Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Υπάρχει ΑΚΟΜΑ το bug/glitch όταν ακουμπούν δύο οχήματα το ένα το άλλο 🤣

από το 2011

Πόσα legacy bugs βλέπουμε τόσα χρόνια μετά (π.χ ADS bug μετά απο revive). Ίδια μηχανη, ίδια bugs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Δεν μπορεί το τελικό να βγει έτσι, δεν γίνεται.

Κρίνω και σχολιάζω με λίγα λόγια αυτό που βλέπω. Το παιχνίδι έχει αίσθηση fortnite όπως πολύ εύστοχα έγραψε κάποιος πιο πριν. Δεν έχω πρόβλημα με το fortnite ίσα ίσα το γραφικό του περιβάλλον είναι πολύ ευχάριστο για το ύφος του παιχνιδιού. Για battlefield όμως όλο αυτό που βλέπω είναι απογοητευτικό και μην ξεχνάμε ότι σε 2 μήνες περίπου θα είναι στα ράφια των καταστημάτων οπότε δεν ξέρω Πέτρο σε τι ελπίζεις να αλλάξει. 

 

Δεν πειράζει battlefield 3 μέχρι το μεθεπόμενο battlefield και βλέπουμε! 

Επεξ/σία από panoskatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο trailer το πρώτο φαινόταν αρκετά καλύτερο οπτικά πάντως οπότε κι εγώ ελπίζω το final product να δείχνει καλό. Το πρόβλημα είναι ότι πάνε να φέρουν τη σαχλαμάρα με το γάντζο ως το νέο stadar στα FPS όπως έκαναν με το slide πριν κάποια χρόνια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Επίσης αυτή η ανοησία με το γάντζο που έχει και το Halo δεν μου αρέσει καθόλου. 

Δεν ξέρω για το Halo, αλλά Titanfall / Apex Legends γάτζο μου θυμίζει. 
Πάντως δεν είναι η πρώτη φορά που έχουμε γάτζο σε BF,  αν και λειτουργούσε αλλιώς στο BF2: Special Forces.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panoskatos είπε

Κρίνω και σχολιάζω με λίγα λόγια αυτό που βλέπω. Το παιχνίδι έχει αίσθηση fortnite όπως πολύ εύστοχα έγραψε κάποιος πιο πριν. Δεν έχω πρόβλημα με το fortnite ίσα ίσα το γραφικό του περιβάλλον είναι πολύ ευχάριστο για το ύφος του παιχνιδιού. Για battlefield όμως όλο αυτό που βλέπω είναι απογοητευτικό και μην ξεχνάμε ότι σε 2 μήνες περίπου θα είναι στα ράφια των καταστημάτων οπότε δεν ξέρω Πέτρο σε τι ελπίζεις να αλλάξει. 

 

Δεν πειράζει battlefield 3 μέχρι το μεθεπόμενο battlefield και βλέπουμε! 

Νομίζω εγώ το έγραψα για το Fort, κάπου παραπίσω. 😛

Ειλικρινά, αδυνατώ να πιστέψω ότι θα βγει κάτι τέτοιο,  σαν αυτό που βλέπουμε στις διαρροές. Να έχει κομμένα στοιχεία η "playtest"? Να έχει περιορισμένες επιλογές?

Περνάει ο καιρός γρήγορα, θα δείξει.

Αν δείξει πάλι αυτά (και αποδειχθεί το GP trailer μουφα), είπαμε...η γνωστή μάντρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Δεν πιστεύω ότι αυτό θα είναι, δεν το θεωρώ λογικό.

Εάν δεν είναι φάση ενός χρόνου παλιό build, τότε να είσαι σίγουρος αυτός θα πάρεις σε γενικές γραμμές. Το ότι δεν έχουν δείξει official gameplay δυο μήνες πριν το release δεν λέει κάτι?

Στην τελική πιο το πρόβλημα? Σε κάνα χρόνο θα το έχουν φτιάξει. :P

Αντί να δώσουν στην DICE LA όλο το game τους βάζουν να φτιάχνουν modes...μάλλον πάλι αυτοί θα τους ξελασπώσουν σαν το BF4.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Στην τελική πιο το πρόβλημα? Σε κάνα χρόνο θα το έχουν φτιάξει. :P

Συνήθως η DICE παίρνει χρόνια. 1 χρόνος είναι πολύ νωρίς. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Συνήθως η DICE παίρνει χρόνια. 1 χρόνος είναι πολύ νωρίς. :P

Είπα να μην εκνευρίσω fanboys με αλήθειες, έχει και ζεστη. :P Thanks ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
36 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Είπα να μην εκνευρίσω fanboys με αλήθειες, έχει και ζεστη. :P Thanks ;)

Παίζω από το (Battlefield :P )1942 και έχω σχεδόν όλα τα BF του PC (δεν είχα πάρει Vietnam και εχμ...Hardline).
Όσοι παίζουν από παλιά, ξέρουν πώς το πάει η DICE. Δεν εκνευριζόμαστε πια. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Παίζω από το (Battlefield :P )1942 και έχω σχεδόν όλα τα BF του PC (δεν είχα πάρει Vietnam και εχμ...Hardline).
Όσοι παίζουν από παλιά, ξέρουν πώς το πάει η DICE. Δεν εκνευριζόμαστε πια. :P

Vietnam... Ίσως το καλύτερο από άποψη ισορροπίας (μαζί με το 2) και αυτό με μακράν το καλύτερο soundtrack (μέσα σε τζιπ + ελικόπτερα,  αλλά και στο φόρτωμα των χαρτών).

Το hardline δεν με τράβηξε ποτέ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Εάν δεν είναι φάση ενός χρόνου παλιό build, τότε να είσαι σίγουρος αυτός θα πάρεις σε γενικές γραμμές. Το ότι δεν έχουν δείξει official gameplay δυο μήνες πριν το release δεν λέει κάτι?

Στην τελική πιο το πρόβλημα? Σε κάνα χρόνο θα το έχουν φτιάξει. :P

Αντί να δώσουν στην DICE LA όλο το game τους βάζουν να φτιάχνουν modes...μάλλον πάλι αυτοί θα τους ξελασπώσουν σαν το BF4.

vB9B5.gif

 

Το παιχνίδι χρειάζεται την εκρηκτική αίσθηση που είχε το 3, που κατά τη γνώμη μου ΟΥΤΕ το 4 είχε, σε τέτοιο βαθμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε

Παίζω από το (Battlefield :P )1942 και έχω σχεδόν όλα τα BF του PC (δεν είχα πάρει Vietnam και εχμ...Hardline).
Όσοι παίζουν από παλιά, ξέρουν πώς το πάει η DICE. Δεν εκνευριζόμαστε πια. :P

Πολύ κακώς που δεν πήρες το vietnam. Στο vietnam μπαίνω ακόμα και σε άδειο σερβερ και κόβω βόλτες, το soundtrack πράγματι φοβερό όπως ειπώθηκε και πιο πάνω και όλα τα οχήματα κορυφή με κερασάκι στην τούρτα το τρίκυκλο! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή 1.5-2χρόνια(προφανώς για όσους δεν καιγονται για τον πρωτο καιρο) που θα το δίνουν το παιχνίδι για τσίχλες(ή δωρεάν),όπως και όλα τα τελευταία BF.

Ευτυχώς που η ΕΑ έφερε τα BF και απο Steam μεριά και υπάρχει κόσμος στα παλιότερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

Vietnam... Ίσως το καλύτερο από άποψη ισορροπίας (μαζί με το 2) και αυτό με μακράν το καλύτερο soundtrack (μέσα σε τζιπ + ελικόπτερα,  αλλά και στο φόρτωμα των χαρτών).

 

1 ώρα πριν, panoskatos είπε

Πολύ κακώς που δεν πήρες το vietnam. Στο vietnam μπαίνω ακόμα και σε άδειο σερβερ και κόβω βόλτες, το soundtrack πράγματι φοβερό όπως ειπώθηκε και πιο πάνω και όλα τα οχήματα κορυφή με κερασάκι στην τούρτα το τρίκυκλο! 

Ήταν η εποχή που είχαμε τόσα Vietnam games που είπα να μην ασχοληθώ και ακόμα με βρίζω, γιατί από το BF2 με έπιασε να πετάω jet και να βομβαρδίζω κόσμο και το Vietnam είχε napalm... T-T

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Ήταν η εποχή που είχαμε τόσα Vietnam games που είπα να μην ασχοληθώ και ακόμα με βρίζω, γιατί από το BF2 με έπιασε να πετάω jet και να βομβαρδίζω κόσμο και το Vietnam είχε napalm... T-T

Μια από τα ίδια, το μοναδικό που δεν έπαιξα, από τα παλιά.

Διαβάζοντας λίγο παραπάνω φαίνεται ότι το gameplay που είδαμε είναι μήνες παλιό build με τα graph settings στο low. Επίσης λένε είναι tech κάτι build που λείπουν features. Τώρα ποσο αληθεύει και τι ακριβώς παίζει δεν ξέρω. Παρόλα αυτά δεν νομίζω ότι θυμάμαι ποτε ξανά να μην έχουμε δει gameplay τόσο κοντά στο release date. Οποτε κάτι σίγουρα βρωμάει, τώρα τι, θα μάθουμε. Μακάρι να είναι παιχνιδάρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...