, however, if existing Huawei phones with GMS will get updates for Google Play apps and services going forward. These are generally rolled out by Google directly and Huawei no longer has a license to conduct business with the company.

The OS and security updates that Huawei is referring to in its tweet might be what it can get through the Android Open Source Project. The firm definitely needs to provide more clarity on its plans. Meanwhile, Google remains silent on the matter.

 

 

 

https://www.androidauthority.com/huawei-android-updates-1149253/

Επεξ/σία από snakething
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, koutsis είπε

"Να ενημερώνεσαι επαρκής";  really?

Η άτιμη η αυτόματη διόρθωση θα του το έκανε. Έχει καεί κόσμος από αυτή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, johncorfas είπε

Η άτιμη η αυτόματη διόρθωση θα του το έκανε. Έχει καεί κόσμος από αυτή...

Thank you , προφανώς ένα ορθογραφικό λάθος αναιρεί το point μου .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, johncorfas said:

Η άτιμη η αυτόματη διόρθωση θα του το έκανε. Έχει καεί κόσμος από αυτή...

Έλα εντάξει, δικαιολογημένος είναι. 😀 (Αν κι ‘γω τα τσεκάρω τα post μου, σε ψυχαναγκαστικό βαθμό ίσως 🤪).

Η ουσία τού post του πάντως, μου φάνηκε άστοχη σε σχέση μ’ αυτά που έγραψε ο stafaf. 

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Έλα εντάξει, δικαιολογημένος. 😀 (Αν κι ‘γω τα τσεκάρω τα post μου, σε ψυχαναγκαστικό βαθμό ίσως 🤪).

Η ουσία του post σου πάντως, μου φάνηκε άστοχη σε σχέση μ’ αυτά που έγραψε ο stafaf. 

Αν αναφέρεσαι σε μένα, είμαι διαφορετικός χρήστης από τον @Justhavocman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, johncorfas said:

Αν αναφέρεσαι σε μένα, είμαι διαφορετικός χρήστης από τον @Justhavocman

Ναι το κατάλαβα και το διόρθωσα. Το κινητό και η πρεσβυωπία δεν βοηθάνε! Thanx. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Ναι το κατάλαβα και το διόρθωσα. Το κινητό και η πρεσβυωπία δεν βοηθάνε! Thanx. 

Γηροκομείο το κάναμε εδώ μέσα μου φαίνεται!

Είμαστε όλοι ψυχαναγκασμούς και βαλε-βγαλε γυαλιά. 

Τα χάλια μας. 

30 λεπτά πριν, Justhavocman είπε

Thank you , προφανώς ένα ορθογραφικό λάθος αναιρεί το point μου .

Ποιο είναι το point σου;

Να με χαρακτηρίζει "κομπλεξικό ανενημέρωτο συνωμοσιολόγο συνταξιούχο δημοσίου";

Κατάλαβες από το ποστ μου τόσα πολλά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά κάτσε να δούμε τι είδους ενημερώσεις θα δώσει η Huawei γιατί πολύ φοβάμαι ότι θα είναι τύπου Google services... 

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, pacahontas III milagros είπε

η huawei λογαριαζει χωρις τον ξενοδόχο Google.... προβλεπω p30 pro και mate 20 σε πωλητήριο 199€ το αμέσως διάστημα 

Μακαρι για να αγορασω 2-3 για ολη την οικογενεια !  Δεν σας καταλαβαινω παντως. Αντι να ειστε ολοι με την Huawei γιατι βγαζει φοβερα κινητα και παει ολη την αγορα μπροστα, παιρνετε το μερος του βαψομαλλια που προσπαθει να βαζει τρικλοποδιες με ανυποστατες κατηγοριες. Ο πιο ανεγκεφαλος προεδρος στην ιστορια που αμολαει την μια μπουρδα μετα την αλλη! Κατηγορει  ο Αμερικανος για παρακολουθηση ! Ας γελασουμε λιγο :D !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Z1A9 είπε

Ξερω το Mi band 4 της Xiaomi το οποιο ουτε και αυτο το συνιστω γιατι το λουρακι του ειναι ψευτικο και η εφαρμογη της για τα κλαματα. Μεσα σε 3 μηνες εσπασε 3 φορες (σε διαφορετικα σημεια) και τελικα τοχασα.

Αν και η Xiaomi χρειαζετε να δωσεις αριθμο τηλεφωνου δεν χρειαζεται internet μετεπειτα ουτε σου βγαζει warning για το GPS.

Δυσκολευομαι να πιστεψω πως το health app της Huawei ζητα αριθμο τηλεφωνου και internet καθε φορα σε μενα και δεν ζητα σε σενα.

Αδυνατώ να πιστέψω πως έγινε σε εσένα αυτό και όσοι έχω γνωρίσει με mi band, καθώς και εγώ, δεν είχαμε κανένα απολύτως πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Doubt είπε

Οι "Αμερικάνοι" ανησυχούν για κρατικά μυστικά, κατασκοπεία και στη χειρότερη περίπτωση για βιομετρικά στοιχεία του προσωπικού (υψηλόβαθμου) σε στρατό, κυβέρνηση και μυστικές υπηρεσίες.

Σιγά μην ενδιαφερθούν για τον x Bob Jones από το Milwaukee (random)

Ενω οταν συλλεγει στοιχεια η Google για τις προτιμησεις μας σε ενδυση, υποδηση, ρολογια, κοσμηματα, τροφιμα, ειδη καβας, σε ειδη τεχνολογιας, παιχνιδια κτλ και τα χρησιμοποιει για να προβαλλει αναλογες διαφημησεις κατα τη διαρκεια που σερφαρεις σε διαφορα sites στο ιντερνετ μεσω του Chrome εκει δλδ δεν υπαρχει προβλημα.

Εχω δει ντοκιμαντερ τηλεοραση για πως συλλεγει στοιχεια η Google απο τους χρηστες smartphones με Android λειτουργικο. Γι αυτους ειμαστε ενα προιον που τους βγαζει λεφτα. Οι Αμερικανοι παρακολουθουν ολη την υφηλιο με τους δορυφορους τους. NSA, CIA, FBI, η ελιτ της κατασκοπειας/αντικατασκοπειας και οχι μονο. Οποτε η προφαση περι κατασκοπειας ειναι ανυποστατη. Απλα θελει να εξαλειψει τον ανταγωνισμο που κακα τα ψεματα, ειναι πολυ καλος αν κρινω απ τα P30/P40 Pro & Mate 20/30. 

Θελετε να μιλησουμε για Huwaei vs Samsung, στο τομεα της φωτογραφιας; Βαζω τις περσινες ναυαρχιδες: P30 Pro vs S10+
Καντε αναζητηση στο Youtube και δειτε συγκριτικα βιντεο. Εγω εχω δει αρκετα, επειδη ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο γι αγορα. Ενα απ αυτα θ αντικαταστησει το S7 Edge. Δεν υποστηριζω τη Huawei ομως μπορω να πω οτι "εμμεσως" πιεζει τις αντιπαλες εταιρειες να γινουν πιο ανταγωνιστικες.  
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...