Προς το περιεχόμενο

NBA 2K21[PS4][Xbox One][PS5][Xbox Series X][Switch]


momotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγοράζοντας το preorder,έβγαλε στο menu οτι μαζί με το game,μπορείς να κατεβάσεις και το σχετικό theme.

Αναφορά σε 2 downloads δλδ.

Μπαίνοντας στο library βρήκα μόνο το game και όχι το theme.Ψάχνοντας στο store πάλι δε το βρήκα. 

Το έχει βρεί κανείς άλλος?

Trailer:

Επίσημο site: https://nba.2k.com/

Σχετικοί σύνδεσμοι:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν το πάρει κάποιος σε next-gen να μας πει τις εντυπώσεις του. Ακόμα καλύτερα κι αν το είχε ήδη σε Xbox One/PS4 να δουμε αν αξίζει η διαφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ProponitisTouKanape είπε

Αν το πάρει κάποιος σε next-gen να μας πει τις εντυπώσεις του. Ακόμα καλύτερα κι αν το είχε ήδη σε Xbox One/PS4 να δουμε αν αξίζει η διαφορά...

Ακόμα και από βιντεακια του YouTube είναι εμφανής η διαφορά. Νομίζω, ωστόσο, θέλει 10e upgrade σε next gen ή κάτι παρόμοιο. Κλασικά άπληστη 2K, να πληρώσεις για ένα patch για ένα προϊόν που θα είναι μέσα στα φρουτάκια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Αν το πάρει κάποιος σε next-gen να μας πει τις εντυπώσεις του. Ακόμα καλύτερα κι αν το είχε ήδη σε Xbox One/PS4 να δουμε αν αξίζει η διαφορά...

Το έχω πάρει στο xsx.. Τα γραφικά του είναι ότι καλύτερο έχω δει σε αθλητικό παιχνίδι και σε χειρισμό είναι πιο στιβαρό και καλύτερο από τις προηγούμενες εκδόσεις(έχω δοκιμάσει την έκδοση 2k21 στο switch και το 2k20 στο one s) .. Τα πάντα τρέχουν ομαλά και έχει ταχύτατους χρόνους φόρτωσης (μεγάλη υπόθεση αυτό στη καινούργια γενιά, γενικά σε όλα τα games) .. 

Όποιος είναι φαν της σειράς και γενικά μπάσκετοφιλος θα το ευχαριστηθεί σίγουρα και θα εντυπωσιαστει από τα γραφικά, την ατμόσφαιρα κτλ, τον χειρισμό που είναι ανώτερος και στιβαρός και θα εκπλαγεί από τους χρόνους φόρτωσης.. 

Online δεν έχω παίξει, έχω αρχίσει regular season offline.. 

Και ένα Ελληνικό review για όποιον ενδιαφέρεται.. https://www.xbox365.gr/reviews/nba-2k21-next-gen-review/

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/11/2020 στις 7:52 ΜΜ, vagosvts7 είπε

Το έχω πάρει στο xsx.. Τα γραφικά του είναι ότι καλύτερο έχω δει σε αθλητικό παιχνίδι και σε χειρισμό είναι πιο στιβαρό και καλύτερο από τις προηγούμενες εκδόσεις(έχω δοκιμάσει την έκδοση 2k21 στο switch και το 2k20 στο one s) .. Τα πάντα τρέχουν ομαλά και έχει ταχύτατους χρόνους φόρτωσης (μεγάλη υπόθεση αυτό στη καινούργια γενιά, γενικά σε όλα τα games) .. 

Όποιος είναι φαν της σειράς και γενικά μπάσκετοφιλος θα το ευχαριστηθεί σίγουρα και θα εντυπωσιαστει από τα γραφικά, την ατμόσφαιρα κτλ, τον χειρισμό που είναι ανώτερος και στιβαρός και θα εκπλαγεί από τους χρόνους φόρτωσης.. 

Online δεν έχω παίξει, έχω αρχίσει regular season offline.. 

Και ένα Ελληνικό review για όποιον ενδιαφέρεται.. https://www.xbox365.gr/reviews/nba-2k21-next-gen-review/

Σχετικα με το gameplay δηλαδη πως παιζει μεσα στο 5 vs 5 εχεις δει αλλαγες φιλε σε σχεση με τα προηγουμενα που τα τελευταια 3 χρονια ηταν σχεδον τα ιδια? Μπορεις να περιγραψεις καθολου τους μηχανισμους εαν εχουν αλλαξει πχ αμυνα ,επιθεση , κλπ  τετοια πραγματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους μηχανισμούς στην άμυνα και στην  επίθεση δεν θα δεις τρελές διάφορες αν και έχω παίξει 6 games προς το παρών(7 λεπτά ή περίοδος) , αλλά στη ροή του αγώνα φαίνεται η διαφορά με τα προηγούμενα λόγου ομαλότητας και βάθος των κινήσεων των παιχτών.. Σίγουρα για εμένα είναι το καλύτερο 2k από gameplay που έχω παίξει μέχρι στιγμής και δεν μετάνιωσα ούτε στιγμή τα 75 ευρώ που έδωσα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το χτύπησα κι εγώ στα 47€ περίπου που νομίζω είναι τούμπανη τιμή. Τα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω, σαν gameplay είναι το πιο smooth αθλητικό παιχνίδι που έχω παίξει so far. Δύο πράγματα μου έκαναν σχετική εντύπωση. Πρώτον το myGM είναι αρκετά μπερδεμένα φτιαγμένο και πρέπει να ψάξεις πολύ τα settings για να βρεις πως να κάνεις draft, να υπογράφεις FAs κλπ και δεύτερον, είναι εύκολο. Έχω να παίξω μισή ντουζίνα χρόνια και στο Pro ρίχνω 25άρα στους Κλιπερς με Μαβς ξέρω γω (10λεπτη περιοδος). Οι αντίπαλοι πετάνε τούβλα σα να βλέπεις Euroleague, ακόμα και πολύ καυτοί σουτέρ (Καγουάι, Κλέι κλπ). Θα ανεβάσω ένα κλικ τη δυσκολία όταν βρω χρόνο και θα δώ πως πάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Το χτύπησα κι εγώ στα 47€ περίπου που νομίζω είναι τούμπανη τιμή. Τα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω, σαν gameplay είναι το πιο smooth αθλητικό παιχνίδι που έχω παίξει so far. Δύο πράγματα μου έκαναν σχετική εντύπωση. Πρώτον το myGM είναι αρκετά μπερδεμένα φτιαγμένο και πρέπει να ψάξεις πολύ τα settings για να βρεις πως να κάνεις draft, να υπογράφεις FAs κλπ και δεύτερον, είναι εύκολο. Έχω να παίξω μισή ντουζίνα χρόνια και στο Pro ρίχνω 25άρα στους Κλιπερς με Μαβς ξέρω γω (10λεπτη περιοδος). Οι αντίπαλοι πετάνε τούβλα σα να βλέπεις Euroleague, ακόμα και πολύ καυτοί σουτέρ (Καγουάι, Κλέι κλπ). Θα ανεβάσω ένα κλικ τη δυσκολία όταν βρω χρόνο και θα δώ πως πάει...

Εγώ το παίζω σε hall of fame δυσκολία με 7 λεπτά κάθε περίοδο στο myGM.. Και εγώ στη αρχή είχα μπερδευτεί αλλά κλικαρεις τι θες να έχεις και πως να ξεκινήσει η σεζόν.. 47 ευρώ από που? Μέσω vpn Brazil? 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει βιντεάκια το youtube και δεν βλέπω κάποια τρελή διαφορά. Ακόμα και τα animations είναι σχεδόν ίδια με το 2Κ20 που έχω σε PS4. Άντε λίγο στον φωτισμό κλπ να φαίνονται κάποιες διαφορές. Ελπίζω τουλάχιστον στο gameplay να έχει υπάρξει σοβαρή διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Μιας και το έδωσε το xbox gamepass

Δε ντρέπονται που το βγάζουν αυτό το παιχνίδι? Τώρα κατάλαβα γιατί τα κράζουν και από 60-70€ κάνουν 15€ μέσα σε 5 μήνες που έχουν βγει ή τα δίνουν τζάμπα..

Ντροπή για την νοημοσύνη μας! 

Κόντεψα να σπάσω το gamepad με αυτά που έκανε. Το παιχνίδι πρέπει να είναι τρελά scripted. Είχα bostons έπαιζα με bucks κέρδιζα στο ημίχρονο με +15... Και μόλις ξεκινά το 3ο δεκάλεπτο έφαγα 22 σερί πόντους(22-0), με την άμυνα μου να είναι φτερό στον άνεμο και η δε επίθεση να μην κάνει καμία κίνηση με όλα τα σουτ να είναι τούβλα, κανένα momentum... Στο τέλος έχασα με -8 . Να κολλάει η άμυνα και να μην υπάρχει, να μαρκάρει τον αέρα πραγματικά και επίθεση να σέρνονται... Επίσης τι καραγκοζιλικι είναι αυτό στο my career έχει ότι πιο ανούσια πράγματα μπορείς να φανταστείς σε σχέση με το μπάσκετ?

(Εύχομαι η ΕΑ να πατήσει γκάζι με το nba live που είναι πολύ αξιόλογο και ας το βγάζει κάθε τόσο και να το φέρει και σε pc, μπας γλυτώσουμε από τα 2k).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το κακό στο χειρότερο το 2Κ.... Τα τελευταια NBA Live τα ευχαριστήθηκα πιο πόλυ ! Ελπίζω στις next gen εκδόσεις να προσφέρει κάτι καινούργιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/3/2021 στις 3:37 ΜΜ, xtrmsnpr είπε

Μιας και το έδωσε το xbox gamepass

Δε ντρέπονται που το βγάζουν αυτό το παιχνίδι? Τώρα κατάλαβα γιατί τα κράζουν και από 60-70€ κάνουν 15€ μέσα σε 5 μήνες που έχουν βγει ή τα δίνουν τζάμπα..

Ντροπή για την νοημοσύνη μας! 

Κόντεψα να σπάσω το gamepad με αυτά που έκανε. Το παιχνίδι πρέπει να είναι τρελά scripted. Είχα bostons έπαιζα με bucks κέρδιζα στο ημίχρονο με +15... Και μόλις ξεκινά το 3ο δεκάλεπτο έφαγα 22 σερί πόντους(22-0), με την άμυνα μου να είναι φτερό στον άνεμο και η δε επίθεση να μην κάνει καμία κίνηση με όλα τα σουτ να είναι τούβλα, κανένα momentum... Στο τέλος έχασα με -8 . Να κολλάει η άμυνα και να μην υπάρχει, να μαρκάρει τον αέρα πραγματικά και επίθεση να σέρνονται... Επίσης τι καραγκοζιλικι είναι αυτό στο my career έχει ότι πιο ανούσια πράγματα μπορείς να φανταστείς σε σχέση με το μπάσκετ?

(Εύχομαι η ΕΑ να πατήσει γκάζι με το nba live που είναι πολύ αξιόλογο και ας το βγάζει κάθε τόσο και να το φέρει και σε pc, μπας γλυτώσουμε από τα 2k).

Να ήταν μόνο αυτά; Τρίποντο μόνο με αίτηση μπαίνει. Ελεύθερος ο παίκτης στο τρίποντο και το χάνει όταν ο αντίπαλος βάζει κάτι τρελά με μαρκάρισμα πάνω του. Γενικά το παιχνίδι έχει καταντήσει αηδία. Πλέον δεν έχει καθόλου πλάκα. Για να παίξεις έναν αγώνα σε υποχρεώνουν να μάθεις ένα σωρό διαφορετικούς συνδυασμούς στο χειριστήριο, να πατάς για κάθε παίκτη σε διαφορετικό timing το κουμπί του σουτ, να σπας τα νεύρα σου γιατί η άμυνα κολλάει, να χάνεις με 10-15 πόντους στο δεκάλεπτο και για να το γυρίσεις να πρέπει να κάνεις τάμα. Γενικά αυτά είναι τα κακά του να παίζεις χωρίς ανταγωνισμό. Όσο υπήρχε σοβαρό NBA Live, η 2Κ ήταν και αυτή σοβαρή. Πλέον απλά βγάζουν ένα roster update κάθε χρόνο και μια βλακεία που το κάνουν το παιχνίδι ακόμα πιο εκνευριστικό, στο πουλάνε και 60€ και όποιος χαρμάνης του μπάσκετ τσιμπήσει τσίμπησε, ειδάλως θα μείνει χωρίς μπασκετάκι στην κονσόλα του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σουτ τουλαχιστον στο next gen 2κ21 είναι σπασμένα με μεγάλη δυσκολία και αστοχα ακόμα και οταν τα παίρνεις υπο καλές συνθήκες.Αυτό που έκανα και βελτιωσε την κατάσταση ηταν να απενεργοποιήσω το shot meter k το aiming

Σουτάρεις με το animation του κάθε παίχτη αλλα παρατηρησα αυξηση στα excellent releases

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω στο All-Star και προσπαθούσα να κερδίσω τους Νετς σε ματς με 10λεπτες περιόδους. Στο πρώτο ματς ο Τζόρνταν έβαλε 30π και πήρε 25 ριμπαουντ. Δε ξέρω αν έχει βάλει ποτέ στην καριέρα του τόσους πόντους ο συγκεκριμένος παίκτης. Κατά τα άλλα η διαφορά που έχει αν πάρεις ομάδες με αστέρια με "κανονικές" ομάδες είναι χαοτική, με Ράπτορς χτίζεις τρια γήπεδα απο τα τούβλα ακόμα και απο ελεύθερους 3ποντάκηδες ενώ με τους Νετς βάζεις απο τα 10 μέτρα με τον Αντετοκούμπο πάνω σου άμυνα...

Γενικά έχει θέμα με τη δυσκολία, δεν είναι καθόλου ομαλή η αύξηση όπως στα παιχνίδια της ΕΑ (FIFA, NHL, Madden)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...