Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 λεπτό πριν, Πέτρος είπε

Πραγματικά, η συγκεκριμένη έκδοση (αν δεχτούμε τις διαρροές) μόνο για να σε διώξει είναι.

Το έχει κάνει ήδη σε αρκετούς, αναρωτιέμαι γιατί αποφάσισαν να βγάλουν κάτι τέτοιο για beta/demo.
Να δούμε και αν θα πάει για Μάρτιο που έλεγαν. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Το έχει κάνει ήδη σε αρκετούς, αναρωτιέμαι γιατί αποφάσισαν να βγάλουν κάτι τέτοιο για beta/demo.
Να δούμε και αν θα πάει για Μάρτιο που έλεγαν. :P

Αν είναι να το δουλέψουν πραγματικά? Καλώς να καθυστερήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Καλά,  από bugs και τέτοιες κουλαμάρες,  άλλο τίποτα.

Πραγματικά, η συγκεκριμένη έκδοση (αν δεχτούμε τις διαρροές) μόνο για να σε διώξει είναι.

Επιμένω, πάντως. Έχει πάρα πολλά καλά στοιχεία, αλλά θέλουν δουλειά, όχι πασάλειμμα για να βγει όπως-όπως και "βλέπουμε".

Συμφωνώ απόλυτα. Κακώς έδωσαν πρόσβαση στη beta, το παιχνίδι είναι unplayable, γίνεται χαμός από κολλήματα και λόξυγκα και έτσι δυσφημίζεται το παιχνίδι. Πριν γράψω αυτό το post αυτό έπαιζα, πραγματικά γίνεται χαμός από bugs. Παρόλα αυτά έχει πολλά καλά στοιχεία και όπως είπα και πριν πιθανότατα το τελικό προϊόν να αξίζει την αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ειπώθηκε ότι το build είναι μηνών, ισχύει; Και αν ναι ποιος ο λόγος; Ο σκοπός της beta δεν είναι να testάρεις ένα build που είναι κοντά στο release; beta είναι τελικά ή demo;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω πως ειπώθηκε καθαρά για να καλύψουν τα χάλια τους.

Όταν κάνεις squad load μας πέταγε σε κάτι server μάλλον προς Ιαπωνία μεριά με κάτι τρελά ping.

Bugs .... άλλο τίποτα. Από την δημιουργία squad, από το να κάνεις join squad κτλ κτλ κτλ...

Δεν έπρεπε να κυκλοφορήσει για εμένα.

Δεν μου άρεσε... αλλά θέλω - εύχομαι να μου αρέσει. Unrealistic 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Leoniums είπε

Εγώ πιστεύω πως ειπώθηκε καθαρά για να καλύψουν τα χάλια τους.

Όταν κάνεις squad load μας πέταγε σε κάτι server μάλλον προς Ιαπωνία μεριά με κάτι τρελά ping.

Bugs .... άλλο τίποτα. Από την δημιουργία squad, από το να κάνεις join squad κτλ κτλ κτλ...

Δεν έπρεπε να κυκλοφορήσει για εμένα.

Δεν μου άρεσε... αλλά θέλω - εύχομαι να μου αρέσει. Unrealistic 

Μου φαίνεται ότι τελευταία οι εταιρείες νομίζουν ότι απευθύνονται σε brain-dead καταναλωτές. Δηλαδή ποιος ο λόγος να κάνεις beta testing σε μία έκδοση που δεν είναι για release; Θεωρώ ότι θα φάει delay αλλά οι πονηροί θα πουν ότι "our user base gave us valuable feedback so in our effort to improve the game and give you the most realistic experience we decided to postpone the release until #date. See you on the battlefield"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπαρουφες ειναι, σιγα μην ειναι και 2 χρονια πισω εκδοση. τα ιδια ελεγαν και για το 5 και ειδαμε τι σκουπιδι βγηκε.
Στο 5 εγινε και το επικο, η αλφα να ηταν "καλη" η beta "κακη" και το release σκουπιδι. Δηλαδη οχι μονο δεν ακουσε το feedback απο καθε stage αλλα εκαναν και τα ακριβως αναποδα !
Damage control κανουν μπας και το κανει κανεις preorder.

 

25 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Μου φαίνεται ότι τελευταία οι εταιρείες νομίζουν ότι απευθύνονται σε brain-dead καταναλωτές.

σε τετοιους απευθυνονται και γιατι να μη το κανουν ? οταν βλεπουν οτι καθε χρονο τα σκανε για νεο COD που ειναι χειροτερο απο το προηγουμενο ?

Επεξ/σία από panoc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Μου φαίνεται ότι τελευταία οι εταιρείες νομίζουν ότι απευθύνονται σε brain-dead καταναλωτές...

Οι περισσότεροι τέτοιοι είναι, οπότε και οι εταιρείες πράττουν ανάλογα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά έχει όλο βιομηχανοποιηθεί τόσο πολύ, που αυτό που έχει σημασία είναι τα investor returns κάθε τρίμηνο εξάμηνο, πόσα copies πουλάει , πόσο κόσμο κρατάει online , και γενικά να δείξουμε στο χρηματιστήριο ότι η EA σαν publisher μεγαλώνει την μερίδα της στην πίτα κάνοντας την έναν ιδανικό προορισμό για επενδύσεις. Κάποτε τα παιχνίδια γινόντουσαν από παιδιά που δεν μεγάλωναν ποτέ και τους ενδιέφερε κυρίως το αίσθημα και το άρωμα μιας μάχης π.χ. η ενός γεγονότος και φυσικά η διασκέδαση. Πλέον δεν είναι έτσι.

Πάντως να πω την αλήθεια και οι gamers πλέον δεν είναι η ίδιοι που ήταν τότε. Battlefield έπαιζαν ενήλικες, με skill, ptfo , συμμετοχή σε community, clans , καμιά σχέση με τώρα όπου ο καθένας απλά τρέχει αριστερά δεξιά χωρίς νόημα.

P.S. θυμάμαι έμπαινες teamspeak και ήταν σαν καφενείο ή sport καφε που βρίσκεις τους φίλους σου και άλλους και ξεκινάει το πείραγμα και ο χαβαλές😄

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Vennon64 είπε

Battlefield έπαιζαν ενήλικες, με skill, ptfo , συμμετοχή σε community, clans , καμιά σχέση με τώρα όπου ο καθένας απλά τρέχει αριστερά δεξιά χωρίς νόημα.

Ισχύει αυτό. Ήμουν 16 όταν κυκλοφόρησε το 3, κ έπαιζα με τους τότε "μεγάλους" 26+, 30+. 

 

 

 

__________

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι φαίνεται καλό με παρέα, αλλά με τέτοιο performance δεν..Πιστεύω θα το φτιάξουν αυτό. Κατά τα άλλα grenade indicator δεν υπάρχει. Επίσης δεν ξεχωρίζεις εύκολα αντιπάλους με συμπαίχτες. Δεν μου αρέσει το τρέξιμο, είναι σα να τσουλάει ο παίχτης στο δάπεδο αντί να περπατάει.

Στα θετικά μου αρέσει το gunplay του, μια χαρά recoil έχουν τα όπλα και το sniper είναι αρκετά δύσκολο και θέλει skill. Στα οχήματα παρατήρησα ότι ο πυροβολητής στο τανκ έχει τρέμουλο στην κάμερα γιατί επηρεάζεται από τον οδηγό του οχήματος.

Θέλουν αρκετά πράγματα φτιάξιμο. Να δούμε τι θα φτιάξουν και τι θα χαλάσουν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panoc είπε

Μπαρουφες ειναι, σιγα μην ειναι και 2 χρονια πισω εκδοση. τα ιδια ελεγαν και για το 5 και ειδαμε τι σκουπιδι βγηκε.
Στο 5 εγινε και το επικο, η αλφα να ηταν "καλη" η beta "κακη" και το release σκουπιδι. Δηλαδη οχι μονο δεν ακουσε το feedback απο καθε stage αλλα εκαναν και τα ακριβως αναποδα !
Damage control κανουν μπας και το κανει κανεις preorder.

 

σε τετοιους απευθυνονται και γιατι να μη το κανουν ? οταν βλεπουν οτι καθε χρονο τα σκανε για νεο COD που ειναι χειροτερο απο το προηγουμενο ?

Το 5 είναι σκουπίδι στο pc

Στο XSX είναι επικό

Όσον αφορά το 2042 ... Πραγματική απογοήτευση τελικά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Επίσης δεν ξεχωρίζεις εύκολα αντιπάλους με συμπαίχτες...

Αυτό είναι καλό. Οι περισσότεροι Noobαδες στα BF έκαναν πολλά kills διότι ξεχώριζαν αμέσως τον φίλο από τον εχθρό. Ήταν π.χ. ένας sniper, έβλεπε μια κουκίδα από μακριά και από πάνω ένα κόκκινο indicator. Τσούπ να το kill... Τώρα δεν είναι έτσι. 

Σκηνικό που έγινε χτες. Βλέπω κάτι παίκτες να έρχονται από μακριά. Δεν κατάλαβα αμέσως εάν είναι φίλοι ή εχθροί. Κρύβομαι και σε ένα θάμνο και περιμένω. Περνάει από δίπλα ο πρώτος, τον καθαρίζω. Μετά ο δεύτερος, το ίδιο. Ο τρίτος, ο τέταρτος, ο πέμπτος... Δεν ήξεραν από τους έρχεται διότι δεν υπήρχε indicator πάνω από τον παίκτη επειδή προφανώς δεν με είχαν δει και πυροβολήσει. Τελικά ο έκτος με πήρε χαμπάρι και με έφαγε. 

Στα προηγούμενα BF (π.χ. στο 4) τους γάζωνα μέσα από βλάστηση και ο κάθε άσχετος με έτρωγε για πλάκα. Αν δεν αλλάξει κάτι στο μέλλον, θα περάσουν καλά όλοι αυτοί...

14 λεπτά πριν, whiteman7 είπε

Όσον αφορά το 2042 ... Πραγματική απογοήτευση τελικά

Μην κρίνεις από την Beta. Έχουμε ένα μήνα+ μέχρι την επίσημη κυκλοφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...