Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Η Sapphire (αν και κάποια παιδιά εδώ έχουν αναφέρει ότι για κάποιο λόγο έχουν 2 χρόνια εγγύηση αντί για ε, δεν ξέρω αν ισχύει όμως). Στις πρώτες Navi έχουν διορθωθεί ουσιαστικά ναι, οι Navi2 δεν έχουν βγει ακόμη για να ξέρουμε..

3 χρόνια δίνει η sapphire αν θυμάμαι τελευταία φορά που είδα στο site, sapphire, msi, powercolor για amd. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kakao83 είπε

Ποια είναι η αντιστοιχη εταιρία στο service και στην ποιότητα της EVGA?

Όλες εκτός της ASUS. 

Η Sapphire είναι ανώτερη ποιοτικά από την EVGA 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει ακουστεί τίποτα σχετικά με τον encoder των RDNA2; Το χρειάζομαι για recordings κυρίως, όχι τόσο για streaming (δεν ξέρω αν έχει διαφορά κιόλας)..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Έχει ακουστεί τίποτα σχετικά με τον encoder των RDNA2; Το χρειάζομαι για recordings κυρίως, όχι τόσο για streaming (δεν ξέρω αν έχει διαφορά κιόλας)..

για recording είναι κομπλέ τουλάχιστον στην 5700ΧΤ αλλά για στρεαμ με τίποτα και επίσης όπως είχε πει και ο @Arkin δεν είχαν αναφέρει τίποτα για encoder, επίσης στον τομέα αυτόν στο ψαχνό nvidia.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω και πολλά πράγματα, απλά να μην είναι σαπίλα στο recording, αφού είναι κομπλέ τότε εντάξει. Γιατί δεν με βλέπω να παίρνω NVIDIA πάλι, ειδικά που ακούγεται για 10GB στην 6700. Εκτός αν είναι τόοοσο πολύ πίσω σε RT ή τόσο χάλια οι drivers, που δεν τα πιστεύω και τα δύο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

για recording είναι κομπλέ τουλάχιστον στην 5700ΧΤ αλλά για στρεαμ με τίποτα και επίσης όπως είχε πει και ο @Arkin δεν είχαν αναφέρει τίποτα για encoder, επίσης στον τομέα αυτόν στο ψαχνό nvidia.. 

Γιατί δεν κάνει για stream? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς θα ήθελε 12GB και ''RIP 3080'' :P

"Speaking of textures, the game did not require more than 8GB of VRAM at 4K/Epic settings. So yeah, despite Counterplay’s claims, Godfall can run smoothly on GPUs that have 10GB of VRAM."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, bilythekid είπε

Γιατί δεν κάνει για stream? 

αρκετά κολλήματα ακόμα κ ένας που είχε φτιάξει ένα encoder δεν.. με την 3070 τώρα είναι κομπλέ αναμενόμενο κιόλας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...