Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, vassilis018 είπε

όλα τα BF είναι Cpu intensive, με 970 είχα 120-125  fps σταθερά. 

Δεν αντιλέγω. Και πάλι όμως προτείνει R7 2700X και το σαπάκι i7-7700. Λες και έχουν καμία σχέση αυτοί οι δύο. Μάλλον μούφα είναι οι απαιτήσεις αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

..ετοιμαστείτε να λιώσουμε για ακόμα μια φορά με ότι αυτό συνεπάγεται (θετικά/αρνητικά)

Επεξ/σία από Tzimaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ περιμένω τον μέγα ειδικό σε θέματα BF μίστερ @Πέτρος 😛 για να μου πει αν αξίζει να το αγοράσω ή όχι. Όχι ότι δεν θα το αγοράσω αλλά να έχουμε και μια γνώμη από κάποιον ειδικό 😛 

Επεξ/σία από vassilis018
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

εγώ θα το παίζω μέσω του EA Play στον υπολογιστή 

δεν ξέρω αν θα το αγοράσω στην κονσόλα ή απλά περιμένω και εκεί το EA.?

όπως έκανα και για το Battlefield V.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, darkman είπε

Οκ αν ηταν απο πολυ ψηλα μπορουσες αλλα πχ στο 1 και V απο το δευτερο ενος κτηρίου η κανενα γεφυράκι  εχανες και δεν σου άφηνε χρονο για αλεξίπτωτο :)  και ο γατζος τι θα ειναι μια φορα δυο .... απειρες με χρονο reload ..... γενικα κατι  δεν μου παει καλα :P 

Το θέμα δεν είναι τόσο στην πτώση γιατί ο γάτζος δεν είναι για να πηγαίνεις προς τα κάτω, αλλά προς τα πάνω. Camping σε ταράτσες και άλλα μέρη που θα πήγαινες μόνο με εναέρια μεταφορά, τώρα θα πηγαίνουν έτσι.

14 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μου φάνηκε πολύ γρήγορο το game, αντί να γίνετε πιο ρεαλιστικό γίνετε πιο arcade. I'm out.

Ανέκαθεν ήταν τίγκα arcade τα BFs. Πήγαν με το 3 και το 4 να τα κάνουν πιο αληθοφανή (ειδικά στο πώς στρίβουν τα αεροπλάνα) ή σε BF1/V που δεν έστριβες καλά αν είχαν πάθει ζημιά τα φτερά, αλλά...έκανες self-repair στον αέρα μόνος σου, οπότε... ^_^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Ανέκαθεν ήταν τίγκα arcade τα BFs. Πήγαν με το 3 και το 4 να τα κάνουν πιο αληθοφανή (ειδικά στο πώς στρίβουν τα αεροπλάνα) ή σε BF1/V που δεν έστριβες καλά αν είχαν πάθει ζημιά τα φτερά, αλλά...έκανες self-repair στον αέρα μόνος σου, οπότε...

Καλά ναι εννοείτε, απλά κάποια πράγματα δεν παλεύονται πια. Η κίνηση είναι απίστευτα γρηγορη για στρατιώτη με full εξοπλισμό, jump δεν θα έπρεπε να υπάρχει, μονο vault όπως το BC2. Τα jets μονο από διάδρομο. Το headshot είναι headshot. Αργό prone. Και τα λοιπά και τα λοιπά. Μάλλον μεγάλωσα πολύ από εποχές 1942. :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Καλά ναι εννοείτε, απλά κάποια πράγματα δεν παλεύονται πια. Η κίνηση είναι απίστευτα γρηγορη για στρατιώτη με full εξοπλισμό, jump δεν θα έπρεπε να υπάρχει, μονο vault όπως το BC2. Τα jets μονο από διάδρομο. Το headshot είναι headshot. Αργό prone. Και τα λοιπά και τα λοιπά. Μάλλον μεγάλωσα πολύ από εποχές 1942. :P

Ξαναλέω, βάζεις stamina (είχε μέχρι και το 3, αν θυμάμαι σωστά) και πολλά χαζά λύνονται άμεσα.

Δυστυχώς, θέλουν να έχουν μια σούπα από τα "καλά" στοιχεία των αντίστοιχων ανταγωνιστικών fps, με αυτά τα αποτελέσματα.

Μέχρι την open beta (και για closed, δεν έχω αντίρρηση), έχουμε δρόμο για να δούμε τι+πόσο ενοχλεί (και τι μας φτιάχνει, ενδεχομένως).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
35 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μάλλον μεγάλωσα πολύ από εποχές 1942. :P

Όλοι μεγαλώσαμε πολύ από τότε...

Και οι δικοί μου λένε "να είχαμε πάλι BF2", αλλά αν το παίξουν πάλι, θα δουν ότι είναι πολύ διαφορετικό απ' ότι έχουμε συνηθίσει πια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε

Όλοι μεγαλώσαμε πολύ από τότε...

Και οι δικοί μου λένε "να είχαμε πάλι BF2", αλλά αν το παίξουν πάλι, θα δουν ότι είναι πολύ διαφορετικό απ' ότι έχουμε συνηθίσει πια.

Ακριβώς. Προσπάθησα να παίξω τις προάλλες online BF2 και δεν μπορούσα με τίποτα. Η χαρά του κάθε πικραμένου έγινα. 🤪

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τον κόσμο που συνήθισε το Warzone, αν σου έδιναν τόσο ''βαρύ'' gameplay όπως λέτε, χωρίς jump, πολύ πιο αργό κλπ θα το έπαιζαν μόνο οι σκληροπυρηνικοί old BF players και κανένας άλλος και θα peak-αρε στα 50Κ άτομα max.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Μετά τον κόσμο που συνήθισε το Warzone, αν σου έδιναν τόσο ''βαρύ'' gameplay όπως λέτε, χωρίς jump, πολύ πιο αργό κλπ θα το έπαιζαν μόνο οι σκληροπυρηνικοί old BF players και κανένας άλλος και θα peak-αρε στα 50Κ άτομα max.

Ναι, γιατί στο V δεν φτάνανε οι servers παγκοσμίως για τα πλήθη, μετά τον κλασσικό αρχικό ενθουσιασμό της κυκλοφορίας.

Ευκολάκια είναι αυτά...φτιάχνεις 2-3 mode με αντίστοιχες επιλογές (ναι, το μαμημένο το HC θα μπορούσε να τα έχει όλα αυτά που θέλουμε οι "παλιοί") και αφήνεις τον κόσμο να πάει εκεί που του ταιριάζει. Το κάνεις όμως αυτό από την αρχή, όχι κανένα χρόνο μετά όπου έχει χαθεί κάθε ενδιαφέρον.

Ο αχταρμάς είναι πιο εύκολος, όμως...δεν θέλει και τόση δουλειά.

Τί ψάχνεις, όλο και πιο συχνά πετυχαίνεις κόσμο στο chat να σιχτιρίζει τα οχήματα στο BF...στο BF!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

όλο και πιο συχνά πετυχαίνεις κόσμο στο chat να σιχτιρίζει τα οχήματα στο BF...στο BF!

24/7 Metro και τέτοια για infantry only... :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: λένε θα υποστηρίζει 128 παίκτες. Εννοούν 64/64 ή 128/128;; Γιατί αν ισχύει το πρώτο δεν είναι κάτι καινούργιο, τα τελευταία BF τόσους υποστήριζαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Ερώτηση: λένε θα υποστηρίζει 128 παίκτες. Εννοούν 64/64 ή 128/128;; Γιατί αν ισχύει το πρώτο δεν είναι κάτι καινούργιο, τα τελευταία BF τόσους υποστήριζαν.

64 παίχτες ήταν το maximum ανέκαθεν.

Δεν είχαμε ποτέ 128 παίχτες σε server (χωρίς mods, αν είχαν βγει για τόσα άτομα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...