Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

H DICE LA είναι support studio, η έστω ήταν. Δεν έχουν δικό τους game, τώρα πάνε για το πρώτο με lead τον ex-Respawn dev.

Εννοείται πως είναι support studio στο παιχνίδι αυτό αλλά φαντάζομαι το map design μαζί με τα modes πρέπει να έχουν μια συνοχή, να τους έδωσαν αποκλειστικά το Rush mode ενώ τα υπόλοιπα studio δουλεύουν σε όλο το πακέτο φαίνεται λίγο περίεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, _Theo_ είπε

 

Ψήνομαι αγρίως για αγορά. Θα το έπαιρνα στο Steam αλλά τώρα που είπες ότι έτσι κι αλλιώς πρέπει να τρέχει από πίσω το Origin δεν έχει νόημα. Αναγκαστικά αγορά για Origin.

Φίλαγε τα ρούχα σου που λένε :P ουσιαστικά καλύτερα στην βασική τους πλατφόρμα. Φαντάσου να θες να παίξεις και να έχει πέσει ΚΑΙ το steam ή το epic και να πρέπει να συνδεθεί σε 2 διαφορετικές υπηρεσίες για να κάνει τον έλεγχο.

 

Μου έτυχε στο ' A way out ' ... είχε πέσει το steam 30 λεπτά χαχα και δε μπορούσε να συνδεθεί για να μπούμε να παίξουμε.

Spoiler

 

Κοίτα όπως έχω ξαναγράψει εγώ για multiplayer 35-40€ δίνω πάντα, 1 φορά το χρόνο, παραπάνω δεν μου πάει η καρδιά. Ειδικότερα κάτι 60άρια δεν. Μου κάθεται στο λαιμό που λένε.

Μερικά παραδείγματα:

Battlefield 3 (2011) - 35€ (προπαραγγελία! τόσο έπαιζε παντού είτε το αγόραζες digital είτε από μαγαζί pre order η limited με δώρο in game items + DLC ' Back to Karkand ') - κουτάτο - από Getitnow.gr . Εκεί πρέπει να έχω κοντά 697 ώρες.

Battlefield 4 (2013)- 36.67€ - πρώτη βδομάδα κυκλοφορίας από κλειδάδικο. Δεν μάρεσε όσο το πρώτο και φαίνεται κ από τις ώρες. Μόλις 297.

* άλλο παράδειγμα το Modern warfare 2019 - 32.90 ευρώ από ebay - κλειδάκι που ήταν δώρο από κάρτα γραφικών που είχε αγοράσει ο πωλητής  Οπότε περίπου τα ίδια θα δώσω και για το 2042 αρκεί να βγει καλό. 

Καλή τιμή παίζει στο cdkeys αυτή τη στιγμή, στα 40-41.50 ευρώ για όποιον θέλει από τώρα να το κάνει preorder. * origin key ^

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, TailoredPCgr είπε

Εννοείται πως είναι support studio στο παιχνίδι αυτό αλλά φαντάζομαι το map design μαζί με τα modes πρέπει να έχουν μια συνοχή, να τους έδωσαν αποκλειστικά το Rush mode ενώ τα υπόλοιπα studio δουλεύουν σε όλο το πακέτο φαίνεται λίγο περίεργο.

Δεν νομίζω ότι είπαν κάπου ότι δουλεύουν αποκλειστικά σε ένα πράγμα, απλά προμοτάρουν ένα από αυτά, που λογικά είναι το μεγαλύτερο φαντάζομαι. Anyways όπως και να έχει θα μάθουμε σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, M4tR1x είπε

Πάντα είχαν κοντά το trailer με το gameplay reveal ή πρώτη φορά γίνεται;; Γιατί μου έκανε εντύπωση. 

Και εγώ δεν θυμάμαι να πέφτουν τόσο κοντά. Εγώ δεν περίμενα για κανένα λόγο να σπρώξουν τόσο νωρίς για preorders, beta κλπ και μάλιστα στο πρώτο reveal. Μάλλον έχουν ρήξει πολλά λεφτά και χρειάζονται ρευστότητα, αν ισχύει κάτι τέτοιο είναι λογικό που κυκλοφόρησε τόση πληροφορία τόσο νωρίς. 

Γενικά τις στρατηγικές μάρκετινγκ της ΕΑ τις έχει φοβηθεί το μάτι μου.

Επεξ/σία από TailoredPCgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

All maps on launch (so far):
Kourou, French Guiana 
Doha, Qatar
Songdo, South Korea
Brani Island, Singapore
Alang, India
Queen Maud Land, Antarctica
Eastern Desert, Egypt

Το live service μου κάθεται στο λαιμό, άμα ήταν καμια άλλη εταιρία ίσως να έλεγα άντε ok, αλλα από EA? Για ακόμα μια φορα με βλέπω να απέχω, αλλα θα περιμένω να δω gameplay πριν δώσω το άκυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το live service μου κάθεται στο λαιμό, άμα ήταν καμια άλλη εταιρία ίσως να έλεγα άντε ok, αλλα από EA? Για ακόμα μια φορα με βλέπω να απέχω, αλλα θα περιμένω να δω gameplay πριν δώσω το άκυρο.

Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι θα είναι επί πληρωμή εκτός τών διακοσμητικών στοιχείων στο παιχνίδι ή κάποιους operators ( αλά CoD ) και τα skins τους τα οποία είναι αδιάφορα για μένα. Όπλα ή χάρτες θα είναι δωρεάν όλα. Σωστά; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι θα είναι επί πληρωμή εκτός τών διακοσμητικών στοιχείων στο παιχνίδι ή κάποιους operators ( αλά CoD ) και τα skins τους τα οποία είναι αδιάφορα για μένα. Όπλα ή χάρτες θα είναι δωρεάν όλα. Σωστά; 

Μέχρι στιγμής νομίζω όλα free θα είναι εκτος από τα skins. ’μα αρχίζουν να χρεώνουν maps, modes και operators καλά κρασιά. Βασικά θα μου φανεί περίεργο να μην χρεώσουν τα πάντα και να πετάν κάνα free event για τους καημένους. Φυσικά αυτό θα χωρίσει το player base αλλα δεν θυμάμαι να νοιάζεται ιδιαιτερα η EA.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

player base

Ναι σε αυτό, "άκουσαν" τη κοινότητα και θα παραμείνουν λέει δωρεάν σύμφωνα με τον Jack Frags για να μην σπάει στα δύο στους έχοντες το pass με τα maps και σε αυτούς χωρίς. Αν και χρήμα θα βγάλουν έτσι κι αλλιώς από τα σκινς δε χωρά αμφιβολία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Αν και χρήμα θα βγάλουν έτσι κι αλλιώς από τα σκινς δε χωρά αμφιβολία.

Εδώ δίνουν χιλιαρικια για cosmetics σε αλλα games, στο BF δεν θα δώσουν. Και ευτυχώς δηλαδή γιατί έχει ανάγκη η καημένη EA.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το gameplay trailer έχει διαρρεύσει σε κάποιους YouTubers όπου με την σειρά τους έχουν περιγράψει πως είναι.

Πλέον θα υπάρχουν ΑΙ παίκτες στο multiplayer όπου θα έχουν τυχαία εμφάνιση ώστε να μην επαναλαμβάνονται. Τα χρώματα τους εξαρτώνται από την πλευρά για την οποία μάχονται.

Η αλλαγή του εξοπλισμού του όπλου γίνεται με ένα μενού τύπου Crysis και η αλλαγή θα γίνεται απευθείας και χωρίς κάποιο animation. Μέχρι στιγμής δεν φαίνεται να υπάρχει περιορισμός σε πόσες αλλαγές μπορείς να κάνεις. 

Ο παίκτης μπορεί να γλιστράει, να σκαρφαλώνει τοίχους και να χρησιμοποιεί bipods. 

Όταν σημαδεύεις με το όπλο θα εμφανίζεται μια μπάρα που θα δείχνει τον προσανατολισμό και τις μοίρες.

Οι αντίπαλοι είναι πιο σκούροι από τους δικούς σου. 

Επεξ/σία από TailoredPCgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...