Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Mε igpu γεννήθηκες ή έτρεξες να πουλήσεις την παλία σου μη χάσεις κάνα 50αρικό? 

Λες και Day 1 δεν υπάρχει ποτέ υπερκοστολόγηση. Μην αρχίσω για την ποιότητα των πρώτων φουρνιων (βλέπε drivers, κακές κατασκευές κτλ).

Αλλά εκεί να τρέξουμε να προλάβουμε να αγοράσουμε  

Αυτο δεν το καταλαβαινω. Να εισαι pc gamer να τρεχεις να πουλησεις την παλια καρτα μην χασεις 50-100 ευρω και να μενεις μηνες χωρις καρτα η να καταφευγεις σε λυσεις τυπου κονσολα. Τον nisiotis τον ειχα πει ειδικα για την 5700xt δεν ειναι καρτα μεγαλου ποσου που να πεις θα χασω 200-300 ευρω οπως η 2080ti. Εν μεσω καραντινας να μενει xωρις καρτα ενας pc gamer ειναι μεγαλο ζορι. 

  • Like 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Καθαρα gaming αισθητικη μου αρεσε το που εβαλαν φως στην ακρη της καρτας. Επισης ολομαυρη. Αν δεν πιασει χιλιαρικο αυτη μαζι με nitro δεν ξερω πια θα πιασει. Γενικως μου αρεσουν αρκετα περισσοτερο φετος οι 6800 AIB απο τις ampere AIB. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leros2004 είπε

Mε igpu γεννήθηκες ή έτρεξες να πουλήσεις την παλία σου μη χάσεις κάνα 50αρικό? 

Λες και Day 1 δεν υπάρχει ποτέ υπερκοστολόγηση. Μην αρχίσω για την ποιότητα των πρώτων φουρνιων (βλέπε drivers, κακές κατασκευές κτλ).

Αλλά εκεί να τρέξουμε να προλάβουμε να αγοράσουμε  

Την πούλησα γιατί ήταν καλοκαίρι και δεν θα έπαιζα έτσι και αλλιώς, έλεγα Σεπτέμβρη θα έρθει η νέα γενιά, Οκτώβρη θα βρω σίγουρα κάρτα έστω με καπέλο. Τελικά φτάσαμε 19 Νοεμβρίου και ακόμα η κατάσταση είναι τραγική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Την πούλησα γιατί ήταν καλοκαίρι και δεν θα έπαιζα έτσι και αλλιώς, έλεγα Σεπτέμβρη θα έρθει η νέα γενιά, Οκτώβρη θα βρω σίγουρα κάρτα έστω με καπέλο. Τελικά φτάσαμε 19 Νοεμβρίου και ακόμα η κατάσταση είναι τραγική.

Τουλάχιστον αργει το Cyberpunk, που έχεις μια άλφα πόρωση  εσύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Για 950-1000 την κοβω να κυκλοφορει 

Η 5700XT Red Devil έχει normal τιμή πάντως. Αν δεν κάνω λάθος Nitro+ και Red Devil είναι οι top υλοποιήσεις σε 5700 ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Η 5700XT Red Devil έχει normal τιμή πάντως. Αν δεν κάνω λάθος Nitro+ και Red Devil είναι οι top υλοποιήσεις σε 5700 ;

Μέχρι τώρα ναι έχουν τις καλύτερες θερμοκρασίες

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους θέλουν reference και έχουν total black σύστημα όπως εγώ, αυτή είναι ΕΜΠ1

https://www.google.com/amp/s/wccftech.com/amd-radeon-rx-6800-xt-black-edition-pictured-up-close-lenovo-legion-gaming-pc/amp/

Αλλιώς μου αρέσει πολύ η gaming trio

https://www.msi.com/Graphics-Card/Radeon-RX-6800-XT-GAMING-X-TRIO-16G

Και η pulse

https://www.sapphiretech.com/en/consumer/pulse-radeon-rx-6800-xt-16g-gddr6

Η strix, η nitro και η devil μου φαίνονται υπερβολικές... αν και μάλλον θα είναι οι καλύτερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...