Προς το περιεχόμενο

Το Apple iPhone 11 είναι το smartphone με τις περισσότερες αποστολές για το πρώτο μισό του 2020


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, HateMe είπε

Xiaomi redmi note με gcam;  

Mi 10 και συντομα ίσως mi 10 ultra...

4 λεπτά πριν, koutsis είπε

Φίλε μου πιστεύεις ότι δεν παίζει ρόλο στο ποσό τίμιο είναι ένα κινητό το αν τρέχει ios ή  android και αν με το ios θα έχει 5 χρόνια υποστήριξη;  μην συγκρίνεις μονο τα specs, στο iphone το ios ειναι που κάνει τη διαφορά πιο πολύ και μετά τα specs.

Ναι είμαι σίγουρος ότι τα εκατομμύρια των ανθρώπων που το πήρα είναι γιατί ξέρουν την διαφορά android και Ios :)

Και τα 2 πάντως έχουν τα αρνητικά τους και τα θετικά τους. Τέλειο λειτουργικό δεν υπάρχει...

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Αποστολές, όχι πωλήσεις. Αυτό που έγραψα κι άλλη φορά. Τις πωλήσεις θα τις μάθουμε χρόνια μετά και μέσα σε αυτές θα είναι και μοντέλα 3ετιας. Οπότε οι retailers έχουν απόθεμα με το στανιό που μπορεί να τους μείνει για πολλά χρόνια.

Όλα είναι μέρος μιας αλυσίδας.Υπάρχει ζήτηση απο τον καταναλωτή , ο έμπορας φέρνει μεγάλες ποσότητες.Είναι πολύ safe να κρίνουμε πωλήσεις απο το στοκ που φέρνουν οι έμπορες.


Το σχόλιο σου δεν αποσκοπεί κάπου πέραν να εκφράσεις κάποια πίκρα ή προσπάθεια να πεις κάτι αρνητικό(που δεν είναι αρνητικό φυσικά) 

Αν φυσικά η είδηση ήταν το iphone 6s πούλησε Χ εκατομμύρια μονάδες το 2016 θα έλεγες τι μας νοιάζει τι πούλησε πρίν 4 χρόνια....

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειχα σε κοκκινο το πουλησα σε παιδι απο δω μεσα

ενταξει καλουτσικο μπαταρια μετρια σε σχεση με το note η το s10 πατατα

αλλα μπραβο στην απλ που εχει τοσο καλο μαρκετινγκ

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Υπάρχουν πολύ πιο τίμια. Απλά έχει και σήμα κατατεθέν...

 

Στην τιμή αυτή, συσκευή που υποστηρίζεται σε βάθος τετραετίας με ενημερώσεις λογισμικού και να προσφέρει την εμπειρία χρήσης του iOS είναι vfm.

  • Like 4
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Mi 10 και συντομα ίσως mi 10 ultra...

Ναι είμαι σίγουρος ότι τα εκατομμύρια των ανθρώπων που το πήρα είναι γιατί ξέρουν την διαφορά android και Ios :)

Και τα 2 πάντως έχουν τα αρνητικά τους και τα θετικά τους. Τέλειο λειτουργικό δεν υπάρχει...

Τσαόμι και εμπειρία χρήσης, δεν υφίστανται στην ίδια πρόταση.

Αν θες εμπειρία χρήσης σε Android, πας καρφί για Pixel, χωρίς να κοιτάς νούμερα, αριθμούς και πυροτεχνήματα.

Αν θες εμπειρία χρήσης σε iOS, μόνο iPhone, που και πάλι δεν κοιτάς νούμερα, αριθμούς και χαζομάρες. 

Τα υπόλοιπα περί Tsaomi κλπ, είναι για λαϊκή κατανάλωση και για άτομα που δεν ξέρουν καν τι θα πει λογισμικό η λειτουργικό.

  • Like 15
  • Thanks 1
  • Confused 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, praktor_007 είπε

Η δεν έχουν λεφτά για να πάρουν ένα iphone 11 pro η δεν έχουν ιδέα από κινητά και νομίζουν ότι η lcd retina είναι η νέα oled που έβγαλε η apple.

Πες το ψέμματα.

Και εγώ 11 pro max έχω, αλλά όταν βλέπω τύπους που λένε πως το απλό 11 δεν έχει διαφορές με το pro, θέλω να τους φέρω το κινητό τους στο κεφάλι.

 

  • Like 4
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Όλα είναι μέρος μιας αλυσίδας.Υπάρχει ζήτηση απο τον καταναλωτή , ο έμπορας φέρνει μεγάλες ποσότητες.Είναι πολύ safe να κρίνουμε πωλήσεις απο το στοκ που φέρνουν οι έμπορες.


Το σχόλιο σου δεν αποσκοπεί κάπου πέραν να εκφράσεις κάποια πίκρα ή προσπάθεια να πεις κάτι αρνητικό(που δεν είναι αρνητικό φυσικά) 

Αν φυσικά η είδηση ήταν το iphone 6s πούλησε Χ εκατομμύρια μονάδες το 2016 θα έλεγες τι μας νοιάζει τι πούλησε πρίν 4 χρόνια....

Καμία πίκρα και κανένας αρνητισμός. Προσωπικά δεν έχω καμία αντιπάθεια για την Apple όπως κάποιοι, ούτε και κάποια συμπάθεια, όπως κάποιοι αλλοι.

Θα ξέρεις φαντάζομαι, ότι στην Ελλάδα, μιας και σε αυτήν αναφέρομαι, το μεγαλύτερο κομμάτι iPhones, πωλούνται σε εταιρείες ως εταιρικά τηλέφωνα. Εάν αυτά είναι της κουτσης Μαρίας που διαβάζουμε παραπάνω, έχει καλώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Ότι οι περισσότεροι προτιμούν κάτι, δεν σημαίνει ότι αξίζει.
2) Το ότι οι περισσότεροι έχουν μία συγκεκριμένη άποψη, δεν σημαίνει ότι έχουν δίκιο.
3) Αν κάτι πουλάει πολύ, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι αξίζει.

  • Like 16
  • Thanks 3
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν περάσει σχεδόν όλα τα iPhone απο τα χέρια μου αγόρασα το 11 , για την καλύτερη μπαταρία που υπάρχει, Νυχτερινή λήψη, Και το wide . 

Το μεγάλο ελάττωμα είναι οτι δεν ειναι oled , αν βαλεις διπλα ενα xs εστω,  Θα ξενερώσεις απίστευτα , Αυτή είναι αλήθεια

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Τσαόμι και εμπειρία χρήσης, δεν υφίστανται στην ίδια πρόταση.

Αν θες εμπειρία χρήσης σε Android, πας καρφί για Pixel, χωρίς να κοιτάς νούμερα, αριθμούς και πυροτεχνήματα.

Αν θες εμπειρία χρήσης σε iOS, μόνο iPhone, που και πάλι δεν κοιτάς νούμερα, αριθμούς και χαζομάρες. 

Τα υπόλοιπα περί Tsaomi κλπ, είναι για λαϊκή κατανάλωση και για άτομα που δεν ξέρουν καν τι θα πει λογισμικό η λειτουργικό.

Ποια είναι η διαφορά με το stock android στην εμπειρία χρήσης; Για να μιλάμε συγκεκριμένα και όχι αόριστα...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγαπάω Apple, είμαι με τα μπούνια μέσα στο οικοσύστημα και πλέον δεν το κουνάω. 

Πάντως επειδή έχω υπάρξει Android User, θα πω: Nexus 5, Note 4, Oneplus 5t, Huawei P20 pro. Όλα αυτά είχαν εξαιρετικό έως απαράμιλλο user xp. Ότι άλλο Android έτυχε να έχω, έφυγε από το παράθυρο (κυρίως samsung, sony, και κάτι mid range vfm του κ#λου).

Επεξ/σία από vabill
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vaiosss είπε

Αποστολές, όχι πωλήσεις. Αυτό που έγραψα κι άλλη φορά. Τις πωλήσεις θα τις μάθουμε χρόνια μετά και μέσα σε αυτές θα είναι και μοντέλα 3ετιας. Οπότε οι retailers έχουν απόθεμα με το στανιό που μπορεί να τους μείνει για πολλά χρόνια.

Καλησπέρα φίλε Vaiosss, και πάλι όμως αυτό δεν σημαίνει κάτι διαφορετικό. Αυτές οι αποστολές (ή αλλιώς παραγγελίες) γίνονται με βάση κάποιο στατιστικό σε σχέση με την περσινή χρονιά. Άρα δεν νομίζω να υπερ στοκάρει κανένας retailer, ιδιαίτερα στους καιρούς που ζούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενόμενο.

Μείωση αρχικής τιμής σε σχέση με το εισαγωγικό μοντέλο της προηγούμενης γενιάς (XR) σε συνδυασμό με την αναβάθμιση σε κάμερα (υπερευρυγώνιος + night mode).

Και που να δείτε που θα είναι το iphone 12 τέτοια εποχή του χρόνου αν κυκλοφορήσει, όπως ακούγεται, με amoled οθόνη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...