Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, CarlitoGR είπε

Είδα τον φίλο από πάνω, αλλάζει κάτι;Επίσης σου είπα γιατί ανέφερα την 3090 μην τα ξαναλέμε.

Ο φίλος από πάνω τρέχει custom settings, διαφορετικά από αυτά που τρέχεις εσύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Ο φίλος από πάνω τρέχει custom settings, διαφορετικά από αυτά που τρέχεις εσύ. 

Τι custom settings;Είναι χωρίς overclock  όπως και η δική μου.Τι αλλάζει,αφού ξέρεις κ πως έτρεξε το timespy πες το κ σε μένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, CarlitoGR είπε

Τι custom settings;Είναι χωρίς overclock  όπως και η δική μου.Τι αλλάζει,αφού ξέρεις κ πως έτρεξε το timespy πες το κ σε μένα

άλλα σεττινγκς μεσα στο timespy. το έκανε ελαφρύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

άλλα σεττινγκς μεσα στο timespy. το έκανε ελαφρύτερο

δεν το εκανε ελαφρυτερο ,το cpu test εχει κλεισει απλα, στοκ σκορ απο 3080 ειναι 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Herald είπε

Πάντως με τα νούμερα αυτά στο timespy είσαι κάτω από 3080. Η 3090 καμία επαφή. 

Με βαση τα παραπανω screenshot, η 6800χτ ειναι πανω απο την 3080 του @pabou13(18.050 graphics vs 17750)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Με βαση τα παραπανω screenshot, η 6800χτ ειναι πανω απο την 3080 του @pabou13(18.050 graphics vs 17750)

Αφού είναι με rage vs stock. 2-3 σελίδες πίσω ανέβασε με stock την 6800xt, 17700 βγάζει, παρόμοιο σκόρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Herald είπε

Αφού είναι με rage vs stock. 2-3 σελίδες πίσω ανέβασε με stock την 6800xt, 17700 βγάζει, παρόμοιο σκόρ.

oced vs oced πανω ειναι η 6800xt  οπως και η 6900xt ειναι πανω απο 3090 σε fs και στα ιδια η λιγο πισω σε  ts η 6900xt απο την 3090 αναλογα την υλοποιηση ενω ειναι πιο πανω η 6800xt απο την 3080

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

oced vs oced πανω ειναι η 6800xt  οπως και η 6900xt ειναι πανω απο 3090 σε fs και στα ιδια η λιγο πισω σε  ts αναλογα την υλοποιηση

Aπό το site του 3d mark η καλύτερη 6900xt μέσα σε νερά και σε πισίνες είναι πίσω στο TS από την δικιά μου. Δεν μιλάω για την top 3090.  Στο FS όντως είναι πιο πάνω η 6900

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Herald είπε

Aπό το site του 3d mark η καλύτερη 6900xt μέσα σε νερά και σε πισίνες είναι πίσω στο TS από την δικιά μου. Δεν μιλάω για την top 3090.  Στο FS όντως είναι πιο πάνω η 6900

λογικο οταν εσυ χτυπας 500+ watt και η reference 6900xt παει max ποσο 350? Αν δουμε custom θα ειναι διαφορετικα τα πραγματα δεδομενου οτι η 6800xt χτυπαει 20k ,βεβαια ανουσια ειναι στην πραξη τα score του 3d mark γτ με τα settings που βγαζεις τετοια σκορ δεν παιζει να παινει καποιος ουτε ναρκαλιευτη χωρις crash 😛

 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Herald είπε

Αφού είναι με rage vs stock. 2-3 σελίδες πίσω ανέβασε με stock την 6800xt, 17700 βγάζει, παρόμοιο σκόρ.

Κ φουλ στοκ πάλι από πάνω είναι η 6800xt.Δεν το είδες καλά το 3dnark που ανέβασα.Ασε που με oc η διαφορά μεγαλώνει κι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

λογικο οταν εσυ χτυπας 500+ watt και η reference 6900xt παει max ποσο 350? Αν δουμε custom θα ειναι διαφορετικα τα πραγματα δεδομενου οτι η 6800xt χτυπαει 20k ,βεβαια ανουσια ειναι στην πραξη τα score του 3d mark γτ με τα settings που βγαζεις τετοια σκορ δεν παιζει να παινει καποιος ουτε ναρκαλιευτη χωρις crash 😛

 

Δεν νομίζω να κλείνει η ψαλίδα πάντως, είμαι 23. 000 με το 470w bios. και μιλάμε για κάρτα σε αέρα. Σε νερό βγάζουν 24k και πανω. 

11 λεπτά πριν, CarlitoGR είπε

Κ φουλ στοκ πάλι από πάνω είναι η 6800xt.Δεν το είδες καλά το 3dnark που ανέβασα.Ασε που με oc η διαφορά μεγαλώνει κι άλλο.

Αφού ρε συ ανέβασες ένα run σου στα 17700 πριν. Ίδιο σκορ με 3080 δηλαδή. Πως φτάνεις την 3090,ειδικα στο timespy, όταν ούτε η 6900xt δεν την φτάνει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η μονη ρυθμιση που εκανα ηταν να απενεργοποιησω το cpu test για να μπορεσουμε να επικεντρωθουμε στο gpu score, θεωρησα οτι το σκορ του 5950Χ αλλα και οτι ενα τελικο σκορ δεν θα βοηθουσαν σε κατι.

Με oc και βεβαια πιανω παραπανω στην καρτα, απλα ηθελα να ανεβασω ενα αποτελεσμα στοκ για 100% συγκριση, γι'αυτο παρεθεσα και το msi afterburner.

Επεξ/σία από pabou13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Δεν νομίζω να κλείνει η ψαλίδα πάντως, είμαι 23. 000 με το 470w bios. και μιλάμε για κάρτα σε αέρα. Σε νερό βγάζουν 24k και πανω. 

Αφού ρε συ ανέβασες ένα run σου στα 17700 πριν. Ίδιο σκορ με 3080 δηλαδή. Πως φτάνεις την 3090,ειδικα στο timespy, όταν ούτε η 6900xt δεν την φτάνει... 

Herald τα έχεις μπερδέψει, διάβασε από την αρχή κ θα δεις ότι κάπου κάνεις λάθος.κ στο πρώτο bench κ στο δεύτερο είμαι πάνω από την 3080 του φίλου.Δεν είπα πουθενά ότι είμαι πάνω από 3090,είπα ότι είμαι κοντά με βάση ένα review που postαρα κ στο forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, CarlitoGR είπε

Herald τα έχεις μπερδέψει, διάβασε από την αρχή κ θα δεις ότι κάπου κάνεις λάθος.κ στο πρώτο bench κ στο δεύτερο είμαι πάνω από την 3080 του φίλου.Δεν είπα πουθενά ότι είμαι πάνω από 3090,είπα ότι είμαι κοντά με βάση ένα review που postαρα κ στο forum.

Σελίδα 371 δεν ανέβασες run στοκ στα 17800? Με τρελάνεις μου φαίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...