Προς το περιεχόμενο

Το Apple iPhone 11 είναι το smartphone με τις περισσότερες αποστολές για το πρώτο μισό του 2020


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Vaiosss είπε

Έχει καμία σχέση η χρήσης της Google camera των Pixels ,με την Gcam που βάζετε στα κινέζικα τουβλάκια; Όχι.

Έχει καμία σχέση η εμπειρία χρήσης της Google assistant με τα περιφερειακά αξεσουάρ της Google (φορτιστές, buds κι όχι μόνο), με ότι έχει η Tsaomi; Όχι.

Έχουν καμία σχέση οι εφαρμογές της Google και η συμβατότητα τους με τις συσκευές της και τα περιφερειακά της, με ότι έχει η Tsaomi; Όχι.

Έχει καμία σχέση η άμεση και πολυετής υποστήριξη των Pixels, με την υποστήριξη των Tsaomi; Όχι. 

Έχει καμία σχέση η εμπειρία χρήσης και το στήσιμο/σετάρισμα μιας Google Pixel συσκευής, που την δουλεύεις όπως την βγάζεις από την συσκευασία της, με ένα Tsaomi που πρέπει να κάθεσαι 2 μέρες να του ρυθμίζεις τις ειδοποιήσεις του κι ένα σωρό άλλα; Όχι. 

Έχει καμία σχεση το haptic feedback των Google Pixels, που είναι ίσως το καλύτερο από οποιοδήποτε άλλο Android, με το αντίστοιχα κορυφαίο των iPhones; Όχι.

Και αυτά είναι μόνο μερικά από αυτά που μπορώ να αναφέρω σε θέμα που αφορά την Apple και τα iPhones και που δεν θα έπρεπε να το κάνω καν. Μέσα σε αυτή την εμπειρία χρήσης λοιπόν, από την άλλη μεριά, βάλε την Apple, που προσφέρει την εξίσου απόλυτη εμπειρία, για τα δικά της προϊόντα με το iOS. 

Δεν είναι όλα λοιπόν στα νούμερα των Mpixels, στον αριθμό των καμερών/φακών, στα νούμερα γρήγορης φόρτισης, στο εάν φοράει Qualcomm 865, στα νούμερα των benchmarks και στο εάν παίζει pubg στα 90 η στα 120Hz. Αυτά είναι ξεπερασμένες κουταμάρες 7+ ετών πρίν, όταν ήθελαν οι Samsung fans, να λένε κάτι στο αντίπαλο στρατόπεδο των Apple fans. Αν ζεις σε εκείνη την εποχή, δεν έχω κάτι άλλο να πω.

Μααααααα, αφουυυυυ έχει 80 gb ram, ειναι καλύτερο το τσαομι μου........... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, Tilemahos s είπε

Η Apple στέλνει συσκευές μόνο όταν τελειώνει το απόθεμα δηλαδή στέλνουν μόνο σε προμηθευτές που τα πουλάνε και τελειώνει το απόθεμα, δεν στέλνουν και άλλες συσκευές εκεί που υπάρχει ήδη απόθεμα. Και για να έχουν τόσες αποστολές πάει να πει ότι έχουν και τις αντίστοιχες πωλήσεις.

Όπου στις συνολικές πωλήσεις της, μπορεί να είναι και μοντέλα 3ετιας. Εκεί θέλω να καταλήξω. Στην Ελλάδα μπορεί να πουλάνε ακόμα 8αρια πχ. Η τα 11αρια μπορεί να τα πουλάνε μέχρι και το 2024. 

1 λεπτό πριν, HateMe είπε

Μααααααα, αφουυυυυ έχει 80 gb ram, ειναι καλύτερο το τσαομι μου........... 

Και 80GB ram να βάλει, οι μισές από τις 10 εφαρμογές στο παρασκήνιο, θα κάνουνε reload. Για τέτοιο φοβερό λογισμικό μιλάμε.

Έχουν IR όμως. Οπότε δεν τους νοιάζει. Κάνουν ζαπινγκ στην TV και αλλάζουν θερμοκρασία στο a/c τους.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, HateMe είπε

Μααααααα, αφουυυυυ έχει 80 gb ram, ειναι καλύτερο το τσαομι μου........... 

Έχει καλύτερο hardawre το τσιαομι των  800 γιουρο από το 11.Στο λειτουργικό θέλει δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προβλήματα που έχει ο κόσμος.και γι' αυτούς που μιλάνε απαξιωτικά για οποιοδήποτε άλλη εταιρεία (προς θεού δεν είναι fanboys)...στο ένα ποδι prada και στο άλλο τσαρούχι....όποιος κατάλαβε....κατάλαβε.νεοελληναρας...το μοναδικό όν παγκοσμίως που μπορεί να μην έχει να φάει αλλά η φιγούρα φιγούρα...

Επεξ/σία από sabrewulf
  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Όπου στις συνολικές πωλήσεις της, μπορεί να είναι και μοντέλα 3ετιας. Εκεί θέλω να καταλήξω. Στην Ελλάδα μπορεί να πουλάνε ακόμα 8αρια πχ. Η τα 11αρια μπορεί να τα πουλάνε μέχρι και το 2024. 

Και 80GB ram να βάλει, οι μισές από τις 10 εφαρμογές στο παρασκήνιο, θα κάνουνε reload. Για τέτοιο φοβερό λογισμικό μιλάμε.

Έχουν IR όμως. Οπότε δεν τους νοιάζει. Κάνουν ζαπινγκ στην TV και αλλάζουν θερμοκρασία στο a/c τους.

Για να λέμε αλήθειες, την σιχαινόμουν την Apple (ακόμα την σιχαίνομαι) και το iOS.

Το χω πει και σε άλλο thread, πως αν μου χάριζαν iPhone 8 και κάτω, δεν θα το δεχόμουν, τόσο σάπια τα θεωρώ. (ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΠΕΖΕΛ)

Το X και μετά έστρωσε την φάση στο design, και με το 11ρακι έκαναν επιτέλους μια ολοκληρωμένη συσκευάρα και με έκαναν να αλλάξω στρατόπεδο. 

Φωτογραφιάρες, μπαταριάρα (ποτέ δεν είδα τέτοια μπαταρία σε android) ουτε το παραμικρό κόλλημα και σκέψου απ τον Ιούλιο είμαι με ios 14 beta. 

 

Απ το 2009, super android power user, XDA κάθε μέρα, διάβασμα, ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ROM ΕΙΧΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΓΙΑ ΤΟ S2 ΜΟΥ ΤΟΤΕ !

Να μπαίνω σε forums, να βοηθάω κόσμο με θέματα που είχαν κλπ.

Ε δεν μου λείπει πλέον τίποτα απ αυτά. Μπέσα. 

Λίγο τις τιμές να φτιάξουν, που το κάνουν οσο περνάει ο καιρός, θα κερδίσουν τρελό κόσμο.

Θα φύγουν πολλοί απ τα τσαομι και τα τσατσουνγκ.

  • Like 12
  • Thanks 2
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sabrewulf είπε

προβλήματα που έχει ο κόσμος.και γι' αυτούς που μιλάνε απαξιωτικά για οποιοδήποτε άλλη εταιρεία (προς θεού δεν είναι fanboys)...στο ένα ποδι prada και στο άλλο τσαρούχι....όποιος κατάλαβε....κατάλαβε.νεοελληναρας...το μοναδικό όν παγκοσμίως που μπορεί να μην έχει να φάει αλλά η φιγούρα φιγούρα

Που να δεις πως μιλάνε αυτοί που στο ένα πόδι φοράνε μαϊμού Prada και στο άλλο τσαρούχι...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sabrewulf είπε

προβλήματα που έχει ο κόσμος.και γι' αυτούς που μιλάνε απαξιωτικά για οποιοδήποτε άλλη εταιρεία (προς θεού δεν είναι fanboys)...στο ένα ποδι prada και στο άλλο τσαρούχι....όποιος κατάλαβε....κατάλαβε.νεοελληναρας...το μοναδικό όν παγκοσμίως που μπορεί να μην έχει να φάει αλλά η φιγούρα φιγούρα...

Το άσχετο σχόλιο της βραδιάς, ενός Tsaomi fanboy ( ? ).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, HateMe είπε

Για να λέμε αλήθειες, την σιχαινόμουν την Apple (ακόμα την σιχαίνομαι) και το iOS.

Το χω πει και σε άλλο thread, πως αν μου χάριζαν iPhone 8 και κάτω, δεν θα το δεχόμουν, τόσο σάπια τα θεωρώ. (ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΠΕΖΕΛ)

Το X και μετά έστρωσε την φάση στο design, και με το 11ρακι έκαναν επιτέλους μια ολοκληρωμένη συσκευάρα και με έκαναν να αλλάξω στρατόπεδο. 

Φωτογραφιάρες, μπαταριάρα (ποτέ δεν είδα τέτοια μπαταρία σε android) ουτε το παραμικρό κόλλημα και σκέψου απ τον Ιούλιο είμαι με ios 14 beta. 

Απ το 2009, super android power user, XDA κάθε μέρα, διάβασμα, ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ROM ΕΙΧΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΓΙΑ ΤΟ S2 ΜΟΥ ΤΟΤΕ !

Να μπαίνω σε forums, να βοηθάω κόσμο με θέματα που είχαν κλπ.

Ε δεν μου λείπει πλέον τίποτα απ αυτά. Μπέσα. 

Λίγο τις τιμές να φτιάξουν, που το κάνουν οσο περνάει ο καιρός, θα κερδίσουν τρελό κόσμο.

Θα φύγουν πολλοί απ τα τσαομι και τα τσατσουνγκ.

Αφού και γω θα πουλήσω το note 20 ultra και θα πάω σε iphone

Επεξ/σία από strikke
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, strikke είπε

Μόνο το ios αξίζει γιατί στο hardware έχει μείνει πίσω.Στην Αμερική πάντως το 11 πουλάει σαν ζεστό ψωμάκι

Εκτός από τον παράγοντα οθόνη για πες μου σε ποιο κομμάτι του hardware έχει μείνει πίσω ;

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, sabrewulf είπε

προβλήματα που έχει ο κόσμος.και γι' αυτούς που μιλάνε απαξιωτικά για οποιοδήποτε άλλη εταιρεία (προς θεού δεν είναι fanboys)...στο ένα ποδι prada και στο άλλο τσαρούχι....όποιος κατάλαβε....κατάλαβε.νεοελληναρας...το μοναδικό όν παγκοσμίως που μπορεί να μην έχει να φάει αλλά η φιγούρα φιγούρα...

Τους τρώει η ζήλια που αγοράζουν τα εκτρώματα με τις σάπιες μπαταρίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, strikke είπε

Μόνο το ios αξίζει γιατί στο hardware έχει μείνει πίσω.Στην Αμερική πάντως το 11 πουλάει σαν ζεστό ψωμάκι

Ο Α13 είναι εκτός hardware ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, HateMe είπε

Απ το 2009, super android power user, XDA κάθε μέρα, διάβασμα, ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ROM ΕΙΧΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΓΙΑ ΤΟ S2 ΜΟΥ ΤΟΤΕ !

Να μπαίνω σε forums, να βοηθάω κόσμο με θέματα που είχαν κλπ.

Ε δεν μου λείπει πλέον τίποτα απ αυτά. Μπέσα. 

Πως γίνεται να μην σου λείπει το να ασχολείσαι με τον ποιο CPU governor έχει ενεργοποιημένο ο kernel, 12 φορές την ημέρα; Να κάνεις figure-of-eights κάθε φορά που θέλεις να ενεργοποιήσεις την πυξίδα; Να μιλάς με Ινδούς χρησιμοποιώντας comic sans και χρωματιστά fonts?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, strikke είπε

Μόνο το ios αξίζει γιατί στο hardware έχει μείνει πίσω.Στην Αμερική πάντως το 11 πουλάει σαν ζεστό ψωμάκι

Δεν συμφωνώ καθόλου.

Πες μου που υστερεί;  σε κάμερες; σε επαξεργαστη; στο face Id που το Android ούτε να το ονειρευτει δεν μπορεί; σε haptic feedback από άλλο πλανήτη;  γενικά σε ποιότητα ηλικιών και κατασκευής; 

Μόνο η οθόνη του απλού 11 μπορείς να πεις ότι σε τεχνικά χαρακτηριστικά υστερεί αλλά πίστεψε με επειδή είχα και iphone xr και 11 pro max, η οθόνη του xr ήταν αξιοπρεπεστατη και δεν έβλεπες μεγάλες διαφορές...

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, koutsis είπε

Δεν συμφωνώ καθόλου.

Πες μου που υστερεί;  σε κάμερες; σε επαξεργαστη; στο face Id που το Android ούτε να το ονειρευτει δεν μπορεί; σε haptic feedback από άλλο πλανήτη;  γενικά σε ποιότητα ηλικιών και κατασκευής; 

Μόνο η οθόνη του απλού 11 μπορείς να πεις ότι σε τεχνικά χαρακτηριστικά υστερεί αλλά πίστεψε με επειδή είχα και iphone xr και 11 pro max, η οθόνη του xr ήταν αξιοπρεπεστατη και δεν έβλεπες μεγάλες διαφορές...

Πραγματικά πλην της οθόνης το 11 δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τις υπόλοιπες ναυαρχίδες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο τον πίνακα φαίνεται οτι η Xiaomi θα είναι η επόμενη μεγάλη αντίπαλος της Apple , τρομερή δημοφιλία , που τη διαπιστώνει κανείς και στα ελληνικά Xiaomi Stores που είναι φούλ στον κόσμο , τρομερή δημοφιλία λοιπόν και πολλές είσοδοι στο Top 10  , η Samsung μόνο ένα κινητο το Α51 ? ωωωω !

Επεξ/σία από ethereum
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...