Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, vassilis018 είπε

όσο έπαιξα την play test. Επανήλθε το σύστημα του BF3.

ότι κλάση και να πάρεις, μπορείς να παίξεις με οποιοδήποτε όπλο. :) 

Πότε μπορούσες στο BF3 να πάρεις assault rifle σαν recon?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, cpttony είπε

Πότε μπορούσες στο BF3 να πάρεις assault rifle σαν recon?

Ποτέ, το ξέρεις.

Μέχρι τώρα βλέπουμε ένα remake του 4 και περιμένουμε για τα βασικά του στοιχεία, τις όποιες αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνοντας έτσι να δω σε τι κατάσταση ήταν η alpha του BF3, alpha του 4, να φρεσκαρω τη μνήμη μου και να συγκρίνω με αυτή του 2042 έπεσα πάνω σε αυτό το βίντεο.

Ποιος θυμάται αυτά τα animations/takedowns με το μαχαίρι;! Σαν χθες μου ρθε έτσι μια γλυκιά νοσταλγία, 2011, πρέπει να πήγαινα 2α Λυκείου τότε. Γύριζα από το σχολείο ενώ όλο το πρωί το λαπτοπ (!) κατέβαζε την beta, και περίμενα να τελειώσουν οι υποχρεώσεις της ημέρας, όπως σχολείο, μαθήματα φροντιστήρια, να αδειάσει το μυαλό και να παίξω το παιχνίδι το βράδυ που περίμενα με το hype τερματισμένο. Μέχρι να σεταρουμε τα πάντα πήγε 12 το βράδυ και η μάνα μου έτοιμη να με μπαγλαρωσει ή να κατεβάσει κάνα γενικό για να πα να κοιμηθώ.

Επαιξα με την ησυχία μου το επόμενο μεσημέρι, κάποιο κενό λόγο απεργίας ήταν, ότι καλύτερο για να πάω σπίτι νωρίς και να παίξω.

Τι ΣΟΚ ήταν αυτό τότε για εκείνη τη δεκαετία. Το παιχνίδι έμοιαζε, είχε την αίσθηση στα πάντα για νέας γενιάς, σε αναγκαζε να φτιάξεις σύστημα από την αρχή για να το παίξεις άνετα και όμορφα! ( που εν τέλει ήταν ο λόγος που έστησα το πρώτο πραγματικά δικό μου και κομμάτι κομμάτι pc )

Δε θα ξεχάσω την έκπληξη αυτή, τις λεπτομέρειες στα περιβάλλοντα, στον στρατιώτη, στα όπλα και φυσικά τα αγαπημένα μου knife takedowns τα οποία ΔΥΣΤΥΧΏΣ δεν είχε όλα εξ αυτών η τελική έκδοση και είχα λίγο ξενερώσει γιατί ήταν φοβερά και έδιναν μια δυνατή δόση combat fighting immersion.

 

τυχαίο παράδειγμα με ένα πραγματικά τρελό glitch τότε με τα βροντοσαυροκεφαλα ragdolls 🤣

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα νορμάλ gameplay που δείχνει ξεκάθαρα οτι πάμε μπροστά με βήματα προς τα πίσω! 

Το battlefield 3 του 2011 εξακολουθεί να φαίνεται πιο σύγχρονο και πιο όμορφο μετά απο μια δεκαετία. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panoskatos είπε

Ένα νορμάλ gameplay που δείχνει ξεκάθαρα οτι πάμε μπροστά με βήματα προς τα πίσω! 

Το battlefield 3 του 2011 εξακολουθεί να φαίνεται πιο σύγχρονο και πιο όμορφο μετά απο μια δεκαετία. 

 

Πρέπει να βελτιωθούν μερικά πράγματα όπως η κίνηση των στρατιωτών και ο τρόπος που κρατάει το όπλο ο παίκτης. Τα γραφικά μου φαίνονται απλά οκ. Πιστεύω όταν θα διορθωθούν αυτά θα μιλάμε για ένα καλό online fps που θα του κάνουν ζημιά για άλλη μια φορά οι cheaters.😁 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τρέχει καλά είναι το θέμα όχι να έχει super graphs, online όχι single player. Τα animations φαίνονται άσχημα και αυτά τα skins απίστευτα ενοχλητικά. Καλά βασικά το game με έχασε αφού είδα ότι υπάρχει jump και όχι vault. Ειλικρινά απορώ πως μετά από δεκατίες δουλειάς επάνω στο ίδιο series καταφέρνουν να φτιάχνουν χειρότερα games. Θα περιμένω να δω και κάνα επίσημο gameplay αλλα νομίζω ότι για ακόμα μια φορα δεν θα ασχοληθώ καθόλου. Από ότι φαίνεται με το 3 το χάος. Είναι αστείο το ότι έχουν περάσει δέκα χρονια και ακόμα δεν με έχουν πείσει να ξανά παίξω.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panoskatos είπε

Ένα νορμάλ gameplay που δείχνει ξεκάθαρα οτι πάμε μπροστά με βήματα προς τα πίσω! 

Το battlefield 3 του 2011 εξακολουθεί να φαίνεται πιο σύγχρονο και πιο όμορφο μετά απο μια δεκαετία. 

 

Δεν μπορεί το τελικό να βγει έτσι, δεν γίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι θυμάμαι οι εκδόσεις π.χ alpha, beta και αυτή είναι πάντα πιο παλιές από την έκδοση που δουλεύουν οι developers εφόσον υπάρχει και internal testing. Φαντάζομαι υπάρχει ήδη η τελική έκδοση εφόσον έχει οριστεί ημερομηνία αλλιώς δεν νομίζω να προλάβαιναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, SlackulatoR είπε

Απο ότι θυμάμαι οι εκδόσεις π.χ alpha, beta και αυτή είναι πάντα πιο παλιές από την έκδοση που δουλεύουν οι developers εφόσον υπάρχει και internal testing. Φαντάζομαι υπάρχει ήδη η τελική έκδοση εφόσον έχει οριστεί ημερομηνία αλλιώς δεν νομίζω να προλάβαιναν.

θα ψάξω να βρω το άρθρο στο ίντερνετ, αναφέρουν ότι η play test είναι έκδοση Απριλίου. Περισσότερα  με την beta του Σεπτεμβρίου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Δεν μπορεί το τελικό να βγει έτσι, δεν γίνεται.

Δεν ξέρω τι πιστεύεις μπορεί να αλλάξει μέσε σε λίγους μήνες όταν σε τόσο καιρό φτιάξαν το παραπάνω.

Επίσης τους ορους μην τους δίνετε σημασία, ότι θέλουν βαφτίζουν alpha και beta. Alpha δυο μήνες πριν το release...wtf. Anyways ελπίζω και εγώ να μην είναι αυτό το final αλλα το λέω από τώρα χλομό.

Οι τύποι απλά ξέχασαν να φτιάχνουν games, η πολύ απλά δεν υπάρχει κανένας από την original DICE. Κάτι που συμβαίνει σε πολλά studio της EA.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι στιγμής είναι 3 επίπεδα κάτω από warzone σε gunplay, animations(Ναι ξέρω ότι τα BF  είναι οχήματα κυρίως) κλπ.. Όταν μπει το anticheat στο warzone θα είναι δύσκολα τα πράγματα.

Επίσης αυτή η ανοησία με το γάντζο που έχει και το Halo δεν μου αρέσει καθόλου. 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Υπάρχει ΑΚΟΜΑ το bug/glitch όταν ακουμπούν δύο οχήματα το ένα το άλλο 🤣

 

 

από το 2011

Βλέπω χοντράδες που δεν μπορεί να υπάρξουν στο τελικό, θα τους πετάνε γιαούρτια.

Μπαίνει το όχημα μια φορά σε λάσπες, συνεχίζει να πετάει λάσπες στις ερπύστριες και τους τροχούς από όπου και να περνάει, για πάντα.

Λείπουν πράγματα από το ui, άλλα δεν λειτουργούν.

Βλέπω ελάχιστη αλληλεπιδραση με το περιβάλλον.

Δεν πιστεύω ότι αυτό θα είναι, δεν το θεωρώ λογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...