Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Άλλη μια φορά που ξεσκίστηκε ένα θέμα με offtopic. Μην δεν είμαστε από πάνω 24/7 να κοιτάμε, αμέσως περί ανέμων κι υδάτων.

Τελευταία φορά...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, vins είπε

Το θέμα εκει είναι με τα dlss , που ουσιαστικά δεν είσαι σε 1440p, αλλά χαμηλότερη ανάλυση, στην οποία πέφτει περισσοτερο βάρος στο cpu. 

Αυτη την στιγμη δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο σε dlss μερια απο Amd,αρα αναμονη και βλεπουμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα και καλή χρονιά από μένα. Έχω Χ570 master με τον 5900X και 3440Χ1440 144Hz. Έλεγα να πάω σε Custom υλοποίηση 6800XT.. Ξέρουμε πότε θα την δούμε στα ελληνικά μαγαζιά σε τιμές κάτω από 1000άρικο;

Επεξ/σία από greece_rodos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, greece_rodos είπε

Καλημέρα και καλή χρονιά από μένα. Έχω Χ570 master με τον 5900X και 3440Χ1440 144Hz. Έλεγα να πάω σε Custom υλοποίηση 6800XT.. Ξέρουμε πότε θα την δούμε στα ελληνικά μαγαζιά σε τιμές κάτω από 1000άρικο;

Άποψη μου είναι ότι δεν πρόκειται να πέσουν οι τιμές, τουλάχιστον όχι κοντά στα επιπεδα του msrp κάθε εταιρείας

Επεξ/σία από CarlitoGR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, CarlitoGR είπε

Άποψη μου είναι ότι δεν πρόκειται να πέσουν οι τιμές, τουλάχιστον όχι κοντά στα επιπεδα του msrp κάθε εταιρείας

Μια χαρα θα πεσουν.Απλα οχι συντομα.Οποιος θελει καρτα τωρα (η μεσα στο επομενο τριμηνο),τα σκαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, CarlitoGR είπε

Και ενα 3dmark απολυτως στοκ οπως την πηρα.....εχει κανεις ιδεα εαν ειναι καλα τα νουμερα της;

bandicam 2021-01-04 23-16-39-364.jpg

δεν μπορουμε να σου πουμε αν δεν ξερουμε πως τρεχεις το τεστ, πχ εγω το τρεχω σε 4k σε monitor freesnyc 2  με μια 6900xτ . αν το τρεχεις σε αλλες ρυθμισεις τοτε διαφερουν και τα bench

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, forgotten είπε

δεν μπορουμε να σου πουμε αν δεν ξερουμε πως τρεχεις το τεστ, πχ εγω το τρεχω σε 4k σε monitor freesnyc 2  με μια 6900xτ . αν το τρεχεις σε αλλες ρυθμισεις τοτε διαφερουν και τα bench

1440p είναι το monitor 75hz freesync, δεν ηξερα ότι το σκορ έχει να κάνει με το monitor αλλά τώρα που το λες λογικό μου φαίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση έχει το monitor με τα benchmarks; Τα benchmarks τα τρέχεις με κλειστά Vsync/Gsync/Freesync και χωρίς fps caps για να πηγαίνει 100% η κάρτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Τι σχέση έχει το monitor με τα benchmarks; Τα benchmarks τα τρέχεις με κλειστά Vsync/Gsync/Freesync και χωρίς fps caps για να πηγαίνει 100% η κάρτα..

eh, δεν νομίζω να ισχύει παντού. Δοκίμασα 3 διαφορετικά superposition με gsync,vsync on off κτλ. Ίδια σκορ είχα. 

Μαλλον το κανουν γιατί μερικοί με 60-75hz οθόνη το τρέχουν και καπάρει και αναρωτιούνται τι παίζει :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

eh, δεν νομίζω να ισχύει παντού. Δοκίμασα 3 διαφορετικά superposition με gsync,vsync on off κτλ. Ίδια σκορ είχα. 

Μαλλον το κανουν γιατί μερικοί με 60-75hz οθόνη το τρέχουν και καπάρει και αναρωτιούνται τι παίζει :D

Ε ναι βρε αν η κάρτα τρέχει το bench κάτω από τα fps της οθόνης ε ναι δεν έχει διαφορά. Αν όμως μπορεί να βγάλει 90fps για παράδειγμα και εσύ έχεις cap στα 75 θα δεις χαμηλότερο σκορ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...